|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
23.9.2012 13:55:57   
sanji
IZVORNA PORUKA: bice devojcica

Sanjiuser posted image user posted image ..    Lilly i kod nas se najcesce donose ribice,grisine i smoki,a klinci to u drustvu smazu samo takouser posted image

Da, da na to sam i mislila. Naravno u neko određeno vreme koje nije predviđeno za obroke.

Gae_gr i kod nas je isti raspored, zato se i slažem sa ovim gornjim zaključkom. Ja po moju decu još uvek mogu da dolazim oko 3 ali ako budem duže radila bilo bi glupo da sede do 6 a da im ne daju bar neki keksić! Užina je u 14:00!

< Poruku je uredio sanji -- 23.9.2012 13:58:11 >


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
23.9.2012 14:01:13   
anajid
I kod nas donose grickalice i to im dajemo tek popodne,posto vrtic radi po 16:30 h a ima dece koja do tad ostaju>Uzina je u 14:00 h,pa normalno onda sve grickalice sipamo na tacne i oni to zajednickim snagama pojedemo.Nikada ne dajem grickalice pre obroka a kamo li umesto obroka ili kao dohranu.Gluposti.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
23.9.2012 14:16:03   
Anoniman
Ne znam koje količine dobijaju ali moje dete ovoliko često ne jede kod kuće. Ona za CEO dan ima tri obroak i dve užine a ovde samo do 3 sata ima dva obroka i dve užine... Još i grickalice pride pa plus ono što će pojesti i kod kuće, meni to zvuči previše...

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
23.9.2012 20:02:40   
cani
Kod vas je taj ruckic nesto mnogo rano.Kod nas je rucak tek u pola 3.Meni to odgovara jer tako i kod kuce jede.I od ujutru na svaka 3 sata imaju obrok ili uzinu i to mi je bas ok.

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
23.9.2012 21:21:15   
simke
IZVORNA PORUKA: sanji

Ma ja nemam problem sa grickalicama, i ne bi se bunila da ih jedu u vrtiću svaki drugi dan, ma i svaki dan, ali ne umesto obroka! To mi je O.K posle ručka (dok čekaju roditelje), tipa neki keksić, nekad i smoki ili bilo šta slično. To bi mu došlo kao neka užinica.

Pa zato su i predlagali grickalice,da im se daju posle ručka,dok čekaju roditeljeuser posted image
Međutim,zabranili su sve,jer je neko dete bilo alergično na kikiriki(jelo je smoki).

< Poruku je uredio simke -- 23.9.2012 21:23:21 >

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
23.9.2012 23:42:27   
draganica
Kod nas je doručak u 8, ručak oko 11-12, pa spavanje, pa užina oko 14:30. Uzimam ga oko 15. To je 2-3 sata razmaka između obroka, plus već oko 15 je kod kuće i ruča sa nama. Kad stižu i grickalice da im daju?
Vaspitačica koja je bila prošle godine mi je na početku preporučila da donosim ono što je dete naviklo da jede i pije kod kuće između obroka, kako ne bi plakalo i tražilo. I ja sam nosila sokić i plazmu. Posle nekog vremena mi je rekla da ne nosim više sokić, jer ne pije, pa baca skoro ceo svaki dan, a plazmu sam nosila uvek onu duplu, kao za svu decu da podeli, ali mi je i to izbacila, jer nije praktikovala da decu navikava na to. Zlatna je bila ta vaspitačica, u svakom pogledu! Ova ne ume da čuva decu, verujte da svi mi roditelji to vidimo, pre nekoliko godina je došla iz bolnice da radi u vrtiću, nema iskustva i kod nje u grupici, kada je sama, uvek je haos. Zato pretpostavljam da joj grickalice služe da ih smiri, ali to nije rešenje, ni za kući, a kamoli za vrtić. Pogotovo što sam primetila u poslednje vreme da mi dete traži grickalice i kod kuće, a neće da ruča sa nama. Ranije je jeo sa nama za stolom sve što sam kuvala, sada bi samo viršle i čips, pa se plašim da i to nije posledica. Ja svom detetu kod kuće nisam nikada kupila čips, na primer. Davala sam mu smoki, plazmu, ali češće voće, voćni jogurt, sokove. Sada vrišti za čips. Valjda imam pravo da tražim da mi dete ne jede lošu hranu?
Nervira me i to što je tako arogantna i traži kao da prosi. Bukvalno se svađamo oko toga. Ona je to i javno tražila od roditelja na roditeljskom sastanku i samo sam se ja bunila. Ostali su u fazonu "ćuti i trpi", valjda svi razmišljaju da je bolje da ne talasaju.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
24.9.2012 9:23:28   
lanajelena
Kod nas je ovako dolazak do 7:30,dorucak 8:30,uzina oko 10:30 ,spavanje,13:30 rucak i onda ja moje pokupim u 14h,nemam pojma da li im kasnije nesto daju,zabranjeno je donosenje hrane i pica(pri tome mislim na grickalice i ostale specije)

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
24.9.2012 9:30:28   
Jeca*
ja sam jutros bas odnela flips i noblice user posted image
mi roditelji stalno donosimo nesto, da vaspitacica ima da im da oko 16h, dok cekaju roditelje. Tako da je meni to ok za decu koja rucaju u 14h a ostaju do 17h pa neka cak i duze

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
24.9.2012 10:35:46   
cani
Koliko pelena pakujete za decu koja idu u jaslice ?

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
24.9.2012 12:13:18   
lanajelena
Moji dok su nosili pelene ja sam pakovala po tri dnevno,uzimale su dok im se ne nakupi pa onda dva,tri dana ne uzmu i tako

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
24.9.2012 12:28:22   
nela79
Matijine vaspitacice su dale dve mogucnosti
ili da nosimo svako jutro po tri pelene,
ili da donesemo recimo 15-20 kom. i kad ostane jos dve tri one nam kazu da ponovo donesemo i to je to. Kako kome odgovara i dabere verziju za sebe.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
24.9.2012 12:36:25   
tijatija
Sad dok nespava, dajem jednu i jedna u ranac, a od sutra obavezne 2 pelene i jedna u ranac, ja mislim da je to sasvim dovoljno.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.11.2012 15:11:10   
marince1
Kod nas u vrticu je otkrivena zutica user posted image

JEdna vaspitacica je ima i kazu da ima i neko dete,ali to su naklapanja.Nemogu da nadjem nasu vaspitacicu,a druge nece da aju nikave informacije.
NA vratimapise da su preduzeli vanredne mere higijene sto podrazumeva dezinfekciju,promenu posteljine,zabanjeno je da deca donose igracke itd.

A kazu da sad i nema neke svrhe da ga ne dovodim u vrtic,jer kose zarazio,zarazio se. user posted image
Neznam da li mi je pametno da ga saljem ili da ga ostavim kuci gde mi je beba.

Da li postoji neki nacin da proverim da nije zarazen pre nego nastupe simptomi.Negde procitah da inkubacija traje 10 do50 dana user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.11.2012 15:42:24   
boba 11
nema koliko znam takva analiza ,a bitno je da saznas tip zutice ,ako je A ja ne bih davala dete i dalje a B se kao sto znate mnogo teze prenosi,moj brat je pre dva godine prelezao pa smo se bas raspitivali,i htela sam deci da utvrdim dal imaju al nam dr rece da ne moze

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.11.2012 18:47:35   
sanji
A zar ne može da se proveri bilirubin u krvi? Mislim da je kod žutice on uvek povišen! Nisam sigurna ali mislim da je tako.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.11.2012 18:56:11   
boba 11
Mislim da je tek kasnije kad se vec pojavi zutilo u ocima user posted image Mom bratu su lecili zeludac jer je povracao i nakon dve nedelje ga jedna med sestra malo zagledala i kaze da su mu oci zute i da proveri bilirubin,tek je onda skontao.E sad kad znate koji je tip u pitanju prema tome se preduzimaju mere,zbog B niko nece praviti neku vanrednu situaciju u vrticu(moj brat sumnja da je dobio preko braunile pri infuziji ili kod zubara) ali ako je A ona je infektivna,ja sam je kao klinka dobila i moji roditelji na moru od ljudi sa kojima smo delili terasu

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.11.2012 19:01:56   
Olga75
Marince , izvadite krv da vidite igM , tako ces biti sigurna sta i kako je

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.11.2012 19:14:22   
marince1
hvala Olga,to je info koja mi je trebala.

Cudno mi je da vrtic nije zatvoren ,mada su zvanicno obolele 2 vaspitacice,sto se tice dece nista se nezna sigurno. user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.1.2013 13:27:49   
Olga75
IZVORNA PORUKA: cupka_1

Najtezi zadak od svih, PRONACI PRAVI VRTIC ZA SVOJE DETE!

Svi, naravno, zelimo najbolje za svoje dete, ali kako da prepoznamo da li je to ono pravo?!
Nadam se da cu vam bar malo pomoci svojim iskustvom, jer je pronaci pravi vrtic u Beogradu… ravno nemogucoj misiji. Vrtic u kom sam radila ,,Deciji svet”, definitivno ne bih preporucila ni najgorem neprijatelju! Pa da pocnem, o nekim stvarima se ne cuti vecno!

Razloga je vise:
• Prvi i najvazniji, gazdarica koja ce vam se sve vreme vestacki smejati i videti vas u obliku evra, a za to vreme ce gledati kako da vas opeljesi i slaze
• Nekvalifikovan ili nestrucni kadar (i ono malo vaspitaca koje vrede, ne obavljaju svoj posao onako kako je neophodno, jer rade za 200e koje jos kasne i po mesec dana, vecina neprijavljena, uz obavezu da rade ugvanom stvari koje nisu njihov posao….., pa su njihove frustracije i nezadovoljstvo razumljivi), koji vas svaki put na vratima doceka uz sirok, VESTACKI osmeh (prosto da pomislite da je sve divno i sjajno ☺), koji naravno traje dok ne zatvorite vrata, a onda slede smrknute i besne face
• Saradnici ne postoje (naravno, na razgovoru za upisu vam se sat vremena pricaju bajke, pokazuju slike ljudi koji tu vise ne rade odavno, ili koji dolaze jednom godisnje za zakletvu, ali sve to zvuci vauuuuuu…. Svasta ukljuceno u cenu), sem onih koje posebno placate
• Cene za sve sto placate, oko tri puta skuplje od realnog (za izlete, saradnike, paketice, predstave, prevoz, ekskurzije, casopise…. pa cak i novac koji posaljete deci za slatkise (jedan pojedu da bi se o njemu pricalo, svi ostali idu u ,,humane svrhe” vlasnice decijeg sveta. Vi, logicno, i ne znate da ste humani
• A kuhinja…. E to je za pricu, em losa, ne sastvalja je nutricionista za pocetak (jer ne postoji), em nekad i ostanemo bez iste zbog kasnjenja u transportu od par sati. Ukratko:
o Rucak, jos hajde nije los, bar su neke kuvane gluposti (sem kad kuvarica ne dodje pa vaspitace kuvaju makarone bez icega, ili prze jaja, nemaju vremena ni vestina za vise), ali to su ,,vanredne situacije” koje vam ne umanjuju cenu, a i kako bi, kad vi mislite da je bilo ono sa jelovnika. Od salata samo kupus (u srecnim danima)…
o Dorucak, opet zavisi ima li ko da ga spremi ili ne, ali uglavnom se tu jedu neke pastete i ostale gluposti (potrositi sto manje para – jedini cilj)
o Vocna uzina, u 99% postu slucajeva, jabuke obrane kraj puta, jer takvih verujte mi, nema u prodaji, onaj jedan posto se nabavi, bas kad se mora (jednom u par meseci)
o Slatka uzina, kao i ostali obroci, zavisi od toga ko je sprema, ali su to obicno po jedna krem bananica, ili po jedan keks (ne plazma naravno), kada vam kazu medeno srce, ne misle na napravljeno medeno srce, nego na po jedno srculence iz kese, kada kazu oblande, jeli su napolitanke….. marmelada koje deca ne jedu na sve strane… da skratim, deca su srecna kada neko slavi rodjendan, jer jedino tad mogu da pojedu nesto ukusno
• Za izlete uvek mislite da traju mnoooogo duze nego sto zapravo jeste, a mi se ustvari samo provozamo busom (tako sto uglavnom sedi po troje dece na dva sedista), protrcimo pola sata tu gde smo stugli, tek da se slikamo (treba nam dokaz da smo isli), i bezimo nazad.
• Onda pravac spavanje, za koga ima mesta u krevetu, ima, za koga nema…. Tu je par cebeta na podu, naravno uglavnom za najmladje, oni ne znaju da kazu
• Sto se aktivnosti tice (koliko para toliko muzike) odradi se bas kad se mora po nesto, tek da mozemo da zamenimo pano i da izgleda kao da smo super vredni, i da se hoce ne moze se jer grupe nisu onakve kako pise na njihvom sajtu, ni brojcano, ni sto se uzrasta tice, tako da su sve vise ili manje mesovite, dinamike se pisu tek da se napisu, ali se ne prate…
• Video nadzor kojim se hvale, ne radi u svim vrticima, ne u svim sobama, traje samo 4h dnevno, I tad vaspitace beze tamo gde ih nema, ili jednostavno okrenu kameru u zid
• I na kraju na, najvaznije, sva ta uzasna usluga (gora od svih drzavih vrtica, verujte mi, realno, ne vredi ni da ona vama placa da budete tamo), kosta 240e za celodnevni boravak I 180e za poludnevni, osim ako ne umete da se cenkate, pa kako se pogodite.

Ukoliko vam sve ovo nije bilo dovoljno, i zelite svoje dete u ovaj vrtic, evo pomoci, da ne trazite predugo ☺




IZVORNA PORUKA: Rivana

Strasno, ja sam taj vrtic gledala za mog Luku, cak sam izvala pitala za cenu ali nam bilo puno pa ga nismo upisali, to je vrtic u B. Jerkovicu koji smo zvali. Da smo imali para upisali bi smo ga sigurno. Strasno za tolike pare ovakva usluga.



IZVORNA PORUKA: sanji

Jezivo!
A ono što je još jezivije je što ne sumnjam u ovo što si napisala!
Moja deca idu u državni vrtić koji je jako mali (4 grupe) ali sam ja baš zadovoljna a vidim da su i one!


< Poruku je uredio Ana RR -- 29.1.2013 20:08:20 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.1.2013 15:01:21   
bice devojcica
Cupka nazalost sve sto si napisala je istina...
Ja sam radila u ovom vrticu mesec dana i pobegla glavom bez obzira..
Horor,blago receno....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.1.2013 15:14:01   
MarijaBg
Ja sam u potpunom soku user posted image Pisite o tome, vecina nas googla za sve sto ih zanima, pa ce tako neko videti i ovo! Ja bi ih prijavila nadleznoj inspekciji da sam svedocila svemu ovome!!!

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.1.2013 15:29:11   
Anck Su Nmaun
Ja zbog takvih stvari nisam ZA privatne vrtice.
I ja sam radila u jednom slicno ovome, i pobegla posle mesec dana...
Nije mi se ni malo svidelo ophodjenje prema deci, ne trude se da pojedu nesto kvalitetno, a i ovo sto im daju Hoces-neces,za tih mesec dana ni jednom nisam videla da su imali neku kvalitetnu aktivnost user posted image ma svega i svacega je bilo a -mojim zaduzenjima o mom poslu necu ni da pricam sta sve nije ocekivala od mene..strasno!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
29.1.2013 15:36:07   
cupka_1
Da je uzas, jeste. Ja sam izdrzala mnogo vise od mesec dana, ne znam kako. Valjda se vodila logikom da je bolje imati bilo kakav posao, nego nikakav, kao i vecina mladih.
Trebalo je to davno prijaviti, ali zaposleni su u frci, roditelji ne znaju sta se desava, ili tek po nesto naslucuju... Uz sve to, inspekcija se uvek najavi, a za tu priliku se sve namontira, i tako u krug...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
2.2.2013 20:21:13   
Majka3Sina
Vrtic na koji vi mislite je Zemlja cuda. Na Telepu. To je super vrtic, i po izgledu i po prgramu. Mi smo tamo isli i deca nikad nisu htela kuci da idu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
2.2.2013 20:38:48   
Majka3Sina

IZVORNA PORUKA: Majka3Sina

Vrtic na koji vi mislite je Zemlja cuda. Na Telepu. To je super vrtic, i po izgledu i po prgramu. Mi smo tamo isli i deca nikad nisu htela kuci da idu.


Ovo je odgovor na jedan raniji post, ali se bezveze nadovezao na ovu groznu pricu. Cinjenica je da u danasnje vreme ne vazi privatno=dobro, drzavno=lose. U svakom slucaju treba se dobro raspitati o vrticu i pratiti svoje dete kada krene.

(odgovor članu Majka3Sina)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here