|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:56:20   
Delijagirl
Cekaj u srbiji moz da biras hoces ili neces baby friendly? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 0:58:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

Ma,neces ne brini...A jel ce tata prisustvovati porodjaju?


Nece...ne zelim to.
Cicko, i ja cu isto tako...u 34. sve spremno
Delija, jeste...mozes da biras da li ces baby friendly...to znam sigurno makar za Visegradsku

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:03:07   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: JULIE

Ma,neces ne brini...A jel ce tata prisustvovati porodjaju?


Nece...ne zelim to.
Cicko, i ja cu isto tako...u 34. sve spremno
Delija, jeste...mozes da biras da li ces baby friendly...to znam sigurno makar za Visegradsku



Kako  cool porodicu se bre ja u srbiji u  sloveniji ne mozes da biras pa te tamo maltretiraju ne daju detetu cucle, teraju te da dojis i ako ne ide i svasta nesto ma hvala necu... Nego moram da imam jos jedno pitanje a sta ako ja necu da je tata tu nego moja drugarica ?


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:08:11   
JULIE
Mislim da u Srbiji nisam cula za takav slucaj,ne vole oni ni da tate prisustvujuuser posted image user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:09:28   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: JULIE

Mislim da u Srbiji nisam cula za takav slucaj,ne vole oni ni da tate prisustvujuuser posted image user posted image


Jer bi im neko prebio pola oseblja i razbio odeljenje kako maltretiraju porodilje!!!


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:10:22   
Anoniman
slazem se sa Julie...mislim da to kod nas jos uvek ne moze...

A kad bude moglo bice:

"HOCU CELU RINGERAJU DA BUDE TU:
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:12:34   
cicko
Stvarno mozes da biras da li ces bebi frendli ili ne?
Mislim da u N. Sadu nije tako, ali nemojte me drzati za rec... Znam da se puno porodilja zalilo da je vrlo nezgodno sto su uveli taj program, jer je zeni potrebno da dodje sebi, a ovako odmah, sveze sa porodjajnog stola i epiziotomijom treba da se posvetis bebi, a jos ni vazduh nisi uzela.


Da se razumemo, nemam ja nista protiv toga, i jedva cekam da mog bebana uzmem u narucje i da ga ne ispustam iz ruku, ali ne znam kako cu se osecati i razmisljati neposredno posle porodjaja.user posted image


IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: JULIE

Ma,neces ne brini...A jel ce tata prisustvovati porodjaju?


Nece...ne zelim to.
Cicko, i ja cu isto tako...u 34. sve spremno
Delija, jeste...mozes da biras da li ces baby friendly...to znam sigurno makar za Visegradsku


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:14:06   
Delijagirl
Izacicu iz teme i zbog toga se unapred izvinjavam:

Ali ja se netrudna TOLKO plasim porodjaja da imam traume samo kad mi ga neko spomene... plasim se tog njihovog kada ti legnu na stomak i ne mozes da dises a ja klaustrofobicna sine dragi ima da ili im padnem u nesvest (sto nije retko kada ostanem bez vazduha) ili se potpuno izgubim u prostoru poludim krenem da urlam mislim svekako nije lep prizor...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:15:22   
cicko
Neeemoj ici iz teme...user posted image


IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Izacicu iz teme i zbog toga se unapred izvinjavam:

Ali ja se netrudna TOLKO plasim porodjaja da imam traume samo kad mi ga neko spomene... plasim se tog njihovog kada ti legnu na stomak i ne mozes da dises a ja klaustrofobicna sine dragi ima da ili im padnem u nesvest (sto nije retko kada ostanem bez vazduha) ili se potpuno izgubim u prostoru poludim krenem da urlam mislim svekako nije lep prizor...


(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:16:52   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: cicko

Neeemoj ici iz teme...user posted image


IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Izacicu iz teme i zbog toga se unapred izvinjavam:

Ali ja se netrudna TOLKO plasim porodjaja da imam traume samo kad mi ga neko spomene... plasim se tog njihovog kada ti legnu na stomak i ne mozes da dises a ja klaustrofobicna sine dragi ima da ili im padnem u nesvest (sto nije retko kada ostanem bez vazduha) ili se potpuno izgubim u prostoru poludim krenem da urlam mislim svekako nije lep prizor...




htela sam da kazem da cu skrenem sa teme ... a ne bukvalno da izadjem user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:17:13   
JULIE
Upravo se o tome radi DG,kad je neko tu,normalno da nece smeti da pisnuuser posted image Cicko,pa bebicu ti ne daju odmah nakon porodjaja,puste te da odspavas,da se istusiras pa ondauser posted image Ne znam da li cu i sad u friendly jer mi je prosli put bilo prvo dete,manje obaveza a sad kad se vratim verovatno ce mi trebati snaga da sredim haos koji cu zateciuser posted image user posted image Ako je prva beba dobro je da se prikljucis BF programu,lakse ces nauciti kako sa bebom

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:20:51   
Anoniman
DG, ja sam imala strasne strahove od porodjaja i inace se svega plasim (padam u nesvest kad vadim krv i kad vidim iglu)...Imala sam kosmare kao mala da cu da umrem na porodjaju...Ali kad sam zatrudnela sve je nestalo...nemoj da brines...i nemoj da se plasis...videces da je sve to sasvim prirodno i ok..neki straovi su OK ali nema razloga za paniku...(rece ona i usra se od straha user posted image user posted image )...Salim se za ovo zadnje ...Ali veruj mi...nije to TOLIKO STRASNO...

Cicko, znam da moze da se bira u Visegradskoj...MOja drugarica nije htela jer je smatrala da nece moci posteno da se odmori...Druga drugarica se porodila mesec dana posle nje i izabrala je baby friendly...

Mislim da moramo da odemo u pravu temu...

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:21:10   
cicko
Ja sam cula da ovde kod nas (barem je sada tako) ako ste i ti i beba ok, nakon 2h od porodjaja i sivenja, sestra mamu i bebu vodi na odeljenje i odmah ti je beban tu.

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:24:04   
cicko
To je ljudski...


E Oti, ti stvarno umes da zasmejes, evo suze mi krenule, a ovaj moj malisa skace po stomaku koliko se tresem. Luda si 300%! I yza ono u zagradi... ne verujem da se salis, priznaj!user posted image



IZVORNA PORUKA: OTI

DG, ja sam imala strasne strahove od porodjaja i inace se svega plasim (padam u nesvest kad vadim krv i kad vidim iglu)...Imala sam kosmare kao mala da cu da umrem na porodjaju...Ali kad sam zatrudnela sve je nestalo...nemoj da brines...i nemoj da se plasis...videces da je sve to sasvim prirodno i ok..neki straovi su OK ali nema razloga za paniku...(rece ona i usra se od straha user posted image user posted image )...Salim se za ovo zadnje ...Ali veruj mi...nije to TOLIKO STRASNO...

Cicko, znam da moze da se bira u Visegradskoj...MOja drugarica nije htela jer je smatrala da nece moci posteno da se odmori...Druga drugarica se porodila mesec dana posle nje i izabrala je baby friendly...

Mislim da moramo da odemo u pravu temu...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:27:29   
Anoniman
Cuti cicko..ja nekom pricam da se ne plasi...a vilica mi drhti cim se pomene da se blizi porodjaj...

Ali ja verujem da ...majku mu njegovu...kad su se tolike porodile nisam ni ja najveca p...

tako sam i kad sam ucila voznju:
" kad vidim ko sve vozi pa valjda mogu i ja to"
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:30:29   
JULIE
Zene NEMA STRAHA,ja sam sebi samo ponavljala,nisi jedina koja je prosla kroz ovo,uskoro ce biti gotovo,jos malo pa cu drzati moju bebu...Ja inace pijem lek cim osetim glavobolju,a tada sam bila toliko hrabra da sebe nisam prepoznala.Glas pustila nisam,samo u zadnjem naponu kad je bebac izasaouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:31:36   
cicko
Ma da, nije to nista strasno...kao kad plombiras zub.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:33:42   
JULIE
Mozda sam ja nenormalana ali mene je vise bolelo popravljanje zuba nego porodjajuser posted image Ali stvarno,kod popravljanja zuba bolovi su ostri,neizdrzivi a kod porodjaja su tupi i mucni..

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:35:37   
cicko
user posted image


IZVORNA PORUKA: JULIE

Mozda sam ja nenormalana ali mene je vise bolelo popravljanje zuba nego porodjajuser posted image Ali stvarno,kod popravljanja zuba bolovi su ostri,neizdrzivi a kod porodjaja su tupi i mucni..

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:37:26   
JULIE
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 1:40:54   
lothroniell
Al ih utesi s tim "tupi i mucni" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 8:52:04   
*Alexx*
E, da, taj gel za tuširanje - neka bude neki bebeći, pošto je on blag. To su meni rekli. Bade mantil vam ne treba za početak (u stvari, meni nije trebao uopšte, ali ja sam se porađala u avgustu), samo zauzima mnogo mesta. Doneće vam neko. Imajte na umu da ćete vi nositi tu torbu do porođajnog stola, pa pazite da ne bude prevelika i preteška user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 8:54:30   
Anoniman
Pa onda bolje da ne nosim bade mantil posto je ovaj moj isto tezak...
Znaci svoje stvari nosim do porodjajnog stola?
ni to nisam znala..

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 9:24:20   
mejvis
Jao, i ja se puno plašim porodjaja, i sanjala sam pre neku noć da sam se porodila a da nisam ni osetila!user posted image
Gledala sam i na youtubu porodjaj, bolje da nisam!
Tata prvo nije hteo ni da čuje da prisustvuje, a onda sam nagovorila kumu. E kada je čuo da kuma hoće kaže- ne, on će da prisustvuje!
Ja sva srećna, to mi baš znači jer mislim da se drugačije ponašaju kada je tata tu i da to njima nikako ne odgovara jer moraju da budu fini. Posle, kada krene beba da izlazi, može da izadje ako ne može da izdrži, onda mi više ne trebauser posted image
E sada se stvari komplikuju jer mm neće nikako da radi kolpokulturu, zamislite kakav problem! Kud sam i spomenula pre vremena!
Ako mene pitate ja sam za epidural, samo što je to u većini srpskih bolnica teži slučaj osigurati 100%!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.1.2010 9:33:54   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

Pa onda bolje da ne nosim bade mantil posto je ovaj moj isto tezak...
Znaci svoje stvari nosim do porodjajnog stola?
ni to nisam znala..



Oti, s obzirom da ćeš u apartman, nije isključeno da će ti pomoći user posted image Kod mene je to bilo malo drugačije jer sam ja išla na indukciju, pa sam se dan pre porođaja smestila u apartman, i u porođajnu salu sam ušla samo sa ulošcima, toalet papirom, peškirom, gelom za tuširanje. Mobilni sam zaboravila, mada sam videla da se žene kuckaju sa svojima.

Mejvis, ti nećeš videti to što si videla na filmu! Veruj mi! A pošto je tata na porođaju kod nas još uvek luksuz (bar se u Frontu plaća), normalno da su bolji i prijatniji, mada ja nisam čula da se iko na ikoga drao dok sam se ja porađala. Ali mislim da imamo temu Tata na porođaju.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 21.1.2010 9:36:35 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here