|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.12.2016 16:32:06   
Maraj
Eco meni je zenska nezavisnost sto se plate tice jako bitna , al opet ne moz ni da cekas taj posao do veka.... mi smo tako , cekali da ja zavrsim fakultet , da se zaposlim.... dok se sve poklopilo ..e onda nisam mogla da zatrudnim.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.12.2016 16:38:32   
Sanjalicaaa
Ja se isto dvoumim, da li da radjam trece ili da trazim posao user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:00:53   
nata11
Uskoro bih trebala odluciti sta sa embrionima. Unistiti ih ili produziti na 5 god. (vise smo za 1 opciju)

Prvo placamo godisnje oko 100 e. (Vec kasnim 12 m  i to moram platiti odjednom) Nije ogromna cifra a nije ni mala.

Drugo s''obzirom na izmenu Zakona verovatno ne bih radila fet vec novi postupak (zbog nezadovoljstva klinikom na kojoj su embrioni ).

I ono najbitnije sto mozda nece razumeti svi : Ja sam svu roditeljsku ljubav koju sam godinama skupljala u sebi poklonila ovom detetu. Ja sam sigurna da drugo ne mogu voleti ovoliko. Onda su tu zdravstveni problemi i moji i mm, koji ce vremenom zahtevati vise vremena za dr, finansija itd . Nekako mi je koliko to mozda bilo tesko razumeti nasa porodica sa jednim detetom savrsena. Sve ovo sto sada imamo. Bas po meri.

A opet sta ako se predomislim za 5 godina? 😣😣



_____________________________





(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:17:16   
emicaa
Nato ja sam neko ko vjeruje sa i ako imas petoro djece svako volis isto.Nema tu djeljenja,kad dobijes bebu dobijes i novu dozu ljubavi za nju.

Ali razumijem ako neko kaze da ne zeli vise.Moja kuma ima jedno i 90% je sigurna da ce ostati na jednom.Ko sam ja da je ubjedjujem u suprotno.Misljenja sam da nema nista ljepse i vece od te ljubavi izmedju brace i sestara,ali svako bira za sebe

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:28:11   
Mirko Svirko
Ako nisi sigurna, mozda da produzis jos malo.. ne znam kako to ide, zaista nisam upucena. 

Ali, eto ja imam jedno dete, i jako bi voleka drugo.. mislim i mpj sin ima sestru po ocu, ali oni ne zive zajedno i nekako nije to toliko jaka veza. Jeste ds su vezani i sve je to ok. Ali drugacije kada su 24h zajedno u kuci i dele sve.Ne znam Nato, svako ima svoje misljenje.. Razmiisli lepo i odluci. 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:40:03   
Milena18
Nato, ja se vrlo često osećam kao ti u smislu da ne mogu da zamislim da još neko biće volim ovako kao M. I sećam se da sam u porodilištu pričala sa nekoliko mama koje su o tome razmišljale čak i pred porođaj. Ali sasvim sigurno to sve dođe na svoje, što kaže Emica dobiješ novu dozu ljubavi za novu bebu. Ja bih htela drugo dete najviše zbog M, vidim da bi ona želela to. Juče je predložila da usvojimo bebu, da bi i ona mogla da joj bude roditelj user posted image
Ja ne bih uništavala embrione na tvom mestu, ne iz ne znam kog razloga, već samo zato što niste sigurni. Mislim da je ok da date sebi vremena da donesete konačnu odluku.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:41:57   
mama Jo
Vrlo je osetljiva tema. Potpuno razumem tvoju dilemu. Ni ja nisam sigurna kako to ide sa embrionima. Ono sto mogu da ti kazem je da ti sigurno nece manjkati ljubavi, jos vise ce je imati u vasem domu, sigurno!!

Ja sam dugo mislila da cu samo jedno dete da imam posle prvog porodjaja i onda sam se oucila na drugo, i malu razliku napravila. Iako sam u slicnim mislima bila kao ti (ma kroz celu drugu trudnocu sam mislila boze pa kako cu ih isto voleti)... Veruj da se sve promeni kad dodje beba.

Sa druge strane opet, dvoje dece jeste zahtevnije imati nego jedno, u svakom smislu. To je cinjenica.
Meni je drago da su njih dve sestre i jos draze sto su ovako vezane.
U mom slucaju, mislim da bih se kajala da se nisam odlucila za drugo.

Isto tako, smatram da je potpuno u redu imati samo jedno dete. Posebno jer si ti o de u postu navela neke realne razloge zbog kojih se ne bi odlucila.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:44:19   
Mirko Svirko
Jeste Milena. Svaki covek  budi u nama nesto. Verujem ds bi drugo dete probudilo novu ljubav. Novu dozu smeha. Nova iznenadjenja, kada je prvi zubic,kada je prohodalo dete itd itd...

Ali svakako Nato lepo saberi i oduzmi i odluci.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:46:05   
emicaa
Ja sam htjela drugu bebu i zatrudnila.Ali cijelu trudnocu sam osjecala grizu savjest jer aam mialila da ga necu volit kao T.Koliko sam puta samo plakala zbog toga.Ali one sekunde kad sam ga ugledala sve sam zaboravila



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:46:10   
mama Jo
Iako sam napisala kilometarski post, zaboravih da napisem najvazniju stvar. Upravo ovo sto je Milena napisala... Dajte sebi vremena jos. Produzite cuvanje embriona, i daj sebi prostora jos da promislis o svemu.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 13:51:47   
Mirko Svirko
I ja sam za to da produzite cuvanje. 

Verovatno bi se i ja tako osecala,  kako voleti drugo i sve je to ok. Ali mislim da ljubavi uvek ima. I jeste i ja mislim da nam je porodica sa jednim detetom savrsena.. ali onda me s vremena na vreme muci kako je sam i kako bi mj mozda bilo lepse da ima brata ili sestru. Ja imam sestru i znam da je volim vise od svega. I da nam je detinjstvo bilo ispunjeno.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 14:10:36   
pari
I ja sam mislila da neću nikad nikog voleti kao M jer sam osećala da sam dala celo srce. A onda je došla T i uzela mi opet srce. Identično ih volim.

I ja sam mislila da ću ostati na jednom detetu ali sam rodila u 41.godini. Jako sam srećna kad vidim koliko se njih dvoje vole

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 14:13:57   
physio70
Produzi cuvanje ako osecas da ima i najmanje sanse da ponovo radjas. Ljubavi ce uvek biti ne brini.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 15:05:11   
flamingos
Divno Pari.I mi smo želeli još jedno dete,ali...❤


(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 15:21:31   
mama Jo
Flamingos, zelum ti od ❤️.

Nato, evo cisto jos jednom da ti pruzim podrsku.... Kao sto vidis svi smo imali dilemu, eto nesto zajednicko svima nama. I ipak smo se odlucile i nismo se pokajale.
Naravno, ja nekako mislim uvek da majka zna najbolje. Samo daj sebi vremena. Ti mi delujes kao neko ko je realan i,, cvrsto stojis na nogama'' sto bi se reklo...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 17:05:59   
branki*
Boze,natasa!ja cu samo da napisem koment na osnovu tvog prvog posta.dalje cu posle da citam.

Nikako.po meni.ta lkubav ,za koju si sada sigurna da je jedina moguca i njveca i nedeljiva ,boce jos veca.imas temu-majcina osecanja prema prvom detetu,kad dodje drugo.tako nesto.iscitaj.svw smo prosle kroz krizu.set_i se nase minevb koja je bila ubedjena da joj je samo v dovoljan.a,ima i cwrku posle.Vi ste finansijski skroz i vise nego ok.tu nije prepreka.Stabilno ste bracno.Pisem na osnovu rr,,ne znam licno i privatno.Ali...daj.ti mozes jos dvoje dece da rodis i ocuvas.ne znam cwmu i zasto ovakve misli uopste.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 17:43:45   
physio70
Branki lepo si rekla. Zasto ne ostaviti otvorenu opciju ako se moze. Nata ce doneti pravu odluku.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 19:54:12   
flamingos
Nato,odluči,imaš moju pidršku šta god da odluĉiš.Vi najbolje znate,opet,lepo bi bilo roditi još jedno dete.❤.Mama Jo,hvala,kasno je mene.Da mi je A živa i zdrava.


(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 22:14:40   
nata11
1000 pitanja mi je u glavi. 



Kako lezati opet 9 meseci kada imam malo dete a pomoci niotkuda?  
Zvacu vto call centar da se raspitam koji uslovi vaze za mene donosenjem novog zakona pa cu odluciti.

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 22:51:43   
lesli
Nato, sta je sa novim zakonom?Da li to znaci da se zamrznuti embrioni ne mogu preneti na drugu kliniku?
A sto se tvog pitanja tice, 100€ nije zaista velika suma ako pogledas koliko kosta ceo postupak dobijanja embriona, a i bombardovanje tvog organizma hormonima treba uzeti u obzir. Ja bih ti u tom slucaju predlozila da platis to cuvanje embriona. Bolje da se kajes sto jesi nego sto nisi.
Sto se ljubavi tice, da ti kazem da sam i ja imala momente takvog razmisljanja. A onda novi fet, nestrpljenje, nervoza kao da je prvi put, ovog puta neuspesan i tesko razocarenje. Od tog trenutka sam sigurna da bih mogla da volim drugu bebu kao i nju. Samo da se desi...
Sto se zdravlja tice ne znam sta da ti kazem. Moja trudnoca je bila poprilicno grozna. U njoj sam imala pomoc na koju znam da ne bih sada mogla da racunam, pogotovo ne sa malim detetom. Trudim se da ne razmisljam o scenarijima sta bi bilo kad bi bilo i kako moze da bude (iako sam svesna da moze da bude dosta lose). Ali ako krenem da razmisljam na tu temu, znam da se necu nikada odluciti za 2. dete. A ja ga ipak jako zelim. Hocu da pustim da stvari idu nekim svojim tokom, a ako dodje do toga da mora da se lezi, nesto cemo smisliti...


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
14.7.2020 23:02:42   
mama Jo
Nato, ja ne znam ni koliko tvoja drvojcica ima godina, rekla bih da ima 1-2, da je mala, zar ne?
Ne opterecuj se tim pitanjima, to se nekako,, sredi''. Ni ja nemam pomoc svakodnevnu, ali kada mi se desilo par puta da sam imala virus od kog nisam bukvalno mogla da ustanem iz kreveta mm je uzeo slobodne dane, mama je uzela bolovanje tih dana. U drugoj trudnoci sam u 19 nedelji morala 3 dana da budem u Betaniji jer sam imala grozan stomacni virus i povracanje koje nije htelo da stane. Tada sam se prvi put odvojila od starije koja tada nije imala jos ni 2 godine. Mm i mama su je cuvali i sve je proslo u najboljem redu. Brzo se oni naviknu na razne situacije, veruj. Kad im puno lricas, kad si iskren sa njima. Ne znam da li ti je to opcija - mama/svekrva. Ima i verovatno divnih zena/devojaka koje bi cuvale, dobro se raspitas.

Najvaznijeje da ti u svojoj glavi razmislis dobro. Opet, ponovicu, nije ni lako sa dvoje, sve je duplo, da tako kazem.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
15.7.2020 6:51:47   
IvanaSK RR
Izmedju moje dece je osam godina razlika. Bilo je mnogo trenutaka -godina kada nisam htela drugo. Sto zbog finansija,sto zbog toga sto nemam pomoc. U suštini,jedina pomoc mi je moja mama ponekad ali ona radi. 


Ja potpuno razumem dvoumljenje. Mislim da mi je jedan od najvećih razloga za drugo dete bio da sin ne ostane sam jednog dana. Sve i da deca nisu mnogo bliska,ali uvek ce imati jedno drugo.
Podržavam i odluku da bude samo jedno. Svako od nas najbolje zna kako mu je,lako je pricati sa strane . I da,meni jeste teze sa dvoje,u mnogim stvarima. Ali se ne kajem. Volim ih isto,tu nema nikakve priče.
Ne bih da dajem savete na ovako oset_ljivu temu,ali bih jos malo ostavila embrione iako pretpostavljam da je finansijski teško,ali bih to resila onog trenutka kad sto posto budem sigurna u moju odluku.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
15.7.2020 7:44:24   
jess021
Nato, mislim isto sto i ostale pre mene, sto se tice ljubavi prema drugim detetu. Ovo sto cu sad napisati ce verovatno zvucati grubo, ali ja mislim da je to sebicno prema prvom detetu, jer kao sto je Emica napisala, kroz ceo zivot imace jedno drugo, koliko god da imas rodbine niko ti nije blizak kao brat/sestra. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
15.7.2020 10:09:54   
physio70
Ja se ne slazem oko dela o sebicnosti. Nije broj dece u vezi sa tim.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
15.7.2020 10:17:30   
Duškić

IZVORNA PORUKA: jess021

Nato, mislim isto sto i ostale pre mene, sto se tice ljubavi prema drugim detetu. Ovo sto cu sad napisati ce verovatno zvucati grubo, ali ja mislim da je to sebicno prema prvom detetu, jer kao sto je Emica napisala, kroz ceo zivot imace jedno drugo, koliko god da imas rodbine niko ti nije blizak kao brat/sestra. 






Niko bas, kao sestrei brat

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here