|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 9:41:15   
Anoniman
Šta ustvari pitam?

Trudnice imaju želje i prohteve za tim šta žele da jedu, o tome je već Eugenija otvorila temu ako se ne varam.
Ja pitam: šta ne jedete? Navedite razlog - da li je to zato što vam se gadi, ili prosto mislite da je štetno?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 12:52:13   
gagana83
Ja ne jedem banane,ne zato sto mi se gade vec sam jos na pocetku trudnoce primetila da povracam od njih. Cak sam povracala i od muslija u kome je bio samo komadic banane i od tad ih ne stavljam u usta. Ni suhomesnate stvari mi bas ne priraju. A da,vocni jogurt sam obozavala a sad mi ne pada na pamet da ga pojedem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 13:07:07   
Skoki
S`obzirom da sa ovom trudnocom imam mnogo problema sa mucninama izbegavam mnogo toga. Prvo sto sam izbacila je kafa, mleko, jogurt (sve vrste), sir, sokovi. Ne prija mi nista od przene hrane tj. masne, cak ni kuvana jela, ona malo zacinjenije, sarme, punjene paprike, pasulj, grasak, boranija, paprikas, kupus, ma katastrofa. Takodje mi ne prija voce, jedino sto moze da prodje su jabuke i lubenica i to ne svaki put.
Posto ima tako mnogo stvari koje mi ne prijaju bolje da napisem sta jedem ovih dana. Na poslu obavezno kupim u pekari nesto integralno, kod kuce obicno obarim na pari neko lako povrce tipa sargarepe, krompira, kukuruza, celera, brokolija, karfiola, pirinca i neko mesece uz to, u zadnje vreme iskljucivo belo pilece i junece krmendale. Takodje mogu da jedem testeninu, sto je cudno, jer bi ona trebala da smeta. I davim se u sladoledu (ne znam zasto, samo mi se on jede i samo mi on prija, i to nirvana sa orasima).
Sada kada pogledam nije ni cudo sto sam smrsala 9kg od pocetka trudnoce user posted image .

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 13:08:23   
barbara
kako kada!neki dan jela pilav,dosao mm sa posla i uzeo da jede meni je se to tako zgadilo i smrdilo,jos samo kad pomislim da je masno odmah mi muka!i ne mogu slatko nista,ponekad samo parcence da se malo osladim ali slabo!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 13:14:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skoki

Sada kada pogledam nije ni cudo sto sam smrsala 9kg od pocetka trudnoce user posted image .


JU! user posted image

(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 13:23:13   
Skoki
Pocela sam trudnocu sa jos uvek viskom kilograma od prosle, tako da sam imala 67kg, posle mesec dana sam spala na 64kg, na kontroli u 8 nedelji imala sam 63kg, a na prosloj 59kg, a juce sam kod babe stala na vagu i jedva pokazala 58kg.
Nazalost tek pre par dana sam prestala da povracam, pa se nadam da ce se smiriti. Doktorka mi je rekla da od sada ne bih smela da mrsavim vise posto bi i mucnine trebale da prestanu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:32:03   
eugenija
U trudnoći sam izbegavala jako slanu hranu. Inače sam sve manje solila, a nešto sam jela i neslano. U principu, mogu bez soli, a ona veže vodu u organizmu, pritisak se diže.. bla bla, pa sam eto radi štetnosti odlučila da je smanjim koliko je moguće.

< Poruku je uredio eugenija -- 4.8.2009 14:37:54 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:33:07   
Anoniman
ali draga moja ne može se bez soli .... jer ode štitna

ja sam mela sve user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:34:13   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ali draga moja ne može se bez soli .... jer ode štitna

ja sam mela sve user posted image



A za štitnu sam pila Minakvu sa jodom i Donat mg, da sprečim veće zlouser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:35:10   
Anoniman
Meni je dr u 6-7 mesecu savetovala da smanjim vodu i so, čak i da izbacim so ako mogu, jer ... bla bla, da ne monavljam za Eug.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:37:27   
eugenija
Ne monavljajuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:49:09   
Brand new mama
U pocetku mi se nije spremala riba(mogla sam da je jedem, ali mi je smetao miris kad se priprema). Od ostalog sam smanjila suhomesnato(morala sam malo kad je moja mama poslala kobasiceuser posted image ),nisam nesto luda za slatkisima,ne jedem grickalice poput cipsa...I moj dragi kaze da ponekad znam da presolim..Ali pritisak mi je i dalje cak malo nizi, tako da valjda mogu solitiuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:50:13   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ali pritisak mi je i dalje cak malo nizi, tako da valjda mogu solitiuser posted image


O sole miooouser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:52:29   
Brand new mama
Pssssst-pokusavam da ubijem muzauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:53:41   
Debeljuca
ne jedem COKOLADU...


po prvi put u zivotu ne kriziram bez cokolade...

i super mi je....


samo se doktorka ljuti sto smo za 5 meseci malo na pocetku smrsali.... a od tad odrzavamo tezinu... a beba raste li rasteuser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 14:53:41   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Pssssst-pokusavam da ubijem muzauser posted image


Zgazi ga biciklom, biciklić nije bučan  user posted image

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 15:00:21   
Brand new mama
Ti bi mene u 32 nedjelji na bicikl?Pa mislim stvarnouser posted image user posted image Bolje je ovako-manje se naprezem i nista mi ne fali.Nemoj da te zovem na rucak(kako se zove ona riba koju japanci spremaju?E,to cu da pravim,al u rukavicamauser posted image user posted image )

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.8.2009 15:04:45   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ti bi mene u 32 nedjelji na bicikl?Pa mislim stvarnouser posted image user posted image Bolje je ovako-manje se naprezem i nista mi ne fali.Nemoj da te zovem na rucak(kako se zove ona riba koju japanci spremaju?E,to cu da pravim,al u rukavicamauser posted image user posted image )


Joj sad kad ne padoh sa stolice od smeha, ajde virni ovu temu i pogledaj slikicu koju sam tamo postavila, hahahahaha

KLIK


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
17.8.2009 19:13:42   
marince1
kivi.Od njega user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
17.8.2009 19:15:38   
prolece
ono što i inače ne volim.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
17.8.2009 20:01:11   
sneza24
IZVORNA PORUKA: prolece

ono što i inače ne volim.

Isto.
I u pocetku trudnoce mi se jako gadilo meso sa rostilja,cim osetim miris meni muka.Ni sad nisam nesto luda za njim.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.8.2009 12:34:00   
mrvicica
Hej drugari!

U 4. sam mjesecu trudnoce, i udebljala sam se 4 kile, sto je previse, sad imam 60kguser posted image . Nisam ja debela, jer sam visoka, ali ako nastavim ovim tempo, bicu kao burence, a ne volim nikako debelo.

Prije trudnoce sam se bas nezdravo hranila, jer mrzim voce i kuvano, ali se sada stvarno trudim da se hranim zdravo, ali od tolikog razmisljanja sta jesti me non stop nervoza hvata. E a spas mi je sto ne volim slatko.


Morala sam da se pozalimuser posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.8.2009 12:43:58   
Anoniman
 Mrvicice, ajde od sada ipak malo pazi na hranu...Jedi na silu voce i kuvano i povrce...
Meni prijaju jabuke (ubijam se od njih)...Jede mi se slatko, na primer one kisele bombone i slicno ali izbegavam zbog aditiva...A pojela bih celu kesu,
Ja se ne opterecujem toliko tezinom...Ne bih volela da se ugojim previse ali mi je sada vaznije da to sto jedem bude OK.
Jede mi se testo, ..pekare, spagete, pizze...A ne bi smelo.

I pij MNOGO MNOGO VODE! Ne sokova...VODE!

Ja sam sada dobila prvi put zelju i da kuvam, da spremam i slicno...
Je l imas mucnine?

(odgovor članu mrvicica)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.8.2009 12:56:41   
mrvicica
Hvala Otiuser posted image . Ma pazim ja na hranu, svaki dan jedem zitarice ili tunjevinu za dorucak, pijem puno jogurta, za rucak mi je stalno nesto kuvano jer mi moj muz puz donosi svaki dan od majke, jer ja radim do 5 pa ne stignem nista da spremim jer dodjem umorna i gladna. Samo sam malonervozna jer ne mogu da jedem pice, paste, hamburgere itd.


Bila sam i pusac i to veliki, pa sam prestala cim sam saznala da sam trudna. Zelim da se moja bebica lijepo i zdravo razvijeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.8.2009 13:06:21   
mrvicica
E yaboravila sam da ti napisem da nemam vise mucninauser posted image , a i tokom prva tri mjeseca imala sam ali nista strasno, i ne na neku odredjenu hranu, vec one prave jutarnje, mucila me samo kiselina uzasna.

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here