|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2011 11:19:53   
Anoniman
Probajte Melofer, na bazi meda, super je za gvožđe.

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2011 12:49:50   
Lilla
Babica mi je jednom prilikom rekla da je bitno da uzimam vitamin C dok koristim tablete zeljeza  jer vitamin C posredno olaksava bolju resorpciju gvozdja koje je inace tesko usvojivo za organizam, i da je najbolje da jedan dan pijem zeljezo a drugi dan vitamine, sto sam i radila i to mi je popravilo krvnu sliku. U 16-oj nedelji mi je hemoglobin bio 121, u ponedeljak (25-a nedelja) je bio 153. Sad pijem zeljezo svaki treci dan a vitamine (multivitaminske) svaki dan osim "zeljeznim danima".


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.9.2011 21:39:20   
ikacc
Drage moje, evo jednog saveta, pa ko hoce neka ga primeni... Za anemiju je najbolja cvekla... Moje gvozdje pre trudnoce je bilo 1,7... PIla sam ampule, a pila i sok od cvekle.. 1kg.cvekle, 1kg sargarepe, 2-3 limuna izrendati, dodati 1kg secera, preliti vodom da odstoji 24h. Posle toga procediti, i piti svakog jutra pre dorucka po jednu casu , ili tri puta u toku dana ako ga rastvarate vodom... Probajte, jer je zdravo , a sigurno ce pomoci user posted image .  

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.9.2011 16:04:51   
maslackic
Devojke,sad sam uzela rezultate krvne slike i ostalog, i gvozdje mi je 5..do sada je uvek bilo 15..i sve ostalo,urea,kreatin,neki proteini ispod granice,jedino glukoza normalna tj u granicama normale...ostale skracenice ne razumem...sutra idem do dr u Gradsku ali me zanima zbog cega se tako naglo sve pokvari...jel to normalno? jel ima neko ko nije imao problema sa gvozdjem?


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.9.2011 16:07:49   
Olga75
u trudnoci cesto gvozdje padne , jednostavno beba uzima koliko joj treba , ja sam pila Ferrum ali cesto daju i tothemu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.9.2011 20:42:13   
Anoniman
Meni je gvozdje uvek bilo od 18 do 24, u avgustu 11,9, i sada 8,7,doktorka mi je prepisala ferum tablete, i ja uvek posle njih popijem casu limunade da bih je sto bolje iskoristila.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.9.2011 20:46:21   
vukosava
Ja sam bila na granici u trudnoci pa sam pojacala spanac uz meso. Npr kad god jedem meso ja uz njega neko povrce jake zelene boje da bi se bolje absorbovalo. I bilo je ok. Nakon trudnoce sam bila anemicna i opet sam se vratila u normalu bez toteme i lekova.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.9.2011 20:49:27   
Anoniman
Ja jedem i puno mesa, i borovnice, i kupine, zelenog povrca, ali je malkice palo, ne bih ni j pila lekove,nego valjda sto sam blizu porodjaj, pa mi je doktorka prepisala da za ovih mesec dana malo popravim.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
25.9.2011 10:19:46   
mikica sa
zadnjih par dana me boli glava, ali neki glupi bol kao da mi je teska. pritisak je normalan. onda mi je palo na pamet da sigurno imam manjak zeljeza jer koliko se sjecam simptomi su opadanje kose,glavobolja, umor, pospanost i problemi sa stolicom, a ja to sve imam.
moracu da primijenim neki prirodni lijek ili ce me poslati na infuziju zeljeza user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
27.9.2011 12:54:18   
magnetic
Danas sam dobila rezultate krvi.Gvozde mi je 6,8 a referentne vrednosti idu od 8 na vise.Dr. mi je rekla da dodjem ako mi gvozde bude jako nisko.Sad ne znam sta joj znaci jako nisko.Ako ovo nije tako strasno,nesto bas ne bih isla u bolnicu samo zbog toga cekati red.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
27.9.2011 12:56:07   
New Mom
Pa magnetic, ovo jeste jako nisko. Treba ti neka Th.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
27.9.2011 12:57:17   
Anoniman
I puno cvekle i soka od kupina user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
27.9.2011 13:07:03   
magnetic
Pa onda sta cu,sutra ujutru odoh u bolnicu da mi nesto prepise.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
28.9.2011 20:30:50   
magnetic
Bila sam jutros kod dr. sa ovim svojim rezultatima.Kaze da ne bi da mi daje nikakvu terapiju,nego da unosim gvozde kroz hranu i da pijem vise tecnosti.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
1.10.2011 21:16:26   
Zorica83
Ja sam na mnogo mesta procitala da kalcijum (koga ima u mleku i mlecnim proizvodima i jos nekim drugim) sprecava apsorciju gvozdja. Zato ne znam koliko je korisno za popravljanje malokrvnosti da se jede spanac sa jogurtom ili nesto slicno. Pozdrav!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
1.10.2011 21:34:50   
PoisonEve
Zorice to si mozda upravu, ali ja recimo maltene uopste ne kombinujem takve namirinice a gvozdje mi je znatno snizeno u poslednjih mesec danauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Zorica83)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
1.10.2011 21:42:37   
mikica sa
PE tebi beba uzima zeljezo zato i jeste tako. vidim ti po tickeru da si blizu poroda pa onda uopste nije cudno da ti je tako nisko zeljezo. uzmi suve kajsije i grickaj, one imaju puno zeljeza kao i mandarine.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
1.10.2011 21:42:51   
Anoniman
Gvozdje iskljucivo uz vitamin C, a kalcijum i magnezijum nikako 3h pre i posle unosa gvozdja. Smanjuju absorbciju znatno, a vitamin C je poboljsava.

Ja sam za mesec dana gvozdje sa 8 vratina na 24 uz 2 ferumlek tablete dnevno i 200mg vitamina c.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
1.10.2011 21:45:48   
madre
misu, u kom obliku uzimas vitamin c?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
1.10.2011 21:50:20   
Anoniman
I meni je prosli mesec gvozdje bilo lose, sada sisam ferum tablete, i posle njih obavezno uzmem cedjenu pomorandzu, ili limun, u petak cu da vadim k, pa cemo videti da li se popravilo.

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
1.10.2011 22:07:23   
Anoniman
Kupim onaj deciji od 50mg pa sipam 4 kesice u sok ili vodu i rastvorim. Ja ne mogo one sumece. Ranije sam iz inostranstva donosila u tabletama od po 200 mg, ali to ovde kad trazis pogledaju te kao da trazis u najmanju ruku heroin.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.10.2011 20:43:52   
Sashica82
Ja sam imala jako losu krvnu sliku, mislim, i pre trudnoce. Negde u 5-om mesecu kad sam uradila nalaze krvi i odnela doktorki, pitala me kako sam uspela da dodjem a da se ne srusim user posted image .

Elem, prepisala mi je Heferol (vidim, niko ne spominje), i sada, na kraju trudnoce, imam krvnu sliku bolju nego ikad. Naravno, uz vitamin c, i ne unosim nista mlecno par sati pre i posle uzimanja heferola. I da, nije me boleo želudac, niti sam imala zatvor.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.10.2011 22:32:00   
tvigi
moje gvozdje na pocetku trudnoce je bilo 27 a pre mesec bilo je 3 tokom drugog tromesecja pocelo je padati pila sam feroglobin nista nije pomogao pa zatim heferol popola dve tablete jako lose ih podnela povratila oba puta i na zadnjoj kontroli mi dr ukljucio tothemu koju sam pila 15 dana po dve i rekao mi ako one ne pomognu moramo preci na inekcija tako da za desetak dana radim kontrolu pa cemo videti nadam se da se popravilo jer se ja sad super osecam to drugo tromesecje sam non stop osecala vrtoglavice umor ma bila sam bas u groznom stanju
al ipak kod mene su dve bebice pokupile su sve

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.10.2011 22:36:29   
PoisonEve
mikice, hvala na savetu za suve kajsijeuser posted image user posted image
I ja pijem heferol sa vitaminom c u tabletama(500mg)


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu tvigi)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.10.2011 10:12:59   
tvigi
jutric drage evo da se pohvalim moje gvozdje se popravilo sa 3 na 6,7 za 3 nedelje pila sam tothemu ampule i uzimala svako jutro kasikicu meda sa semenom koprive to i dalje uzimamam a za tothemu cemo videti sa dr
inace ovaj med ima da se kupi u radnjama gde se prodaju zlatiborski proizvodi

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here