|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Europe IVF International ,PRAG
31.8.2012 9:55:49   
Jole84
Kumo drago mi je da to čujem,sve sam se naježila user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Europe IVF International ,PRAG
31.8.2012 22:12:40   
17 joka
Veco,Kumouser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Europe IVF International ,PRAG
31.8.2012 22:29:11   
Ana RR
Ja vas molim da ovu temu ne koristite za ćaskanje već isključivo za razmenu informacija o klinici koja je u nazivu teme. U suprotnom tema će biti zaključana.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Europe IVF International ,PRAG
1.9.2012 0:58:06   
17 joka
Izvinjavam se nećemo više!

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Europe IVF International ,PRAG
2.9.2012 8:31:39   
pari
Da li neko zna kolika je cena ICSI postupka? i da li je nekom bila uspešna vto na ovoj klinici? da li ste bili zadovoljni?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Europe IVF International ,PRAG
4.9.2012 1:00:05   
17 joka
pari,bas za posebnu cenu neznam ,mogu dav se raspitam,
neznam još nikog ko je radio na ovoj klinici,a znam da imaju veliku stopu uspesnosti.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Europe IVF International ,PRAG
14.9.2012 20:56:11   
erato
Ja sam kontaktirala ovu kliniku i uopste nisam zadovoljna sa njihovim pristupom. Ako nekoga zanima, obrazlozicu.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Europe IVF International ,PRAG
14.9.2012 21:54:02   
17 joka
slobodno napiši zašto,svako ima drugačije iskustvo.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Europe IVF International ,PRAG
14.9.2012 22:04:32   
dunja RR
Erato napiši, bolje je čuti više iskustava ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Europe IVF International ,PRAG
14.9.2012 23:25:42   
erato
Ja sam na mnogo adresa poslala mail. Izmedju ostalog i na adresu ove klinike.
U mailu sam poslala prilog - dokument u kojem sam detaljno napisala sve bitne podatke o sebi i partneru, prepisala sve svoje nalaze i poredala ih hronoloski.
Svaki UZ, sve snimke, sve otpusne liste iz bolnica. hormone, spermogram....Sve sam to prevodila na engleski i napravila jedan pregledan dokument.
Nakon toga mi stize odgovor od njih da posaljem svoje nalaze. Ja se tu zacudim, jer sve pise u tom dokumentu, cak mnogo vise nego sto treba.
Cak mi je ton kojim mi se to sve trazi delovao malo grub, a ja se i dalje dopisujem i cudim da li su normalni kada mi to traze, a sve sam im lepo poslala.
Nebitno, na kraju kada sam ja rekla da ima klinika u kojima su doktori vec sve pogledali i poslali mi odgovore, onda je koordinatorka pocela da tvrdi kako njima nije stigao prilog u mailu!
Ja ponovo proverim u outbox-u, vidim da jeste, kao sto je stigao i svima ostalima. Vec pocnem polako da se nerviram. Posaljem sve ponovo. Devojka koordinator se slozi da je sve detaljno i pregledno poslato i kao javice se kada dr. pogleda. Stize odgovor sutradan.

Predlazu mi donaciju jajnih celija zbog niskog AMH! Kao, mogu da probam jednom zbog toga sto sam mlada i sto nikada nisam imala VTO, ali eto da budem svesna da to verovatno nece uspeti!

Devojke, pazite se! U Ceskoj imaju bolju opremu nego u Srbiji i bolje laboratorije. Ali to trziste je uglavnom orijentisano na pacijentkonje iz UK, koje dolaze zbog donacije jajnih celija. Njima je cena u Ceskoj mnogo manja nego u njihovoj zemlji. Nama je sve to preskupo. Pokusavaju da vas navuku da uzimate tudje jajne celije, a da nikada nijednom niste probali sa vasima. Da li je to normalno??? A da vas pri tom doktor nije ni pogledao na ultrazvuk? Iskreno, ja sam im odgovorila da verujem u sebe, svoje telo i svoje jajne celije i da ZNAM da cu uspeti, da mi na pamet ne pada njihov predlog!

Onda oni kazu, pa eto mogu da probam sa svojim jajnim celijama! Alo! Pa necu valjda da dodjem na kliniku u kojoj su mi na osnovu nicega, vec prognozirali neuspeh, da im dam pare, pa kada ne uspe, da im dolazim ponovo, ali sledeceg puta sva slomljena - na donaciju!!!

Meni devojke ne znaci to sto mi neko odgovori na mail i pokaze malo ljubaznosti! A vec me vidi kako ostavljam svojih 5000 evrica. I vise. Zasto da se odusevim sto su ljubazni??? Pa ja i ocekujem da budu. Sledece sto ocekujem je detaljan pristup, a ne na osnovu jednog hormona da mi pokusa srusiti celi svet. Usput, moj AMH je bio 0.34, sad je u drugom labu 0.91, ali to nije ni bitno. FSH nije previsok itd...(hvala Contesi na detaljnim objasnjenjima...). Ja sam pre 8 meseci prirodno ostala trudna, nazalost vanmatericna!!!

Meni je sve ovo strasno, a IVF je unosan biznis i kod nas, i u inostranstvu, samo sto oni imaju bolju zvaku i bolju reklamu.

Nije ovo jedina klinika koja je ovako nastupila. Sve klinike koje su vise - manje duboko u biznisu zvanom donacija, predlazu istu stvar. One koje nisu, AMH i ne pominju, sto je i logicno. Mnoge klinike cak ovaj hormon i ne traze itd.

Ne nasedajte, verujte u sebe, ne padajte na ljubaznost i osmeh! IVF je unosan biznis, a mi moramo biti mudre i pametne u tom biznisu, jer zapamtite - mi njih placamo!!!
Za moje pare ne dam jos i da me izludjuju i ubedjuju u gluposti.
A onda njihov kolega iz istog biznisa, na iste podatke, kaze - Odlicno, super ste kandidat, nemate nikakve prepreke!!!

Lud zbunjenog!

Sorry na ogromnom postu...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Europe IVF International ,PRAG
14.9.2012 23:31:49   
erato
Ukratko - Nekoj zeni koja ima 33 godine, jednu prirodnu trudnocu pre 8 meseci, potvrdjene ovulacije folikulometrijom, sa sasvim solidnom hormonskom slikom i nizim, ali ne kriticno niskim AMH, koja nikada nije stimulisana niti bila u postupku IVF, a u pomenutoj klinici nije nikada pregledana, se trvrdi da ima veoma male sanse i da bi najbolje bilo da ide na donaciju jajnih celija!!!
Prosudite sami!

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Europe IVF International ,PRAG
14.9.2012 23:33:07   
dunja RR
Erato mila, otprilike sam pretpostavljala šta ćeš napisati, jer sam negde već čitala da si pisala o tome, ali kraće. U svakom slučaju hvala ti na dugom postu, potpuno se slažem sa tobom.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Europe IVF International ,PRAG
14.9.2012 23:42:08   
17 joka
user posted image

erato, zaista ti hvala, ja sam radila sa donacijom jajnih celija ali na svoj zahtev,oni su čak bili i protiv toga.

sad se zaista osećam odvratno,kod njih trebam na FET, i sad bih mogla ubiti samu sebeuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Europe IVF International ,PRAG
15.9.2012 0:46:54   
erato
Joko draga, ja sam napisala svoje iskustvo i svoje razmisljanje, sto ne znaci da si ti donela pogresnu odluku. U ovoj nasoj borbi nema dobrih i losih odluka. Mi se trudimo, ali nas ipak vode osecaji, okolnosti, momenti...Jedna te ista klinika je jednima pomogla, drugima nije. Nazalost, ovo nije matematika...nema razloga da sumnjas u sebe. A opet te razumem, jer stalno i ja sebe preispitujem i mislim da ne radim sve najbolje u ovoj borbi. A onda kaze
sebi da me Bog vodi i umesto mene odlucuje. Tako i ti verovatno i svi mi...sve analiziramo, citamo, pratimo, a onda nam se put sam ukaze. Pa i ako ne uspe, ko zna zasto je i to moralo tako biti. Ali jedno je sigurno. Ti nisi pogresila nista, niti ijedna druga cura na obom svetu u borbi za svoje dete. Samo su nam putevi razliciti. Ljubim te

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Europe IVF International ,PRAG
15.9.2012 8:25:09   
pari
Jako je teško doneti odluku kome poveriti ono što je nama najbitnije... Sve klinike su slične, a opet imaju različite priče, sve su uspešne i neuspešne...
Kako izabrati? ...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Europe IVF International ,PRAG
15.9.2012 9:27:16   
erato
Jako tesko! To je ono sto sam ja pokusala reci Joki, da ne preispituje sada svoju odluku naknadno, jer je ona prava, cim je doneta.
Ja sam napisala svoje iskustvo i svoje misljenje, jer smatram da je dobro da se napise sto vise stvari o jednoj te istoj klinici, da bi cure mogle steci neki utisak.
Ja mislim da na kraju neko drugi odluci umesto nas...nesto u nama prevagne, prosudi, klikne i kazemo - e to je to!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Europe IVF International ,PRAG
15.9.2012 12:06:12   
nina26
Erato, jako ispravno razmisljas, i naravno da ces pokusati prvo sa svojim j.celijama, ja to uvek svima savetujem.

Moj AMH je bio 0,15, FSH 10, znaci mnogo nizi nego tvoj i bolje sam odreagovala na stimulaciju nego neke devojke sa mnogo vecim AMH. Tako da ta prica ne pije vodu, i ja se isto nisam dala pokolebati, kad mi je jedan nas poznati dr rekao da cemo morati da "jurimo" j.celiju svakog meseca ne bi li imali materijala za oplodnju.

Samo napred, i verujem da ces uspetiuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Europe IVF International ,PRAG
15.9.2012 14:20:41   
17 joka
Nina,Erato potpuno se slazem sa vašim mišljenjima, naravno nikad nisi 100% siguran ja sam osećala za ovu kliniku da je prava,nemam ni jedno loše mišljenje,ali ipak razmišljanja o tome da li sam pogrešila su prisutna.

planiram na FET iduće godine i ako to neuspe menjam kliniku,mada vreme ce pokazati.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Europe IVF International ,PRAG
15.9.2012 15:27:11   
erato
Joko user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Europe IVF International ,PRAG
3.10.2012 10:02:45   
VEKAC
Cao ja sam nova.Bila sam na sajtu klinike EUROPE IVF International u Prag i poslala sam im poruku
nisu mi jos nista odgovorili.Postoji jedna doktorka u Ceskoj koja radi i VTO i insuminaciju mislim da je
Makedonka nisam sigurna od moje prijateljice njena sestra je bila kod nje i ostala je u drugom stanju prvi put rodila
prelepu devojcicu,ona i zivi tamo pa je nesto malo platila .NJena drugarica koja zivi ovde i koja je ovde davala silne
pare i naravno bez rezultata na kraju je nju kontaktirala otisli su ona i njen muz bili nekih deset dana odradjen VTO
Sta da vam kazem treba svaki dan da se porodi ocekuje.Kaze da je dosta jeftinije prosla izaVTO i za smestaj.ako vam je potreban tel od doktorke nabavicu ga.user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Europe IVF International ,PRAG
3.10.2012 11:43:13   
17 joka
Vekac, ja bih zelela taj broj tel. pa ako mozes pošalji u PP.

hvala puno na informaciji i sve čestitke zauser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu VEKAC)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Europe IVF International ,PRAG
3.10.2012 11:50:47   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: VEKAC

Cao ja sam nova.Bila sam na sajtu klinike EUROPE IVF International u Prag i poslala sam im poruku
nisu mi jos nista odgovorili.Postoji jedna doktorka u Ceskoj koja radi i VTO i insuminaciju mislim da je
Makedonka nisam sigurna od moje prijateljice njena sestra je bila kod nje i ostala je u drugom stanju prvi put rodila
prelepu devojcicu,ona i zivi tamo pa je nesto malo platila .NJena drugarica koja zivi ovde i koja je ovde davala silne
pare i naravno bez rezultata na kraju je nju kontaktirala otisli su ona i njen muz bili nekih deset_ dana odradjen VTO
Sta da vam kazem treba svaki dan da se porodi ocekuje.Kaze da je dosta jeftinije prosla izaVTO i za smestaj.ako vam je potreban tel od doktorke nabavicu ga.user posted image


To je dr.Sonja Lazarovska (mislim da je Crnogorka, možda udata za Makedonca), koja mi je poslala mail tj, njena koordinatorka mi ja poslalal mail, da bi me na njenoj klinici postupak izašao 2900 eura, bez lekova. U Mađarskoj me sve košta 1800 eura - SA lekovima.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.10.2012 11:51:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu VEKAC)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Europe IVF International ,PRAG
3.10.2012 13:32:16   
erato
Vekac, meni su recimo ponudili cenu od 2400 evra. Sonja Lazarevska, PFC Prag.
A ovi iz Europe IVF International brzo i redovno odgovaraju. Proveri da li si poslala na dobru adresu.
Svi oni imaju uspeha, ali i neuspeha. Kuma, drugarica itd. su pojedinačni slučajevi, ali je ukupna statistika nešto drugo.
Ima cura kojima je u Pragu uspelo iz prve, a nekima nije ni iz 5. puta.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.1.2013 21:56:54   
Karta
Mogu samo da se pohvalim dobrim iskustvima sa ovom klinikom.Pre odlaska na kliniku sam sa koordinatorkom negde oko 1 mesec komunicirala,slala nalaze i konsultovala se.Mogla sam u svako doba da nazovem,posaljem E-mail ili SMS.To mnogo znaci i daje sigurnost.
Sto se cene tice.....ili uzmi ili ostavi.Nude zaista kvalitet a sigurnost uspeha je verovatno u bozjim ili sudbinskim rukama.
To sto vam oni predlazu donaciju jajne celije,verovatno sa argumentima a to je AMH(treba se raspitati o znacaju ovog hormona)
Niko vas ne sprecava pokusati sa sopstvenim celijama.Ako su sanse male onda je veliki rizik uloziti novac u nepovrat.
Sve zavisi koja je zena u kojoj fazi.Meni je 42 godine i sada zelim samo da imam dete koje ce biti samo moje jer cu ga ja doneti na svet i brinuti se o njemu.Nekad sam zelela decu iskljucivo u DOBROM braku,kasnije u cvrstoj vezi,jos kasnije u bilo kakvoj vezi.Posto sve to do sada nije uspelo odlucila sam se na ovaj korak.Ponosna sam sto cu postati majka dvoje dece za cije postojanje sam se ja borila i izborila.
Zelim vam vise poverenja u posten rad i pozitivno razmisljanje.

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Europe IVF International ,PRAG
18.1.2013 11:34:58   
17 joka
Karta, sve ston si rekla u vezi ove klinike potpisujem, toliko razumevanja,objasnjavanja,dugih razgovora, predloga svega..

nasa tri eskimcica cekaju i idemo po njih cim budemo u prilici, nekako sam od poccetka imala lep osecaj za uspeh, mozda me je zato neuspeh toliko boleo i boli,samo se iskreno nadam da ce FET biti uspesan i da cemo dobiti nasuuser posted image

tebi zelim puno sreceuser posted image uzivaj

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Karta)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

IME ZA DECAKA
AnaZika

DA LI VAM SE SVIDJA IME VOJISLAV?

DA (20%)

NE (80%)


Ukupan broj glasova: 205

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here