|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:52:52   
magnetic
O Tasho vi bas imate problema sa tim silnim alergijama. 'oce li vas vec vise ostaviti na miru ti problemi?
user posted image


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:52:58   
mamamikka
znam kako su ažurni, a tek ona (Puleva) je čudo od dr ali dobro videćeš i sama. Ja gledam da nađem vezu za bilo kojeg drugog pulmologa, ne čeka mi se opet kao sa starijim od 7 do 2, a ništa pametno nam nije rekla, prepisala zyrtec koji se u srbiji ne koristi. Ne pitaj.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:54:05   
Anoniman
Uradite alergotest, pa ako jeste polen, to je najjednostavnije rešiti, uvešće vam Aerius u vreme cvetanja određenog polena, i mirna Bačka.

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:55:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: magnetic

O Tasho vi bas imate problema sa tim silnim alergijama. 'oce li vas vec vise ostaviti na miru ti problemi?
user posted image



Kaj da ti velim, slatka? user posted image Onaj kazein mi trenutno izgleda kao mačiji kašalj. user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:57:29   
Dve_srece_najvece_
Ja sam sad kupila i prelazim na zyrtec, drugarica ciji sin ima astmu kaze da je zakon, puno bolji od aerijusa. Pitala sam nasu dr i rekla je da mozemo preci, i napisala koliko kapi da dajem. Bas danas pocinjemo sa njim.

Kod Puleve smo bili na alergotestu, znam o cemu pricas. Ja rekla da smo poslati na test jer sam sumnjala na alergiju na neki polen (konkretno topola jer imam sumu ispred kuce, i cim topola krene da cveta, svi slinavi i crvene suzne oci) i kad sam to rekla, ona meni kaze, pa sta ste dosli kad sve znate. A alergotest pokazao alergiju samo na kucnu prasinu...pa me savetovala da izbacim sve tepihe, zavese, tapacirani namestaj, cebad , jastuke....skoro sam je pitala gde da kupim stakleno zvono user posted image

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Bronhitis
11.4.2012 13:59:58   
Dve_srece_najvece_

IZVORNA PORUKA: Tash

Uradite alergotest, pa ako jeste polen, to je najjednostavnije rešiti, uvešće vam Aerius u vreme cvetanja određenog polena, i mirna Bačka.



Jesmo, al alergotest pokazuje samo alergiju na kucnu prasinu. Smisljam da odradimo u privatnoj laboratoriji, neki drugi test...ovaj sto smo radili je kozni.

I pile su aerijus sada kad je pocelo cvetanje, i ipak nije sprecena alergijska reakcija user posted image

Jeste li vi prerasli alergiju na kazein?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Bronhitis
11.4.2012 14:04:19   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Dve_srece_najvece_






Jeste li vi prerasli alergiju na kazein?user posted image



Nama je kazein dokazan iz krvi, bio je na aeriusu pa nisu mogli da mu rade kožni test jer bi bili lažni rezultati.
Za dve nedelje treba da idemo na kožni test, baš sutra nakon boce planiram da svratim do našeg alergologa da pitam dal ova terapija Urbasonom sada menja nešta kod tog dogovora.


Nisam vam rekla, Marko je uspeo danas da izvuče špric iz guzice. Sestra mu je ubola, ja sam ga držala za leđa, on je provukao rukicu i cap, izvukao špric. user posted image Onda su morali ponovo da ga bodu. user posted image

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Bronhitis
11.4.2012 14:06:56   
Dve_srece_najvece_
A joj, pa brani se dusa mala user posted image

Neznam, jel za inhalatorne alergene vazi taj test iz krvi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Bronhitis
11.4.2012 14:09:06   
Anoniman
Važi.
Evo vidi ovde: KLIK

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Bronhitis
11.4.2012 14:14:23   
mamamikka
jao tash koliko sekreta je izbacio! Jel mogu ja to ponovo uveče? ovako malen ko zna kad bi to izbacio sam. Baš ti hvala za link i za savet!
što se tiče zyrteca, neznam ja za te polulegalne varijante (idi samo u tu apoteku i nigde drugde ne spominji) s lekovima baš i nisam, šta ćeš sve ja to po ps-u. a što se tiče njenih alergotestova nema to veze s mozgom meni se nalupetala pa sam radila privatno. inače baš me nervira što se i david ovako muči i ja lovim ko da mi u bolnici odradi pregled i testove jer privatno baš ne priznaju u dz.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Bronhitis
11.4.2012 14:17:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mamamikka

jao tash koliko sekreta je izbacio! Jel mogu ja to ponovo uveče?


Ja radim nakon svake inhalacije, znači, na 4 sata. Noću ga baš ne gnjavim sa tim, ali danju ne preskačem.
Pvratio je ili iskašljao?

(odgovor članu mamamikka)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Bronhitis
11.4.2012 14:38:12   
Dve_srece_najvece_
Zytec mi donosi drugarica iz madjarske, tamo se kupuje sa nasim receptom iz dz...onaj obican na belom papiru, navodno bez toga nece da daju u apoteci u Madjarskoj. A moze i kod nas da se nabavi samo skuplje,

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Bronhitis
11.4.2012 14:52:46   
mamamikka
iskašljao, povratio, izašlo na nos, ma show... Jadno maleno koliko ga je to mučilo, veruješ da već mnooogo lakše diše!

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Bronhitis
11.4.2012 18:05:45   
sladja77
Kako bese ide rstvor za inhalaciju, 1 ml. pulmicorta plus koliko fizioloskog, zna li neko?

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Bronhitis
11.4.2012 18:06:32   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tash

Baš sam mami rekla (ona je pulmolog za odrasle, nije u struci već 10ak god) kako mi je čudno otkud sada bronhitis kada mu nije curio nos i ništa se nije slivalo. Kaže ona da je to narodno verovanje da se šlajm iz grla slije u pluća, da su to gluposti, da se kod bronhitisa (vezano za ovo ću još ispod) sluz u plućima stvara, tj, pluća je stvaraju, ništa se ne sliva.
A onda je jutros pitah dal naša dijagnoza znači da on ima astmu ili je to nov naziv za bronhitis (nikada mi nije bilo jasno kada mi odrastao čovek kaže "Ja nemam astmu već bronhitis" a koristi istu terapiju kao ja user posted image ), i mama mi kaže da je termin "bronhitis" davno ukinut kod dece, ali mama je sada na putu, i kaže, objasniće mi kad se vrati.

mamamika, vrlo je verovatno da će posle nekoliko drenaža da povrati šlajm. Tako su meni rekli, ali on nikada nije povratio, tako da je to verovatno kd "većinedece", a mi prosto spadamo u onaj 1% koji ne povraća. user posted image


I mi spadamo u taj 1%,mene su dok smo lezali na pulmologiji naucili kako da mu radim drenazu,posteno se tad iskaslje,ali ni jednom nije povratio.


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Bronhitis
11.4.2012 18:07:24   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: sladja77

Kako bese ide rstvor za inhalaciju, 1 ml. pulmicorta plus koliko fizioloskog, zna li neko?


ja obicno stavljam 2,5ml fizioloskog.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Bronhitis
11.4.2012 22:30:34   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: sladja77

Kako bese ide rstvor za inhalaciju, 1 ml. pulmicorta plus koliko fizioloskog, zna li neko?

Ja koristim 1ml fiziološkog i 0,5ml beroduala.

(odgovor članu sladja77)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Bronhitis
12.4.2012 11:33:08   
Anoniman
Noćas sam prespavala inh u 3h, baš sam bila ljuta jutros, ali ja zaista nisam čula alarm na tel. MM kaže da sam se probudila i ugasila ga, ja se ne sećam.
Uglavnom, bili kod dr, ona šokirano "Pa i dalje svira", pa svira, ali mnogo manje. Kao da nije ni čula da sam rekla da je veseo, da iskašljava, da je počeo da jede... Samo je zapisala da smo preskočili to u 3h. Pojačala je dozu Flixotide na 2x3 pufa... Primili smo i treću dozu Urbasona.
Bila sam i kod našeg alergologa, naravno, Urbason i uopšte bolest odlažu PRIC testove dok ne ozdravi... Da li samo Urbason utiče na PRIC ili i Flixotide, nisam shvatila, ali ako utiče i Flixotide, nećemo skoro na PRIC. Baš mi je krivo, bezveze se iskomplikovalo.
Uhvatila me neka tuga, baš sam plakala danas. A on dušica sve već hoće sam, i na inhalator da inhalira beroual, i sam da stavi pumpicu u baby haller i da ga drži sam.
Prestao je da mi visi oko noge i njari, tako da je definitivno bolje, hoće da gleda crtaće, hoće da se igra.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Bronhitis
12.4.2012 15:34:34   
mamamikka
Tash baš mi je žao što ga ne pušta. Mi smo danas bili kod dr i kaže terapija još nedelju dana i kraj. Mnogo je bolje, još samo da izbaci ostatak sekreta. Pomenuh joj drenažu, kaže- samo nastavite to je odlično (kao da mi je to ona rekla) tako da... Tash hvala do neba.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Bronhitis
12.4.2012 17:31:59   
sladja77
Moja Nadja je imala sa godinu i 3 meseca bas dobar bronhitis i trajao je 3 nedelje, tada smo poceli sa inhalacijama. Ovo je drugi put, letos je bila na moru i cele zime super.sada ima dve i po godine, radili smo probe na inhalatorne alergene i nije bila alergicna ali sta se desava ne znam.. pocela da kaslje u nedelju, u pon smo bili kod lekara i tokom noci je pocelo sviranje pucketanje... haos...Ja evo u 15 nedelji trudnoce i vec dve nedelje kasljem.. polen...

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Bronhitis
12.4.2012 20:55:57   
Nensi*
Tasho,jel si uspela da nadjes Singular? Ovde ga ima u apoteci,ja danas uzela za Vuka.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Bronhitis
12.4.2012 21:00:49   
Anoniman
Nisam ni trazila jer je dr rekla da ne forsiram ako nece, nego da mu dajem Flixotide na baby haller.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Bronhitis
17.4.2012 22:37:02   
Anoniman
Sutra idemo na kontrolu kod pulmologa. Držite fige da smo ozdravili.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Bronhitis
17.4.2012 23:16:51   
mamamikka
ajde da čujemo sutra lepe vesti user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Bronhitis
18.4.2012 22:39:21   
Anoniman
Mi smo jutros otisli na zakazanu kontrolu u 8h, ali dr se kanda zbunila jer je danas radila popodne, pa smo isli opet. Uglavnom, ozdravio je. Inhalacije Berodualom postepeno proredjivati, dva dana na 6h, pa dva dana na 8h, pa na 10h, na 12... Flixotide do punih mesec dana 2x3, onda kontrola i smanjivace se na 2x2, i tako neko vreme.
Jutros sam srela nasu dr, kaze da inhalatorni kortiko (npr Flixotide), i ovi sto mazemo po potrebi, ne uticu na PRIC. Mora proci bar 7 dana od antihistaminika (to je proslo), bar 10 dana od muskularnog kortiko (Urbason), i da je zdrav bar 7 dana. Dakle, ici cemo na PRIC ili 30.04. Ili 7.5.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here