|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
27.2.2013 15:18:49   
gracia
Mame, znate li nesto o jaslicama Zubor i 1001 radost? Kako je, kolike su guzve za upis...?
Razmisljam da prijavimo nasu mrvicu, u seprembru ce imati 15 meseci, a kao i sve, bas me hvata frka oko svega toga, njenog prilagodjavanja, mog posla, uh... user posted image

(odgovor članu Majka3Sina)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
28.2.2013 22:56:22   
Anhelito
Mame,iscitala sam sve teme vezane za jaslice i vrtic ali nisam dobila odgovore koje trazim. Moje dete (godinu dana) bi uskoro trebalo da krene u jaslice pa me interesuju neke stvari koje cu ja naravno i da pitam i u samim jaslcama. Kako deca jedu tamo,sami ili ih hrane, kako funkcionise presvlacenje, kako spavanje. Kako se ponasaju prema onima koji jos uvek puze, kako uopste protekne dan u jaslicam ajednoj bebi od godinu dana? Interesuje me kakva je praksa u BG-u

< Poruku je uredio Anhelito -- 28.2.2013 22:57:32 >

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
28.2.2013 23:26:11   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: gracia

Mame, znate li nesto o jaslicama Zubor i 1001 radost? Kako je, kolike su guzve za upis...?
Razmisljam da prijavimo nasu mrvicu, u seprembru ce imati 15 meseci, a kao i sve, bas me hvata frka oko svega toga, njenog prilagodjavanja, mog posla, uh... user posted image

1001 radost je naš vrtić i trenutno ga skroz renoviraju. Počeli su polovinom septembra 2012. A rok za završetak radova je 9 meseci. Rade svaki dan, čak i vikendom, tako da ima šanse da ispoštuju rok. Znam da više ne postoje liste čekanja, već u martu ili aprilu će biti konkurs, pa onda, gracia, hajde zajedno da predamo dokumentaciju za male mrvice. Mislim da roditelji mogu da napišu na zahtevu za prijem deteta u jaslice/vrtić dva-tri vrtića sa određene opštine koja im dolaze u obzir.
Ja sam zadovoljna sa našim vaspitačicama i iz jaslica i iz vrtića. A sad kad i objekat srede biće super.
1001 radost pripada PU Čika Jova Zmaj, imaju sajt pa možeš naći informacije oko upisa ili bar kontakt telefon.

< Poruku je uredio tanjicak79 -- 28.2.2013 23:28:05 >

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.3.2013 8:01:19   
bea83
IZVORNA PORUKA: Anhelito

Mame,iscitala sam sve teme vezane za jaslice i vrtic ali nisam dobila odgovore koje trazim. Moje dete (godinu dana) bi uskoro trebalo da krene u jaslice pa me interesuju neke stvari koje cu ja naravno i da pitam i u samim jaslcama. Kako deca jedu tamo,sami ili ih hrane, kako funkcionise presvlacenje, kako spavanje. Kako se ponasaju prema onima koji jos uvek puze, kako uopste protekne dan u jaslicam ajednoj bebi od godinu dana? Interesuje me kakva je praksa u BG-u


Hajde da probam da ti odgovorim na pitanja koja su i mene zanimala al sam dobila odgovor tek kad smo krenuli sa 11 meseci
Najmladju decu još uvek hrane, kad kažem najmladju mislim na te malene od godinu dana, jer u grupi mog sina on je najmladji a svi drugi su stariji po 5,6 meseci i oni uglavnom jedu sami ono što mogu. Kad je nešto na kašiku još uvek im pomažu vaspitačice.
Presvlače ih 3 puta dnevno ako ostaju ceo dan. Koliko sam shvatila ritam prvi put oko 10, drugi put posle ručka oko 12 ako treba, i treći put kad ustanu oko 14 ili posle užine 14 i 30
Oni koji još uvek puze oni puzeuser posted image  doduše i vaspitačice ih nosaju ili stave u ogradicu tj. krevetac sa igračkama dok završe nešto sa drugom decom da se oni ne bi negde povredili. Mi smo tek prohodali kad smo krenuli pa su ga vodale po sobi i išle za njim.
Dan provode osim klope (4x dnevno) i spavanja od 2 sata tako što im puste muziku pa svi igraju, ili se nešto igraju na podu, ili kao prave nešto od papira itd. Tako je bar kod nas. Naše vaspitačice se baš trude i jako sam zadovoljna sa njima, mislim da od njih zavisi celokupan utisak koje dete ponese iz vrtića. Verovala ili ne, one bebice koje smo do juče imali kod kuće vrlo brzo se uklope i umeju svašta da urade što nam ne bi palo na pametuser posted image

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.3.2013 8:03:18   
caca81

IZVORNA PORUKA: Anhelito

Mame,iscitala sam sve teme vezane za jaslice i vrtic ali nisam dobila odgovore koje trazim. Moje dete (godinu dana) bi uskoro trebalo da krene u jaslice pa me interesuju neke stvari koje cu ja naravno i da pitam i u samim jaslcama. Kako deca jedu tamo,sami ili ih hrane, kako funkcionise presvlacenje, kako spavanje. Kako se ponasaju prema onima koji jos uvek puze, kako uopste protekne dan u jaslicam ajednoj bebi od godinu dana? Interesuje me kakva je praksa u BG-u

Moje dete je sa godinu dana krenulo u jaslice u BG-u, i pošto sam ja tako i planirala, već sa deset meseci sam ga odvikavala od flašice i nudila da pije na šolju. Što se tiče hranjenja, u početku hrane decu, možda nekih mesec-dva, ali sa tendencijom da deca sama jedu, one im iseku na parčiće, deca mogu rukicama da jedu čvrstu hranu. U početku dopuštaju i nošenje flašica, pa im u njih sipaju, mleko, čaj, kakao...šta već ima za doručak, kao i vodu. Što se tiče spavanja, kod nas je sledeći režim, a verujem da je tako i u većini vrtića.
8-8:30h doručak
10h uužina (voćna)
11-11:30h ručak
12-14h spavanje
14:30h užina (obično neki kolač, pita, griz, puding, keks...i određeni napitak uz to)
Što se tiče presvlačenja, svaki dan donosiš tri pelene, tako da ih triput presvuku. U nekim vrtićima savetuju da može da se donese celo pakovanje pelena, ali to mi nije baš isplativo, jer tada uzimaju iz tog pakovanja i pelenu za drugu decu....pa mi je ovako bilo logičnije. Naravno, ako poptroše tri pelene, a dete se ukaki, pozajme nečiju pelenu i presvuku dete. Deca koja još ne hodaju imaju iste aktivnosti kao i ostala deca, samo što spavaju u krevetiću, a ne na krevetima.
Ako imaš još pitanja i nedoumica, tu sam.user posted image

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.3.2013 9:52:34   
Anhelito
Hvala vam na odgovorima, ovo sto ste mi do sad napisale je skroz u redu. Ja ga kod kuce inace hranim u 11 i posle toga ide na spavanje, tako da nam se ritam u tome poklapa. Ne pije na flasicu nista ali ne ume jos uvek ni da pije iz solje, to ce taman da savlada lepo u jaslicama :) Dudu je odbacio pa nam ni to ne treba tako da on je spreman :) Sto se tice presvalcenja on definitivno mora biti presvucen posle rucka ako u medjuvremenu ne zaspi jer tada obavi jednu veeeeeliku nuzdu hahaha

< Poruku je uredio Anhelito -- 1.3.2013 9:54:05 >

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
4.3.2013 23:13:15   
gracia
tanjicak79 jos da ih prvo upoznamo, da se igraju u parkicu, pa onda zajedno na adaptaciju, bice im lakse, makar neko poznat user posted image

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
11.3.2013 13:26:11   
elenica4ever
Super tema za razmatranje, gde mozemo opisati prednosti i mane vrtica



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
14.3.2013 9:10:47   
Anck Su Nmaun
Danas imamo pozorisnu predstavu u vrticu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja Tacka to obozava!user posted image

(odgovor članu elenica4ever)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
20.3.2013 20:47:25   
Anhelito
Nama je danas bio drugi dan jaslica. Od sutra ostaje i sam malo. Suprug je isao kao beba u ovo jaslice tako da nam nije nepoznati bilo od starta. Jaslice se zove "Slavuj" i nalazi se na Zvezdari user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.4.2013 15:59:11   
Odri Hepbern
Gracia, Tanjicak79 i mi planiramo da konkurisemo u 1001 radost. Mozemo da im pre polaska ( ako ga prime ) organizujemo druzenje u Sumicama. user posted image
Nego da vas pitam, da li se oni papiri o primanjima predaju tek kada je dete primljeno? Jel znate jos neke ok jasle u nasem kraju da i njih napisem. Meni je ovo prvo dete pa veze nemam. user posted image
Tanja sad vidim da je tvoja curica samo 1n starija sto znaci da krecu u isto vreme.

< Poruku je uredio Odri Hepbern -- 29.4.2013 16:00:47 >

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
2.5.2013 0:44:25   
tanjicak79
Odri, evo počinje konkurs posle praznika i trajaće od 5. do 22. maja. Nisam još čitala detaljno o konkursu sa sajta, ali videla sam da može da se preuzme zahtev koji se popunjava, a uz njega se prilaže sva tražena dokumentacija. A prosek primanja roditelja je, verujem, obavezan.
Jaslice još imaš u Šećerku koji je bliže Plavom mostu. A u ul. Braće Kovač u prizemlju stambene zgrade su samo jaslice Dečja radost. Tu nam je Vuk išao prve godine, pa smo ga posle prebacili u jaslice u 1001 radost, jer su nam one najbliže. Bila sam zadovoljna u oba slučaja, ali kad dete ide od početka u objekat koji ima i jaslice i vrtić, onda je prelazak iz jaslica u vrtić vrlo jednostavan i dete se lako privikne. Ostaje u istoj grupi, samo menja sobu i vaspitačice.
A što se tiče druženja u Šumicama, ja sam uvek za. Samo da se vratimo kući, jer smo sad na odmoru kod bake i deke.

< Poruku je uredio tanjicak79 -- 2.5.2013 0:49:28 >

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
2.5.2013 11:52:51   
Ana RR
Konkurs je od 7. do 22. maja a zahtev možete skinuti sa neta. Sada se prilaže samo IMKR i obrazac M4, a kada prime dete onda se predaje sve ostalo što traže, prosek plate ne predajete sada.

Mi ćemo konkurisati ali mislim da je slaba vajda, jbg.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
2.5.2013 22:51:11   
tanjicak79
Vidim da sam pogrešila datum početka konkursa, a i da nisam bila u pravu za potvrdu o visini prihoda, to se promenilo, jer za Vuka znam da sam to predavala uz zahtev.
Samo da nam prime dečicu, pa da počnu da se druže sa vršnjacima, a mi mame, hajdemo opet na posao :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
2.5.2013 22:57:04   
Ana RR
Tanjicak, ovako sam ja pročitala na jednom sajtu. Doduše, i tu piše da je konkurs od 7. do 17. maja ali je juče bilo na tv da je do 22. maja.

Ja sam odavno počela da radim ali Mare nije morao tada u vrtić, sad je već vreme da krene. MM nije prijavljen pa će to biti problem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
7.5.2013 11:04:12   
Odri Hepbern
Tanjicak da li mozes da mi napises malo detaljnije o jaslicama u Brace Kovac? Kakve su vaspitacice? Prostor? Kolike su grupe? Nama je taj najblizi pa ce mi on biti jedna od opcija. Ne znam koji treci da navedem. Znas li nesto o Culicima? Videla sam ga na sajtu PU Cika Jova Zmaj. Mi smo sa ove strane Sumica pa mi je taj kod Plavog mosta daleko.
Da li neko zna nesto o jaslicama u Franca Rozmana?
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
7.5.2013 16:12:50   
gracia
Nesto sam nacula da ove godine nece moci da se konkurise na dve opstine, je li to istina? Sta mi koji smo na granici dveju opstina, meni dolaze u obzir i Zvezdara i Vozdovac?

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.5.2013 14:35:23   
Odri Hepbern
Gracia i kod nas je taj slucaj, samo sto smo na granici Vracar-Vozdovac a ulica nam pripada Vozdovcu. Zvala sam PU Vracar i rekli su da mogu na obe opstine da konkurisem. Pozovi ti Zvezdaru da proveris, mada mislim da to vazi sa sve opstine.

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.5.2013 14:47:19   
Tiziana
Mi smo na granici Vracar-Savski Vencac, odnosno pripadamo S.Vencu,na samoj smo granici,ali su deca upisana u jasle odnosno vrtic na Vracaru.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.5.2013 16:03:47   
gracia
Ok, i meni su rekli da moze. E, sad, u onom formularu pitaju da li ste jos negde konkurisali, zbog cega im treba ta informacija, mislim, da li to utice nekako na rangiranje?
I moram li da navedem 3 vrtica, ako mi na toj opstini samo jedan odgovara? Zaboravih to danas da ih pitam...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.5.2013 16:12:55   
Tiziana
Pa kao ako nemam mesta u prvom izboru odmah da prebace dete na drugi izbor. Ja sam oba puta pisala samo jedan vrtic i taj sam i dobila. Moja deca idu u 'Biser' na Vracaru

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
9.5.2013 8:28:51   
adulence
da li necije dete ide u jaslice na bezanijskoj kosi ili fontani nbg?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
10.5.2013 10:13:27   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Tanjicak da li mozes da mi napises malo detaljnije o jaslicama u Brace Kovac? Kakve su vaspitacice? Prostor? Kolike su grupe? Nama je taj najblizi pa ce mi on biti jedna od opcija. Ne znam koji treci da navedem. Znas li nesto o Culicima? Videla sam ga na sajtu PU Cika Jova Zmaj. Mi smo sa ove strane Sumica pa mi je taj kod Plavog mosta daleko.
Da li neko zna nesto o jaslicama u Franca Rozmana?
user posted image

Moj Vuk je išao u jaslice "Dečja radost" od decembra 2008. do septembra 2009. godine. Ja sam tada baš bila zadovoljna vaspitačicama, posebno mi je bila draga Mira (ili Mirjana, ne sećam se sad baš tačno), jer mi je uvek detaljno pričala o svemu što sam je pitala. Čak su forsirali i skidanje pelena kod bebaca kad je počelo leto, što olakšava posao roditeljima kod kuće kad krene faza odvikavanja od pelena.
Prostor nije loš. Nemaju klasično dvorište, već jednu ogromnu terasu koja je ograđena, pa na neki način i izgleda kao dvorište, ali nema zelenila.
A u grupi mislim da nije bilo upisano više od 15 dece, a uvek su sa njima dve vaspitačice.

Za druge jaslice koje si pomenula, nažalost, nemam informacija.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
10.5.2013 20:17:07   
Odri Hepbern
Hvala ti! user posted image Sada mi samo ostaje da se prijavimo i da se nadamo da cemo upasti gde mi hocemo.user posted image

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
16.5.2013 21:27:50   
dumisko
Da li neka mama zna ponešto o Štrumfeti I Diznilend jaslama na Voždovcu?

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here