|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
3.10.2009 10:31:35   
marince1
gledam sad u aktivnim teme i idu
'epiziotomja'',pa sledeca
''da li koljete''  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Epiziotomija
3.10.2009 12:29:43   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cicko

Znaci Gagana, ipak ti nisu radili CR.


Nisu. Doktorka koja je trebalo da me porodi(na kraju me i nije ona porodila jer je sve bilo expresno brzo pa nije stiglauser posted image ) mi je rekla da CR rade kad je dioptrija -6 ili vise ali mi je rekla da mogu ako zelim,ali da je najbolje da sacekamo akuserski nalaz kad budem primljena u bolnicu. Onda mi je moj doktor kod koga idem privatno rekao da odem kod ocnog lekara da on to proceni i ja se odmah sledeceg jutra porodim tako da nisam stigla ni da odem kod ocnoguser posted image . S obzirom da sam se brzo i fino otvarala doktorka koja me je poradjala mi je preporucila da ne idem na CR i ja sam je poslusala. A porodjaju je prisustvovala kao babica moja ujna i ona mi je isto rekla da mogu prirodno.
Hvala Bogu sve je proteklo kako treba i nemam nikakvih posledica.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Epiziotomija
3.10.2009 16:06:02   
Anoniman
Uh, sad mi je lakse, mene ubedjuju ovde da treba da ispadnu vec, a meni nijedan jos nije ispao... uh, uh, ma neka ispada kad hoce... ja samo nema sanse jos da sedim i imam utisak kao da nikad necu ni moci!

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Epiziotomija
3.10.2009 16:08:05   
cicko
Bravo, dobro da je sve proslo kako treba. Ti si bas bila ekspresna!user posted image


IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: cicko

Znaci Gagana, ipak ti nisu radili CR.


Nisu. Doktorka koja je trebalo da me porodi(na kraju me i nije ona porodila jer je sve bilo expresno brzo pa nije stiglauser posted image ) mi je rekla da CR rade kad je dioptrija -6 ili vise ali mi je rekla da mogu ako zelim,ali da je najbolje da sacekamo akuserski nalaz kad budem primljena u bolnicu. Onda mi je moj doktor kod koga idem privatno rekao da odem kod ocnog lekara da on to proceni i ja se odmah sledeceg jutra porodim tako da nisam stigla ni da odem kod ocnoguser posted image . S obzirom da sam se brzo i fino otvarala doktorka koja me je poradjala mi je preporucila da ne idem na CR i ja sam je poslusala. A porodjaju je prisustvovala kao babica moja ujna i ona mi je isto rekla da mogu prirodno.
Hvala Bogu sve je proteklo kako treba i nemam nikakvih posledica.


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Epiziotomija
3.10.2009 16:09:02   
cicko
Mislim da je jos uvek rano za konce, tek je 2 nedelje proslo...


IZVORNA PORUKA: Trinny

Uh, sad mi je lakse, mene ubedjuju ovde da treba da ispadnu vec, a meni nijedan jos nije ispao... uh, uh, ma neka ispada kad hoce... ja samo nema sanse jos da sedim i imam utisak kao da nikad necu ni moci!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 11:55:51   
Anoniman
ee, pa sad sam u nedoumici - pogledah jutros i vidim nesto mi cudno, ne vidim one crne konce kao na pocetku, ali i dalje mi se cini da ima nesto ili su konci ispali, pa je ostala koza malo naborana, gde su bili konci ili se nakupilo od spreja i kantariona... jeli curke, kako izgleda dole posle ispadanja konaca? ja sam tupava, pa ne mogu da razaznam! user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 14:02:57   
*Alexx*
Ja sam ispirala povidon jodom i stavljala uvece kantarionovo ulje na ulozak. Meni su konci ispali tek sa mesec i po dana, namucila sam se ziva - nisam mogla da sednem normalno mesec dana. Na kraju sam dva-tri konca (spoljasnja) sama skinula, bas su me zatezali, napravili mi ranice, ali evo prolaziiii user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 14:24:27   
Anoniman
Pa ja sad mogu da sedim, ali uopste nisam sigurna jesu li mi ispali konci il su posvetleli. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 14:38:54   
gagana83
Trinny,mislim ba ne mogu da posvetle,bar meni nisu. Videla sam jedan kad je ispao,isto je bio crne boje.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 14:42:20   
Anoniman
pa ja nisam videla da su mi ispadali, a skoro da pratim sve sto se desava... nemam pojma, mozda su i poispadali... izgleda da cu morati dragom da dam da vidi, ali mi se nesto ne da... jedva sam ja pogledala jutros! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 15:30:25   
Verus
Ovde zavisi od bolnice do bolnice....ova u kojoj cu se ja dace Bog poroditi, to vise ne radi odavno...nasli su da zena bolje zarasta ako sama pukne....mada, kada dodjes mozes da je zahtevas ili odbijes.  Ja cu pustiti da stvari idu svojim tokom jbs ga pa kako bude..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 16:49:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ovde zavisi od bolnice do bolnice....ova u kojoj cu se ja dace Bog poroditi, to vise ne radi odavno...nasli su da zena bolje zarasta ako sama pukne....mada, kada dodjes mozes da je zahtevas ili odbijes.  Ja cu pustiti da stvari idu svojim tokom jbs ga pa kako bude..


Tako sam i ja uradila, rekla da ne seku, pa ako puknem nek puknem...i nisam user posted image Nekad je mozda i bolje rizikovatiuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 17:56:13   
Verus
nedjo, ja sam ti sva za rizike!user posted image  pa kud puklo da puklo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 18:49:26   
*Alexx*
Trinny, mogu konci da posvetle! Meni su posvetleli, i odmah posle toga se raspali. Mislim da je to od kantarionovog ulja ili povidon joda, ko ce ga znati.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 19:45:29   
Anoniman
a jel? e pa dobro da znam sad!

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Epiziotomija
19.10.2009 21:56:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

pa kud puklo da puklo!


Hehe, bukvalno user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Epiziotomija
20.10.2009 15:00:03   
Verus
daauser posted image  joj nedjo sad bacih pogled a pise ti Objave: 666 pu pu pu
IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: Verus RR

pa kud puklo da puklo!


Hehe, bukvalno user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Epiziotomija
20.10.2009 19:09:34   
Anoniman
eeee, curke, ipak su skroz posvetleli, smogla sam snage da sama izvucem ono sto sam uspela da vidim, al oni su se vec odvojili iz koze, samo su bili prilepljeni od kantariona... jupiiiiii, samo jos da uspem one unutra... eh, sto sam gadna i detaljista, oprostite, curke moje!

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Epiziotomija
20.10.2009 19:22:56   
*Alexx*
Hehe, Trinny, to sam i ja uradila :) Oni unutra ce sami, videces! Samo ce jednom da krenu da ispadaju prilikom tusiranja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Epiziotomija
20.10.2009 19:26:36   
Verus
ma kakvi gadno trinny sve je to normalnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Epiziotomija
20.10.2009 19:27:43   
Anoniman
E, Alexx ali vec sam malo uspela i iznutra da ih skinem, izgleda da su svi samo slepljeni za kozu, tj. sluzokozu, al nikako da spadnu, pa cu morati da se krecim... user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Epiziotomija
20.10.2009 22:37:05   
*Alexx*
Samo napred! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Epiziotomija
25.10.2009 14:38:33   
Elisa
Mene je rana prestala da boli posle desetak dana, a konci su ispadali sve do kraja 6.nedelje.. Mada, moguce je da ih i ne primetite.. ispadaju dok se tusirate, piskite.. i na kraju budu tanki kao vlakno vate..
Prolazila sam kroz pakao, jer mi je patronazna sestra koja je dolazila zbog bebe pogledala ranu i ,,konstatovala" da su konci predebeli i da nikada nece ispasti sami i da bih trebala da odem da mi ih skidaju.. sto mi je u tom trenutku zvucalo kao samoubistvo..
Ja sam sacekala prvi ginekoloski pregled i ispostavilo se da je sve ok.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Epiziotomija
11.1.2010 9:21:43   
Trcosava
qq žene, pa sve vas ušivali na živo???

ja ništa osetila nisam, pucala sam i unutra i sekli me, ušivali me sto godina (ili se meni tako činilo) ali niti jedan ubod nisam osetila - videla sam instrumente i igle i konce i dodatno se zezala da ću opet gubiti nevinost koliko ušivaju
Rekoše mi da imam 4 unutrašnja šava i 4 spoljašnja
Bolelo me užasno prvih nekih 7 dana, pila sam paracetamol za bolove i polako je prolazio bol... ubijalo me sedenje na stranu jer mi se kuk i guz kočili user posted image user posted image user posted image user posted image
E sad... meni se čini da nije skroz zaraslo, mislim nekako vidim gde je sečeno, i kad sam bila na pregledu osetila sam zatezanje kod rane... Sad se mislim kakav li će sex biti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Trcosava -- 11.1.2010 9:22:11 >

(odgovor članu Elisa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Epiziotomija
11.1.2010 12:05:38   
Anoniman
Trcosava,evo ja da ti kazem moje iskustvo,sex posle porodjaja-uzas...a sto se tice epiziotomije,ja sam osetila i secenje,ali ne tipa bola nego onako toplo odjednom...a usivanje da ne pricam!Em sto je trajalo,em sto sam se tresla,em sto sam spolja imala 6 konaca a unutra 10 i svaki sam osetila kako se provlaci kroz mene...fuj!A sedela nisam 40-ak dana posle porodjaja normalno...user posted image !Ali evo sad je sve super user posted image !

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here