|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
29.9.2010 14:33:06   
SIvka
Mene su pri prvom porođaju seckali, a da ja to nisam ni osetila, ni primetila, dr. mi je rekao da je poveći rez, ja se nisam usudila  ni da pitam koliko veliki, ali mi je sve brzo zaraslo i nisam imala traumu oko toga, a i plava sam, eto istine.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Epiziotomija
29.9.2010 16:56:46   
choopa choops
Jesam li se ja pohvalila da me ovaj put nisu sjekli???user posted image Samo sam mrvicu pukla i imala jedan sav. Zene to je preporod. Fali mi onaj smajlic sto se klanja user posted image Vec istog dana sam M dojila u turskom sjedu user posted image Nevjerovatno. A jos sam posla sva spremna sa bivacin sprejem, šlaufom i ostalim rekvizitima bez kojih nisam mogla da zivim kad sam rodila L. 

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SIvka)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Epiziotomija
29.9.2010 17:50:11   
MASHKA
ima povidon jod, octanisept, rivanol, bivacin sprej i kantarionovo ulje....kako sad da budem pametna i znam šta je najbolje od toga da koristim?  user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Epiziotomija
29.9.2010 17:54:19   
Anoniman
Ljudi , je l' koristila neka od vas ulje za masiranje međice pre porođaja ? Kao , masira se neko vreme , u devetom mesecu , i onda omekša međica , dobije na elastičnosti i nema potrebe za epiziotomijom ??? To su nam pričali u školici . Zna li neko nešto o tome ?

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Epiziotomija
29.9.2010 17:56:34   
bojanica7
e to i mene zanima. mislim da moze maslinovim, procitah to negde.


_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Epiziotomija
29.9.2010 21:12:35   
bokicans
MIslim da je to u pitanju bademovo ulje od 36 nedelje,koliko se secam.Moja drugarica iz skolice se mazala i nisu je sekli ,sada da li je slucajnost nemam pojma.Ja nisam mazala pa su me sekli.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Epiziotomija
29.9.2010 21:18:37   
simke
Imamo temu Tretiranje međice<KLIKuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Epiziotomija
11.10.2010 17:12:27   
MASHKA
žene pomagajte, na jednom malom delu mi se rana zagnojila, onako je malo crveno i nadulo se! šta da radim? baš se plašim a nema šanse da sad ostavim bebu i odem kod lekara...user posted image

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Epiziotomija
11.10.2010 17:34:08   
Ivanka 75
Mene danas počelo da pecka dole oko epiziotomije (još nisam skinula konce, 6 dan je), tretiram ranu i hidrogenom i povidon jodom, a danas mi patronažna rekla da prskam octanisept sprejom. Ne mogu da odredim da li me u stvari pecka epizio ili izlaze unutrašnji konci jer mi je rađena revizija.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Epiziotomija
11.10.2010 17:39:40   
isidora88
nama su u skolici rekli da zovemo patronaznu sestru ako nam se zagnoji ili upali rana.
ako ne mozes nju da zoves nazovi dz i trazi nekog ginekologa da te posavetuje sta da radis.
nadam se da ce sve biti u redu user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Epiziotomija
11.10.2010 18:31:23   
MASHKA
jao drugarice mi ovde nemamo školice a u dz su strašno neljubazni ako ti nisu oni vodili trudnoću već privatni ginekolog!
sada malo i krvari to mesto...sačekaću dan-dva da vidim šta će se desiti  user posted image
posle koliko dana bi trebali konci da otpadnu??? meni je danas 23 dan i još su tu!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Epiziotomija
11.10.2010 19:01:18   
isidora88
evo mene opet,bas smo ovu temu radili u skolici ja cu samo da ti prenesem sta su nama rekli user posted image
konci bi trebalo nakon 1-3 nedelje od porodjaja da otpadnu.
jesi probala da koristis oktanisept ili rivanol?to su nam rekli ako se rana upali da koristimo ali da ako mozemo pre toga dodejmo na pregled.
mozes li nazvati svog privatnog ginekologa ili nazovi dz i reci da si pacijent,sta te briga,moraju te bar posavetovatiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Epiziotomija
11.10.2010 19:03:53   
isidora88
ja jednom kad mi je kasnilo sam zvala privatnog gin.i nisam bila njegov pacijent i pitlaa sam sta da radim posto mi kasni,objasnila situaciju,covek me saslusao,posavetovao i rekao da ako ne dobijem kroz par dana dodjem na pregled.malo off topic ali probaj da pozoves bilo kog gin.cisto da dobijes informaciju user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Epiziotomija
25.12.2010 20:04:18   
Brana
Mene su secnuli iz razloga sto im je to postala praksa meni je moja doktorica rekla da nije bilo potrebe ali svaka prvorotka se sece pa ko veli ajde i ti!user posted image
Ali super sam usivena tako da se oziljak jedva vidi!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Epiziotomija
28.12.2010 22:40:40   
isidora88
ja imam epi. danas je deseti dan od porodjaja i jedan koncic mi je ostao i visi user posted image valjda ce brzo otpasti.
imam problem, mene boli klitoris user posted image user posted image bas je neprijatan osecaj,osecam bas neki pritisak i bol kada kasljem nekad i kad hodam user posted image sta bi to moglo biti?inace epi.mi je mala,mislim da sam imala 2,3 sava samo
ima li neko ideju sta mi je user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu SIvka)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Epiziotomija
28.12.2010 23:20:46   
Brana
IZVORNA PORUKA: isidora88

ja imam epi. danas je deseti dan od porodjaja i jedan koncic mi je ostao i visi user posted image valjda ce brzo otpasti.
imam problem, mene boli klitoris user posted image user posted image bas je neprijatan osecaj,osecam bas neki pritisak i bol kada kasljem nekad i kad hodam user posted image sta bi to moglo biti?inace epi.mi je mala,mislim da sam imala 2,3 sava samo
ima li neko ideju sta mi je user posted image

To ti rana zateze ali ne brini to je sasvim normalno tokom vremena sve ce se vratiti u normalu!user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Epiziotomija
29.12.2010 8:37:39   
prase
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Jesam li se ja pohvalila da me ovaj put nisu sjekli???user posted image Samo sam mrvicu pukla i imala jedan sav. Zene to je preporod. Fali mi onaj smajlic sto se klanja user posted image Vec istog dana sam M dojila u turskom sjedu user posted image Nevjerovatno. A jos sam posla sva spremna sa bivacin sprejem, šlaufom i ostalim rekvizitima bez kojih nisam mogla da zivim kad sam rodila L. 


Mene drugi put jesu sekli, ali mi je oporavak od toga bio mnooooooooooooogo bolji nego prvi put. 6 sati nakon porođaja sam otišla sama da se istuširam, a nakon toga šetala po odeljenju kao velika... Odmah posle toga sam dojila sedeći, što ti reče u turskom sedu. 3 dana nakon porođaja nije me bolelo čak ni ono kada ustajem i sedam, a od kada sam došla kući nosila sam svoju normalnu garderobu, sedela normalno - kakav šlauf, kakvo sedenje na pola guzice, ma ništa. Pitala sam dr kako to da ovog puta kao da me nisu sekli, kaže - nema pojma. Svi u porodilištu su mislili da stišćem zube i da se pravim važna, a mene ljudi zaista ništa nije bolelo.

I moja teorija za kraj: prošli put mi je epidural postavljen u nemogućim uslovima, em što me nije 100% odradio, em sam imala ogromnu crnu masnicu na leđima dugo posle porođaja. Naravno da je uz to išao užasan bol u donjem delu leđa, zbog kojeg sam morala da sedim u nekom skroz čudnom položaju i onda me je zbog toga i rana od epiziotomije više bolela. Ovog puta sam imala samo jednu roze tačkicu na mestu uboda za epidural, leđa me uopšte nisu bolela posle porođaja i mogla sam da sedim onako kako mi najviše odgovara...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Epiziotomija
29.12.2010 10:19:10   
Crvenkapa85
kod nas vise ni ne pitaju,samo recnu.....ja nisam mogla sedeti nikako,sve na pola guze....konci su mi sami otpali nakon 5-6 dana.....i patronozna kad je dolazila da sredjuje maji pupak onda je i mene pregledala

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Epiziotomija
29.12.2010 22:09:06   
isidora88
nadam se da ce mi se ovo brzo vratiti u normalu jer mi je grozan osecaj,i dalje osecam kao da ce mi sve ispasti tamo dole i sto je najgore pocelo je da me svrbucka kao gljivice user posted image user posted image user posted image izludecu samo mi jos to fali user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Epiziotomija
29.12.2010 22:11:55   
New Mom
Isi, svrbi te jer rana zarasta. To je normalno, ne brini.user posted image
A inače, boli te jer je celo mišićno tkivo nagnječeno, a i nervi. Sve će proći. Sad čim ti ispadnu konci, već će ti biti lakše, neće te više zatezati.

< Poruku je uredio New Mom -- 29.12.2010 22:13:42 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Epiziotomija
29.12.2010 22:35:12   
choopa choops
prase ja sam se uvjerila da je, pored vrste reza i spretnosti doktora, od veeeelike vaznosti i sa kojim te koncem siju. Mislim da su mi prvi put stavili neki kineski  user posted image Bio je debeo kao brodsko uze user posted image A ovaj sad 'koncic' nisam ni osjetila user posted image

isidora proci ce user posted image Cure su sve rekle.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Epiziotomija
30.12.2010 8:34:51   
prase
IZVORNA PORUKA: choopa choops

prase ja sam se uvjerila da je, pored vrste reza i spretnosti doktora, od veeeelike vaznosti i sa kojim te koncem siju. Mislim da su mi prvi put stavili neki kineski  user posted image Bio je debeo kao brodsko uze user posted image A ovaj sad 'koncic' nisam ni osjetila user posted image



Sad si me potsetila, moj dr (koji me porađao i prvi put) je nešto pominjao konac, kao ovaj drugi je najbolji koji postoji i njime može da uradi neku vrstu ušivanja koju ne može sa nekim debelim koncem koji je verovatno jedini bio prvi put. To sam i ja primetila, prvi put je konac bio što ti kažeš kao uže debeo, a ovaj drugi je bio tanak i većinom i sam poispadao pre nego što sam otišla 10. dan posle porođaja da mi dr to sve skine i pregleda.

Uzgred budi rečeno, kada smo već kod skidanja konca, prvi put mi to nisu radili nego su na kontroli posle 6 nedelja konstatovali da je to sve samo ispalo (a počelo je da ispada 3 dana pre kontrole). Moja kuma koju je porađao isto moj dr je rekla da se preporodila i ništa je više nije bolelo kada su joj skinuli konce - možda je i to savet, da se žene raspitaju mogu li da im se skinu ti konci posle nekog vremena. Moj dr sada ima praksu da to radi na 10. dan posle porođaja svim svojim porodiljama.

Drugo, kada smo već ustanovile da je kvalitet konca presudan, što ne bi lepo vratili praksu da može svako da kupi sebi konac koji hoće? Sećam se priče da su žene same nabavljale konac za ušivanje, ili ga plaćale bolnici nakon porođaja, u nekom periodu. Ja bih pre kupila i nosala sa sobom taj konac nego da me opet ušivaju onim brodskim užetom user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Epiziotomija
4.1.2011 18:03:33   
bojanica7
ja nisam imala epiziotomiju, a prvorotka sam! user posted image

e sad, da li je igralo ulogu to sto sam tretirala medjicu (ne redovno, ali jesam), radila kegelove vezbe non-stop, ili to sto sam super saradjivala s babicom (kad kaze gurni - guram, stani - stanem i iz tri napona izletela gala)... nemam pojma. ali sam presrecna. i ja sam dojila galu posle dva dana u turskom sedu. imam samo koncic koji mi viri od sivenja vagine (jel ima te teme?), ali mi on ne smeta uopste.

eto, ima nade i za prvorotke... user posted image a ja se bas pripremila, sve nabavila za tretiranje epiziotomije. i psihicki se pripremila.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Epiziotomija
7.1.2011 22:11:57   
maslachak
drage mame,imam pitanjce..
preksinoc sam osetila neko zatezanje dole na kraju rane,kraju blize zadnjici 22. dan od porodjaja ..nije bilo nista strasno,ali posto sam i juce celi dan imala osecaj kao da sam nazuljala taj deo zamolila sam mamu da pogleda i ispostavilo se da je kod jenog sava na mestu gde je prosao konac pocelo da gnoji malo..tretirale smo mesto hidrogenom,povidonom..gnoj izlazi napolje,ja sam opet u mrezastim gacicama i uloskama da bi se rana vetrila..obzirom da kod prvog sava viri konac koji nije izasao,moguce da je konac i ovde napravio problem..ja se dobro osecam,ne boli me nista,nemam temperaturu..sutra cemo uzeti i neki antibiotski sprej...e,sad interesuje me da li je neka od vas imala slican problem i ukoliko jeste da me posavetuje da li je ovo sto radim okej?lekar mi nije u beogradu do 15.-og a iz procitanih stvari ja bih rekla da je ovo okej..malo sam se uplasila,mada me nista ne boli,ali sama pomisao da sa ranom nesto nije u redu mi se ne svidja..pa ako neko moze da pomogne bilo kakvim savetom..

(odgovor članu SIvka)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 1:58:58   
Brana
ja sam imala takav problem poceo je da mi se inficira cvoric u kome je usviven konac i nije hteo samostalno da ispadne i ja sam stavljaja jod i hidrogen ali sam na kraju otisla kod ginekologa i ona mi je izvadila konce koji nisu mogli samostalno da otpadnu,moj savet ako uskoro ne ispadnu sami idi da ti ih ginekolog izvadi da ti se ne bi to jos gore upalilo i inficiralo ali i dalje sipaj jod i hidrogen!

< Poruku je uredio Brana -- 8.1.2011 2:03:44 >

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here