|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 12:55:23   
mrvicica
Mame, ja glasam za epidural... kod nas je to ako mogu tako da nazovem tabu tema, ali to je smijesno...svuda po svijetu svi se poradjaju epiduralno, nenormalno je ko nece tako....

doktor mi je rekao da posto nas narod nije dovoljno upoznat sa tim i nije dovoljno emancipovan, prica svakakve budalastine, da se ostaje nepokretan i svakakve price...

mislim da su to gluposti, svuda postoje rizici bilo prirodno kad se poradjas bilo epiduralno.


ja kazem DA epiduralnoj

(odgovor članu lara05)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 12:57:02   
Anoniman
EPIDURAL OBAVEZNO!!!!
SPOMENIK ONOM KO GA IZMISLI

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mrvicica)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 15:50:54   
dicca
Mozda cu posle porodjaja biti drugacijeg misljenja, ali sada pred sam porodjaj, mislim da treba forsirati prirodan put u ma kojoj sferi zivota. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 15:55:37   
mrvicica
pa nije to nista neprirodno, to ti je kao kad ti daju anesteziju kad popravljas zub...

(odgovor članu dicca)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 16:04:08   
marince1
IZVORNA PORUKA: OTI

EPIDURAL OBAVEZNO!!!!
SPOMENIK ONOM KO GA IZMISLI

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Slazem se!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 16:13:31   
Anoniman
Cemu bol ako ne mora? Cemu mucenje ako ne mora?
Cemu nauka i tehnologija ako nam nesto ne olaksaju?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 16:17:08   
magnetic
joooj ja se bojim i obicnog vadjenja krvi,a kamoli da me bodu u kicmu,ali to ne znaci da sam protivnik,prosto bojim se igala

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 16:18:31   
mrvicica
ja se ipak odlucujem za ubod prije nego za bolove i mozda mucenje od ne znam ni ja koliko

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 16:19:38   
gagana83
Apsolutno,ako se ja budem pitala.

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 19:15:01   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Apsolutno,ako se ja budem pitala.


Pa naravno da ces se ti pitati!Jesi li pricala mozda sa svojim ginekologom o tome?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 20:02:50   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince


Pa naravno da ces se ti pitati!Jesi li pricala mozda sa svojim ginekologom o tome?

Ne znam kako je kod vas u porodilistu,ovde kod nas ima epidurala ali se bas retko koristi bez obzira sto se placa,cak i za to treba veza. Ja je doduse imam al ko bi ga znao,nisam jos razgovarala o tome sa doktorkom koja ce me poradjati.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 22:47:01   
Katarina7
I ja sam tako mislila. Odlucila sam se u poslednjem trenutku. I... pametniju odluku nisam mogla doneti. Zaista, spomenik onome ko je izmislio!!! Zvuci strasno posto se prima u kicmu, ali verujte mi, nista se ne oseti, ne boli ni malo, a ni kasnije nema nikakvih problema. user posted image

(odgovor članu dicca)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 23:19:27   
marince1
Kod nas nema,pa cu ja u Cupriju,i tako tamo radi dr koji mi vodi trudnocu.
Trebala bi malo ranije da popricas sa svojim ginekologom,pa sa anesteziologom koji daje epidural(da mu uzmes br da bi mogla da ga pozoves kad bebac krene).
Meni su ''iskusniji'' tako objasnili.
A postoje i neke anlize koje se rade zbog epidurala.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.8.2009 23:32:21   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Kod nas nema,pa cu ja u Cupriju,i tako tamo radi dr koji mi vodi trudnocu.
Trebala bi malo ranije da popricas sa svojim ginekologom,pa sa anesteziologom koji daje epidural(da mu uzmes br da bi mogla da ga pozoves kad bebac krene).
Meni su ''iskusniji'' tako objasnili.
A postoje i neke anlize koje se rade zbog epidurala.


Znam,bas sam neodgovorna,sve ostavljam za poslednji cas,za nedelju dana idem na kontrolu u porodiliste pa cu se raspitati. Ako ne budem morala na CR zbog visoke dioptrije.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.8.2009 17:52:20   
Sanja79
Nasa drzava ne finansira epidural, mora se platiti, osim toga izgleda da nismo bas ni strucni niti iskusni po tom pitanju, imam prijateljicu koja 2 meseca nakon porodjaja uz epidural nije osecala prste na nogama, a asistentkinja sa fakulteta mi je rekla da se njenoj prijateljici oduzela noga.
Ja sam htela 2 put, pa sam odustala, nisam bas za, nekako mislim bolje da stisnem zube i malo trpim (malo vise), nego da mi se ne daj Boze desi tako neka glupost.
U Nemackoj je potpuno normalno, birate hocete u vodi, uz epidural, ovako, onako, cr, kod nas kao u dobra stara vremena, jos kad neko vikne na vas (nisu na mene vec na zenu koja je lezala pored mene), sta ce vam epidural, izvredjaju vas, pa vas odvedu u salu, pa krknu indukciju (meni je cela boca izcurila za 10 min.), onda vam nalegnu na stomak  vicu GURAJ, porodite se vi, a osecaj je kao da su djavola user posted image isterivali nek mi Bog oprosti a ne da ste dete radjaliuser posted image , ritual-zato ne daju epidural, jer utrnete nacisto, meni je sve crno pred ocima bilo, a tek onda zgode, ustepavanje, tek je to ugodjaj-toliko mi je bilo fino da sam dobila groznicu i tresla se kao prut.
Nikog ne plasim, ja sledeceg meseca idem na porodjaj, izdrzacu, ali ako bude trebalo sama cu usporiti dotok indukcije i ima da rasteram sve one koji mi budu metar blizu glave u sali jer sam bebu(prvu)sama izgurala kad su se nalegaci sklonili.user posted image

_____________________________

Anina mama

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.9.2009 21:27:35   
*Alexx*
Epidural rules! Ja imam jako bolne menstruacije, pa sam kontala da ce porodjaj da boli toliko da cu da se dernjam u porodilistu. I bila sam u pravu! Prekoracila sam termin, pa su mi dali indukciju - kako to boli... Kontrakcije odjednom, prave, muske! I tako satima, od 9 ujutro do 5 popodne. U 5 su me zadrzali u porodjajnoj sali, bila sam otvorena dva prsta. Kad sam docekala tri prsta, dali su mi epidural i kao da me Bog pogledao :)) Porodila sam se u dva ujutru, pa vi saberite... Bez epidurala ne bih izdrzala.

Epidural DA i uvek!

(odgovor članu Sanja79)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.9.2009 21:39:18   
nakins
Drage moje, ja da vam se javim. Nova sam ovde i u 20. sam nedelji pa ce mi trebate svojevremeno mala pomoc user posted image .
Da li stvarno porodjaj toliko boli kako pricaju?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Epiduralna DA ili NE
14.9.2009 18:19:44   
*Alexx*
Pa kazu da je to jako individualno. Svaki porodjaj je za sebe. Moj je trajao dugo i bio jako bolan, bez epidurala nikako ne bih izdrzala. Opet, ima zena koje sasvim lepo to sve podnesu, srecne i zadovoljne sto su se prirodno porodile. Provedu svega par sati u porodjajnoj sali, vecinu porodjaja provedu kod kuce... Ma sve zavisi.

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.9.2009 9:38:22   
cici78
Davanje epidurala ne boli ni malo, i ako se premisljate zbog toga nema razloga da se brinete...ja sam jedino osetila lokalnu anestziju koja boli kao ujed komarca, ostalo-ma bas nista. Jedino sto je kod mene bilo zeznuto je sto sam ga kasno dobila pa dok je dejstvo proslo nacekala sam se i u nogama sam osecala veliku slabost...tako da dok su porodilje koje su se porodile pola sata pre ili posle mene uveliko hodale, tusirale se, ja nisam mogla par metara od kreveta i to uz pomoc sestre...bas je bilo bez veze

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.9.2009 19:21:45   
Coka011
IZVORNA PORUKA: dicca

Mozda cu posle porodjaja biti drugacijeg misljenja, ali sada pred sam porodjaj, mislim da treba forsirati prirodan put u ma kojoj sferi zivota. 


Ja sam bila u tom fazonu pre porođaja, pa sam pogrešila gadno. Dali i kad ti zubar vadi zub, ideš bez anestezije?

Nemojte zaboraviti da ipak živimo u 21.veku, pa zašto bi se onda porađale kao u 17.???

(odgovor članu dicca)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.9.2009 19:29:49   
Coka011
IZVORNA PORUKA: Sanja79

kod nas kao u dobra stara vremena, sta ce vam epidural, izvredjaju vas, pa vas odvedu u salu, pa krknu indukciju (meni je cela boca izcurila za 10 min.), onda vam nalegnu na stomak  vicu GURAJ, porodite se vi, a osecaj je kao da su djavola user posted image isterivali nek mi Bog oprosti a ne da ste dete radjaliuser posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sanja79)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.9.2009 19:57:40   
cicko
Epidural!!!user posted image

(odgovor članu Coka011)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Epiduralna DA ili NE
18.9.2009 17:04:13   
*Alexx*
Ja nista od tih kontra efekata epidurala nisam osetila. Sasvim sam normalno osecala noge, posle porodjaja sam dosetala do svog kreveta... Jedino napone nisam osecala, gurala sam kad su mi rekli.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Epiduralna DA ili NE
23.9.2009 20:31:52   
Modessty
Ja sam za epidural, ali kad znaju kako da ti ga daju!

Moja se drugarica porodila pre 15 dana. Našla žena vezu za epidural. Dodje ta žena koja joj je veza i koja treba da joj da anesteziju. Komentar je bio "Jao imaš malo krivu kičmu i malo sala, ne mogu da naciljam. Ajde ti me navodi!"user posted image
Moja drugarica naravno rekla " Neka hvala. Ne treba. Predomislila sam se"

E to je ono zašto neću da tražim epidural! Ne u Niškoj bolnici

Čula sam skoro da samo jedna osoba zna da da epidural u Niškom GAK-u. I ja njega npr nadjem i sve se kao dogovorimo i on me zezne i da svojoj gore pomenutoj koleginici da ona to uradi?! A ne! Ja bi ipak da treniram aikido posle toga


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.9.2009 14:30:37   
*Dixy*
Definitivno epiduralna, ukoliko nekim visim razlogom okolnosti ne nametnu drugacije.

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here