|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
30.1.2014 20:52:49   
Didy
Mislim da jeste zbog zubića. Probaj da je učiš da pije na slamku mleko, pa ako popije dovoljno, ukidaj flašicu skroz, popije mleko, perete zube i tek onda u krevet. Ja sam gledala da se što pre rešimo i mleka i flašice (ne vidim koliko ti je dete, hajde stavi novi tiker).

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
30.1.2014 20:57:53   
little_one
MI pijemo iz aventove case s piskom i odlicna je stvarno, al vec je predugo koristimo, i super je da ponesemo sa sobom kad idemo negdje ili kod kuce da joj je dostupna uvijek voda, ali smo naucili i da pijemo iz solje i iz case....i super joj ide, zaista...i mi smo poceli sa jogurtom, sad vec pije i mlijeko iz solje a i vodu nekad kad smo za stolom, damo i njoj sama da uzme i popije vodu...oprezna je i pazljiva al joj jos ne dajem vodu iz case svakodnevno da kazem...e sad jos nismo izbacili vecernju i jutarnju flasicu s mlijekom, rado bi i to, al nekako nikako da presjecem i da uradim i to i da se "skinemo" s flasice pred spavanje narocito...nekako mi slabo ide da se organizujem po tom pitanju al moracu nekako da joj uvedem klopu prije spavanja, pa onda kupanje i spavanje bez flasice....zna sama da zaspi tako da me to ne brine, vise me brine navika da se legne pored nje i da joj se da flasica i da tako zadrijema....i dalje je budnu stavljamo u krevetac tako da valjda tu nece biti frke....moram da pogledam ima li ista na forumu na ovu temu...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
30.1.2014 21:07:21   
nina26
Didy, 15m imamouser posted image

Moracu onda ozbiljno da se pozabavim time, nekako nisam uopste to shvatila ozbiljno, u fazonu sam bila, mala je ima vremena....

LO, i mi tako zaspimouser posted image ukines joj siku, trauma, ajde sad ukini ovo, problem opet, pa joj vise nikako dete da se opusti malouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
30.1.2014 21:10:18   
little_one
Ma da....haos zivi...ebg tako to valjda ide, uvijek neke sankcije bebama...bas smo grozni prema njima user posted image I tako dok ne izadju iz puberteta user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
30.1.2014 21:20:55   
Didy
Ma, ja sam se do sad sto puta uverila da oni sve urade lakše nego što se mi tripujemo. Bar je kod mojih bilo tako. Psihički sam se spremala na haos svaki put, zamišljala dane i noći kuknjave i onda mi je posle svega bio zaključak - Da sam znala da će ovako skoro bezbolno ili skroz bezbolno biti, odavno bih to uradila. Spremniji su oni nego što mi mislimo.
Mislim da su deca ranije duže koristila flašicu. Mm je pio do predškolskog.user posted image user posted image I moja svekrva je bila u šoku kad sam joj saopštila da moji nemaju flašicu i da je ne koriste više. Pitala se šta ću raditi ako se probude u sred noći i budu plakali. Valjda je ona svoje samo flašicom smirivala. Jednom je ostala da pričuva Stefana dok sam ja bila na časovima engleskog uveče i vraćam s eja u 22h kaže ona - Nigde nisam mogla naći flašicu. Ja u šoku, on već dve godine imao. Kažem ja njoj - Ali on već pola godine ne pije ništa na flašicu. Pa, znam, kaže ona, ali ja sam ipak htela da mu dam. Sreća pa sam je već bila odložila u špajz.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
30.1.2014 22:50:47   
jole82
Mi smo još za mleko (ujutru i uveče) na flašici..vodu pije na čvrsti pisak a jogurt može iz šoljice Mada nekad i tu malo procuri sa strane..
Sviđa mi se ova Aventova čaša (inače sve nam je Avent) razmišljam da je uzmem za vodu...
A ne znam do kad ćemo flašicu za mleko...kreće u jaslice za mesec ipo...tripujem da će i njoj raspored da se promeni i sa jelom i sa spavanjem i da ćemo brzo izbaciti jutarnje mleko ..u stvari nemam pojma kako to ide ..al tek smo ostavili cuclu pa sačekaću još malo..Ima godinu tek...neće joj biti ništa koji mesec još što pije mleko na flašicu...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
31.1.2014 8:44:59   
Didy
Jole, ako možeš daj joj mleko pre spavanja, pa onda operite zube, pa tek onda u krevet, to onda nije problem. A videćeš da će ti odgovarati da izbacite flašicu pre skidanja pelene jer će se nalivati bespotrebno i neće moći lako da kontroliše mokrenje. Bar je takvo moje iskustvo s oboje. Prvo ukinuti flašicu, onda krenuti na skidanje pelena.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
31.1.2014 10:25:39   
Lu

IZVORNA PORUKA: nina26

Didy, 15m imamouser posted image

Moracu onda ozbiljno da se pozabavim time, nekako nisam uopste to shvatila ozbiljno, u fazonu sam bila, mala je ima vremena....

LO, i mi tako zaspimouser posted image ukines joj siku, trauma, ajde sad ukini ovo, problem opet, pa joj vise nikako dete da se opusti malouser posted image

Sve je to tako ali je i sve teže što su stariji.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.2.2014 17:48:24   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Gde u Bgd ima da se kupi ta nova Avent casa?U Aksi nema,sad sam gledala sajt a nisam videla ni kod nas u apoteci..mi imamo problem jer M.obozava da prosipa tako da casa nikako ne dolazi u obzir a da nije zatvorena jer sta god da koristi on,ako ga ne gledam,pocne da mucka i prosipa svuda,,trenutno koristimo sa piskom flasice za mleko a vodu pije Aqua viva junior pa iz njihove flasice a ova nova Aventova je bas dobra forauser posted image

Videla sam je danas u Idei u Omladinskih brigada, 1.100 din.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.2.2014 17:57:29   
jole82

IZVORNA PORUKA: Didy

Jole, ako možeš daj joj mleko pre spavanja, pa onda operite zube, pa tek onda u krevet, to onda nije problem. A videćeš da će ti odgovarati da izbacite flašicu pre skidanja pelene jer će se nalivati bespotrebno i neće moći lako da kontroliše mokrenje. Bar je takvo moje iskustvo s oboje. Prvo ukinuti flašicu, onda krenuti na skidanje pelena.


E pa mi i radimo baš tako od 7 meseca..mislim na pranje zuba... mlekce pa još malo izbleji dok podrigne onda pranje zubića i u krevet...doduše peremo silikonskom četkicom i samo vodom..
Da da slažem se to za ukidanje pre skidanja pelene
Hvala tiuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.2.2014 21:59:01   
Didy
Ma, to je onda super, Jole. A tako je i preporuka da se pere, pasta ne sve dok dete ne nauči da je ispljune.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.2.2014 23:46:21   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Moiraina


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Gde u Bgd ima da se kupi ta nova Avent casa?U Aksi nema,sad sam gledala sajt a nisam videla ni kod nas u apoteci..mi imamo problem jer M.obozava da prosipa tako da casa nikako ne dolazi u obzir a da nije zatvorena jer sta god da koristi on,ako ga ne gledam,pocne da mucka i prosipa svuda,,trenutno koristimo sa piskom flasice za mleko a vodu pije Aqua viva junior pa iz njihove flasice a ova nova Aventova je bas dobra forauser posted image

Videla sam je danas u Idei u Omladinskih brigada, 1.100 din.

E hvala ti,da ne moram da idem u Leto RK


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
13.4.2014 14:13:40   
Rosita
Mi pijemo samo vodu iz case sa mekim piskom ili obicne case, kupili jos davno i eto, nismo drugu kupovali. Sad mislim da mu kupim jos neku ako kakvu drugu tecnost uvedemo... da l mi je bolja na slamku, na cvrst pisak ili vec? Uskoro punimo 13 meseci. Hvala za preporuku!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
13.4.2014 19:50:00   
MASHKA
Meni je Aleksa pre dva meseca prešao na čašu sa slamkom! Imamo jednu za vodu i jednu za sokiće. Tu aventovu je baš voleo u početku ali je onda odjednom, posle 2 nedelje, počeo da je bojkotuje i da sve prosipa...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
13.4.2014 19:57:17   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Didy

Ma, to je onda super, Jole. A tako je i preporuka da se pere, pasta ne sve dok dete ne nauči da je ispljune.

Ovo nikako ne podržavam.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
29.5.2014 9:52:24   
little_one
Sa nekih 19 mjeseci smo izbacili i sportsku flasicu za vodu i sad iskljucivo svu tecnost pijemo na casu, osim kad idemo u set_nju, tad kupimo jednu flasicu vode koju popije dok smo u set_nji! Cak i nocu ako se probudi i kaze da je zedna dobije casu vode u kuhinji koju sama fino popije...i da, manje se naliva vodom otkad smo presli na casu i sama trazi i popije barem 4-5 casa vode dnevno pored mlijeka ili jogurta. Sokove ne pijemo i dalje user posted image

Sad vidjeh da nisam pisala kako smo se na kraju rijesili flasice. Ukinuli smo jutarnju veoma lako, i zamijenili je obrokom voca prije dorucka. A navece, vecera, kupanje/tusiranje, oblacenje, bajka i spavanje i to je to...a imali smo tu sportsku flasicu za vodu jedno vrijeme, medjutim kako ona nema onaj no spil efekat user posted image brzo je ukapirala kako je zanimljivo posmatrati vodu kako tece iz flasice...tako da smo i to ukinuli jer se previse i nalivala i igrala, a cak je postala i pomalo vezana za flasicu da ju je stalno nosala sa sobom....tako da smo je jedan dan samo zamijenili sa casom i sad sama trazi kad je zedna...na flasicu nije ni pomislila vise...

< Poruku je uredio little_one -- 29.5.2014 9:57:32 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.9.2014 13:42:58   
mati
Kako Miti da dam jogurt. On je samo malo pio na flasicu, vodu, ali od kako ruca cvrstu hranu pije na pisak. Juce sam mu dala jogurt iz zatvaraca(prvo ga oribala) i bas mu se svidja , popio bi vise ali ne znam u sta da mu sipam. Bzv mi damu dajem na flasicu kad je odavno ne koristi.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.9.2014 13:44:36   
little_one
Pa daj mu iz solje, veliki je vec, a s jogurtom se najljepse uci kako se pije iz solje, nece se zagrcnuti jer je dovoljno gust...mi smo vec sa 8 mjeseci tako pili jogurt...probaj, ne kosta te user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.9.2014 13:48:03   
mati
Ma dajem mu ja vodu iz solje, kad ja pijem a on gleda, pa mu dam malo cesmusu da proba. Topim mu hleb u jogurt. probacemo sa casom, samo da nadjem neku uzu. Ja sam razmisljala i o cevcici...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.9.2014 14:13:56   
mati
Ne kosta me...user posted image Al je njega sad kostalo jednog brzinskog tusiranja. Jao kakav je musa bio... Odmako mi ruku sa sve casom pa po sebi...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.9.2014 14:16:38   
Modessty
i Nikola obožava jogurt. Sipam mu u flašicu sa mekim piskom ,koju sam u stvari kupila zbog mleka, da ga lagano odviknem od dojenja, ali on mleko neće. Zato jogurt tamani!

imamo baš ovu
user posted image

< Poruku je uredio Modessty RR -- 2.9.2014 14:22:09 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.9.2014 14:32:11   
serpica
Moj i dalje pije iz flasice,probala sam slicnu ovoj kao sto Mod ima ali nece...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.9.2014 14:37:00   
Modessty
Šerpi ova flašica ima baš mekan i lep pisak. Nikola sam pije iz nje. Samo polako i bez nerviranja. Daj mu da se igra sa njom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
2.9.2014 14:49:12   
minnica
Sad mu već polako sipam u običnu plastičnu čašu, a ima i čašu sa poklopcem i tvrdim piskom sa rupicama. Ona mu je zgodna i za jogurt. Flašicu nije hteo nikad. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
20.9.2014 10:06:12   
mali_mis
Iz flasice, a od skoro je poceo jogurt iz case user posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Muškarci koji imaju ćerke žive duže?
Istraživači su odlučili da sprovedu opsežnu studiju koja se bavila uticajem porođaja na životni vek očeva.
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here