|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
10.4.2012 12:08:12   
Anoniman
E koje muke user posted image
Ajde da brzo prodje user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Bronhitis
10.4.2012 13:39:57   
Nensi*
Tash,Vuk vec 4 meseca pije Singular granule bas te od 6 meseci do 6 godina,uvek sam dobijala na recept i bez problema uzimala u apoteci. Bas sutra idem kod dr opet po recept za novu kutiju. Javicu ti sutra kakvo je stanje ovde u Bg-u pa ako ima mogu da ti posaljem,ili ako imas nekoga ovde da ti uzme.

< Poruku je uredio Nensi* -- 10.4.2012 13:43:00 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Bronhitis
10.4.2012 13:44:03   
minavb
Pilence malo, šta sve njega neće da snađe.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Bronhitis
10.4.2012 15:30:30   
Anoniman
Primili smo Urbason (kortiko) u guzu. Još dva dana ćemo ga primati. I ihalacije berodualom na 4h. S*anje je što ja ne doživljavam da je on bolje. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Bronhitis
10.4.2012 15:31:36   
Anoniman
Nensi, kako se one daju? Kroz hranu? Piće? jer ove za žvakanje bi trebale 2h nakon obroka, i posle sat vremena da ne jede.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Bronhitis
10.4.2012 15:31:54   
Anoniman
I pošto su na recept?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Bronhitis
10.4.2012 15:36:42   
Mishica 77
Na Rp je za DŽ.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Bronhitis
10.4.2012 15:52:40   
Anoniman
Pojuricu onda to definitivno. Znam da za neke lekove placam cak i ako imam recept, pa sam zato pitala. I ako te granule mogu da se stave u sok ili mleko, onda nije probl, ali sa ovim tabletama je problem. Nece ih. Mislim, ja nisam neka tunjava, do sada sam sve lekove uvalila deci, ovo je prvi put da zaista ne ide.

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Bronhitis
10.4.2012 16:40:45   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tash

Nensi, kako se one daju? Kroz hranu? Piće? jer ove za žvakanje bi trebale 2h nakon obroka, i posle sat vremena da ne jede.


Ja mu dam u mekanoj hrani recimo sa Cokolinom,grizom,keksom i mlekom,sipam u onu malu casicu za rakiju i pomesam,ne stavljam mu u ceo obrok da budem sigurna da je sve pojeo.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Bronhitis
10.4.2012 22:48:10   
Anoniman
I dalje ne jede.

Danas je popio oko 2dcl mleka, i pola parčeta hleba. Ali je popio oko 7,5dcl "soka".

Imam utisak da je bolje. I dalje plitko diše, ali nekako manje svira, i iskašljava. Nadam se najboljem, jer sam mrtva žena.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Bronhitis
11.4.2012 8:44:52   
gagana83
Uh user posted image
Drzite se Tasho

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Bronhitis
11.4.2012 9:13:18   
mamamikka
tash strašno nažalost i moj maleni počeo da svira i šišti, dr nam je van grada, ovi u dz nas samo šetaju, jedna viče jedno a druga drugo, na kraju ventolin na 4 sata a prvi dan je dobio injekciju i inhalaciju (ne spavamo pa se baš ne sećam imena) poludeću dok se ova naša ne vrati, nisu hteli ni da mu ispišu ventolin nego smo ga morali kupiti! uf muka mi je od doktora.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Bronhitis
11.4.2012 9:26:53   
jance
ma daaj, pa zar tako? dete se gusi a oni nece ni ventolin da ispisu? stvarno strasno!
Tash pisah ti u Alergijama, meni je pomagalo kad mi je tako bilo da me vec gusi a jos sat vremena do inhalacije da uzmem i inhaliram fizioloski rastvor. ovlazilo bi sekret pa sam onda malko lakse iskasljavala a i kupila malko vremena do sledece inhalacije...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Bronhitis
11.4.2012 9:44:06   
mamamikka
jance, tako. Bili smo u pon, bilo dežurstvo i dr sa školskog koja mu je dala inj. i inhalac. s tim da je uzimamo tamo i da ga posluša pre i posle inhaliranja, ali kad smo sutra došli- njena dg i uputi su nevažeći jer ona ne radi na predškolskom nego školskom, morali smo kod druge, pa je pitala jel ima još neko u porodici takvih problema rekla sam da ima stariji sin i da povremeno koristi ventolin, pa je rekla da koristi njegov. Kad sam joj rekla da nema još puno u njegovoj pumpici reče ako se potroši morate kupiti ja vam nemogu ispisati. I šta ću- kupila. jadan eno spava i krklja.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Bronhitis
11.4.2012 9:53:02   
jance
ma strasno, stvarno strasno. uzasno se svaki put iznerviram kad decu koju gusi tako tretiraju ko da imaju blagu polensku kijavicu. halo! pa to dete gusi! i to nije odrastao covek pa da moze eto da "izdrzi" bez pumpice. jel imas inhalator pa da probas ovo sto sam Tash posavetovala, da mu das ventolin pa onda malko inhalacije fizioloskim?
a od tvoje dr trazi uput za decijeg pulmologa, da se ovakvo nesto nebi vise ponovilo, i da bi imala potrebne zalihe neophodnih lekova kuci. ja bi barem tako uradila.
znam, muka je dok se obidju svi lekari, ali ces onda barem imati sve sto ti treba i neces morati da se sreces sa slicnim glupostima i da gledas dete kako se pati...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Bronhitis
11.4.2012 10:09:12   
Snelle
Tasho user posted image  user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Bronhitis
11.4.2012 10:18:33   
mamamikka
probaću obavezno, a znam ja da ćemo ići kod pulmologa/alergologa i to meni nije problem, samo da dođe moja dr (kojoj potpuno verujem) mislim kad vidi dijagnozu i šta mu je dato da će biti baš ljuta, mislim nisam doktor ali ovo je tako očigledno različit tretman iste dijagnoze da se moram zapitati ko je tu lud? Prva dr kaže mora se paziti i pratiti i što pre pomoći jer grozno zvuči a druga samo što nije rekla "što ste vi uopšte došli " Neznam da li da kupim neke kapi (eukaliptus, menta ili sl)pa da malo vlažimo vazduh?

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:12:01   
Anoniman
Marko je bolje. user posted image

Primili smo jutros drugu dozu Urbasona. Moram da vam kažem da su lekari u Deč.bolnici iznenađeni što se ambulantno Urbason daje 1x. Nisam baš najbolje razumela, ali laički, to je igranje sa nadbubregom. Urbason se daje 3x u 3 različita dana. user posted image

Naša dijagnoza je Asthma Bronchialle Allergicum (alergijska astma). Ljubi ga majka, bolje da je ćelav na tatu, nego što je ovo nasledio na mene.

mamamikka, ako imaš inhalator, slobodno između ventolina navuci 1ml fiziološkog i inhaliraj dete. Kada završite, prebaci ga preko kolena, tako da mu glavice bude niže od nogu, i tapkaj leđa od guze ka vratu. To je posturalna drenaža. Vidi OVDE

(odgovor članu mamamikka)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:32:13   
mamamikka
hvala odmah ćemo probati!

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:32:18   
Dve_srece_najvece_
Mamamikka, kod kojeg dr idete u dispanzer?
Dosta njih coolira disajne probleme, ja jedino dobro iskustvo imam sa dr Ilic. Od nje smo sada i dobili uput za pulmologa jer smo u proteklih godinu dana imali 4-6 bronhospazama.

Nadala sam se da je ovde neko pisao zashto dolazi do toga? user posted image

Tash user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:37:45   
mamamikka
dr Martić nas je iskulirala. Inače smo kod dr Kubatović i ona bi nas sigurno poslala. Kod kojeg pulmolog idete? dr Puleva?

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:41:01   
Anoniman
Baš sam mami rekla (ona je pulmolog za odrasle, nije u struci već 10ak god) kako mi je čudno otkud sada bronhitis kada mu nije curio nos i ništa se nije slivalo. Kaže ona da je to narodno verovanje da se šlajm iz grla slije u pluća, da su to gluposti, da se kod bronhitisa (vezano za ovo ću još ispod) sluz u plućima stvara, tj, pluća je stvaraju, ništa se ne sliva.
A onda je jutros pitah dal naša dijagnoza znači da on ima astmu ili je to nov naziv za bronhitis (nikada mi nije bilo jasno kada mi odrastao čovek kaže "Ja nemam astmu već bronhitis" a koristi istu terapiju kao ja user posted image ), i mama mi kaže da je termin "bronhitis" davno ukinut kod dece, ali mama je sada na putu, i kaže, objasniće mi kad se vrati.

mamamika, vrlo je verovatno da će posle nekoliko drenaža da povrati šlajm. Tako su meni rekli, ali on nikada nije povratio, tako da je to verovatno kd "većinedece", a mi prosto spadamo u onaj 1% koji ne povraća. user posted image

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:45:25   
Dve_srece_najvece_

IZVORNA PORUKA: mamamikka

dr Martić nas je iskulirala. Inače smo kod dr Kubatović i ona bi nas sigurno poslala. Kod kojeg pulmolog idete? dr Puleva?



Jaoooooo...najezim se zbog Kubatovicke...ona je bila moj dr....dok nisam skoro umrla...od onda ni meni ni mojoj mami ne izlazi na ochi user posted image

Pa juche smo tek zakazali....i to za 22 jun...bash su azurni... verovatno kod Puleve...nisu rekli ...


Tash...a zashto pluca sama stvaraju sluz, shta to uzrokuje?

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:49:06   
Anoniman
Ne znam. Pitaću mamu kada se vrati sa puta.

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:52:19   
Dve_srece_najvece_
Mi izgleda imamo alergiju na neki polen. I prosle godine u ovo vreme smo bili slinavi, pa S dobila upalu uha, ove godine obe. Toliko slina da nam ni usisivac nije pomogao. Na kraju su imale bronhitis i upalu uha, inahalacije berodualom, spalmotilom, aerijus, kapi za usi, fizioloski...kako sam krenula, otvoricu apoteku uskoro user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here