|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 11:41:46   
Rosita
Mene malo buni to koliko sta moze da stoji, ali dopustam da je takvo planiranje i cuvanje bolje nego kupovno dati.

< Poruku je uredio Rosita -- 20.9.2013 11:42:08 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 11:49:50   
milicicak
Rosita, ja sam T davala samo Hipp kasicu od breskve i kajsije, kupovne povrcne nikad nisam. Mislim da sam prvi put dala te kupovne sa 9-10 meseci... kad uvedete bananu bice ti mnogo lakse makar za jednu vocnu uzinu, znam da sam ja progledala kad smo je uveli user posted image
voce sam uvek kuvala neposredno pred obrok (ja ili ko god da je cuvao u tom periodu) a povrcno-mesne ujutru kad se probudi pre nego sto krenem na posao... i cesto zamrzavam rucak pa vadim iz zamrzivaca noc pre...
Kupovne kasice nisam posebno uvodila

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 12:03:16   
Tiziana
Rosi,evo ja cu da se javim iako moja deca jedu sad sve sto i mi i daleko sam od ove teme,ali ja sam davala kupovne kasice,doduse samo vocne,povrcne nikad nisu hteli. Nama je pedijatar rekla da ne bezimo od kupovnih jer s'obzirom na to da ni sami ne znamo vise sta kupujemo na pijaci i kakvog je kvaliteta,u kupovnima je makar sve odgajano u nekim boljim uslovima itd itd.Naravno ja sam se trudila da uvek ja napravim obrok,ali kad su bile te situacije da smo napolju,a treba da jedu,ili idemo negde itd,davala sam im i fino su jeli.I da,ako im dajem nesto sto sam im vec uvela,onda sam tretirala kao uvedenu namirnicu,ne kao novu zato sto je kupovna,a ne 'domaca'.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 13:03:05   
Peace*
Ah koliko može da stoji...

Ja uvek nosim u termosu. I gledam da tada ne bude filozofije sa kvarljivim namirnicama: ide bareno meso i bareni krompir, to se nikako ne može pokvariti ako skuvaš prethodno veče ili to jutro, i držim u frižideru do polaska. A dešavalo mi se npr kad smo bili u Pešti da ujutru krenemo, ja hranu u termos, i kući stižemo tek uveče. Nikada mu ništa nije bilo.

Da se razumemo, ja sam starije hranila kupovnim kašicama, sada se kajem, ali to je neka druga tema, ali ne kajem se zbog toga što mislim da su one "otrov" ili nešto slično, ali ipak mislim da je bolje da mama sama kuva detetu. Znači kajem se u kontextu da nisam kuvala ni kada smo bili kod kuće, a mogla sam.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 15:16:10   
Rosita
user posted image

ja se slazem da kad kupim namirnice u maxiju i spremim to ne moze biti bog-zna-kako zdravije od kupovne kase, ali i sa ovim sto kaze Tasha o kuvanju za bebu. Ja imam nameru da kuvam i dalje, nego eto, pitam za iskustva. Uveli smo bananu, al izbegavam je kao zbog cvrste stolice, mada ne vidim neku vajdu od izbegavanja dve- tri ozloglasene namirnice.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 15:23:40   
Peace*
Nisi uvela meso? Uvedi meso, skuvaj supu, zamrzni je u čašicama za urin, i svaki dan daj bebi samo malo supice, i čvrstim stolicama ćeš da mašeš. user posted image Onda ćete bez problema jesti i pirinač i banane... Ma šta god hoćete, samo malo supice i sve će se rešiti.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 21:04:43   
Rosita
Peace, bas cu da probam, meso cu da uvedem za 3 dana!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.9.2013 23:33:08   
Yula
Pozdrav drage zenice.

Da li mi mozete reci, po vasem misljenju, nakon kog vremena bi jednomesecna beba trebala da odreaguje na mlecno koje dobija putem maminog mleka? Da li ste vi kod vase decice reakciju primecivale brzo ili je trebalo i vise dana?
Kod mog prvog sincica krv se pojavila u kaki nekih deset dana po uvodjenju mlecnog u moju ishranu, pre toga sam bila nekih 6 nedelja na dijeti. On je tada imao 4 meseca. Sada sam od bebinog rodjenja na dijeti bez mlecnog i jaja i pre 3 dana sam uvela mlecno. Za sada ne primecujem nikakve promene, ali cenim da je jos rano.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.9.2013 8:04:13   
Rosita
Yula, moj sin je dobio grceve 4.ti dan po uvodjenju, a 7.dana trag krvi u stolici. Imao je 3 meseca i 10 dana.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.9.2013 8:26:07   
Rosita
Nisam sigurna, ali cini mi se da prva dva meseca moze da prodje i bez reakcija, ili "samo" sa grcevima, gasovima i sl. za koje svaki pedijatar kaze da su normalni. Nama je gastro rekao da kad se pojavi krv to je vec zatvoren krug gastro reakcije, a stete je bilo i u ranijim fazama. Tako da - oprez.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
22.9.2013 0:25:53   
Yula
Rozita, hvala ti puno na odgovoru.
Pratim dete, kontrolisem svaku pelenu, za sada nista neuobicajeno, danas je protekao 4.dan. pretpostavljam da bi u narednih 5-6 dana trebalo biti neke reakcije ako je mleko problem.
On je od starta gotovo uvek imao manje - vise sluzave kake, nisam to uspela da povezem sa nekom namirnicom. Imao je po malo grcice, nista znacajno. Vec neko vreme mud dajem biogaia kapi. U ova 4 dana skoro da grceve nije ni imao.

Kako god, zelim i moram da znam da li mu nesto smeta jer mi je suludo da na duzi vremenski rok ne jedem mlecno mozda bespotrebno. Posebno je komplikovano mojoj sveki koja nam kuva i da ne bi kuvala posebno za mene, za ceLu porodicu sprema bez mlecnog i jaja. A uvela bih i nocnu dohranu ad mlekom jer je mali poceo da se budi na 2h i hoce stalno da visi na sisi, ajde ja, ali ni mm ni starije detence ne mogu da spavaju. Ako se ispostavi da mu ipak smeta mleko, odnosno pkm ili laktoza, verovatno cu se neki vreme vratiti na dijetu, ali do uvodjenja nemlecne hrane bebi cu preci na adaptirano, jer ne mogu posle da se stresiram i lutam pokusavajuci da otkrijem da li jd malac reagovao na nesto sto je pojeo ili na nesto sto sam ja pojela...

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
22.9.2013 10:02:09   
Rosita
Razumem te sasvim. Ja sam opredeljena da dojim, ali bas je tesko ponovo uvesti nesto u moju ishranu i uvoditi detetu nove namirnice. Ja primenjujem jedan paradoksalan princip- ako nesto nisam jela a red je da to uvedem detetu, uvodim prvo njemu. S neba pa u rebra. Ako u neposrednom kontaktu on to dobro podnese, pocnem i ja da jedem. Eto, kroz dojenje ne znam ni kad mu dodje namirnica u telo i td i td. Mislim da cu tako uraditi sa jajima- prvo njemu pa meni. Inace, ja jaja izbegavam od Uskrsa. Taj dan sam pojela jedno 2 do 3 kuvana jaja i imao je proliv koji je smrdeo na jaja. Sad kad vratim filim, ne mogu pouzdano da kazem da li mu to smeta ili ne, svejedno, nakon svega sto smo prosli bas me strah da pocnem da jedem jaje.

Sad jedno pitanje koje i meni deluje glupo, ali nema veze, sto bi rekao jedan mudar covek nem glupih pitanja vec glupih odgovora (user posted image , ne shvatajte to kao upozorenje), elem jos nisam dala nikakav caj a davala bih eto i to da probam, najvise zbog zatvora, koji je dobar i je l se uvodjenje caja tretira kao nesto novo?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
22.9.2013 12:12:23   
Yula
Sve se tretira kao nova namirnica, a sa cajevima treba biti oprezan. Ja sam uvek bila stava da sve treba probati i videti smeta ili ne. Kazu da je kamilica spas od zatvora.
Takodje, mislim da je to sto radis prava stvar, tako ces lepo i odmah videti ima li reacije ili ne. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
23.9.2013 8:41:14   
Peace*
Yula, nemam odgovor na tvoje pitanje. user posted image

Rosa, ja izbegavam čajeve zbog polena, pošto Marko ima i Dg Asthma.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
23.9.2013 12:26:49   
Rosita
Tash, ajd mi molim te reci par detalja o supi. Da, da, nisam tol'ko losa domacica, al ovo moram da te ispitam. Je l samo vodica od kuvanog mesa il se i povrce kuva i koje? Koliko malo supe je dovoljno? Ima li efekta za zatvor ako se supa daje kroz kasu ako dete nece neposredno? Prastaj ako ti se pitanja cine luckastim :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
23.9.2013 12:42:53   
Peace*
Ma pitaj, ženo, svi mi nekada imamo pitanja koja se drugima čine bzvz.

Ja kuvam ovako: voda i meso, posle nekih pola sata-sat (dosipam vode iako domaćice kažu da se to ne radi) dodam šargarepu. Ostalo povrće sam dodavala kako sam uvodila. Sada dodajem i zelen i celer, i grašak, i kelerabu, ma šta imam kod kuće, to pičnem unutra. Do nedavno sam samo solila, a onda sam uvela vegetu. Celer je jak alergen, oprezno.

Kad se skuva, odvadim za taj dan, i za sledeći, ostalo stavljam u urin čašice, pa stavim i povrće koje imam. U urin čašicu ide oko 90ml tečnosti, pa ubacim kolutić šargarepe, kockicu kelerabe, koje zrno graška.

Koliko je dovoljno? Nemam pojma. Marko je imao punih 7 meseci kada sam počela da uvodim čvrstu hranu, pa sam počela sa jagnjetinom i svinjetinom (ne mogu od toga kuvati supicu), tako da je bio dosta stariji nego vi, kada je počeo da jede supicu.

Da li je dovoljno da je samo ređi obrok (ako sam dobro razumela)? Ne znam šta da ti kažem. Deca u principu vole da srču supu iz kašike, ali ako neće, svakako da će značiti i ređa kašica (bar je moje mišljenje takvo).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
23.9.2013 12:47:01   
Snelle
Yula, videla sam tvoj pp. Odgovoriću ti i napisati sve potanko čim nadjem vremena.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
23.9.2013 12:49:26   
Rosita
E dobro. Fala na detaljnom odgovoru, ziva bila :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
23.9.2013 13:06:13   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
24.9.2013 18:56:17   
Rosita
Je l znate neku palentu na kojoj pise gluten free? Ja uzimala neku ruminsku sum mill u nasem maksiju ali im nestalo, a nestalo i meni! MM gledao i u tempu, nema. Ove ostale pise sadrze tragove soje ili glutena. Pomagajte.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
24.9.2013 21:11:10   
milicicak
Ja uvek kuvala onu zelenu palentu sa decakom, nemam pojma kako se zove :) mada je Tara palentu pocela da jede tek sa 7-8 meseci kad je prihvatila Allernovu...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 10:17:45   
Peace*
Marko je jeo ovu: user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 10:20:34   
milicicak
I Tara je jela tu sa Tashine slike ;)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 11:37:36   
Rosita
Ok, ova moja rumunska- nemam sliku- pise da je bez glutena, holesterola, gmo... Mozda preterujem. Ima u dm valjda neka alnatura gluten free, ali mozda i ja kupim ovu sa decakom. Ja mu stavljam palentu u voce za dorucak kao zbog zatvora, ali slabo to pomaze. Supu, Tash, nece, ma jok, taj nece nista sto nije slatko user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.9.2013 11:41:09   
Peace*
Jel ovas gluten free?

Probaj da uvedeš ovas ili još bolje ovsene mekinje. Mada sam ja Marku svega par puta dala mekinje, ovas je jeo, nama je supica radila stvar.

< Poruku je uredio Peace* -- 25.9.2013 11:45:20 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here