|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.10.2011 22:53:40   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: ikacc

Evo ja se porodila 15.10... imali smo super ekipu na porodjaju.. dr Vlada Antic i dr.Zana.. super su bili svi.. Sa sestrama na 4. je druga prica, zavisi od smene do smene.. ima ih raznih, ali uglavnom su fine, sve sto neznate , zovite, neke pridju same,  neke morate same da zovete. za dojenje se ne brinite, jeste da ne pokazuju, ali znate da gurnete bebi sisu i ona radi sve sama.. Ako slucajno nemate mleka, ima dohrane,. Ja sam se plasila, ali je sve proslo super, nije bas kao sto neki docaraju user posted image P.S. sto se tice EPIDURALA, neka je pitala, moze i kod nas, bas je jedna zena bila u mojoj sobi....


Moja beba se naučena rodilauser posted image  Od 1 dana je sikila ko velika!
Dohrane ima, to stoji.
Niko ne želi da dočara da je loše u akušerskom bloku ali ja sam razočarana tretmanom. Ja jesam tražila sestre i pitala sve i svašta ali prema meni su bile ljubazne samo zato što sam "profesorka" a devojka sa sela u mojoj sobi jadna nije smela ni da otvori usta a da se neko ne brecne na nju, mastitis je dobila 3 dan i niko nije hteo da joj pomogne, drale su se na nju a ona samo plače.
Ja za sebe kažem da mi je bilo sjajno, ali šta bi nam ta devojka rekla o svom iskustvu, ko zna....
Opet smatram da je bolje da svi pročitaju šta se ovde piše pa da budu spremni kad stignu.

Ipak je sve individualno. Ja kažem "završi poso i kućiuser posted image ".

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 29.10.2011 22:55:07 >

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Iskustva u GAK NIS
7.11.2011 18:23:00   
ikacc
Ivanka, ja ipak kazem da zavisi sve od smene do smene, jer je i kod mene u sobi bila nastavnica, pa su joj isterali posetu, iako nije trajala dugo, tako da ipak sve zavisi koja sestra bude i kakv je covek.... user posted image Za mene nije bilo problema i mane, mada ja i nisam mnogo pitala, a ipak sam se lepo snasla. user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.11.2011 14:51:18   
buduca mama*
pozdrav drage mame,sinoc sam nasla ovaj forum i vec danas resila da se prijavim!trenutno zivim u Pozarevcu zbog suprugovog posla a inace sam iz Nisa,gde i planiram da se porodim pocetkom februara user posted image ovde vodim trudnocu ali kad god dodjem u nis idem privatno kod matijasevica pa sam razmisljala o tome da me on porodi!Da li neka od vas ima iskustva sa njim,jer bas ne znam sta da radim, vasi komentari o pojedinim doktorima,teraju mi strah u kosti a jos mi je ovo prva trudnoca user posted image molim vas da mi kazete za bilo kakva iskustva sa ovim doktorom!

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.11.2011 15:57:33   
Azra_

IZVORNA PORUKA: buduca mama*

pozdrav drage mame,sinoc sam nasla ovaj forum i vec danas resila da se prijavim!trenutno zivim u Pozarevcu zbog suprugovog posla a inace sam iz Nisa,gde i planiram da se porodim pocetkom februara user posted image ovde vodim trudnocu ali kad god dodjem u nis idem privatno kod matijasevica pa sam razmisljala o tome da me on porodi!Da li neka od vas ima iskustva sa njim,jer bas ne znam sta da radim, vasi komentari o pojedinim doktorima,teraju mi strah u kosti a jos mi je ovo prva trudnoca user posted image molim vas da mi kazete za bilo kakva iskustva sa ovim doktorom!


Nislijke su nam malo lenje po pitanju piskaranja na forumu, uz posebne izuzetkak od nekoliko mama koje su uvek tu da pomognu, steta sto ih nije malo vise.
Drugarica je nekad isla kod dr Matijasevica, ali nije bila preterano zadovoljna. Kaze da je on kao lekar dobar, ali je ordinacija u blagom rasulu i cela organizacija tamo. E sad, ona nije trudnica i ne poznaje njegov rad iz tog ugla. Licno, ja nisam sretala ovog dr, samo prenosim ono sto sam cula, pa to uzmi sa rezervom.
Bitno je da trudnoca lepo protekne, da je sve ok, a kad dodje cas za porodjaj ne mozes ga izbeci, i svako od lekara ce odraditi ono sto se mora. Svakako da je lakse ako je kraj tebe dr koga poznajes, ali to je vec stvar izbora.
Ja cu do kraja januara biti mama ako Bog da, pa cu moci vise stvari da ti kazem o samom porodilistu i lekarima ako te bude zanimalo.

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.11.2011 17:48:34   
buduca mama*
Naravno da me zanima,unapred sam ti zahvalna user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.11.2011 20:53:49   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: buduca mama*

pozdrav drage mame,sinoc sam nasla ovaj forum i vec danas resila da se prijavim!trenutno zivim u Pozarevcu zbog suprugovog posla a inace sam iz Nisa,gde i planiram da se porodim pocetkom februara user posted image ovde vodim trudnocu ali kad god dodjem u nis idem privatno kod matijasevica pa sam razmisljala o tome da me on porodi!Da li neka od vas ima iskustva sa njim,jer bas ne znam sta da radim, vasi komentari o pojedinim doktorima,teraju mi strah u kosti a jos mi je ovo prva trudnoca user posted image molim vas da mi kazete za bilo kakva iskustva sa ovim doktorom!


Dobrodošla buduća mama*user posted image
eJa ne znam tog Dr, ali, kao što Azra reče, kad dođe taj trenutak ne možeš ga izbeći. Ja nisam imala lakara u porodilištu, porodio me onaj koji je bio dežurni taj dan i prošla sam super.
Opušteno, raspitaj se još malo, verovatno ga neko bolje zna.

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.11.2011 19:40:21   
milenka85
Pa dobro dosla draga! user posted image Da se prijavim i ja za taj pocetak februara. user posted image Već me hvata neka panika,ali to je valjda normalno... Za Matijasevica stvarno nisam cula ali verujem da ćeš se psihički mnogo bolje osećati ako kraj tebe bude bio doktor u koga imas poverenja. Ja sam razmisljala o tome ali sam na kraju ipak rešila da pustim da se stvari dešavaju same od sebe i da me porodi onaj ko se zadesi tamo u tom trenutku. Jos uvek ispitujem varijantu epiduralne anestezije o tome sam nesto pisala. Sada sam cula da trebas naći i platiti anesteziologa koji bi došao kada zatreba,navodno 150e. Azra nisam zaboravila za tebe,pocetkom decembra idem na ultrazvuk i sve novo što saznam,javljam. user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.11.2011 21:30:32   
Azra_
Milenka, ono sto ja znam je da epidural kosta 150e, ali ti niko ne garantuje da ces ga i dobiti, iako si vec obavila razgovor sa anesteziologom i sve dogovorila. Jer npr.tebi pukne vodenjak, porodjaj krene, a anesteziolog nije u porodilistu. Tako da, pripremis se i za jednu i za drugu varijantu, pa kako bude.
Moj savet ti je da porazgovaras o tome sa svojim ginekologom jer svi koji rade u porodilistru imaju razradjenu neku semu po pitanju porodjaja svojih pacijentkinja, pa i epidurala.

< Poruku je uredio Azra_ -- 29.11.2011 21:33:06 >

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 8:37:43   
buduca mama*
pa mozda se i sretnemo user posted image panika je pocela i mene da hvata,prosto ne znam da li je bolje da pricam sa nekim o tome ili da izbegavam temu PORODJAJ user posted image E sad me muci jos jedno pitanje,posto smo tu negde sa terminom,da li ste vec pocele da spremate stvari za bebu tj.da li znate sta ce te nositi u porodiliste,jer sam procitala da se nose benkice i ostale stvarcice,a moja sestra mi kaze da njoj nisu dozvolili da koristi svoje stvari za bebu,osim,naravno,pampersa i pavloviceve!

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 10:53:56   
Azra_
Nama je u skoli za trudnice u DZ receno da za bebu treba poneti pampers pelene, 2 peskira, pavlovicevu i vlazne maramice.

< Poruku je uredio Azra_ -- 30.11.2011 10:54:37 >

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 11:13:44   
buduca mama*
samo to?a stvari za presvlacenje ne?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 13:06:28   
Azra_
Samo to, bez stvari za presvlacenje. Tako su nam rekli.

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 13:19:49   
buduca mama*
Pa dobro,ja sam mislila da cu morati putnu torbu da ponesem user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 13:27:21   
Azra_
Putna torba ti na kraju i ne gine. Dok stavis bade mantil, papuce, peskire i ostale stvari za sebe, stvarcice za bebu...nakupi se.

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 14:14:00   
Ivanka 75
Vaše stvari za bebe vam, u suštini, ne trebaju, tamo imaju i benkice i tetra pelene koje možeš uzeti kad-god ti trebaju. Ja sam nosila i stvari za bebu ali osim jedne benkice i mojih tetra pelena ništa nisam koristila, sve njihovo.
Ono što vam je zaista potrebno za bebu je peškir ili nešto na čemu će beba da vam spava, nekako nisam mogla da je stavim na njihovu posteljinu. Peškir pa beba pa prekrivač, tanji jer je tamo bilo baš toplo. Bebe su tamo obučene samo u pampers i tetra pelena preko jer ih non-stop nešto muvaju, nose , pregledaju, i to im je dovoljno, spavaju pa su i pokrivene. Obavezno ponesite i kapicu za bebu ipak je zima, i rukavice jer se grebuuuuu neverovatnouser posted image
Ako se setim još nečega pisaću.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 14:15:37   
Ivanka 75
A peškire su mi čiste donosili svaki dan, jedan za mene jedan za bebanu....

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 19:05:55   
Azra_
Buduca mama, eto nam informacije iz prve ruke.user posted image Hvala Ivanka.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.11.2011 21:35:45   
buduca mama*
Hvala puuuuno Ivanka user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Iskustva u GAK NIS
1.12.2011 0:04:24   
Ivanka 75
I obavezno se tuširajte u papučama, znači neke letnje, za vodu, kupatilo nije baš reprezentativno tamouser posted image

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Iskustva u GAK NIS
1.12.2011 15:58:38   
milenka85
Ovo sto je Ivanka rekla su i meni rekle drugarice koje su se poradjale u Nišu... Doduše rekle su mi da ponesem 2-3 benkice ako zatreba. Što se tuširanja tiče ja sam se zgranula kada mi je jedna drugarica rekla da nije imala toplu vodu za tuširanje i da se brisala vlažnim maramicama 3 dana! user posted image Da li je moguće??? user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Iskustva u GAK NIS
1.12.2011 18:44:54   
Ivanka 75
Toplu vodu pustiš malo da teče dok ne dođe baš vrela... treba joj vremena da stigneuser posted image

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Iskustva u GAK NIS
1.12.2011 20:59:14   
milenka85
user posted image Dobro je! Pa sacekacemo malo,nije problem... user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Iskustva u GAK NIS
2.12.2011 1:01:18   
buduca mama*
Bravo draga Ivanka,bez tebe ovde ne bi znale ni ljudski da se istusiramo user posted image svaka cast i hvala!E sad cu ja jos malo da davim pitanjima user posted image da li bebicu odmah donose kod mame ili je tacno da ih prvorotkinjama ne daju 24h user posted image ko zna jos koliko cu ja pitanja da imam dok ne dodje vreme da se porodim user posted image unapred se izvinjavam ako malo preteram

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Iskustva u GAK NIS
2.12.2011 11:18:01   
Ivanka 75
Sve zavisi u koje vreme si se porodila, npr, ja sam se porodila pred ponoć i odmah ujutru oko 6 mi doneli bebu i ostala samnom sve vreme. Ali mislim da ih donose već nakon 3-4 sata od rođenja.
Znam samo da nakon carskog donose tek sutradan.

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Iskustva u GAK NIS
2.12.2011 15:14:34   
buduca mama*
pa to je ok,bas bi bilo bezveze da je ne donesu odmah,devet meseci cekam da je uzmem u ruke i samo mi fali da i tad moram da cekam user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto mnogo žena pobaci pre 12. nedelje?
U prvim nedeljama trudnoće većinu žena izbezumljuje statistika: od tri trudnoće jedna će se spontano okončati u prvom tr...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here