|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
17.7.2014 21:58:51   
jovicaa
sto bas od septembra, cekas da jos nesto dovrsis na faksu?
ja imam jos osam komada... ali valjda cu ih poloziti, kad sam sad dala devet... mada ostaju mi najtezi za kraj...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
18.7.2014 13:18:39   
adulence
imam jos 5 pa,bar jos koji da polozim u septembru,a i da imam jedno letnje dete...hehehe to mi je bas zelja...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
18.7.2014 16:16:12   
jovicaa
aha... a ja bas ciljam da zatrudnim uskoro pa da se porodim pre leta, posto sam pred kraj trudnoce oba puta odrzavala, pa da ne lezim bas na leto... ali bice kako budeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
19.7.2014 9:12:24   
adulence
Naravno bice kako bude,ali bas bi bilo lepo opet zajedno...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 7:29:49   
Anoniman
Moje misljenje je da tre a sacekati s drugim djetetom bar tri godine cak i cetiri da prvo obrazumi ... Treba prvo da se posveti paznja prvom djetetu jer djeca nisu igracke koje CES samo redati na policu i kupovat nove ... Ero moja svekrva IMA troje u blizu rodjeni prvo Moj muz zatim moja zaova i djever blizanci vjerujte zona paznje nike prema mom muzu nei deveru nikad nije imala em sto su sve troje priglupi da im reknes da napisu sastav npr stiglo proljece ogni jadnici nebi znali odakle poceti ... Zalosno to Je samo pravlo i radjalo vaspitalo nista

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 455
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 8:43:26   
serpica

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Moje misljenje je da tre a sacekati s drugim djetetom bar tri godine cak i cetiri da prvo obrazumi ... Treba prvo da se posveti paznja prvom djetetu jer djeca nisu igracke koje CES samo redati na policu i kupovat nove ... Ero moja svekrva IMA troje u blizu rodjeni prvo Moj muz zatim moja zaova i djever blizanci vjerujte zona paznje nike prema mom muzu nei deveru nikad nije imala em sto su sve troje priglupi da im reknes da napisu sastav npr stiglo proljece ogni jadnici nebi znali odakle poceti ... Zalosno to Je samo pravlo i radjalo vaspitalo nista




Anoniman, postoje prednosti vece razlike u godinama ali uopste ne mora da znaci ako je razlika manja da ce jedno od dece biti glupo user posted image ili da ces se jednom manje posvetiti nego drugom. Ni jedan roditelj ne pravi razliku izmedju dece,a ako je recimo majka potrebnija mladjem detetu,starijem ce to vrlo brzo nadomestti veruj mi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 8:56:12   
bubulence
slazem se sa serpicom...
razlika izmedju moje dece ce biti nesto malo vise od 3,5 godine. i mislim da sam mogla i ranije da zatrudnim ali covek uvek nesto ceka... a sigurna sam da E nece biti zapostavljena ni u cemu. kao sto nije bila ni do sada.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 11:57:35   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Moje misljenje je da tre a sacekati s drugim djetetom bar tri godine cak i cetiri da prvo obrazumi ... Treba prvo da se posveti paznja prvom djetetu jer djeca nisu igracke koje CES samo redati na policu i kupovat nove ... Ero moja svekrva IMA troje u blizu rodjeni prvo Moj muz zatim moja zaova i djever blizanci vjerujte zona paznje nike prema mom muzu nei deveru nikad nije imala em sto su sve troje priglupi da im reknes da napisu sastav npr stiglo proljece ogni jadnici nebi znali odakle poceti ... Zalosno to Je samo pravlo i radjalo vaspitalo nista

Ovo nije do njihove majke, a definitivno nije do redosleda radjanja. Dalje, napisati sastav nije stvar inteligencije (to sto kazes da su priglupi) nego stvar vezbanja i citanja knjiga. Sto vise citas, vise usvajas pasivni recnik,vise reci znas i vise znas stilizovati recenicu. Vaspitanje je druga stvar i u to ne ulazim.
Inace, sto se tice sastava, ti bi samo na osnovu ovog posta kod mene dobila tri keca zaredom na osnovu pravopisa. Tako da, nemoj da uzimas primere koji ti ne stoje.
Tvoja svekrva je rodila troje dece i ja joj skidam kapu na tome. Dokle god se ne kaje sto ih je rodila, pismene ili polupismene, glupe ili pametne, ona od mene ima vise postovanja nego ti sto pises ovakav post.
I kako, bre, mozes da kazes za coveka sa kojim se budis da je priglup? Strasno! user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 12:48:06   
bubulence
meni je bilo bzvz da komentarisem pravopis, ali svaka ti cast Verka za ova 3 keca

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 13:14:37   
Torbica
Ja cak mislim da su ta deca snalazljivija, jer su od starta u grupici! Evo, moje trece dete sa dve godine sklapa pristojne recenice - uredno covek pita: "Cije je ovo?" "Ja cu ovde sesti.." "Jede mi se mana (banana).." I mislim da ako je roditelj pasivan, i to jedno sto rodi ce biti njegova slika, nazalost. Svima se posvecujem maksimalno. Zalosno je imati tako suzen pogled.
Verka, Bubi user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 13:44:00   
superm

IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Moje misljenje je da tre a sacekati s drugim djetetom bar tri godine cak i cetiri da prvo obrazumi ... Treba prvo da se posveti paznja prvom djetetu jer djeca nisu igracke koje CES samo redati na policu i kupovat nove ... Ero moja svekrva IMA troje u blizu rodjeni prvo Moj muz zatim moja zaova i djever blizanci vjerujte zona paznje nike prema mom muzu nei deveru nikad nije imala em sto su sve troje priglupi da im reknes da napisu sastav npr stiglo proljece ogni jadnici nebi znali odakle poceti ... Zalosno to Je samo pravlo i radjalo vaspitalo nista

Ovo nije do njihove majke, a definitivno nije do redosleda radjanja. Dalje, napisati sastav nije stvar inteligencije (to sto kazes da su priglupi) nego stvar vezbanja i citanja knjiga. Sto vise citas, vise usvajas pasivni recnik,vise reci znas i vise znas stilizovati recenicu. Vaspitanje je druga stvar i u to ne ulazim.
Inace, sto se tice sastava, ti bi samo na osnovu ovog posta kod mene dobila tri keca zaredom na osnovu pravopisa. Tako da, nemoj da uzimas primere koji ti ne stoje.
Tvoja svekrva je rodila troje dece i ja joj skidam kapu na tome. Dokle god se ne kaje sto ih je rodila, pismene ili polupismene, glupe ili pametne, ona od mene ima vise postovanja nego ti sto pises ovakav post.
I kako, bre, mozes da kazes za coveka sa kojim se budis da je priglup? Strasno! user posted image

Verolina, kao I uvek, sve sto mogu da kazem za tvoj komentar je- user posted image


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 13:46:09   
superm
Evo I ovde moram da kazem da mi je žao što mm I ja nismo hrabriji I što smo odlučili da ostanemo na broju 2. Nema veće sreće ni bogatstva od DECE. Svaka cast svima koji su hrabri I imaju 3, 4...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 13:51:02   
SunFlower
Anonimna, zaista, ajde da sve ostavimo po strani sto si napisala (da ne kazem nalupetala se), ali zaista, za svoga muza kazes da je priglupuser posted image sta to govori o tebi? Hm.
Devojke su u pravu, da li ce jedno dete biti "glupo" (ako se uopste dete moze tako nazvati), nema nikakve veze sa brojem brace/sestara i starosnom razlikom medju njima.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 13:55:15   
Olga75
pa ne znam bas koliko su deca kijih ima vise i mala je razlika izmedju njih glupa
mislim kad imas jedno ono je upuceno samo na tebe , kad imas dvoje sa malom razlikom zajedno prolaze slicne faze , kad je velika razlika smaras starije dete sa cuvanjem
a glupe dece ima , slazem se samo nije to do broja dece i redosleda rodjenja

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 13:56:37   
Olga75
i da , volim anonimne trolove user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:10:49   
Maslacak15
Znam da je ovo skakljivo pitanje i mislim da je stav anonimne prilicno nezgrapan uopsten i lose formulisan, ali postoji deo za koji je u pravu. Barem tako kaze nauka, tj statistika socioloskih studija. Prvo rodjena deca su vrlo cesto " najuspesnija" i to je dobro potpomognuto brojkama. Sto naravno ne znaci da ne postoji gomila porodica gde je drugacije (sad ce sigurno da se javlje primeri) narocito sto je uspeh nekad tesko izmeriti ali istrazivanja kazu da je tako. Osim toga Anonimna je u pravu da jako mala razlika izmedju decom nosi rizik da ovo mladje " ostanje kracih rukava". I to kazu brojke, narocito ako je razlika manja od 18 meseci. Bavila sam se time manje vise intenzivno jer sam u toj situaciji, kod mene razlika nepunih 16 meseci i cinim sve sto je u mojoj moci da to ne bude tako. Ali mi je intuitivno jasno, kako se desava vrlo cesto da mladje dete prosto dobije manje paznje nego starije. To sto oni uce od starijih jeste prednost ali ne moze da nadoknadi smanjenu paznju roditelja i interakciju koji su cesto stariji prvenci dobili. I to ima veze. Moje starije dete ide u vrtic od 13 meseci i ja sam bila sa bebom sama kuci i zato mislim da je mladji dobio slican tretman kao i stariji, imao je mamu samo za sebe dobar deo dana. Da smo svi bili kuci, nema sanse da bih se sa mladjim bavila kao sto sam se bavila sa starijim dok je bio beba. To je samo jedan primer, ja sam toga svesna i radim na tome, ali nije uopste jednostavno. I Zato mladaj deca, narocito ako je razlika jako mala, vrlo cesto imaju losiji uspeh na testovima inteligenije u skoli itd. To su male razlike i nikako ih nebih nazvala "glupavim", i naravno ima i izuzetaka, ali psiholzi/ sociolozi stvarno kazu da je u proseku tako. Sigurno ne sto su se rodili gluplji, naravno da nisu, nego nisu dobili isti kvalitet roditeljke paznje kao deca.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 2.8.2014 14:14:06 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:21:50   
Olga75
rekoh da volim trolove , ma uvek se upecam pa cu i ovaj put user posted image
svaka cast studijama i sociolozima i sve pet
ali citiram taksistu iz filma "Mi nismo andjeli : : priroda sve to radi sama ,ajde potegni pa da pocnemo
mislim da su mladja deca koja su rodjena kratko iza starije ( al ovo zvuci rogobatno majko mila al dzabe ne mogu lepse da formulisem ) GLUPAVA onda se ne bi rodila tako brzo
itako
trololololo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:23:58   
Olga75
uglavnom nadam se da ce se Anonimna javiti da nam rastumaci i prikaze IQ muza , devera i zaove i da kaze koliko ima dece i koja je razlika i tako to sve pa da napravimo internu studiju bez potpisa i verifikacije
nemoj da me neko uzme za ozbiljno molim vas
ja prosto volim kad nam neko vako baci kosku

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:27:52   
Maslacak15
ili ona prosto voli svog muza pa joj je zato pametniji od devera i zaoveuser posted image

Da budem dosledna svom biologicarskom pedigreu, mi pricamo o nijansama najcesce. Braca i sestre su obicno vrlo slicni, retko tu ima nekih spektakularnih razlika u intelegenciji medju decom nevezano od redosleda rodjenja.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 2.8.2014 14:30:24 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:31:08   
bubulence
moram da kazem da mm ima jos dva brata, sva trojica rodjena u 4 godine, obrazovana, kulturna, pametna. nema to veze sa brojem dece i razmakom u godinama. roditelj ako hoce zapostavice i jedno dete a sa druge strane i da ima cetvoro ako je dobro organizovan posvetice im se dovoljno...
ne verujem mnogo u nauku i statistike... odnosno ne pridajem im mnogo znacaja...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:33:00   
majared
Da imam vremena saceka bih bar tri godine, ali imam neke godinice kad slabo mogu da cekam. Ili sad (odnosno najkasnije u roku od 6 meseci do godinu dana) ili nikad

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:34:45   
Olga75
eto ja sam osam godina starija od brata i pametni smo oboje jaaaaaako user posted image
prosto smo pametni user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:37:02   
branki*
kako se odluciti na drugo dete..jednostavno..ili se desi ili pozelis.kod nas ce razlika,boze zdravlja,biti tacno 4 godine.nemam neko misljenje vezano za razlike starosne medju decom,sve ima svoje,kako ko misli,tako i neka ih pravi.
da mogu da vratim vreme,mozda bih samo prvo dete rodila ranije,eto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:37:08   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Olga RR

prosto smo pametni user posted image


...priroda...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
2.8.2014 14:42:05   
Olga75

IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Olga RR

prosto smo pametni user posted image


...priroda...

paaa , mozda al da som se rodili jedno za drugim bili bi glupavi da imamo jos nekoga bili bi jos gluplji
zar to ne rece Anonimna
i da sad cu sednem da probam da napisem esej o prolecu da vidim kako mi ide
no dosta sam se zezala
vraticu se temi
kako se odluciti za drugo dete ?
pa mislim kad pozelis jos jedno dete treba da ga rodis


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here