|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 23:59:57   
Yula

IZVORNA PORUKA: Peace*

Baš sam se nekako skenjala, i sve vreme od juče mislim šta bi bilo da je bilo drugačije. Dosta problema imam sa Lukom u poslednje vreme, i nekako kada razmišljam u nazad, sve je to počelo u vreme Markovih problema, mojih čestih odsustva od kuće, nemogućnosti da mu u to vreme pružim kolektiv kakav je hteo i u kakvom se (kasnije se pokazalo) savršeno snalazio i bio srećan. Ma, milion stvari... milion grešaka iz tog perioda koje sada nikako ne mogu da nadomestim, ispravim. Toliko mi je teško kada mislim na sve to, ali u tom momentu nisam mogla ni znala drugačije. user posted image


Radila si najbolje sto si mogla, ni ti, niti Marko, niste to zeleli, nazalost, dete je zqdesila takva zla sreca da je imalo jaku alergiju. Ne krivi sebe, ti si dobra i veoma pozrtvovana majka. Rekla bih ti jos stosta, ali me zivaca kosta ovo tipkanje sa telefona dok drzim bebu u narucju...
Ljubim puno, drzi se!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
13.9.2013 8:22:44   
Peace*
Znam da sam radila najbolje što sam mogla i znala, samo bih volela da sam tada shvatala da će proći i da će biti bolje. Da sam znala da će to sve čučnuti na svoje mesto. Da se nisam toliko nervirala, da nisam bila toliko uplašena.
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.9.2013 0:10:40   
Yula
Sve je to prirodno, ljudski., majcinski. Drzite se mame!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.9.2013 8:37:40   
Peace*
Kod Marka se stolica sredila pu pu pu, a jede i junetinu i teletinu.

Ove nedelje planiram da vadimo krv i idemo na kontrolu. Držite fige. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.9.2013 17:12:53   
Rosita
Narode sa decom alergicnom na pkm, da li ste ostale alergene regularno uvodili, kad se uvode i deci bez alergije na pkm? Ja dojim, ne jedem ni jaja jer mu nisu prijala, nikako da se usudim da reuvedem. Dakle, jaja, gluten, da li ste uvodili kada se i uobicajeno savetuje?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.9.2013 18:14:52   
milicicak
Rosita, ja sam zumance, belance, gluten i kakao uvela regularno kao sto se preporucuje za nealergicnu decu, mozda sam samo davala manje kolicine na pocetku i uvek vodila racuna de ne budem sama kod kuce. Gluten sa 8 ipo, zumance sa 9, belance sa 13 meseci. Orahe, kikiriki i jagode nisam, sacekacu jos malo.
Iskreno, od svih tih stvari sam imala strah i svaki put sam imala spremnu torbu sa stvarima i uputom za Tirsovu, ali to je vec neka moja patologija...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 8:45:08   
Peace*
Nije to patologija, mico, ja smatram da je to sasvim normalno, iako, Urbason mogu dati i u DZ.

Mi jaje još nismo uveli, dr je rekla ne pre 3eg rođusa, zato toliko nade ulažem u ovo kontrolu, pošto je Marko napunio 3. user posted image Par puta sam mu stavila komadić kajgane u usta, ali je pljunuo, isto kao i moču. Valjda nije naučio na ukus.
Jagode sam uvela letos (dakle, imao je više od 2,5god). Dok recimo malina i kupina se bojim i nisam mu davala (trip user posted image )
Gluten smo davno uveli, ne sečam se tačno, ali mislim da je imao oko godinu dana.
Tek sada sam uvela teletinu i junetinu, pošto je naš alergolog bio u fazonu "Ništa što je vezano za kravu".
Pazila sam na neke usputne stvari ripa: blitva je manji alergen od spanaća.
Ali u principu, sve sam mu uvela ... Možda je lakše da ti napišem šta nisam user posted image
- ananas, avokado, maline, kupine, grejp, kivi
- zelenu salatu (nije došla na red user posted image )
- govedina, riba
- ovsene kaše npr, ili neke tako slične gotove kaše, jer u njima ima natrium-kazeinat koji je proizvod kazeina!

Npr, skrenula bih ti pažnju da paziš sa testima zbog jaja, ako planiraš da ih izbegavaš još neko vreme, ja uzimam La perfetta, Kikindski mlin.
Takođe, pazi sa keksovima, mislim da svi sadrže soju, a veza kazein - soja postoji, koliko sam dr razumela, molekul soje je veoma sličan molekulu kazeina i organizam ume da ih pomeša iako dete nije alergično na soju. Tako da sam mu npr posnu plazmu dala tek u martu, sa 2,5 god.

Do nedavno sam sama pravila namaze i paštete, onda sam otkrila Linco lights margarin koji je namenjen baš alergičnima na mleko, kod nas ga nema, ja ga kupujem na pijai, uvoze šaneri iz Mađarske. Pa kad smo uveli soju, onda sam uvela i parizere, paštete (pazi sa paštetama, neke sadrže i mleko). Do tada je jeo domaće kobaje, slanine, pečenicu, pršut. (znam da vam je to sve još daleko, ali sad mi je na pameti, pa pišem. user posted image )

Pitaj ako te još nešto bude zanimalo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 11:25:31   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Peace*

Nije to patologija, mico, ja smatram da je to sasvim normalno, iako, Urbason mogu dati i u DZ.


Nama je Tirsova bliza od DZ :)))

i ja izbegavam soju, posnu plazmu ne jede... u principu je dozvoljeno da proizvod sadrzi sojin lecitin ali ne bi smelo da ima proteina soje iz razloga koje je Tash navela
od konditorskih proizvoda sam uvela prima stapice :) srece njene sto jede nesto iz kese :)))
sunke, pastete, virsle nisam ni pokusavala da dam ( i mi to bas bas retko jedemo), jede pecenicu i slaninu..
ali sam teletinu i junetinu uvela odmah na pocetku bez ikakvih reakcija...
nama je kontrola sledeci mesec, ne znam ni da li ima smisla da je vodim, juce se osula od alevinog pudinga od vanile (pise da moze da sadrzi tragove mleka)
Tash, drzim palceve za kontrolu :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 11:31:33   
Peace*
Onaj puding što sama praviš? Uzmi Dr Oetkrov, ja Marku pravim taj i nema problema. Delim na pola, pa u jedan deo dodam kakao, i pravim mu u dve boje. user posted image

Znate neke viršle koje ne sadrže mleko, jer ja takve nisam našla?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 11:36:38   
Rosita
Hvala! Nama je jedan od gastroenterologa rekao da vec moze teletina, ali ja jos nisam uvela meso. Inace, sve vas razumem.
I ja opsesivno pazim na svaki gotovi proizvod koji kupim. Objasnjeno je i meni sve o slicnosti molekula kod proteina soje i mleka. Od slatkisa konzumiram neke kekse 100% jecam, raz i ovas u zdravoj hrani (dojim), posni gustav i integrale maxijev keks. Nasla sam jedan suhomesnati proizvod bez soje, a da valja, nakon dugotrajne potrage/ Topolinu sunku bez alergena i glutena (tako pise :) Ostalo sve jedem iz domace radinosti, cisto meso, ono sto ja napravim i tako... Mi smo sa cvrstom hranom poceli sa nepunih 5, ali i dalje nece povrce, brlja... Pitacu vas jos sta ako se set_im! user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 18.9.2013 11:37:27 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 11:41:28   
Rosita
Virsle ne znam. Ja sam se zaprepastila kako sve sadrzi soju. Od suhomesnatog znam samo za ovu gorenavedenu sunku.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 11:54:45   
Peace*
Šta mislite o OVOME?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 11:56:49   
milicicak
Ne znam za virsle bez mleka ili soje. Pitala sam i u mesarami za one skuplje sto oni prave i teta mi je objasnila da soje uvek ima ali da oni ne stavljaju nista od mlecnih proizvoda... mozes da proveris...
pravila sam sama puding sa pirincanim mlekom al ja u to dodam cokoladu :))) mm je kupio a ja nisam gledala (oboje opsesivno proveravamo deklaracije pa ne moram da ga proveravam), pogledala sam tek kad se pojavila koprivnjaca... do sada sam koristila C ili dr Oetker, kako kad...
prsuta i slanina su domace, ja sam samo to jela dok sam dojila...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 12:02:50   
milicicak
Iskreno, ja mislim da je to isto kao da stavis puno ulja u sta god... pretpostavljam da je ok da se napravi pita uz dodatak jaja ili tako nesto ali mislim da mu je samom po sebi nutritivna vrednost nikakva... mada je bolje da se javi neko ko zna vise o tome..
licno, takve stvari izbegavam

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 12:14:17   
Peace*
Ma i ja, nego, tuga mi kad im pravim tople sendviče pa se Luki lepo tegli sir, a Marku ne. user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 12:32:45   
milicicak
nemoj pogresno da me razumes, meni je dete jos malo i nema ni od koga da vidi da postoji nesto zanimljivo sto moze da se jede... a imali smo problema sa napredovanjem kad je pocela sa cvrstom hranom, pa je meni najbitnije da joj obroci budu sto hranljiviji...
user posted image u svakom slucaju nema alergena, pa s vremena na vreme ako ce mu biti zanimljivo sto da se i njemu ne tegli sir sa toplog sendvica :)))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 16:50:50   
Peace*
Upravo smo vadili krv.
EO su poviseni. Verovatno cu sutra dobiti ribanje zbog junetine i teletine, a o jajima nece hteti ni da prica. :-(


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 18:09:22   
Rosita
Tash, zao mi je :(. Sacekaj ipak da cujes sta ce reci, ko zna?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 19:05:06   
Peace*
Ja mislim da je to ambrozija, ali kako da joj dokazem? Ovo je prvo leto da u avgustu nismo isli na nore i bili tu u najvecem udaru ambrozije. Bilo bi zgodno da je ubedim da ponovi PRICK test na mleko, jaje, soju, teletinu i ribu. I sve inhalatorne.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.9.2013 20:22:06   
milicicak
user posted image Tash, bas mi je zao :( mozda ona ipak nece odmah okriviti kravu a ako mislis da je ambrozija kriva za EO, insistiraj, ipak ti provodis svaki dan sa njim a dovoljno si svega preturila preko glave da znas da prepoznas reakciju svog deteta na alergen...
i naravno da treba da je ubedis da odradite PRICK, presao je kriticnu tacku, vreme je za novi test ... drzim palceve da bude negativan

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.9.2013 15:39:18   
Peace*
Bili kod dr. user posted image

Kaže dr "Ma, to su samo malo povišeni EO. Podmaži ga malo, suva mu je koža!" user posted image user posted image

Elem, super što sam uvela junetinu i teletinu, za soju me je malko popreko gledala. user posted image

Ono što se desilo od juče je da je počeo da kašlje, i gle čuda, malko sviraju pluća. user posted image Pa smo usput posetili i pulmologa, dobili terapiju, ništa strašno.

Nakon bolesti UVODIMO JAJE!!!!
Kaže, da uvodimo kroz testo u supici, kroz knedle, kroz palačinke. Za sada ne davati kajganu, jaje na oko i sl.
Za test smo se načelno dogovorile za 6 meseci. user posted image

Kaže dr da neće sada da ga testira, jer, čak i da test bude negativan, sledeći korak je test provokacije: hospitalizacija, pa 5 ml mleka da popije, za 20 min, 50ml, za 20 min 100ml... ili već tako nekako, elem povećava se doza popijenog mleka na svakih 20min, i kada se stigne do 120ml, staje se i dete se posmatra 24h. Ukoliko se ne desi ništa, sledeći dan mu se daje 200ml, i opet se posmatra 24h.
Ona nije voljna to njemu sada da radi (i ja se slažem, ni ja nisam voljna), tako da će se dalji tok dogovarati za 6 meseci kada se odradi PRICK.

Ja zadovoljna ishodom.

Kontrola zbog pluća je za 10 dana, i nakon toga ćemo početi sa jajima.

Rekla je da se ne bojimo jaja, ako je test bio negativan, anafilakse ne može biti, u najgorem slučaju će se osuti.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.9.2013 16:33:47   
milicicak
Tash user posted image user posted image , bas mi je drago sto vam je kontrola bila uspesna...
Tara je sa godinu dana radila test provokacije/opterecenja mlekom, nije nista strasno jedino je malo nezgodno sto mora hospitalizacija... ali imas vremena da razmisljas o tome, sad uzivajte malo u dobrim vestima :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.9.2013 17:25:56   
Yula
user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 11:21:43   
Rosita
Od kada smo poceli sa cvrstom hranom, ja sve sama spremam za bebca. Voce, povrce. Nisam nijednom dala kupovnu kasicu. Kad mi je gastro rekla da pocnem sa vocem, rekla je i za pocetak nista kupovno jer smo tad bas kuburili sa laktozom, pa kako ona rece, zbog potencijalno skrivene laktoze. Moj stav i jeste da sama spremam, sad, nemam domace, na zalost, ali sta je tu je, a spremala bih i da nije problematika kakva jeste. Medjutim... kopka me. Desi se recimo situacija, nema se vreme, negde se ode i td. i td, i hoce covek, tj. zena user posted image da da detetu kupovnu kasicu. Namirnica vec uvedena. Jeste li davali i kako ste to tretirali, kao da dajete vec uvedenu namirnicu ili ste i to isprobavali kao novitet?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 11:33:52   
Peace*
Ja nisam davala nikada ništa kupovno Marku, te nemam odgovor.
Već duže vreme sve smislim i pripremim veče pre.
Voće uglavnom i dalje kuvam, mada 90% jede i sveže. Pa ako kuvam, skuvam prethodno veče, i ostavim potpoljeno u poklopljenoj džezvi.
Ručak sada vadim veče pre presno, pa dadilja priprema dok je on u vrtiću, međutim, ako se nešto planira (izlet i sl), skuvam prethodno veče i ostavim u frižideru.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here