|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
12.12.2014 11:46:52   
Aleksandarkok
Ana RR, verovatno moze da se naruci, nisam probao, na nekim sajtovima pise da nemaju na stanju pa nisam ni pokusavao.
Nema ni u prodavnicama pa pretpostavljam da je sve rasprodato.
Zato trazim tu knjigu Od prvog obroka do skolske uzine na ovaj nacin.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
16.12.2014 23:28:49   
Anoniman
imam pitanje u vezi uvodjenja belanceta u ishranu.
da li se uvodi kao zumance, 2x nedeljno po 1/8,pa 2x1/4, pa 2x1/2 pa celo? tako sam zuamnce uvodila, skoro pa mesec dana.
da li se isto tako i belance uvodi ili kako..?

ja sam do sada davala vec testeninu za supu sa celim jajima, kiflice sa sirom sa celim jajima.. ali posto je jak alergen smatram da treba i ovako da se uvede.
danas sam dala 1/8. nije bilo r-je.

jos nesto, posto moja deca jedu jaja skoro svakodnevno. posto sam danas dala bareno, celo zumance i 1/8 belanceta, da li bih mogla sutra da spremim omlet sa blitvom samo sa zumancetom kako obicno njoj spremam?

(odgovor članu Aleksandarkok)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
16.12.2014 23:54:17   
Anoniman
niko? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.12.2014 22:57:39   
Misha i Ljisha
evo ne znam gde da napisem pa cu staviti u sve teme ishrane. Elem snajka rece mojima da ne uzimaju juzno voce niposto. Ona radi na fakultetu i radili su naravno ispitivanja na juznom vocu (pesticidi) i kaze niposto kupovati.Kaze kruske mogu slobodno (sto je meni npr jako cudno mislila sam da bi u kruskama bilo x puta vise pesticida nego u juznom vocu). Kad se budem videla sa njom pitacu je za pojedinosti istrazivanja pa cu vam proslediti info.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.12.2014 22:16:57   
doktorkakristal
MACAKI malo kasnim sa odgovorom,ja nisam nesto oko belanceta pazila,par puta je pojela nesto sto ima jaja u sebi i nakon toga joj dala kajganu ujutru ispratila ceo dan nije bilo reakcije i terala dalje

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
31.12.2014 18:44:55   
Anoniman
dr, evo ja sam ovako.. pre par nedelja sam pocela da uvodim kao sto se zumance uvodi. dala sam prvo 2x nedeljno po 1/8, pa sledece nedelja 2x po 1/4, pa sledece 2x po 1/2, pa onda ove nedelje celo kuvano jaje. jela ga je u utorak i planiram da ga dam i sutra i to je to. u pitama, kiflicama, testenini isl jede odavno ali sam htela i ovako da ga uvedem, za svaki slucaj.
hvala ti u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 14:18:24   
Misha i Ljisha
evo mene ovde Peace me podsetila na nejelo moje Duser posted image

Situacija je malko bolja nego pre eto mesec dana ali iskreno ne mnogo bolja. Npr danas sam napravila kubete sa belim lukom od domaceg hleba da bi unela beli luk u sebe (kojeg je eto do pre par meseci jela bez problema). Imam problem sa njom jer ona ne zeli ni da lizne rucak ako joj se ne svidi na oko sto se kaze. Supu nece ni u ludilu ukoliko u supi ima knedli ili rezanaca. Mora da bude bistra bistra. Mislim da su joj se ogadili rezanci u vrticu. user posted image Spanac turam u proju, beli luk u sve sto stignem i tako eto unosi opet svasta u sebe ali po malo. U spanacu mi se dete davilo ma svaki dan sam mogla da ga pravim a sad nece da ga lizne.Uopste ne kapiram u cemu je fazon. Mi smo daleko od prodavnice i jede domace znaci ako je i slatko domace je. Napravim joj orasnice prepune lesnika i orasa i to hoce da jede. ali opet kolicina je onako ne bas preterana. Meso mora da bude pohovano, jaja nece ni da lizne, ni na jedan jedini nacin. Pije svako jutro caj sa medom i imuno cinkom i od kad pije imuno cink moram reci da je eto apetit malko bolji. Inace moze da prodje i ceo dan a da ona ne jede. Kaze mm ona ustvari za ceo dan pojede jedan ok obrok. Npr evo juce. Ujutru je pila samo jogurt. Za uzinu je grickala jabuku. rucala je samo pohovano meso, a vecerala je krompir. Uzinala je jos i svezu sargarepu popodne.

U principu ona jede, ali to je tako malo i tako probrano da se ja toliko nerviram da vam ne mogu opisati. Moja sveki juce napravila cudesa za rucak da nas zena doceka a D jela samo meso. zena samo sto plakala nije. Ja vise ne mogu da se nerviram. Kad dodje prolece i kad dodje njena sveza hrana iz baste valjda ce se vratiti na staro. Paprike vise nemam da joj dam, kupovnu nece (a vala kupovna bas smrdi uzas jedan) iz zamrzivaca nece papriku. Ostale nam eto samo sargarepe koje su sveze. Ne znam sta da radim. user posted image Eto kljukam je ja na raznorazne nacine da unosi u sebe sve sto treba ali ne ide nam bas sjajno. KKS joj je dobra da ne kazem odlicna. Pa mi je valjda to na neki nacin pokazatelj da to sto pojede je dovoljno za nju. Verovatno manje jede i zato sto nismo po ceo dan napolju. A kazem nema vise mladog luka nema paprike sveze niti čeri paradajza u basti i ona je bukvalno nece nista da jede sto je sad aktuelno. Ne mogu da joj rodim visnje na drvetu a iz zamrzivaca nece pa joj pravim kolace s visnjama. I td i td. Muke ziveuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 14:45:40   
emicaa
Ljišo ako ti je za utjehu razumijem te,i ova moja vječito izmišlja,uglavnom hoće krompir,makarone,rižu i pohovane tikvice,to uvjek može a ostalo zalogaj u usta a deset na pod,meso voli na sve načine osim teletine.Mandarine i bananu obožava a ostalo voće manje više.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 14:48:24   
Misha i Ljisha
user posted image ti nabrojala sve sto moja D ni u ludilu skoro. Moja samo jabuke i banane. Nista od testa tj makarona nece ni slatke varijante tipa nasuvo s makom ni slane varijante tipa sa sirom. ako hocu da jede slaninu moram da joj iseckam da bude savrsen pravougaonik. ako je onako kao otkinuta slanina ili je s coska parcence nece ni u ludilu da ga stavi u usta. Neki COD? Ma izludjuje me nacisto. Napravim joj sok od kivija, banane i jabuke nece ni da ga lizne.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 14:53:12   
emicaa
Meni je najgore za doručak,hoće samo čokolino i to svako jutro a do skora nije birala sad me već briga šta kad joj dosadi.Obožavala je griz sa kajmakom sad hoće povraća kad proba.A nebroj puta je ručala samo bananu što bi u stvari trebala biti užina,ni mm ni ha nismo izbirljivi i zato me izludjuje ovo njeno ali opet kontam bolje da jede bilo šta nego da bude gladna.
I još da dodam,krompir voli na sve načine ali pird kropir neće ni proba.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 14:56:27   
Misha i Ljisha
Emice ma da moja hoce jedno te isto da jede svaki dan dok joj se ne dojede ja bih non stop pravila jedno te isto iskreno da ti kazem. Ali ona nece, znaci danas hoce sutra nece. I mi tako kao ludaci, ja kuvam svaki dan, izmisljam kerefeke i kojesta. izludjuje me nacisto. Griz i palentu nemam pojma kad je zadnji put jela, ma keks sa mlekom ne znam kad je zadnji put jela ili npr ovseni musli sa kandiranim vocem koji je obozavala. Nisam pametna majke mi. Jedno vreme smo kupovali dr oetker muslije koji su FENOMENALNI sad nece ni u ludilu ko sto ti rekoh. Ma nista evo imam i ovsenu kasu sa jabukom i cimetom ni to nece ma nista nista

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 15:00:25   
emicaa
Ja se sve pitam kako ova ima preko 10 kg kad jede manje nego mačka user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 15:47:43   
mirkam
Pridružujemo se klubu mama izbirljive i komplikovane djece kad je hrana u pitanju user posted image
Mi bjelance uveli tako što je probao mrvicu svoje rodjendanske torte,a sjutradan sam mu dala i mrvicu baš bjelanceta uz tvrdo kuhano zumance.
Bože koliko nam je falilo to blelance.Sad baš imam mnogo veći izbor namirnica koje mogu da mu dam.
Nego,zanima me kada ste i kako uvele med ?

Vratila se na početak teme i nadjoh za med user posted image




< Poruku je uredio mirkam -- 5.1.2015 15:59:53 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 23:26:10   
Misha i Ljisha
mirkam znas kako probirac naidje na otirac. Ja sam stvarno grozna nekad, nece rucak npr, ja joj ne dam nista do vecere i onda joj dam taj isti tanjir od rucka nepodgrejan i pojede naravno ogladni jako. Nekad pojede vrlo vrlo malo cisto da nije jako gladna a nekad pojede bas dosta za veceru to sto joj ostalo od rucka. Nema pravila. U svakom slucaju ja mislim da kod moje nije u pitanju ukus vec prosto nesto drugo. A sta je to drugo nikako da prokljuvim. Ona prosto nece eto ni da lizne znaci nece ni da proba tako da ne moze ona da tvrdi da nesto nije lepo pa zbog toga nece da jede. Nisam pametna.

Inace med smo uveli nakon godine, sta ja znam sa 14 meseci tako nesto. Dala sam joj jedan dan da lizne kasikicu, naredni sam joj stavila u caj, a nakon nekog vremena je pocela da jede hleb sa maslacem i medom. Eto taj dorucak i dalje voli da jede. Bas je to jutros doruckovala

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 23:51:38   
Anoniman
mirkam, slazem se da je mnogo lakse kada dete jede i belance. sad ne moram da odvajam njoj posebno. jutros su obe doruckovale przenice sa pavlakom i jogurt. milina.

ljiso, to je samo faza veruj mi i znam da ti to nece pomoci da se osecas bolje. prosla sam sve to, kojekakve izmisljotine oko jela, gadjenje isl. pa K i sad moram da ganjam da jede. mada i ako joj se ne svidi, ja sad zapretim pa pojede bar pola. sad zamisli moje kuvanje kad mm i ja jedemo posno i to se desava on na vodi, ja na ulju, za K jedno, a za M drugo. user posted image i onda kad negde krenemo svi kazu kako smo komplikovani. ja sad gledam da bar njih dve jedu isto ili slicno. npr. jele su danas przenu dzigericu, pirinac i cveklu. lakse mi je puno od kada bebi ne kuvam sve posebno.
sto se tvoje curice tice, sigurna sam da je samo faza i da ce je proci. moguce da je naviknuta na sveze voce i povrce koje pominjes pa zato sad malo bira. uskoro ce prolece pa ce ponovo moci da uziva u svezim namirnicama. user posted image
sto se jaja tice, uzmi ispeci patispanj od 4,5 jaja, nafiluj dzemom ili eurokremom, urolaj, iseckaj na komadice i daj za dorucak uz mleko ili za uzinu. tako ce sigurno uneti jaja. ili joj od 1 jajeta ispeci palacinku malo deblju. dodaj malko samo mleka i malko brasna, znaci da bude vise jajeta unutra, pa joj nafiluj sa necim sto voli. user posted image

(odgovor članu mirkam)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.1.2015 23:54:32   
Anoniman
i ja sam dosla da procitam za med, nasla sam!

jao ljiso, kako joj das nepodgrejano! user posted image bar joj malo smlaci, vidis da je dobra pa ipak pojede. user posted image
mislim da tvoja hoce da joj jelo bude lepo na oko. znaci moras da uzmes pa da malo ukrasavas tanjir. ima puno ideja na internetu.

< Poruku je uredio Macaki -- 5.1.2015 23:57:45 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.1.2015 0:06:05   
Misha i Ljisha
Macaki uvalim ja njoj jaja kroz przenice ili tako sto ti kazes kroz palacinku malo mleka vode brasna i tako napravim pa unosi ona njih.Mislim dovijam se ja na razne nacine ali me prosto to nervira i izludjuje. Krenulo je od vrtica. Kaze mi vaspitacica ima dece koja sednu za sto i vicu fuj bljak i onda vide valjda jedni od drugih pa tako pocnu svi da ne jedu (umesto da bude obrnuto da svi pocnu da jedu). Moja u pocetku nije htela u vrticu da jede a onda polako ni kuci. I eto to je ona prica taman sam naucio konja da ne jede a on crko. Smanjio joj se apetit drasticno jer valjda kako nije jela celo pre podne pregladni ili sta vec pa dodje popodne pa i tu mrljavi. Jedino sto je pocela da pije mleko uvece pred spavanje a nije nikad od kako je prestala da sisa. Ma cak smo nocnu pelenu skinuli pa je nakon toga pocela da trazi mleko uvece. Srecom ima dobru petlju.user posted image Pije kozije mleko, nije ona mrsava mislim jede ona ali me izludjuje. Naizmenicno smo mm i ja tanki sa zivcima kad ona treba da jede. Danas sam ispekla piletinu (prste da polizes), pekla krompir, skuvala kukuruz, supicu, pravila kubete, karfiol sa sirom zapekla u rerni, napravila u pekari hleb, komsinica donela neke kolace bez trunke secera (suve smokve grozdje i orasi) a bolje da ti ne kazem sta je od svega toga pojela. Eto ako nista drugo kerovi mi se kvalitetno hraneuser posted image . Ja sam se vec ugojila od "da se ne baci" sindroma i vise to sebi necu da radim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.1.2015 0:11:42   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Macaki

i ja sam dosla da procitam za med, nasla sam!

jao ljiso, kako joj das nepodgrejano! user posted image bar joj malo smlaci, vidis da je dobra pa ipak pojede. user posted image
mislim da tvoja hoce da joj jelo bude lepo na oko. znaci moras da uzmes pa da malo ukrasavas tanjir. ima puno ideja na internetu.

jao probala sam i to, imas na prosloj strani bas moje remek delo. Medjutim kad tako napravim od jela kojesta ona to proucava pa hoce i ona da "crta hranom".

A to kako joj dam nepodgrejano. Jao ne znam sta da ti kazem. Znas kad smo u jednom momentu bili u fazi da je stavim u stolicu i kazem joj jedi i ona krene da place. ja jedem mirno pored nje dok se ona dernja iz sveg glasa i uopste ne obracam paznju na nju. E tad joj dam nepodgrejano, pa nek se misli. Znas kako rece jedan covek,"odbio sam boraniju za rucak, mama mi nista nije dala do vecere, za veceru sam dobio boraniju, odbio sam da jedem boraniju. Vise nikad necu odbiti da jedem boraniju za rucak, nemate pojma kako ju je grozno jesti za dorucak"user posted image e a vala tako cu i ja sa njom. Nema druge. Nego biti zlocko.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.1.2015 0:23:36   
Anoniman
jao ljiso, pa ti bas puno kuvas. mene sramota i da pricam, ali ja kuvam obavezno za dva dana rucak, a nekad se desi i za tri. ako kuvam pilecu ili junecu corbu onda je tri dana jedu. ja sad prosto nemam vremena pored njih dve da kuvam svaki dan. jos dok razmisljam o doruckovima, vecerama, uzinama.. pa stvarno mi nekad bude lose, samo mislimo sta cemo jesti.
sta da ti kazem, ja bih joj dala da jede ono sto hoce, eto. to sto voli skuvaj vise, a malko samo onoga sto nece pa probaj da joj proguras. a zasto je sad ne izvodis napolje? bas sam citala kada si pisala da je puno napolju. da poneses nesto dok ste napolju, u posudici, pa da joj guras dok se igra? ja imam obicaj da leti nosim plasticnu posudicu, unutra iseckano voce pa samo guram.
kada si uvela kozje mleko? meni ni K jos ne pije, a ima 3,5 god. jednom mi je muzevljev ujak sa sela poslao pa je pila, inace ne znam gde bih kupila. jedino da ga uzmem na pijaci, ali se plasim dal je ok bakterioloski..

zavidim emici sto njena hoce mandarine. meni ni K nece da ih okusi, a velika. poludecu od nje. user posted image


(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.1.2015 0:35:16   
Misha i Ljisha
Ma idemo mi napolje svaki dan al u poredjenju sa letom smo malo napolju pa mislim da se trosi manje. Kod nas otpada hranjenje napolju jer frajla istrazuje,mazi mactju,kerove, uranja prakticno ruke u pepeo I td.
Vidis ja ne znam sta ONA VOLI. Jedan dan hoce,drugi nece. Jedino u pasulj da gledam sta joj se jede. Kazem ti pravila bih joj jedno te isto svaki dan da znam da ce pojesti. Al fina je ova moja nece dva dana isto da jede (kao ni mm). Ja sam osudjena da kuvam svaki dam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.1.2015 0:40:27   
Klarita
Jao, Bozeeeeeeee, citam vas i ne verujemuser posted image pa, kako bre naterati dete da jede??? Mislim, ja nisam imala ozbilnijih problema sa K (mozda par faza), cak naprotiv, suprotno...nadam se da necu ni sa N...ali kad vas citam, jezim se i bojimuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.1.2015 0:48:27   
Anoniman
eh klarita, problem je to veliki kad dete nece da jede. user posted image
kada je moja starija bila beba, onako 8,9,10 meseci sta ja znam.. desavalo se da je sat i 15 min hranim sa pola teglice kasice. za to vreme hocu da iskocim iz koze, najradije bih je izbacila iz stolice ali se kontrolisem pred njom, zabavljam je, cile-mile...user posted image a najradije bih plakala. i taman je kao bila projela, rodi se ovo malo i sad nece da jede sama nego ceka mene da je hranim. mozes da zamislis.

ljiso, ja bih spremila par stvari pa sta ne pojede dala za veceru ili sutra dodala uz neki drugi rucak. pa zeno ne mozes samo po ceo dan kuvati.

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.1.2015 7:06:23   
Misha i Ljisha
e tako se osecam bas kao da po ceo dan kuvam da utrefim sta bi ona eventualno pojela. Racun za struju mi je uvek izmedju 5 i 7 hiljada. Rerna radi svaki dan, neretko i za dorucak i za veceru pravim kojesta. To da imam za dva dana moze samo supica ili corbica ili tako juneci paprikas i sl ali kazem ti ona nece nista da jede dva dana za redom. Npr danas se najede lepo paprikasa ja pomislim "Boze hvala ti i sutra cu joj dati isto da lepo rucka" ona sutradan nece ni da lizne. Zato ti kazem da nije u pitanju ukus hrane vec ko zna sta. Ona prica ali nije to da mi mozemo da vodimo neki dug razgovor i da ona meni kaze sta hoce da jede. Od hrane zna da kaze samo jogurt , hleb user posted image , supa i mesouser posted image

Sendvice nece da jede, nista od mesnih preradjevina, samo slaninu i cvarke i to opet ne svaki dan vec opet treba da ubodem momenat, neretko nasecem slanine a ona je isto ne lizne. Na hleb namazano moze da jede samo pavlaku (i to nekad nece), dzem i med, ostali namazi ne dolaze u obzir. Od mlecnog jede kiselo mleko nekad, nekad pavlaku a jogurt moze uvek. Hleb pravim u pekari i njega voli ali joj isto tako dodje da ne pojede mrvicu hleba ceo dan. Voce kazem ti samo banane i jabuke ostalo joj uvaljujem kroz kolace. Doduse voli suvo grozdje, brusnicu, lesnik, orase, kikiriki i tako to. To voli da pogricka. Od mesa uglavnom jede samo piletinu, i to kazem ti pohovanu, riblje stapice (koji su bezveze), od povrca je ostalo jako malo stvari koje hoce da pojede. Evo cuh da komsija u blizini i dalje greje plastenike (za razliku od naseg prvog komsije) i da ima u plasteniku mladog luka i salate pa cu ici do njih da uzmem. Proju rucka, ali desavalo se da je napravim i da prosto nece da je jede. Tako da to kod nje sve zavisi od dana do dana. Nikad nije lepo jela u drustvu. Kad smo bili u hotelu bile su muke zive. Na kraju sam molila da joj nosim hranu u sobu da jede na miru. Ona nije tip deteta koje "slatko jede u drustvu" vec bas obratno. Njoj je previse zanimljivo u drustvu i ona nema vremena tad da jede.

Dete koje je jelo SVE od povrca voca i mesa sad probira i to me izludjuje. Mozda da je od starta bila neki probirac pa ajd do sad bi se vec pomirila sa sudbinom ali ona je do pre par meseci sve jela. Grasak i spanac je obozavala. A sad....Ne secam se kad ga je zadnji put jela. A grasak bas cesto kuvam mm ga voli. I tako. dok ne progovori i ne kaze mi "mama ja hocu to i to da jedem" ima da se mucimo. Mada ja smatram da mora sve da se jede i mrzim probirace. Pisala sam vec, mm je probirac, on isto kao i ona ne voli nista od testa tj makarone i sl,i mnogo stosta ma i ker mi je probirljiv. Eto ti moje sudbine. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
6.1.2015 13:03:22   
mirkam

IZVORNA PORUKA: Macaki

eh klarita, problem je to veliki kad dete nece da jede. user posted image
kada je moja starija bila beba, onako 8,9,10 meseci sta ja znam.. desavalo se da je sat i 15 min hranim sa pola teglice kasice. za to vreme hocu da iskocim iz koze, najradije bih je izbacila iz stolice ali se kontrolisem pred njom, zabavljam je, cile-mile...user posted image a najradije bih plakala.


Jel ti ovo pričaš o mom M i meni ?user posted image
Eto,na svu muku,nasmijah se.
Ali kod nas to i dalje traje i traje i traje...i svaki nam je obrok takav..user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 14:42:03   
buba.marica
ćao drage mame, nisam stigla da preletim celu temu ima baš dosta ... ali sam htela da izložim problem pa me možda neko posavetuje.
Moj bebac ima 21 mesec i jede samo supe, mandarine, nekad testenine virslice, sir, jogurt .... sve drugo nece da okusi. Pa ja mu jedva jedan obrok dam kako treba i mozda pola vecere. Ali rucak nece nid apogleda. Sve zivo smo probali, place on, pa onda i ja sa njim ! user posted image Izgleda super, pregledi sistematski (poslednji pre mesec dana) , sve je kako treba. Kad hoce pojede ceo tanjir pa tri dana nista ... banane isto nekada ... kekse i slatkise bi pokrao gde god ih snimi ... user posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here