|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:29:37   
Anoniman
Mina, sme li trudnica da ne jede posle 18h uvece, iako joj krce creva???
Pitam, zato sto mi je snajka trudna, a vec ima visak, i nece da jede posle sest.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:31:56   
minavb
Niko ne sme da ne jede posle 18h. Mora da jede, nemoj da se zeza. Htedoh da ti posaljem pp ali ne moze. AKo se plasi viska i povisenog pritiska, neka mi se javi pa cu joj pomoci da lepo napravi raspored i da beba i ona dobiju sve sto treba. Pisi mi na pp ako mozes.

< Poruku je uredio minavb -- 19.4.2011 17:33:44 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:32:19   
eni26

IZVORNA PORUKA: verolino

Mina, sme li trudnica da ne jede posle 18h uvece, iako joj krce creva???
Pitam, zato sto mi je snajka trudna, a vec ima visak, i nece da jede posle sest.

user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:32:59   
Anoniman
Ok..Reci cu joj. Rekla mi je kako ja nemam pojma, e sad cu da joj kazem da mi je reklo strucno lice...user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:35:02   
minavb
IZVORNA PORUKA: verolino

Ok..Reci cu joj. Rekla mi je kako ja nemam pojma, e sad cu da joj kazem da mi je reklo strucno lice...user posted image

Reci joj da mi se javi, ozbiljno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:35:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eni26


IZVORNA PORUKA: verolino

Mina, sme li trudnica da ne jede posle 18h uvece, iako joj krce creva???
Pitam, zato sto mi je snajka trudna, a vec ima visak, i nece da jede posle sest.

user posted image user posted image

Ej, ma ne radi ona to iz hira..Nema jedan bubreg i dr su joj rekli da ne sme da se ugoji jer joj u trudnoci ovaj drugi trpi veliko opterecenje. Ali moze da pojede dvopek i jogurt..To joj nece skoditi.

(odgovor članu eni26)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:37:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: verolino

Ok..Reci cu joj. Rekla mi je kako ja nemam pojma, e sad cu da joj kazem da mi je reklo strucno lice...user posted image

Reci joj da mi se javi, ozbiljno.

Hvalauser posted image  Ali ona je u trenutno u Nemackoj. Dolazi za tri meseca.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:38:19   
Anoniman
Mishu, jedi belanca. Moras da unosis proteine.


To bi moglo da prodje, tnx

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:40:45   
Snelle
IZVORNA PORUKA: minavb

Niko ne sme da ne jede posle 18h. Mora da jede, nemoj da se zeza. Htedoh da ti posaljem pp ali ne moze. AKo se plasi viska i povisenog pritiska, neka mi se javi pa cu joj pomoci da lepo napravi raspored i da beba i ona dobiju sve sto treba. Pisi mi na pp ako mozes.


Mina, ona naša zajednička prijateljica sa FB, tvoja koleginica, obavezno ne jede posle 18h. rekla mi je da to tako treba user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 19.4.2011 17:41:08 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:43:54   
minavb
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: verolino

Ok..Reci cu joj. Rekla mi je kako ja nemam pojma, e sad cu da joj kazem da mi je reklo strucno lice...user posted image

Reci joj da mi se javi, ozbiljno.

Hvalauser posted image  Ali ona je u trenutno u Nemackoj. Dolazi za tri meseca.

Ma nek mi napise mail, to ne kosta user posted image  

Snelle, mozda ona nije najbolje naucila biohemiju i fiziologiju. Ne bih da komentarisem kako drugi rade a vec sam na temi bolnicka dijeta pisala o vaznosti vecernjeg obroka, tj zasto se ne sme gladovati. Imam brdo tekstova na tu temu, ali sumnjam da ce to ovde ljudim abiti zanimljivo

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:46:00   
bubulence
mina zanimljivo je sve sto je korisno, zato pisi

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:47:52   
Anoniman
Ne mogu da ti posaljem PP...Nece...
Njoj su tamo napravili rezim ishrane-ne sme slano (da, ima povisen pritisak zbog bubrega), slatko jede ujutro (neku mesavinu badema, meda, kakaa i ne znam jos cega), ne sme suhomesnato i sl....Nista njoj nisu rekli za satnicu, ali posto joj je ovo drugo dete (dr su je savetovali da zavrsi sa trudnocama do 30-te, zbog opterecenja bubrega), a u prvoj je isto to radila, ona smatra da je ok...Medjutim, prvu trudnocu je mnogo lakse podnosila. Danas cemo se cuti, pa cu joj reci...

< Poruku je uredio verolino -- 19.4.2011 17:49:11 >

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 17:52:02   
Anoniman
P.S. Ovo je jako korisna temauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 18:35:15   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja uopste ne mogu meso poslednjih dana, gadi mi se i pomiso na njega ili bilo sta sa mesom.

Evo vec treci dan jedem barene mlade krompirice sa malo sira



Isto ovako je meni bilo u početku.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 18:41:10   
New Mom
IZVORNA PORUKA: verolino

Mina, sme li trudnica da ne jede posle 18h uvece, iako joj krce creva???
Pitam, zato sto mi je snajka trudna, a vec ima visak, i nece da jede posle sest.

Gladovanje u trudnoće naravno ne sme. Ali ne sme ni prežderavanje (ne jede se za dvoje). Prva tri meseca npr. je potrebno samo 25g više proteina dnevno od standardne količine hrane koja se jede.
A nije preporučeno da se jede uveče ako će proći manje od 3 sata od obroka do jela (zbog varenja).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 18:45:23   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja uopste ne mogu meso poslednjih dana, gadi mi se i pomiso na njega ili bilo sta sa mesom.

Evo vec treci dan jedem barene mlade krompirice sa malo sira



Isto ovako je meni bilo u početku.


Meni je ovako bilo 21 ili 22 nedelje. Dr (nutriciolog) je rekla da je to OK, najčešće gađanje u trudnoći na hranu je na meso. Rekla mi je tada da probam koliko mogu, ako ne ide, ne ide. Kad sam bila spremna, jela sam (preporuka je bila dve šnicle veličine šake dnevno). Do kraja sam imala +13kg, a bebu od 4250g.
Proteini se nadoknađuju i leguminozama (mahunarke, pasulj) npr.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 18:48:36   
Ana RR
Meni je bilo gadno ali sam po malo jela. Nekako se nateram.
Najgore mi je bilo kad mi se zgadio jogurt, koji obožavam (a mleko ne volim). Tek skoro sam počela ponovo da ga pijem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 18:51:40   
New Mom
Pa, da, dosta trudnice teško podnosi sve namirnice životinjskog porekla.
Prva četiri meseca nisam mogla sem pomorandži i paradajz-čorbe ništa da vidim, a kamoli jedem.
Ali prođe i to.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 18:59:54   
Ana RR
E kad si spomenula narandže, mislim da ih u životu nisam pojela ovoliko koliko sam za ovih nekoliko meseci trudnoće user posted image jako mi prijaju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 19:02:56   
Verus
Citam bas sta pisete, a meni se recimo jako jako jelo sve masno.  Slanina przena, meso i sl.  I jako mi se jelo ljuto, i bilo koji specificni ukusi....Slatko inace tucem kao luda, u trudnoci mi se gadilo.  Mada, ja nisam jedan dan imala mucnine.  Nista kao da nisam trudna bila.  Da mi nije bilo onog mirovanja, moglo bi se reci da je bila idealna trudnoca.  JEdnom sam samo skoro povratila u I trimestru kad sam prala zube, pa dok sam ribala jezik skoro bacila pegluuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 19:07:53   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Citam bas sta pisete, a meni se recimo jako jako jelo sve masno.  Slanina przena, meso i sl.  I jako mi se jelo ljuto, i bilo koji specificni ukusi....Slatko inace tucem kao luda, u trudnoci mi se gadilo.  Mada, ja nisam jedan dan imala mucnine.  Nista kao da nisam trudna bila.  Da mi nije bilo onog mirovanja, moglo bi se reci da je bila idealna trudnoca.  JEdnom sam samo skoro povratila u I trimestru kad sam prala zube, pa dok sam ribala jezik skoro bacila pegluuser posted image

Ja nisam imala želje ni za čim posebno, baš kao i inače, nešto ti se nekad jede, nekad ne.
Ali celodnevne mučnine i povraćanje (pogotovo oko 4h ujutru kad sebe budim da se ne bih ispovraćala u krevetu..)user posted image  Mada, brzo sam zaboravila ne sve to.
Išla sam na konsultacije oko ishrane celu trudnoću (nije se mnogo razlikovalo od toga šta sam i inače jela) jer sam počela da gubim na težini, a i htela sam da budem odgovorna za to dete da prima šta treba i koliko treba. Nisam npr. kasnije od 6.meseca pila nikakve dodatne vitamine, a gvožđe mi nikad nije bilo ispod 29.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 19:10:28   
Ana RR
Verka, meni je sam pogled na meso bio gadan, ali jedan dan mi donese svekrva sudžuk (vrsta kobasice sa puuuno belog luka, koji ne volim) i ja ti navalim na to kao blesava user posted image stvarno je čudno ovo drugo stanje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 19:12:10   
Anoniman
NEW MOM poslaću ti pp na FB, imam nešto da te pitam . Ovde pp ne radi .

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 19:12:34   
Verus
Totalno je drugo stanjeuser posted image  ali posebno i divno bez obzira na sve muke, najlepse doba mog zivotauser posted image   A posle bude malo teze ali nista manje divnouser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2011 19:15:49   
Ana RR
user posted image user posted image lepo si to rekla.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here