|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.10.2011 10:39:48   
zeci
evo i mog iskustva, pa mozda nekom pomogne
meni je hemoglobin bio 103, pila sam 10 dana tothemu u koju ucedum pola limuna, ujutru na prazan stomak, posle toga ili posle dorucka cedjen sok od jedne cvekle, jabuke, sangarepe i limuna zasladjen medom, posle deset dana hemoglobin je 119, dr mi je rekao da i dalje pijem tothemu, da opet ne bi pao.
mislim da je za nju bitno da se pije na prazan stomak i obavezno uz vitamin c

(odgovor članu tvigi)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.11.2011 13:20:55   
magnetic
IZVORNA PORUKA: magnetic

Danas sam dobila rezultate krvi.Gvozde mi je 6,8 a referentne vrednosti idu od 8 na vise.Dr. mi je rekla da dodjem ako mi gvozde bude jako nisko.Sad ne znam sta joj znaci jako nisko.Ako ovo nije tako strasno,nesto bas ne bih isla u bolnicu samo zbog toga cekati red.
Ovo je bilo pre 4 nedelje.Sada mi je Fe 4,2.Prepisali mi ampule tothema da uzimam do kraja trudnoce.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.11.2011 14:55:00   
maslackic
pila sam tothemu 20 dana,gvozdje se nije popravilo ali se nije ni pogorsalo,kaze dr da je i to dobro ,ali sam ipak promenila lek,sada pijem ferum lek t.j.grickam..pa cemo videti

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.11.2011 15:49:50   
Azra_
Da li Ferum Sandoz (tabletice za grickanje za gvozdje) ide na recept? Skoro mi je jedna zena rekla da ga je ona dobila na recept, pa se zbunih, posto znam da ga je drugarica kupovala. Koja mu je cena sada ako neka zna?

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.11.2011 15:55:46   
maslackic
ja ga platila 420 din, inace ide na recept ali je meni moja gin rekla da oni ( ginekolozi ) ne mogu da prepisuju gvozdje...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.11.2011 22:02:52   
Azra_
Doktor specijalista-ginekolog ne moze trudnici da prepise gvozdje! O, drzavo! Pa kod koga da idem za recept? Kod auto mehanicara? Zdravstvo! Ima li da tamo nesto valja? Da ne idem u off.
Maslackic, hvala ti na informaciji. Ja i tako privatno vodim trudnocu, pa cu ga kupovati, ali sam nesto uvrtela da je mnooogo skuplji.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
23.1.2012 13:52:17   
Nestrpljivaa
Ja pijem Ferum tablete za grickanje i placam ih 360 din,a doktorka mi rece da ga nema na recept.Ali mi nista ne pomaze cak mi je i spustio gvozdje sada mi je 4 i ne znam sta da koristim da podignem nivo gvozdja.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
23.1.2012 13:55:28   
peca

IZVORNA PORUKA: Nestrpljivaa

Ja pijem Ferum tablete za grickanje i placam ih 360 din,a doktorka mi rece da ga nema na recept.Ali mi nista ne pomaze cak mi je i spustio gvozdje sada mi je 4 i ne znam sta da koristim da podignem nivo gvozdja.


A da probas malo to da regulises sa samom ishranom ? user posted image

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
23.1.2012 13:59:05   
Nestrpljivaa
Pa bilo bi dobro ali lose je to sto sam jako probirljiva osoba i sada mi to stvara problem.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
25.1.2012 6:55:47   
jabukica
Imam pitanje za trudnice koje su na terapiji gvožđem, da li pre sledeće analize krvne slike pravite pauzu u terapiji gvožđem ili samo vadite krv? Čula sam da bi trebala pauza najmanje 10 dana od uzimanja leka da bi rezultat bio validan, međutim meni doktorka ništa nije rekla, a ja zaboravila da pitam user posted image

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
25.1.2012 14:25:12   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: Nestrpljivaa

Pa bilo bi dobro ali lose je to sto sam jako probirljiva osoba i sada mi to stvara problem.


ishrana jako pomaze, ali se bas mora biti dosledan.
pisala sam o namirnicama koje su mene do sedmog meseca drzale na odlicnom fe i hemoglobinu: 17, 21, 27..a onda je fe palo na 10.
morali smo uvesti neki dodatak..i toplo preporucujem feroglobin kapsule. uz njih popijem c vitamin..za mesec dana je fe otislo na 22..

jabukice, nisam pravila pauzu..bitno mi je da mi se fe odrzava..jer sledi i porodjaj i da bebe lepo napreduju..

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
26.1.2012 13:25:48   
Nestrpljivaa
Ni ja jabukice nisam pravila nikakvu pauzu,sada sam pocela da pijem ferum tab sa folanom i vitaminom c.a i pravim sok ok cvekle,jabuje i sargarepe.Ruzan je jako i ne znam da li cu uspeti da ga koristim.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
26.1.2012 17:29:49   
Doogie
moj stav je nikako ne praviti pauzu. 

meni je dr u domu zdravlja bila rekla da napravim pauzu pa sam pogresila i poslusala je.  tokom tih dana mi je tako palo gvozdje da mi je bilo bas lose.  dr u porodilistu i dr kod koje sam isla privatno su mi rekle da ne pravim pauzu.  pauza se pravi ako nisi trudna nego patis od "redovne" anemije, pa da se vidi na rezultatima da li ti je terapija pomogla da se organizam vrati na optimalno stanje. tokom trudnoce za manjak gvozdja je odgovorna bas trudnoca, a posto ona jos uvek traje nema razloga prekidati terapiju. ja pijem ferum lek 2komxdan i nameravam da ga pijem do kraja trudnoce a i malo posle, do sledece kks.

devojke, kako cedite cveklu i sargarepu?  svi imate sokovnike, ili imate neke spec tehnike?  ja sam ih rendala pa jela kao salatu ali ne mogu svaki dan jer me onda muci stomak, bude mi previse sirove hrane..

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
26.1.2012 19:27:21   
smeskicTB
Doogie meni je mama rendala, cedila..nemamo sokovnik..i nekako mi je to mucenje..a najcesce izrendam..ne pojedem ne znam koliko..nekoliko kasikica...
i kuvam cveklu, pa rendam, posolim i samo malo zakiselim..

ali moj savet ti je da dodas junetinu i konjsko/drebece meso svakodnevno.;) bolje i brze se iz mesa apsorbuje gvozdje! ali nemoj mlecne proizvode uz te mesne obroke.

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.2.2012 14:47:21   
lenox
IZVORNA PORUKA: jabukica

Imam pitanje za trudnice koje su na terapiji gvožđem, da li pre sledeće analize krvne slike pravite pauzu u terapiji gvožđem ili samo vadite krv? Čula sam da bi trebala pauza najmanje 10 dana od uzimanja leka da bi rezultat bio validan, međutim meni doktorka ništa nije rekla, a ja zaboravila da pitam user posted image



Cao,evo ja cu ti napisati kako i sta ja koristim za zeljezo....
kao prvo nema potrebe da pravis bilo kakve pauze prije vadjenja krvi,to se radi u slucajevima kada se u principu ne zna razlog smanjenog zeljeza a kod tebe je to jasno,beba sebi uzima onoliko koliko njoj trebauser posted image ,...
ja ti uzimam sirup Legofer,super je nije ni bljakavog ukusa naprotiv ima aromu visnje,i moram priznati da mi ne stvara nikakve probleme sto se tice probave,a inace sam imala problema..
probala sam tbl Heferol i ne odgovaraju mi,poslije njih imam onu ruznu tezinu u zeludcu...
i jedem cveklu,mrkvu,jabuku sa limunom ali moram priznati da to pretezno zaboravim,
i jos jedna neizostavna stavka kupinovo vinouser posted image
eto ako te jos nesto zanima slobodno pitaj,pa ako mogu rado cu ti pomoci...

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.2.2012 15:04:15   
MicinaMama
Ja sam na kraju trudnoce tj od 7-og meseca morala da pijem gvozdje T'OTHEMA ampule,dve na dan,hemoglobin mi je bio 93 i uspela sam da vratim do porodjaja na 110.

(odgovor članu lenox)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
22.2.2012 7:23:39   
jabukica
Meni je ferum za mesec dana samo održao hemoglobin na 111, takav je bio i pre nego što sam počela da ga pijem, pre toga je išao na niže sa 127-123-111, nije mi povećao hemoglobin, ali ga je bar održao da ne padne još više.

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
22.2.2012 7:47:19   
New Mom

IZVORNA PORUKA: jabukica

Imam pitanje za trudnice koje su na terapiji gvožđem, da li pre sledeće analize krvne slike pravite pauzu u terapiji gvožđem ili samo vadite krv? Čula sam da bi trebala pauza najmanje 10 dana od uzimanja leka da bi rezultat bio validan, međutim meni doktorka ništa nije rekla, a ja zaboravila da pitam user posted image

Samo naglasiš da piješ Th gvožđa (mada mene u lab. uvek pitaju).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.3.2012 9:52:49   
JAmy
Cure,da li vam je poznato da je neka u trudnoci primala transfuziju zbog anemije?
Na bolnickom sam lijecenju zbog kontrakcija vec drugi put,a moja pametna dr je tek sad shvatila da treba da obrati paznju na moj hemoglobin koji konstantno pada,a u 26oj ned samuser posted image .Sa 16 nd hemoglobin mi je bio 103,a sada je cak 80,nikada me do sad nije upozorila,niti mi je dala neku terapiju zbog nedostatka gvozdja.Ja sam se trudila da ishranom to korigujem,ali ocigledno to nije bilo dovoljno.
Prije neki dan sam primila transfuziju,po njoj je bilo kasno da preparatima gvozdja popravim ks do porodjaja,a ja se pitam:gdje je do sad bila?user posted image Strasno!
Znam da se transfuzija rijetko daje trudnicama,i to bas kad mora,zbog niza reakcija koje mogu da se pojave,al ne mogu da se se pravim pametna kad sam u njenim rukama,valjda ona bolje zna od mene...
Osjecam se dobro kao i onog dana kada sam primila krv,nisam imala nikakve reakcije,ali ono cega je mene strah jesu kasne komplikacije(ako postoje),ne znam kako ce sve to na bebu da utice,i da li uposte utice?user posted image Da li iko ista zna o tome?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.3.2012 20:36:01   
ana77
Jamy, vecina zena ima nizak hemoglobin u trudnoci, meni se stalno vrteo oko 100 i kusur sto je ispod donje granice. Ono kako sam ja popravila krvnu sliku je tako sto sam u devetom mesecu jela svaki dan po jednu junecu sniclu. Dan posle porodjaja sam imala 4,6 miliona crvenih krvnih zrnaca, a hemoglobin 125.
Ako nisi vegetarijanac, mani preparate - oni samo dizu gvozdje, a da bi se gvozdje pretvorilo u hemoglobin treba valjda jos nesto :) (da li c vitamin, nisam sigurna, zaboravila sam), nego lepo crveno meso, meni je to stvarno pomoglo. Znaci, diglo mi je krvnu sliku u devetom mesecu. Nije jos kasno.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.3.2012 22:17:39   
JAmy
Probala sam sve vjeruj mi,ni sama ne znam gdje se izgubi sav taj hemoglobin.S mukom dodje do 90-95,i za 2 dana padne na 80.Jedem crveno meso,borovnice,kupine,spanac,blitvu,cveklu... i sve to u kombinaciji sa limunom i ostalim vocem koje sadrzi vit 'C',cak vodim racuna o unosu mlijecnih proizvoda,uvijek napravim vremenski razmak jer smanjuju resorpciju gvozdja,ali.......jednostavno ne ide,genetski sam sklona anemiji,i samo sa ishranom ne uspijevam to da iskorigujem do kraja
user posted image .Pocela sam da pijem tot'hemu,grozna je,ali moram...Voljela bih da je zamijenim nekim drugim preparatom,ali ne znam sta je od svega toga najefikasnije i sta se dobro podnosi.
Samo da izguram jos ova 2 mjeseca...bas mi se ova trudnoca neocekivano oduzila,cini mi se da sam vec godinama trudnauser posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.3.2012 8:22:46   
ana77
Joj katastrofa user posted image . Onda nista, ne posustaj, jedi sve to, sta bi tek bilo da sve to ne unosis? Proci ce brzo jos ta dva meseca, ako ti je prvo dete, samo lezi i odmaraj.
Srecno :D :D :D!!! Kad se porodis, to ce sve samo da se vrati na svoje :D!!!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.3.2012 9:25:51   
JAmy
Hvala dragauser posted image
Lezim,i to vec 3 mjeseca,i tako ce biti do kraja trudnoce,al odlucna sam da istrajem.I ako,da budem iskrena,ne uzivam bas mnogo u user posted image srecna sam u ime svake nedelje koja prodje,jer znam da se blizi trenutak koji ce sve ove muke ko rukom da izbrise
user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.3.2012 20:49:24   
ana77
I ja bas nisam neki obozavalac blazenog stanja :). U prvoj trudnoci mi je uzasno bilo muka, pa mi je onda bio skracen grlic, te nisam bas mogla mnogo da "vitlam", da, a pre toga neki ne bas sjani double i triple test i tako... Iz jedne brige u drugu :D!
A sad u ovoj drugoj mi je jos gore muka, a usput sam izmedju trudnoca imala (i sad ga vucem) onaj koksaki virus, pa sad po ceo dan samo brinem i merim puls i odmaram da mi slucajno ne bi opet poludeo...
Sve u svemu, jedva cekam porodjaj, a ja imam jos sedam meseci :D :D :D! Tako da... uzivaj :D!!! Bice sve super :D!
Izvinjavam se za off :)!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
5.3.2012 18:57:28   
Biserce
Ja sam hgb sa 93 dovela na 111 uz tothemu u koju sam dodavala pola limuna i pila sat vremena pre ili posle jela. Sat vremena pre ili posle totheme ne unositi kofein i mlecne proizvode, kao i jaja.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here