|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 8:13:48   
lanus
Pozdrav svima. Nova sam ovde i vidim da se jako lepo druzite ovde pa sam pozelela da vam se pridruzim i ako neko moze da mi obajsni neke nejasne stvari. Prosli cetvrtak sam bila kod ginekologa i UZ je pokazao da sam trudna 5+5 tj tako mi pise na izvestaju. Da li neko moze da mi kaze koliko sam trudna jer nisam bas najbolje razumela od velikog uzbudjenja. Hvala vam unapred.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 8:58:50   
branki*
lanus,dobrodosla user posted image
to 5 plus 5 je 5 nedelja i 5 dana,znaci u 6.nedelji trudnoce siuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 9:43:21   
lanus
Branki hvala ti puno user posted image . Doktorka me malo zbinila. Posto je prvo gledala na kalendaru i rekla da bi trebala da sa u sestoj nedelji a kad je uradila UZ rekla kao beba malo kasni pa mi nista nije bilo jasno. Molim boga da je sve ok. Hvala ti puno jos jednom.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 10:02:04   
branki*
nema na cemuuser posted image uzivaj u trudnociuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 10:25:20   
lanus
Hvala ti puno. Divna si. :-*

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 10:27:18   
branki*
imas temu razgovori trudnica,pa se pridruzi,devojke su divneuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 11:06:10   
lanus
Hvala ti puno jos jednom. stvarno si predivna i bas mi je drago sto smo se bar ovako srele.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 20:55:47   
megi85
Ja cure koliko znam dr Vesna Ćurić radi u Medico s klinici jer kod nje sam išla tamo dosta puta i ona je super dr i vodila mi je prvu trudnoću ali se na nju isto dosta čeka a ja sam početkom januara zvala kliniku Diva jer tamo radi dr Vesna Ećim i rekli su mi da im je prvi slobodan termin tek u februaru tako da sam ja otišla kod dr Vujića na kojeg se čeka po jedan dan a super je i kao dr i kao čovjek a i sada povremeno odem kod njega iako trudnoću vodim na KC.


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 20:59:57   
lesica
Megi85 draga, molim te da se prebaciš u temu Preporučite ginekologa, jer se već uveliko ide u off sa pričom o ginekolozima ovde. Ipak je ovo tema o nedeljama i mesecima trudnoće.

Hvala!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu megi85)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 21:14:11   
megi85
Važi Lesice u pravu si ali samo sam se nadovezala na post Dijane1 RR i tek kasnije skontala da tema nije odgovarajućauser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
26.3.2015 22:47:13   
Dragić
Uzela sam folnu, ujutru počinjem. Kod mene je u smeđoj kutijici, ćirilicom piše folna. Nadam se da nema neke razlike i rekoše mi jedna dnevno. Ako se bude dugo čekalo na dr Ećim onda ću zasigurno ići kod dr Vujića na UZ. Još jednom, hvala za sve savjete, znače mi puno. user posted image user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.3.2015 21:18:44   
Dragić
Danas smo se malo i mjerili na našem prvom UZ user posted image Po zadnjoj M stari smo 6 nedjelja i 6 dana, a i po UZ isto. Jupi! Sve se poklapa, termin 18.11. mala škorpija. user posted image Nešto smo manji od 1 cm, što je odlično i visoko smo pozicionirani u materici, baš kao što i treba. Moj dr je zadovoljan i kaže da je za sad sve školski, kucamo u drvo. user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.3.2015 21:20:58   
Anoniman
Dragic cestitamuser posted image , meni je vtp 8.11, a U sam rodila 6.11. Pridruzi nam se u tromsecjimauser posted image

(odgovor članu Dragić)
  Direktna veza do poruke: 263
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.3.2015 21:24:47   
megi85
Evo sad vidim da si ovdje pisala detalje i super čestitam ti i želim ti školsku trudnoću a sad te očekujemo u temi Trudniceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.3.2015 21:31:03   
Dragić
Hvala vam! Baš sam zadovoljna. Unina mama i ja ćemo u par dana da dobijemo svoje zamotuljke. user posted image Sutra ću se pozabaviti ubacivanjem tikera. Sad se moram javiti kumi, drugaricama, čekaju me kao zapete puške user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu megi85)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.3.2015 21:32:44   
Anoniman
naravnouser posted image user posted image user posted image javljaj im se, pa te cekamo u tromesecjima na druzenju, redovnomuser posted image user posted image

(odgovor članu Dragić)
  Direktna veza do poruke: 266
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.3.2015 21:37:58   
jess021
Dragic, cestitam na lepim vestima!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
31.3.2015 21:42:45   
Dragić
Jess021 hvala od user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
5.4.2015 14:12:06   
barbados
cao svima radila sam inseminaciju januara u Skoplju i na prvi UZ sam isla 18.02 beba je bila 10.7mm nakon toga sam isla 09.03 beba je porasla 31mm i zbog komisije sam isla 01.04 i beba je porasla vec 54.1mm dr kaze da je sve ok pa se i ja nadam????user posted image

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.10.2015 11:33:52   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: neznalica

user posted image

Malo me zbunjuju prvi nalazi sa ultrazvuka. Kako ih ginekolog posmatra?

Pra tri mjeseca nisam imala nikakve simptome osim sto mi je ciklus kasnio, ali desavalo se i ranije pa se nisam brinula prvi mjesec, a drugi mjesec mi se upalila crvena lampica i kupila sam test i bio je pozitivan, naravno odjurila sam ginekologu i potvrdila je da sam trudna.

Malo me zbunuje to sto mi je tad rekla da sam u 11 sedmici trudnoce, a mjesec dana kasnije 13+5 sedmidi.

Nije mi jasno kako sad pa to.

Da li u pocetku gledaju od 0 sedmice (kada nisam bila ni trudna), a kasnije od 2 sedmice kada se beba počinje formirati? user posted image




IZVORNA PORUKA: vocicana

Evo ovako duso. Dobro nam dosla I nadam se da te vidim u user posted image temama. Ginekologu broke lunarne mesece I sednice trudnoce, koje se pocinju brojati od prvog dana tvoje poslednje menstruacije. To je ona rekla pa si se zbunila. Lunarnih brojanje trudnoce traje 42 sedmice.
A ti ako znas kada si ostala trudna, onda je jos I lakse. E drugo, verovatno termin porodjaja se racuna tako sto na poslednje menstruaciju dodas 7 dana I minus tri meseca. Ja sam zadnji ciklus imala 1.7 dodas 7 to je 8, minus tri meseca, moj termin porodjaja je 8.4.2016. Srecno



IZVORNA PORUKA: neznalica

Ma nije mi rekla nista osim trudna si 11 sedmica, a meni je jos uvijek po malo pricati sa njom na njemackom tesko (popsto sam prije par mjeseci polozila A2 nivo) i da razumijem mi je problem, a slaba je sa engleskim.

Ne znam kada sam ostala trudna nego prepostavljam po njenom racunanju oko 21.februara, a u januaru sam bila pod stresom i pola sam neke antibiotike zbog upale mokracnih kanala pa mi je zato ciklus bio poremecen i trajao mi je 6 dana (od mojih uobicajenih 7) tj. dobila sam 1.februara, a prestao mi je 6. februara.

I drugo ona mi nije racunala termin porodjaja tako sto na posljednji dan menstruacije dodas 7 dana i minus tri mjeseca, nego od zadnjeg dana menstruacije pa je dodala 7 i manje 3 mjeseca. A moj termin porodjaja je 13.novembra 2015.



IZVORNA PORUKA: mamin mish

Neznalice, kao prvi dobro nam dosla. Sto se tice termina porodjaja odredjuje se tako sto na datim pocetka ciklus dodas 7 dana manje 3 mesece. E sad koliko sam shvatila tebi su ciklusi beredovni tako da precizniji termin porodjaja mozes dobiti uz pregledom kada dr pregleda plod. Posto se tacno zna sta se u kojoj nedelji razvija.



IZVORNA PORUKA: neznalica


Malo me zbunuje to sto mi je tad rekla da sam u 11 sedmici trudnoce, a mjesec dana kasnije 13+5 sedmidi.

Nije mi jasno kako sad pa to.





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu barbados)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.10.2015 11:44:42   
neznalica
Cao svima,

jos uvijek me zbunjuje od kuda mom ginekologu 11 sedmica trudnoće po ovoj tabeli ona se nikako ne uklapa, sve se ostali podaci uklapaju pocev od 12.5. kada sam bila 12+4 sedmici?user posted image

Ranije rezultate nemam jer nisam ni znala da sam trudna...user posted image


Mogu li bebe u pocetku toliko da odstupaju u rastu i razvoju pa da izgledaju vece nego sto su?

< Poruku je uredio wivern RR -- 9.10.2015 16:56:02 >

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.10.2015 11:59:47   
Ana RR
Neznalice, nedelje se određuju po dva faktora - računato od dana začeća i gledano po ultrazvuku. Kod nas na izveštajima uvek pišu obe varijante (barem je kod mene tako pisalo). Meri se veličina ploda, težina itd i po tome se dobija jedan rezultat, a po datumu menstruacije drugi. Ona ti je rekla da si u 11. nedelji a to je tada možda bilo 10+1 tj sam ulazak u 11. nedelju. Mislim da nema razloga da budeš zabrinuta.

< Poruku je uredio Ana RR -- 9.10.2015 12:00:35 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.10.2015 12:08:30   
neznalica
E pa kod mene ne pišu obe varijante nego samo jedna po ultrazvuku. Nije mi samo rekla nego mi je dala prvu sličicu bebe na kojoj piše 11 sedmica (zato sam zbunjena).

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.10.2015 16:31:47   
neznalica
IZVORNA PORUKA: neznalica

Cao svima,

jos uvijek me zbunjuje od kuda mom ginekologu 11 sedmica trudnoće po ovoj tabeli ona se nikako ne uklapa, sve se ostali podaci uklapaju pocev od 12.5. kada sam bila 12+4 sedmici?user posted image

Ranije rezultate nemam jer nisam ni znala da sam trudna...user posted image


Mogu li bebe u pocetku toliko da odstupaju u rastu i razvoju pa da izgledaju vece nego sto su?



ispravka mala... 12.5. kada sam bila 13+5 sedmici...

< Poruku je uredio wivern RR -- 9.10.2015 16:57:10 >

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.10.2015 16:54:19   
wivern
Ja ne razumem sta ti pitas, iskreno.
Dr ti je rekla da si u 11-oj nedelji, po tebi si bila u 13+5 tj 14-oj nedelji a onda pitas da li bebe mogu odstupati u razvoju i biti vece. Valjda manje ako si po tvom u vecoj nedelji nego po doktorkinom.
U principu da, mogu odstupati ali se tacno zna i koliko to odstupanje sme biti.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here