|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
24.3.2011 16:17:42   
nela79
IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja i dalje razmisljam da im trazim da me ne sjeku, pa ako puknem puknem... A beba na svakom uz drzi ruku pored glave, ne planira valjda tako da izadje user posted image


Dobro ti macaki kaze jabudic, polako, ima jos vremena. Ja nesto nisam ni razmisljala o tome prije porodjaja , a eto imala sam srece, nisu me sjekli uopste. Imala sam valjda par koncica nekakvih unutrasnjih, rece dr nakon porodjaja da ce samo da me usije kozmetickiuser posted image . Elem ja sam mogla odmah sutradan da sjedim skrstenih nogu na krevetu. Ako ti je za utjehu, samo je jedna od nas 4 u sobi bila sjecena. Procijene doktori jel to treba ili ne treba . Samo opusteno :))))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Epiziotomija
24.3.2011 22:04:07   
nencydrew
Hm, izgleda da nema pravila.Negde sam čitala da neke babice masiraju međicu, (one posvećene)
pa nekad ne mora epi

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Epiziotomija
24.3.2011 22:13:48   
New Mom
Ima tema o tretiranju međice -> KLIK, vidi iskustva.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Epiziotomija
24.3.2011 22:43:10   
nencydrew
Hvala, ali ja bih bez toga ako možeuser posted image

malo mi perverzno, da prostišuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Epiziotomija
25.3.2011 6:53:04   
nela79
IZVORNA PORUKA: nencydrew

Hm, izgleda da nema pravila.Negde sam čitala da neke babice masiraju međicu, (one posvećene)
pa nekad ne mora epi


Pa ne znam da su je bas masirale, al sam na kraju porodjaja skontala da to sto me najvise bolilo je ustvari bilo fizicko sirenje otvora (drugacije ne mogu da opisemuser posted image )od strane babice. Nije bilo prijatno, ali sam prosla bez sjeckanja user posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Epiziotomija
25.3.2011 13:05:59   
nencydrew
user posted image

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Epiziotomija
14.4.2011 15:22:14   
jabudic
IZVORNA PORUKA: nela79

Pa ne znam da su je bas masirale, al sam na kraju porodjaja skontala da to sto me najvise bolilo je ustvari bilo fizicko sirenje otvora (drugacije ne mogu da opisemuser posted image )od strane babice. Nije bilo prijatno, ali sam prosla bez sjeckanja user posted image


Isto!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Epiziotomija
14.4.2011 16:33:43   
bebablue

IZVORNA PORUKA: jabudic

IZVORNA PORUKA: nela79

Pa ne znam da su je bas masirale, al sam na kraju porodjaja skontala da to sto me najvise bolilo je ustvari bilo fizicko sirenje otvora (drugacije ne mogu da opisemuser posted image )od strane babice. Nije bilo prijatno, ali sam prosla bez sjeckanja user posted image


Isto!

Takodje. Ali sam ja i masirala medjicu pre porodjaja.user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Epiziotomija
10.5.2011 12:23:09   
nenja22
drage devojke, za početak, zdravo...user posted image
provedoh ovde, čitajući vas, skoro celu trudnoću, i mnogo mi je značilo da iščitam iskustva na neku temu koja me zabrine, pa se povedena tim evo prvi put i javljam.
zanimam me kako su vam izgledale rane od epiziotomije?
videla sam ovde par odgovora na tu temu, ali ne nađoh se ni u jednom.
elem, meni su odmah posle porođaja babice odmah uzvikivale "ah divno, malen ti je rez, super super"
takođe ona dva dana što provedoh u bolnici posle, u vizitama doktori ništa nisu komentarisali, a računam da bi, da je nešto bilo kako ne valja
e sad, povedena time, a plus sam konj na izdržavanje bola, te me to i nije ništa posebno cimalo, ja sam se prilično slobodno ponašala prvih par dana, sedela prilično opušteno, šetkala, čučala i tako to...
i onda se dešava da mene, čini mi se 4. dan posle porođaja to počinje više da zeza nego u početku, a evo večeras će biti nedelju dana da sam se porodila i i dalje je tako...mislim, sad nije gore iz dana u dan, ali nije ni bolje...
i dolazim do opisa, izvinjavam se na detaljisanju, ali videla sam da smo ovde u tom smislu opuštene user posted image
ništa se nigde ne crveni, rez koliko vidim stvarno je mali, onako na levu stranu, ali ono što me brine je jedna velika izbočina, verovatno između dva šava, kao da je tkivo jako nateklo i onda visi, pa veličine nekog kao malo većeg i jajastijeg klikera...ja sve pretpostavljam da je to u suštini samo to verovatno pogoršano tim što sam ja tako slobodna bila (sad evo, danas i juče, sedam samo preko one daskel dečije za wc šolju, što imam u kući za sestrića, sve hoću da nađem šlauf neki eventualno, pa preko njega) ali majkumu, kako uspe da se to toliko veliko vrati u normalu?
ima li neka slično iskustvo, ili da ipak cimam doktora, a iskreno ne ide mi se ni nakakav pregled još user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Epiziotomija
10.5.2011 13:35:22   
ana77
Mislim da ti je najbolje da odes kod dr da proveris da ti nije neki konac popustio. Mislim da to ipak nije normalno da nesto viri. Verovatno bi ti i tako zaraslo ali bolje da ti zaraste kako treba. Meni nista nije "strcalo" samo sam imala utisak da mi je koza zadebljana na tom mestu i imala sam utisak da vise nikad nece biti normalno :D! A postalo je! 

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Epiziotomija
10.5.2011 13:45:11   
Anoniman
Mene je babica masirala baaas dugo.posle mi je sirila,i sirila,i sirila...ali morali su malo da me secnu,kaze jako je malu ranu napravila,ali M je bio bas krupan i jedva je kroz to prosao.

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 336
   RE: Epiziotomija
10.5.2011 13:47:01   
bokicans
Nenja 22 user posted image ,lepo sto si nam se prikljucila.
Meni je rana posle 7.8 dana bila gora nego na pocetku i vise me je bolelo,ali imala sam veliki rez.Ja sam prskala octenisept,i kada je bilo bas nateceno drzala ulozak natopljen rivanolom na rani,ali ne dugo i cesto,jer rana mora da se suši.U Prvoj trudnoci mi je pukao jedan sav ali tako je zaraslo,i sve je ok.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Epiziotomija
10.5.2011 13:48:18   
jovicaa
mislim da ovde seku po automatizmu

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Epiziotomija
10.5.2011 13:49:07   
Anoniman
Nenja,ja sam imala mali cvor,tvrd na dodir.Tu mi je bilo ostalo parce koncica-iznutra(pokidao se valjda,spolja ga nije bilo),povuklo se posle par dana.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 339
   RE: Epiziotomija
10.5.2011 13:50:21   
jelenadunja
i ja mislim.....mene su sekli,imala sam 4 sava,i muke skoro mesec dana,prskala sam octanisept,i susila,tj spavala sam uvek bez donjeg vesa.i dan danas me nekad strecne mali bol,ali kako me je usio neki na specijalizaciji,boze sacuvaj user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Epiziotomija
12.5.2011 9:27:04   
nenja22
hej devojke, evo da javim dosadašnji razvoj user posted image
a možda nekom bude i značilo da pročita, pošto doktor beše u fazonu, "e kod tebe sve nešto mora vanredno"
dakle, bila sam juče ujutro ipak da me pogleda i ok me smirio, rana je skroz ok, malo ima čvorića na dva mesta ali ništa strašno,
rekao mi da nastavim sa špricanjem octeniseptom i povremeno na sterilnu kompresu malo joda, pa do rane...
a to što viri, visi, ili kako već da nazovem, to je otok na maloj usmini, nevezano za ranu, tj. bar ne direktno
pretpostavlja da je od mesta de je krenuto da se seče, uštinuto tkivo malo, pa se onda tako napravilo
i kao kad mi prođe rana skroz, da vidim kakva je situacija, povuklo li se ili ne, smeta li mi ili ne,
pa kao može da uradi mali estetski zahvat ako bude trebalo, u smislu da to parčence tkiva secne
(trenutno sam naravno u fazonu, neka hvala, al' videćemo već kako će se druga, čitaj mm strana izjasniti jednom kad baci pogled tamo dole user posted image )

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Epiziotomija
13.5.2011 21:23:03   
erna
Imam jedno pitanje... Rodila sam 22.03. i jaaako puno su me rezali,a osim toga sam i pukla,unutra,pa sam imala tonu konaca. Sivanje je boljelo neopisivo,a i rana takodjer,cak i 15ak dana nakon poroda,ali ja sam se pravila heroj pa sam od prvog dana kad sam izisla iz bolnice pokusavala sasvim normalno da sjedim,iako je bol bio nepodnosljiv. Na kontroli sam bila prije 7 dana,znaci 45 dana nakon poroda,i iako to nisam ocekivala,doc je rekao da je rana odlicno zarasla,i da mogu sasvim normalno da imam odnose,sto sam i uradila. Prvi put,dakle prije 7 dana,nakon odnosa sam na dnevnom ulosku primijetila krv,ne previse,iz rane. Mislila sam da mozda i treba tako,da ce biti jednom pa proci. Ali,nazalost,i sinoc se to isto ponovilo,a sinoc je bilo malo vise krvi nego prije 7 dana =( sad ne znam sta da radim :'( ima li neko iskustva s tim,zna li iko je li to normalno,ili da se ja javim docu? Ipak su prosla 52 dana od poroda,jako sam zabrinuta :(

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Epiziotomija
13.5.2011 22:32:18   
choopa choops
erna podji ti kod gina da to pogleda. Ne bi trebalo da krvari nista user posted image Osim ako nije pocetak menstruacije, ali valjda nije to.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu erna)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Epiziotomija
14.5.2011 19:07:10   
erna
Nije,islo je samo kratko nakon odnosa,i to prava krv,crvena. Jbg, bit ce da ocito rana nije zarasla kako treba.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Epiziotomija
12.8.2011 23:17:35   
Ana RR
Kako izgledaju konci kada ispadnu?

Meni je malopre nešto ispalo, izgleda kao konac, bele boje i deblje je nego što sam ja mislila ali je dosta dugačko. Mislila sam da ispadaju komadići a meni kao da je ispao ceo konac.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu erna)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Epiziotomija
12.8.2011 23:24:18   
Jele
Anči, ja nemam pojma, ne sećam se da je meni išta ispalo što se konca tiče user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Epiziotomija
12.8.2011 23:35:45   
Ana RR
Baš se zabrinuh.. nisam očekivala da ću uopšte videti konce. Ja ni ranu nisam uspela da vidim a kamoli konce. Kad sam išla u wc malopre videla sam kako visi user posted image a ne smem detaljno da zagledam dole, nešto me strah user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Epiziotomija
12.8.2011 23:41:38   
Anoniman
ana, moji spoljasnji konci su crni. gledam ih stalno ogledalcetom dok luftiram ranu. oni unutrasnji ne znama kakvi su, oni bi trebalo da se sami razgrade. a ovi spoljasnji da otpadnu sami, ne ide se na skidanje.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 348
   RE: Epiziotomija
13.8.2011 0:18:10   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kako izgledaju konci kada ispadnu?

Meni je malopre nešto ispalo, izgleda kao konac, bele boje i deblje je nego što sam ja mislila ali je dosta dugačko. Mislila sam da ispadaju komadići a meni kao da je ispao ceo konac.




Anci, to je to.
Meni su ispadali u vise navrata, ali ja sam imala veliki rez, ne znam koliki je tvoj, mozda ti je sve odjednom ispalo...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Epiziotomija
13.8.2011 10:10:01   
Anck Su Nmaun
Ana Ja nisam ni primetila kad su ispali user posted image user posted image

Erna i ja sam bila utripovana da mi to nesto nije dobro zaraslo, ali DR rece sve u redu,kad bi pogledala na ogledalo videlo se onako kao malo meso kao mda nije zaraslo, ali ja se nisam usudjivala da imam odnose dok to nije Bas zaraslo.
I da kad bih se obrisala u wc uvek je ostajalo malo krvi...moj savet sacekaj jos malo da zaraste!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 13.8.2011 10:14:41 >

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji su najčešći simptomi trudnoće?
Prvi simptomi trudnoće se ne pojavljuju na isti način kod svake žene. Pre nego što uradite test ili proveriti nivo beta ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here