|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 22:30:05   
isidora88
ja sam dobila koriscenu aventovu pumpicu sa 2 flasice.zanima me kako da sterilisem to?inace glasice su otkuvavane pa su pobelele,moze li to nekako da se opere?user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 22:33:18   
Anoniman
Da, može da se opere.
Ubaci sve u šerpu, pumpicu rasklopi skroz, naspi vode, ja sam sipala uglavnom mlaku, pa da se na šporetu sve što otkuvavam postepeno greje sa vodom, tripovala sam da će pući ako ubacim u vrelu vodu, i dospi u vodu malo sićeta. Možda kamenac neće sići odmah, ali posle par otkuvavanja hoće sigurno.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 22:36:32   
Anoniman
Razmišljam dal da napišem, ja bih kupila nove flašice. Nemam pojma... aj pumpica, ali flašice... Da, znam, nema neke razlike između korištene pumpice i flašice (ako ne računamo dudu), ali... 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:02:06   
Podrum Š.
Slažem se sa Tashke.... ipak kupi nove flašice... drugačije je...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:24:06   
Nensi*
Jel imaju negde da se kupe one zvezdice za Aventove pumpice?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:25:18   
Anoniman
Minavb je to jednom pitala, i ne znam šta se do kraja desilo. Mislim da je kontaktirala proizvođača, ali ne znam dal je uspela da nabavi. Po apotekama nema rezervnih delova. 

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:27:05   
Nensi*
Danas je mm pitao u Aksi,kazu da nikad nisu imali rezervne delove...Pumpica je stvarno super,jedina mana su te zvezdice...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:28:22   
Anoniman
A što, šta im se desilo?
Ja sam 4 meseca izmlazala, otkuvavala 1x na dan, i ostala je neoštećena, drugu nisam ni upotrebila.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:35:25   
choopa choops
Nensi a da  pitas ovdje
KLIK

Ili u Enci menciju, Dody shop-u???user posted image

ja sam dobila 3 zvezdice uz pumpicu i kao nove su. Je l to vama pukne ili ste izgubile ili sta je pitanju?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:39:53   
Nensi*
Ja sam dobila dve u pakovanju...Ovako na izgled joj nista ne fali,ali nece da radi sa tom prvom,kao da se izlizala pa ne stvara dobar vakuum,nemam pojma...Zasad mi je ova druga dobra i radi,ali ne znam dokle ce to da traje pa da imam u rezervi...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:41:51   
Didy
IZVORNA PORUKA: isidora88

ja sam dobila koriscenu aventovu pumpicu sa 2 flasice.zanima me kako da sterilisem to?inace glasice su otkuvavane pa su pobelele,moze li to nekako da se opere?user posted image


Negde sam pisala - ja sam otkuvavala u destilovanoj vodi i tad nije ostajalo ništa belo (mm palo na pamet, svaka mu čast). Kad skineš kamenac sirćetom (možeš ostaviti da stoji u toj vodi sa sirćetom pola sata - sat, tako ja skidam kamenac sa onog električnog kuvala, tj. tako piše u uputstvu), onda ubuduće prokuvavaj u destilovanoj.

I ja bih kupila nove flašice.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:44:39   
Anoniman
Ma ne mora da ostavlja da stoji, i ne mora ni otkuvavati u destilovanoj, pa to je dosta para kada svako veče otkuvavaš u tome, samo pri svakom otkuvavanju dodati malo sirćeta. 

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:44:50   
Didy
IZVORNA PORUKA: Tashke

A što, šta im se desilo?



Ja imam samo jednu. Drugu mi je zaova bacila u smeće jednom prilikom kad je imala dobru volju da mi opere pumpicu.user posted image Mm ostavio rasklopljenu pumpicu u sudoperi, a ona mislila da je to sa neke ambalaže (tipa tetra pak)... Recimo gde sve može da se dene zvezdica.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:46:23   
Didy
IZVORNA PORUKA: Tashke

Ma ne mora da ostavlja da stoji, i ne mora ni otkuvavati u destilovanoj, pa to je dosta para kada svako veče otkuvavaš u tome, samo pri svakom otkuvavanju dodati malo sirćeta. 


Ja sam menjala vodu svakih 3-4 puta.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:47:06   
Anoniman
A gde si držala vodu 3 dana? 

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:54:39   
Didy
Imala sam jednu šerpu samo za otkuvavanje do nedavno i držala sam u njoj vodu. Prala sam je detaljno pri svakom menjanju vode, u suprotnom sam je tako napunjenu vraćala na njeno mesto. Sećam se da se moja mama jednom šokirala kako sam zaboravila da prospem vodu iz jedne šerpe.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: pumpica za izmlazanje
10.8.2010 23:55:59   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: pumpica za izmlazanje
15.9.2010 23:12:21   
Verus
Daco jel imas elektricnu pumpu?  Ako da, radi ovo:  krenes da pumpas, i kada se mleko "otpusti" obuhvatis obe dojke sakama tako da ti palac stoji od gore, drzis delom levke, a sa ostala 4 prsta obuhvatis dojku sa donje strane i nezno masiras/pritiskas-izaci ce PUNO vise mleka.  Ovo mi je novo otkriceuser posted image   Ranije sam na poslu za 9 sati rada izvlacila oko 360ml, sada izvucem i po 500ml.  Helena doduse pojede po 540, a ja nekada ispumpam manje, oko 430, 450 naravno zavisi od dana do dana, ali zato kad sisa pre spavanja oko 20h, posto opet ne sisa do nekih 5,6, ja opet pumpam u 23h i tu izvucem oko 150-180ml i pokrijem tu razliku....i tako...krpim, krpim...
IZVORNA PORUKA: Daca88


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ma nije mi bilo jasno, ja to kontam ako imaš za 4 oborka mora biti i za 7...al eto to je samo moje mišljenje...elem nejse da se ne petljam gdje mi nije mjesto

Ja bi najvise volela da imam svog mleka za sve obroke,ali nemam ga!
Da,pisala sam da mi se mleko stvara na 6-7 sati,onda ga bude za jedno lepo sisanje,da se lepo napapa,kada sam pokusavala da se izmlazam na svaka tri sata bilo je samo 30ml iz obe dojke sto je smesno.
Tek negde posle 5 sati osecam da mi nadolazi mleko,tada me grudi peku i osetim da se pune,onu"struje"sto opisuju cure.I onda kad uzmem da muzem izvucem oko 180 ml iz obe,a on pojede 150.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: pumpica za izmlazanje
16.9.2010 8:13:07   
Anoniman
Da... ima veze i kako naslonite pumpicu na dojku. Meni recimo iz desne ide samo ako gornji deo onog kruga na pumpici stisnem na dojku a donji opustim. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: pumpica za izmlazanje
16.9.2010 12:50:25   
Podrum Š.
Moja pumpica - moja nova najdrugarica user posted image
I skroz sam se zeznula, trebala sam kupiti električnu, ovako samo bildujem podlakticu desne rukeuser posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: pumpica za izmlazanje
16.9.2010 15:09:53   
Daca88
Verus,imam elektricnu,aventovu,jednom rukom drzim pumpu,a drugom rukom masiram dojku,kruzno,od gore na dole ravno,pa stiskam sa strane,i pridrzavam je na razne nacine,pa mi opet isto.
U toku jednog pumpanja imam oko 3 let down-a.
I to ide nekako ovako,mleko se otpusti kad stavim pumpicu u roku desetak sekundi i ide u debljim mlazovima do nekih 60 ml.onda sledi pauza,ide mi samo jedan ili dva tanka mlaza,ili samo kapa,i tako pumpam 5 min pa krene prvi let down i napuni jos 30 ml,pa opet pauza samo kapi,pa onda posle 7-8 min krene drugi let down i taj mi napuni isto 30 ml,a najveci mi je treci let down koji mi napuni flasicu,zavisi nekad 150,180...najvise 200 ml.i posle toga je sisa prazna,nema uopste vise let down-a...probala sam da pumpam i po pola sata u prazno,nebi li docekala novo otpustanje,ali ćorak,mleka vise nema.
A desna dojka mi je pravo mucenje,od 20 ml ni da maknem,evo danima vec 10 ml.iz desne cu da zaustavim laktaciju,Alen ne zeli da je sisa uopste,a da se za tako malo ml cimam necu,ta mi je izgleda presusila zbog mastitisa iz bolnice,ili stvarno neznam koji je drugi razlog,a jako mi je bolna,puna malih cvorica velicine graska,i ti cvirici nece da nestanu ni sa masazom ni sa izmlazavanjem,pa su me uplasili da imam mlecne cisticeuser posted image .A sada Alenu dajem umesto humane,nestle nan1 sa probiotskim bakterijama za crevnu floru,jer mi Alen poceo patiti od zatvora pa sam mu citajuci iskustva promenila dohranu.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: pumpica za izmlazanje
16.9.2010 15:29:55   
Verus
Daco pa to je super!  Mislim na kolicinu koju izvlacis...evo, ja sam se upravo vratila sa pauze (na poslu sam) i ispumpala sam iz obe dojke 110ml.  Jutros sam pumpala (pre 3 sata) jos kod kuce i tu sam izvukla oko 200ml....ali ja tako skupljam u flasice u frizideru i skupim tokom dana dovoljno da ona ima 3x180ml dok ja nisam tu, a kada sam kuci, naravno, samo dojim.  Bas mi je zao za tu drugu dojku...ne znam da li bi ti neki dr mogao pomoci, ili da uradis ultrazvuk da se vidi da nisu te ciste?  Ja o njima stvarno nista ne znamuser posted image

Sve  svemu odlicno imas mleka, nastavi tako!  Nego: jel ne mozes da skupis tako dovoljno da on ima tokom celog dana?  Znaci pumpanje plus dojenje, pa ono sto si ispumala dodas jos na flasicu?  Ma, bitno je da dojis dok god ga imas, zlata je vredno....ostalo ces nadopuniti dohranom ko sto cinis. 

O da: i ja sam jutros imala 2 let down-a...ostalo izmedju je mali mlazevi ili kap po kap, uz masazu dojke....

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: pumpica za izmlazanje
16.9.2010 17:26:23   
Anoniman
Daco, nemoj bre da se zezaš sa tom zapušenom dojkom. Molim te! Potraži pomoć. OK je da zaustaviš mleko iz nje, ali neko MORA da pogleda te čvoriće. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: pumpica za izmlazanje
16.9.2010 17:29:05   
Verus
Tashke gledaj temu "dojenje vase iskustvo"....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: pumpica za izmlazanje
17.9.2010 8:39:40   
mejvis
IZVORNA PORUKA: Tash

Daco, nemoj bre da se zezaš sa tom zapušenom dojkom. Molim te! Potraži pomoć. OK je da zaustaviš mleko iz nje, ali neko MORA da pogleda te čvoriće. 


Slažem se!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here