|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
14.5.2010 11:05:39   
Anoniman
Meni pumpica nije htela da vučem ako sam stavim sisu i pumpam. Ma mogla sam do sutra. Morala sam da stisnem ručku, tada namestim sisu, pa pustim ručku... tada je pumpica povukla sisu kako treba i izmlazala odlično.

I da, taj mali zvezdasti beli deo... bitno je kako se stavlja.

(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: pumpica za izmlazanje
14.5.2010 11:09:53   
buhla
ja sam tek sinoc skontala kako pumpica funkcionise!!! kad stisnem ruckicu ostavim tako desetak sekundi i mleko curi u mlazu... mnogo je lakse i manje boli! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: pumpica za izmlazanje
14.5.2010 11:10:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni pumpica nije htela da vučem ako sam stavim sisu i pumpam. Ma mogla sam do sutra. Morala sam da stisnem ručku, tada namestim sisu, pa pustim ručku... tada je pumpica povukla sisu kako treba i izmlazala odlično.

I da, taj mali zvezdasti beli deo... bitno je kako se stavlja.



i ja sam provalila ovo...
cekam LOTH da vidim je l se snasla...

znam da nema sanse da ne radi pumpica nego tako nekad zeza...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: pumpica za izmlazanje
14.5.2010 11:17:50   
lothroniell
Oti ja nisa uspela nisam... Do kraja sam na ruke i gotovo... Sa pumpicom je sve ok, ali nemam pojma zasto vise nece na nju da ide kao pre. user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: pumpica za izmlazanje
14.5.2010 11:21:16   
gagins
Ja sam nedavno imala problem sa pumpicom,naime pukao mi je onaj beli tockic kod onih rebarca i ulazio je vazduh i nisam se mogla izmuzavati.Kad sam uzela novi sve je bilo ok!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: pumpica za izmlazanje
14.5.2010 11:22:47   
Anoniman
Loth, moja juce opet nije htela...Iskuliram malo, posle uzmem ponovo..

stavim pumpicu pa kad nece, uradim kako je Tasha gore napisala...
A nekad je potrebno da pomeram dojku dok ne nadjem ugao pod kojim hoce da krene i kad krene to je to...
ne znam kako da objasnim ali pomeram dojku tamo amo, hvatam sa razlicitih strana i onda kad uhvati i krene posle ide normalno
Molim te probaj jos, nemoj da odustajes...tacno znam kako je to..

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: pumpica za izmlazanje
14.5.2010 11:24:18   
lothroniell
Probacu ali juce mi mama rece da ja i ne moram da se izmlazam jer Milos toliko puno sisa da ostane nesto malo posle podoja i jedva se do sledeceg puta opet napune... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: pumpica za izmlazanje
14.5.2010 12:59:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Probacu ali juce mi mama rece da ja i ne moram da se izmlazam jer Milos toliko puno sisa da ostane nesto malo posle podoja i jedva se do sledeceg puta opet napune... user posted image


hm...e sad moras da pitas nekog pametnijeg od mene...
Sa jedne strane, ne treba izmlazati previse...samo onoliko da te grudi ne bole i da se olaksaju ako ostane mlkeka a grudi tvrde i dalje..
a sa druge strane, koliko znam izmlazanje povecava mleko...
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: pumpica za izmlazanje
15.5.2010 18:28:26   
lothroniell
Ma on toliko sisa da ne bole nikad sem ujutru kada se probudimo... Znam da izmlazanje povecava ali on sisa na sat i po- dva tako da ne stignu ni da se napune ko svet. user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: pumpica za izmlazanje
15.5.2010 19:42:17   
mejvis
 I kod mene to izmuzavanje nema smisla....Jedva ujtru nešto sakupim...Kada ga podojim pa se izmuzem, a obično prodje bar pola sata izmedju, posle nemam dosta za sledeći podoj pa mu nekada dam ono što sam izmuzla!user posted image
Prve nedelje me je pumpica spasila....ali sada beba bi stalno da sisa...kada da se izmuzam!?user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: pumpica za izmlazanje
15.5.2010 21:01:12   
gagins
Ja mislim da za izmuzavanjem nema potrebe sem ako dojka nije prepuna mleka.Ja se nekad izmuzam u toku noci kad osetim da mi je dojka prepuna,a nekad se desi da uposte ne moram da se izmuzam po dan,dva.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: pumpica za izmlazanje
16.5.2010 16:42:11   
Anck Su Nmaun
Ja sam mislila sta ce mi to ..ali drugu noc kad su mi se grudi upalile ...a jaoooo!!!!!

Srecom sestra mi je pozajmila njenu al neznam marku ...izgleda kao one trubice ... mada to meni nesto puno ne pomogne ipak nemoze da izvuce onoliko koliko ja mogu rukama da izmlazam!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: pumpica za izmlazanje
18.5.2010 22:46:57   
lothroniell
Anck super je ako ti mozes rukom, mene je a pocetku to toliko bolelo da sam plakala dok me mama cedila i onda me pumpica spasila! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: pumpica za izmlazanje
22.5.2010 15:59:45   
goda
Žene moje,kod mene je neka BEBI NOVA pumpica. U toku trudnoće ni jednog momenta mi nije palo na pamet da bi mi to moglo zatrebati pa se nisam ni informisala koja je dobra a koja ne.Danas je šesti dan od kako sam se porodila i jedva namuzem 25 ml i z obe dojke i svaku muzem oko 15 min i tO ručno. Na pumpicu ne mogu ni naopako samo kaplje kap po kap i onda stane i nće nikako. I ručno kaplje ali brže,nema mlazeva kako vidim, da neke mame pišu,ili će to doći kasnije!?
Izmlazam se svaka 3 h.za sada su mi grudi ok,kada izmuzem splasnu a pred izmlazanje su tako tvrde pa ih masiram da se opusteda lakše izmlazam.


< Poruku je uredio goda -- 22.5.2010 16:01:51 >

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: pumpica za izmlazanje
22.5.2010 16:36:50   
maslinica
sad ste me pokolebale, ja nisam jos kupila pumpicu, i taman sam se namerila da si kupim aventovu i sad citam, svi nesto negodujete...uh ...sad tek ne znam sta cu:)
ja imam mleka za troje, izmlazam se svaki podoj i pre i posle...zezaju me da cemo poceti prodavati mleko, a da ce se zvati petrovaca...jer mi je dete Petar...user posted image user posted image
ja htela pumpicu da se izmuzem, i da cuvam mleko...zao mi bacati toliko mleko:)

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: pumpica za izmlazanje
22.5.2010 16:41:59   
lanajelena
meni je Aventova pumpica spasila prve dane..inace bi se upalila totalno,kod mene funkcionise,ali sam je upotrebljavala svega nekoliko dana,Dusan jede non stop tako da se ja nikad ne izmuzavam,proizvedem koliko mu treba user posted image  

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: pumpica za izmlazanje
22.5.2010 16:47:58   
maslinica
e draga..ja sad pijem caj za doijlje, sad tek mleka ima....uh, poludih od mleka..boli me sve zivo..ali fino se izmuzem i ok...tusiram se dva puta dnevno, i u kadi se najlepse izmuzem...uh bas mi prija...a pre nego on sta ide da jede moram prvo malo da izmuzem u pelenicu i onda da jede..zna ici u mlazovima.
srecom, nemam problema sa grudanjem, ni blizu mastitisa....redovno ja to odrzavamuser posted image user posted image user posted image
zato bih pumpicu.ebes ga, u dubokom  zamrzavanju moze da stoji 6 meseci....a u frizideru 24 sata...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: pumpica za izmlazanje
22.5.2010 16:58:36   
lanajelena
onda ti je ok da kupis,razlicita su iskustva mene je spasila...posle prvog porodjaja sam kupila neku kojoj je cena bila ista kao Aventova od toga sam iskoristila samo flasicu za bebu i nista vise,sad sam bas zadovoljna jer vredi svaku paru tih prvih dana,sad mi trenutno ne treba ali kad budem krenula sad u prve setnje dobro ce mi doci nemogu da trcim stalno kuci da jede jer je on uvek za  user posted image
sigurno ti je lakse kad se kupas jer mleko krece pod toplom vodom i meni krene kad izlazim iz kadeuser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: pumpica za izmlazanje
23.5.2010 7:59:08   
mejvis
Evo šta sam ja primetila kada mleko neće da mi ide sa pumpicom! Dok pumpam uzmem da stiskam gornji deo dojke, sa svih strana a naročito ispod miške ka bradavici i odmah krene mleko da se izmlaza! Kao da se tu gore zakrči i onda ne može pumpicom da se izmuze.
Samo dok se stiska i masira treba paziti da se ne "pokvari" vakum!user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: pumpica za izmlazanje
23.5.2010 12:43:25   
goda
Ja se upravo sada izmuzla pumpicom za divno čudo. Malo sam na kraju ručno "popravila" ali dobro je. Mnogo mi je lakše ali ne ide dok na stavim vruće obloge da grudi omekšaju tako onda ide sa pumpicom,a bez obloga ni kap da izađe.Sve sam kvasila pelenu u vruću vodu (koliko mi vrućo odgovara) i stavljala na dojku samo oslobodim bradavicu gdje stavim pumpicu i izmuzam se. Videću kako će biti u buduće.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: pumpica za izmlazanje
23.5.2010 12:46:18   
goda
IZVORNA PORUKA: mejvis

Evo šta sam ja primetila kada mleko neće da mi ide sa pumpicom! Dok pumpam uzmem da stiskam gornji deo dojke, sa svih strana a naročito ispod miške ka bradavici i odmah krene mleko da se izmlaza! Kao da se tu gore zakrči i onda ne može pumpicom da se izmuze.


Da,zaboravila sam napisati,i ja pomažem pritiskajući i masirajući grudi sa svh strana a posebno deo ispod miške kako kaž Mejvis.user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: pumpica za izmlazanje
23.5.2010 12:59:49   
jelena038
Goda, izmasiras dojke uvek, pre podoja i izmlazanja. jako ispritiskaj sa svih strana, da omeksa. Oprezno sa pumpicom, od nje mnogo vise pucaju bradavice, nego rucno.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: pumpica za izmlazanje
23.5.2010 13:26:17   
goda
Uvek izmasiram dobro pre izmuzanja inače ne bi kanula ni kap mleka. Još nisam počela dojiti bebu nadam se da ću sutra samo se bojim da ona pogotovo neće moći ništa da izvuče. Vidjeću šta će biti pa kad dođemo kući ja i moja beba pisaću vam. Ako se budem mogla konektovati telefonom pisaću vam i iz bolnice.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: pumpica za izmlazanje
23.5.2010 13:31:26   
jelena038
tu smo, ne brini, razradile smo malu skola dojenja, samo ti izadji i izmlazaj redovno! 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: pumpica za izmlazanje
1.7.2010 8:32:24   
Anoniman
Ja se juche prvi put izmuzavala pumpicom...i neshto ne valja....

Samo sa jedne dojke sam izvukla 20 ml, ali samo jedan mlaz je ishao....a ruchno ide 5 mlazeva...ali bash bude mlaz....

I shto me je nerviralo...onaj zvezdasti deo se ne vrati uvek na mesto...user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here