|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2010 12:27:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

kupili smo Avent pumpu ali nisam je stavila u torbu. Mislim da je možda bolje da mi to donesu kad i ako mi zatreba user posted image


Za početak je otkuvaj. user posted image

Meni pumpica nije pomagala prvih 10 dana, nije ništa izvlačila, ručno sam se cedila. Kako to boli! user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2010 13:32:05   
Modessty
iskuvala ja sve user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2010 16:25:25   
mejvis
1.  Pavlovićeva mast
2.     Vlažne maramice
3.    Obične maramice
4.     Pelene za jednokratnu upotrebu 1 malo pakovanje (troši se 5-6 dnevno- Newborn)
5.    Cucla
6.    Mrežasti ulošci 3
7.     Mrežaste gaćice 5
8.     Bade mantil
9.    Peškir veći 2
10.  Peškir manji 1
11.  Spavaćica za dojilje 2-3
12.  Stvari za ličnu higijenu (toalet papir obavezno)
13.  Papuče I čarape
14. Čaša za vodu
15.  Štitnici za bradavice (Jonson najbolje)
16. Brus za dojilje
17. LK I zdravstvena knjižica
18. krvna grupa, rh factor, vaginalni I cervikalni bris, KS
19.  Uput za bolnicu
20. Rivanol, hidrogen 3%, vate I gaza- (za ranu- videti da li treba)
21. Multimam gel za negu bradavica, protiv ragada (sa gornjeg spiska)
22. Mini klizma (pitati da li treba)
23. Plastični podmetači za krevet- 2 kom. (u apoteci)
 
Modessty evo mog spiska za torbu, bez stvari za izlazak iz bolnice i plazme i vodeuser posted image , koji sam uzela od drugarice koja se poradjala i dopunila ovde sa foruma. To je 1. verzija, imam ja još vremenauser posted image
Pogledaj možda ti nešto padne na pamet.
 
ps: Ako se pitate šta će mi "mini klizma" i meni to nije bilo jasno ali su mi rekli da kod nas u porodilištu tražeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2010 16:58:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejvis

ps: Ako se pitate šta će mi "mini klizma" i meni to nije bilo jasno ali su mi rekli da kod nas u porodilištu tražeuser posted image


To je gel za klistiruser posted image

< Poruku je uredio Smeshkica -- 20.1.2010 16:59:08 >

(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.1.2010 17:01:38   
Dora
Joj, još krevet da poneseš i ne treba ti ništa osim osoblja bolnice. Pa zar onda nije jednostavnije da u Pančevu ekipa ide i porađa žene kod kuće?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:09:41   
Modessty
A za šta je Rivanol?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:13:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejvis

1.  Pavlovićeva mast
2.     Vlažne maramice
3.    Obične maramice
4.     Pelene za jednokratnu upotrebu 1 malo pakovanje (troši se 5-6 dnevno- Newborn)
5.    Cucla
6.    Mrežasti ulošci 3
7.     Mrežaste gaćice 5
8.     Bade mantil
9.    Peškir veći 2
10.  Peškir manji 1
11.  Spavaćica za dojilje 2-3
12.  Stvari za ličnu higijenu (toalet papir obavezno)
13.  Papuče I čarape
14. Čaša za vodu
15.  Štitnici za bradavice (Jonson najbolje)
16. Brus za dojilje
17. LK I zdravstvena knjižica
18. krvna grupa, rh factor, vaginalni I cervikalni bris, KS
19.  Uput za bolnicu
20. Rivanol, hidrogen 3%, vate I gaza- (za ranu- videti da li treba)
21. Multimam gel za negu bradavica, protiv ragada (sa gornjeg spiska)
22. Mini klizma (pitati da li treba)
23. Plastični podmetači za krevet- 2 kom. (u apoteci)
 
Modessty evo mog spiska za torbu, bez stvari za izlazak iz bolnice i plazme i vodeuser posted image , koji sam uzela od drugarice koja se poradjala i dopunila ovde sa foruma. To je 1. verzija, imam ja još vremenauser posted image
Pogledaj možda ti nešto padne na pamet.
 
ps: Ako se pitate šta će mi "mini klizma" i meni to nije bilo jasno ali su mi rekli da kod nas u porodilištu tražeuser posted image


u sunce ti, sta sve treba...nisam ja znala da sve ovo treba...
a negde sam ovde citala da ti i ne daju da uneses nista sem licne higijene i spavacice i papuca???
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:14:46   
JULIE
Dezinfekciono sredstvo,slicno jodu,jako zute boje.Meni nisu radili epiziotomiju ali i ako je rade ili ne rade,jako je dobro da stavis na ulozak ili joda ili rivanola.Osim sto dezinfikuje on i  mnoogo hladi pa je dole prijatniji osecaj,manje boliuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:15:58   
Modessty
Spavaćicu moraš njihovu da nosiš. Ja sam stavila jednu u torbu za svaki slučaj.
Ma kako god da bude, uvek ćeš sigurno da imaš nekog ko će da ti donese ono što ti zahvali. Pa nismo mi tamo u zatvoru pa da do nas ne može da se dodje!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:18:04   
Modessty

IZVORNA PORUKA: JULIE

Dezinfekciono sredstvo,slicno jodu,jako zute boje.Meni nisu radili epiziotomiju ali i ako je rade ili ne rade,jako je dobro da stavis na ulozak ili joda ili rivanola.Osim sto dezinfikuje on i  mnoogo hladi pa je dole prijatniji osecaj,manje boliuser posted image


aaaaaa! to je znači u pitanju! Hvala!
Meni drugarica rekla Povidon Jod da nabavim. Trebaće mi kaže kad dodjem kući. Koliko sam razumela u bolniciti oni dezinfikuju i obradjuju ranu user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:22:40   
JULIE
Cisto sumnjam mod,oni su i ovako mnogo brizni tek ih briga za tvoju ranu.Salim se,ne znam kako je u Nisu,mojoj cimerki iz porodilista su ujutru u viziti samo iz daljine gledali ranu.Ona je sama sredjivala.Koliko ja znam moze neki blagi gel za intimnu higijenu i jod ili rivanol i to je to.Joj,nisam imala strah od porodjaja prvi put a ovde sam navukla strah samo od epiziotomije...user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:23:04   
Anoniman
Pa i ja sam tako mislila MOd...
uh bre ni u sta vise nisam sigurna...

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:24:59   
JULIE
OTI gde ces se poradjati?Ja sam se poradjala u gradskoj,njihovu spavacicu smo nosile vrlo kratko,cim se prvi put istusiras obuces svoju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:27:13   
Anoniman
a ovih plasticnih podmetaca za krevet ima u apoteci???


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:29:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

OTI gde ces se poradjati?Ja sam se poradjala u gradskoj,njihovu spavacicu smo nosile vrlo kratko,cim se prvi put istusiras obuces svoju.


Visegradska user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:30:24   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: JULIE

Dezinfekciono sredstvo,slicno jodu,jako zute boje.Meni nisu radili epiziotomiju ali i ako je rade ili ne rade,jako je dobro da stavis na ulozak ili joda ili rivanola.Osim sto dezinfikuje on i  mnoogo hladi pa je dole prijatniji osecaj,manje boliuser posted image


aaaaaa! to je znači u pitanju! Hvala!
Meni drugarica rekla Povidon Jod da nabavim. Trebaće mi kaže kad dodjem kući. Koliko sam razumela u bolniciti oni dezinfikuju i obradjuju ranu user posted image


Mod kod nas ti ujutru obradjuju ranu,pre vizite,rivanol ti ne treba jer ga imamo,a povidon jod moze kod kuće!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:32:32   
JULIE
E,pa za Visegradsku stvarno ne znam.Devojke uglavnom beze od gradske,ja zivim na 5min od nje tako da sam se tamo poradjala a i ovaj put cu.Bila sam u baby friendly,dvokrevetne sobe,spavacice tvoje,kupas se kad hoces uvek tople vode...Imas daljinski od klime,podesavas temp kako ti odgovara...Stvarno sve najlepse o njima...I najbitnije nisam imala vezuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:37:13   
Anoniman
bas mi je drago da to cujem Julie...
konacno neko lepo iskustvo...

ja sam se odlucila za apartman...imacu to prokleto kupatilo tamo...
ne zelim baby friendly sistem...

Jaoj, sto vise citam i pravim spiskove, veca me frka hvata..

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:42:11   
JULIE
OTI draga kad citam tvoje postove uvek se smeskamuser posted image Mnogo bre panicis,doduse sa razlogom jer je prva beba ali opusti se,uzivaj u svojoj trudnoci.Sve dodje na svoje,videces kad se malecka rodiuser posted image tad ce ti biti ona centar sveta i bice ti smesno sto si brinula oko sitnica.Govorim ti iz iskustva jer kad citam tvoje postove ko da sam ih ja pisala sa prvom bebom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:45:08   
Anoniman
ne panicim ja...znam ja da sve moze da se dokupi, kupi i slicno...
nego ne mogu mozak da prebacim da misli o necemu drugom...samo po glavi prebacujem spavacice, papuce, Rivanole, multi mam kreme, krevece, ogradice...user posted image user posted image user posted image user posted image

Dvesta na sat mi pici mozak...

nije to panika nego ... da nesto ne zaboravim...user posted image

mozda ja i zurim...tek sam u osmi usla...imam vremena i znam to...ali...mozak radi svoje.

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:48:24   
JULIE
Ma znaam,ja sam pri kraju osmog imala spremnu torbu jer nikad ne znas kad ce porodjaj da krene,a proveravala sam je 3puta dnevnouser posted image Najbitnije je da imas ono sto ce ti trebati neposredno nakon porodja pa i ako nesto zaboravis donece tiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:50:33   
Anoniman
ja boga mi planiram do kraja sledece nedelje da spremim torbu...pa sta bude neka bude...
a muz mi ide sa firmom na kopaonik od 10 - 13. februara kada ulazim u deveti...
evo ga panici: "sta cu ako mi se zena porodi"
ja kazem: "pa valjda necu majku mu u 36.oj nedelji"
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:52:30   
JULIE
Ma,neces ne brini...A jel ce tata prisustvovati porodjaju?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:52:35   
cicko
Ja sam uglavnom sve pripremila, jos samo da kese poubacujem u torbu... Ovaj bademantil mi je najvise meste zauzeo! I meni je frka da cu nesto zaboraviti, imam utisak kao da cim tamo udjem GOTOVO vise necu imati kontakt sa spoljnim svetom.

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:54:11   
cicko
Ne bih se ja jos spremala, nego najbolja drugarica mi se porodila u 35. nedelji, pukao joj vodenjak i za 12 h stigla user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here