|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 14:38:02   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Trinny

Ja jos uvek ne mogu da se lupim po rukama kad krenem na nesto neplanirano, a i ne toliko potrebno! ....Evo jutros sam rekla idem po hleb samo, i kupih novine i banane pride...



user posted image user posted image user posted image  Tako i treba!!!!! Jednom se zivi user posted image  A i kupila si samo korisne stvari - bebcu su potrebne banane, a tebi informisanje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 14:39:35   
Anoniman
e a sta sad, upravo idem da kupim zelenu papriku i crne maslinke, ne bi li napravila grcku salatu! ok, sve je to zdravo, ali eto, ja patim od kupovine, pa makar i ta dva sastojka koja mi trenutno nedostaju u kuci... aaaaaaaaaaaaaaaa!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 14:41:24   
Anoniman
Hm, pa ja u prodavnicu idem 1 ili 2 x nedeljno. Tada kupim sve za frižider i jede se to što ima u frižideru - nema izmišljanja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 14:41:59   
Leki 77
Ali Trinny, nije da ides da kupis secerlemu!!!! Pa mora da se jede....na hrani se ne moze stedeti!!!! Kad rece grcka salata, otvori mi se apetit user posted image  jos sa crvenim lukom...MLJAC!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 14:44:04   
Anoniman
Podescu se ziva dok je ne napravim! Jam, jam! Grrrrrrr, evo pocela sam da se jedem! mm ima da me utepa, iovako samo kuka kako moramo da stedimo!

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 14:57:38   
Skoki
Moram da kazem Tasha svaka cast.
MM i ja imamo dogovor da jednom mesecno idemo u kupovinu, tada odemo u neki veliki market i nakupujemo otprilike za mesec dana, od mesa, zaledjenog povrca, kucne hemije, licne higijene itd. Obicno se tu nadje i po koja igracka za Leu, naravno i po nesto za kucu, obavezno ili case, solje, krpe, serpe, ustvari sta nam se svidi. Nikada nas racun nije izasao ispod 15.000-28.000din. a budzet nam je nikako preko 30.000din.
Onda ostatak meseca kupujemo hleb i eventualno po neku sitnicu.
Super je sto primamo platu iz tri dela, ja svakog 1-og, MM svakog 5-og prvi deo i 15-og drugi deo, pa uspemo da razvucemo. Naravno imamo i kredite za kola, kucu, komp, pa gde su kucni racuni, ima toga. U svakom slucaju kada se oduzmemo i saberemo ostane nam po par hiljada da troskarimo svaki dan.
I mm i ja imamo stalne poslove i nemamo mnogo novcanih problema, plus mm radi i privatno kod brata pa te pare trazimo da nam isplati 2x godisnje i to nam je za letovanje i zimovanje, taman uleti.
Inace ja sam veliki kupoholicar, i moram barem jednom mesecno nesto sebi da kupim ili cu uvenuti, mislim na neku vecu stvar, za dete necu ni da pominjem, ima stvari koje je samo jednom obukla, jel ne mogu da dodju na red. Mislim da je mm-ova majka nikada nije videla dva puta u istom. Cak je i mm digao ruke od mene, sta vise ako se posvadjamo, pomirenje se desava iskljucivo u nekom trznom centru user posted image .
Zaboravila sam da dodam, da iskljucivo koristim kartice, jer mi je tako lakse da pratim koliko sam i na sta potrosila, a u novcaniku nikada nemam vise od 1.000 dinara kesa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 15:03:29   
Anoniman
Ja ne idem u velike markete jer sam shvatila da tamo potrošim minimum 10 000 din, a za 7 dana - frižider je prazan identično kao i kada pazarim jednom nedeljno u lokalnom Univerexportu za 2 000 din. (moram da napomenem da živo meso (za ručak) ne kupujem, jer svekrva ima piliće, lično ni ne volim drugo meso, pa onda s vremena na vreme kupim nešto drugo, prosto da mi muž ne umre.

(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 15:24:42   
Lu
Super Tasha za koverte,eto ja radim nešto slično,napišem sve obaveze za mjesec i tako dižem novac kad treba i plaćam(ne držim u kući novac osim ono što imam u novčaniku za svaki dan),to mi je kao neki predračun i podsjetnik jer bi u protivnom zaboravila.
ALI ono što slijedi... te nesvakodnevne,iznenadne stvari,npr.sad imam dvoje babine za obaviti,treba mi najmanje 250 eura,
pa onda pripreme za more,svakome od nas nešto treba,sandale,kupaći,apoteka itd...
Uglavnom ne mogu da pohvatam sve ali prošli mjesec kad sam vidjela koliko sam potrošila e pa stvarno ne mogu da vjerujem ali ništa extra nisam kupila nego zaključujem da je to nemarnost,nepažnja ništa drugo!

Ni ja ne štedim na hrani ni na djetetu(djetetu jedino reduciram igračke pošto ih jednostavno ne volim više gledati po kući i dvorištu koliko ih ima,e to je uzalud bačen novac(previše igračaka).

U biti ja volim da kupujem pa makar sastojke za grčku salatuuser posted image

Stvarno ću morati početi razmišljati dok kupujem,to je jedini ispravan način,držati se plana!
Da hoće još neko napraviti neku tabeluuser posted image
Ja stvarno ne znamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 15:27:58   
Anoniman
trebala bi nam recimo tema koliko novca potrošimo bez frižidera user posted image

tačnije na komunalije, i sl čuda , zavisno šta ko podrazumijeva pod tim komunalijama, da li neko ima kredit (pa rata je tolika), vrtić, ili dadilju i sl


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 27.7.2009 15:29:00 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kucni budzet
28.7.2009 10:14:10   
Anoniman
Evo ja sam uspela da napravim neku tabelu, pa cu da sacekam mesec dana da vidim kako nestaju pare... 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kucni budzet
28.7.2009 22:12:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: Trinny

Evo ja sam uspela da napravim neku tabelu, pa cu da sacekam mesec dana da vidim kako nestaju pare... 

Ajde nam Trinny prenesi tabeluuser posted image
Ne moraš pisati cifreuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kucni budzet
28.7.2009 22:17:37   
2002m
Ja bolje da ne pocinjem da nabrajam.Nama nikad dostauser posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kucni budzet
29.7.2009 5:00:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Trinny

Evo ja sam uspela da napravim neku tabelu, pa cu da sacekam mesec dana da vidim kako nestaju pare... 

Ajde nam Trinny prenesi tabeluuser posted image
Ne moraš pisati cifreuser posted image


Pa nisam sigurna kako da je prenesem ovde... ajd pokusacu... mada se ovo odnosi samo na nase troskove u koje jos nije beba ukljucena... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kucni budzet
29.7.2009 5:11:25   
Anoniman
E pa kad bi mi neko pomogao kako da ubacim ovde dokument iz word-a koji sadrzi excelovu tabelu, bilo bi extra. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kucni budzet
29.8.2009 14:55:27   
Lu
Još ti niko nije pomogaouser posted image
Mene su najgori vanredni troškovi,oni koji iskoče kao zec iz grma,ma nema šanse da kažem eh ovoliko ću imati rashoda ovaj mjesecuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kucni budzet
29.8.2009 15:04:26   
magnetic

IZVORNA PORUKA: lu


Mene su najgori vanredni troškovi,oni koji iskoče kao zec iz grma,ma nema šanse da kažem eh ovoliko ću imati rashoda ovaj mjesecuser posted image

I neverovatno kako ih ima svaki mesec.Ajd' s vremena na vreme da iskrsne neki vanredni trosak,ali nama skoro svaki

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kucni budzet
29.8.2009 21:26:22   
gagana83
Mi danas krenuli u kupovinu,trebala nam nova mikrotalasna,pre toga svratimo u jedan supermarket za namirnice i ostale stvarcice za kucu. Kad udjemo u kola shvatimo da nemamo dovoljno novca za mikrotalasnu,skoro sve smo spiskali u marketuuser posted image user posted image


(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kucni budzet
29.8.2009 21:38:02   
Anoniman
Ja dva puta mesecno idem u vece kupovine, iskljucivo sama. Znam sta mi treba, idem sa spiskom, i to je to. Upadne jos nesto u korpu, ali ne previse. Mm radi kao konobar, i dobija dnevnice i baksis, pa ustvari nikad ne znamo koliki su nam prihodi, tako da od prvog mahnito skupljam za racune, kad to skupim onda je lako. Izadjemo nekako na kraj, ali kad bolje razmislim, skoro sve vanredne troskove, oko kola, stana i tako to, pripomognu moji...pa i nemam stvarnu sliku...ali na hranu trosimo ne daj boze nikome, ja studiram gastronomiju pa stalno nesto izmisljam i muckam, e tu stvarno preteramouser posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kucni budzet
29.8.2009 21:44:45   
gagana83
I meni se cini da mi najvise novca ode na hranu,sta bi tek bilo da se bavim gastronomijom. U svakom slucaju,i kad potrosim vise nego sto sam planirala,uglavnom to nije na bezpotrebne stvari,sve to iskoristim. E sad desi mi se da kupim nesto pa posle zazalim,al valjda se to svima nama ponekad desi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kucni budzet
29.8.2009 21:46:52   
Lu
I ja najviše trošim na hranu,pa onda potrepštine za kuću.
Sve je bezobrazno skupo,pa stalno poskupljuju to više nema smisla.
MM kaže da je u Njemačkoj teglica 400gr nutele 2 eura a ovdje 3...sve je skuplje kod nas i deterdženti i šamponi,ma užas najviše novaca ostavim u marketima,baš se naljutim kad čujem cifru na kasi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kucni budzet
30.8.2009 15:12:14   
Ana RR
Jutros smo išli u maxi po neke sitnice, ništa specijalno: meso za supu, hleb, jogurt, malo povrća, novine... račun 2 hiljade (oko 22 eura)..

Užas..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kucni budzet
31.8.2009 9:55:27   
oliveradj
A tema prava za mene, avgust prošao ja sam preterala kreditnom karticom ovih dana nisam vodila računa o tome i sad kad na kraju meseca sumiram strašno. Obično ne trošim kreditnu lako ali u avgustu sam baš trošila, ali šta da se radi mora se nekada kad me zvekne neću više. Najgore su te velike popravke i nepredviđeni troškovi!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kucni budzet
31.8.2009 9:57:40   
Anoniman
Uh, da znaš - nepredviđeni troškovi, kao i hrana su smrt! user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:20:36   
Anoniman
Bila sam otvorila drugu temu , koja je u stvari konkretna verzija ekonomisanja u domaćinstvu , ali je prebacujem ovde , pa ...


Drage moje , živimo kako živimo , evrić divlja , a i mi sa njim  kada shvatimo da ne možemo više da kupimo istu količinu potrebnih namirnica za život . Sve je manje ljudi koji žive lagodno , uglavnom svi pažljivo prekrajamo budžet da bi "pregurali" do sledeće plate . Upoređujemo cene mesa , selektujemo račune , kupujemo jeftinije da bi uštedeli , dovijamo se svakako .

Želim da u ovoj temi od vas naučim kako vi ekonomišete sa raspoloživim novcem , da li idete u veliki mesečni šoping , ili svaki dan kupujete po malo , da li se snadbete hranom (i kojom konkretno) od koje ćete moći da kuvate ceo mesec ili do radite periodično ?? Koje su promene vama pomogle da "pregurate" mesec , napišite sve što bi meni a i ostalima pomoglo da se novac , kojeg nikad nije dovoljno , pravilno raspodeli i utroši (najbitnije mi je KAKO PAMETNO KUPITI HRANU I IMATI JE ŠTO DUŽE - zamrzivač i slično ) . Ko želi , može i da napiše novac kojim raspolaže za kupovinu , pa da napravi konkretan primer ... Ajde curke , da vas čujem user posted image user posted image


Dodatak : bitno mi je da od žena koje su već iskusne naučim neke KONKRETNE "cake" o ekonomisanju , jako mi je bitno da napokon postignem da mi pred kraj meseca frižider ne bude prazan , a i novčanik ... dakle ,hrana se kupuje kako , koliko često , skladišti se da ili ne , šta kuvate , kako uštedite ... Jesam li rekla da sam buzdovanak pa mi sve treba NACRTATI ?? user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:35:39   
Anoniman
eeeee, vecita dilema, Bubo! mi vec mesecima pokusavamo da kontrolisemo budzet, ali nam jako slabo ide, i evo posle pola meseca mi smo u takvoj buli zbog para, da ako mi moj disa ne da platu sutra, eventualno prekosutra, necemo imati za hleba, ustvari vec nemamo... a firizder prazan, taman da mogu da ga operem i ne vadim nista iz njega, bez problema!
Koliko god se trudili, nikako da iskontrolisemo budzet da rasporedimo tokom celog meseca! nazalost ja imam jako neredovna primanja i nikad ne znam kad ce biti, a jedino mm ima tacno svakog 15-og. mada jednap lata nije dovoljna, jer imamo 2 kredita, dete koje mora uvek biti zbrinuto... uvek neki vanredni troskovi... kola koja uvek zahtevaju neku opravku i sl...
I meni bi bio potreban savet drugih kako se uskladjuju, jer mi nikako ne uspevamo! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here