|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:26:07   
MimaKos
I prasak za pecivo, budu mekse..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:28:53   
sneza24
Ja ne stavljam prasak za pecivo i uvek su mi super palacinke. Nemam recept sve od prilike stavim.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:29:36   
Anck Su Nmaun
Ni ja ne sravljam
Jaja mleko i brasno malko ulja i to je to

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:29:53   
mama Jo
A brasno? Ima li veze da li je tip 400 ili 500?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:30:27   
MimaKos
Ja 400 i kiselu vodu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:39:51   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Joj, a meni uvek ispadnu onako gumenkasti 😢


Ako ih pečeš na laganoj vatri onda su žilave.
Moja drugarica ih tako čvari na laganoj vatri, pa jednu peče 5 minuta. I ne možeš joj dokazati da ne valjaju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:41:26   
MimaKos
Ali pokidas zivce, ja i kad ih normalno spremam ubije me stajanje uz tiganj :))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:41:44   
Anck Su Nmaun
Moguce meni to za sekund gotovo i bas brzo spicim 10 -15 palacinki za veceru npr.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:44:38   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moguce meni to za sekund gotovo i bas brzo spicim 10 -15 palacinki za veceru npr.

Isto ko ce da ih ceka..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:48:05   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo

A brasno? Ima li veze da li je tip 400 ili 500?


Ja ih pravim ovako: 2 jaja(može i više, ja stavim 2), 400gr brašna, 400ml mleka, 400 ml kisele vode, 3 pune kašičice šećera, malo manje od pola kašičice soli, 2 kesice vanilin šećera (ako njega nemam onda ih ne pravim), kašičica praška za pecivo i malo ulja ili rastoljenog putera. Ako je testo gusto (pošto to zavisi od brašna) onda dodajem po malo mleka. Pečem ih na 7ici (od 9).
Iskreno, najviše volim svoje palačinke, nigde nisam bila oduševljena ukusom. Moj pokojni svekar ih je obožavao i uvek bi prvo pojeo gomilu onako nenamazanih, govorio je da su mu tako jako ukusne.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:48:58   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Joj, a meni uvek ispadnu onako gumenkasti 😢


Ako ih pečeš na laganoj vatri onda su žilave.
Moja drugarica ih tako čvari na laganoj vatri, pa jednu peče 5 minuta. I ne možeš joj dokazati da ne valjaju.


E, pa jedino o toms nisam razmisljala. Probala sam da menjam brasno, da stavim da odstoji u frizideru, da nauljim svaku malo...
E, sutra cu bas da vidim za vatru.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:50:13   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo

A brasno? Ima li veze da li je tip 400 ili 500?


Ja ih pravim ovako: 2 jaja(može i više, ja stavim 2), 400gr brašna, 400ml mleka, 400 ml kisele vode, 3 pune kašičice šećera, malo manje od pola kašičice soli, 2 kesice vanilin šećera (ako njega nemam onda ih ne pravim), kašičica praška za pecivo i malo ulja ili rastoljenog putera. Ako je testo gusto (pošto to zavisi od brašna) onda dodajem po malo mleka. Pečem ih na 7ici (od 9).
Iskreno, najviše volim svoje palačinke, nigde nisam bila oduševljena ukusom. Moj pokojni svekar ih je obožavao i uvek bi prvo pojeo gomilu onako nenamazanih, govorio je da su mu tako jako ukusne.



Uslikala sam aad da mi ostane. Hvala.
Javljam se kad napravim 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Palacinke
2.5.2018 22:51:24   
MimaKos
Ja sve odokativno zbuckam

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Palacinke
2.5.2018 23:04:13   
Ana RR
Mama Jo, zaboravila sam da kažem da ja za svaku palačinku umočim kašičicu u ulje pa pokapam po tiganju. E sad, moj tiganj je već star (ali su mi palačinke najlepše u njemu) pa je to možda tebi nepotrebno. Ne budu masne ali se lepše ispeku kod mene.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Palacinke
2.5.2018 23:08:42   
Anck Su Nmaun
To sto kazes to je navika. I meni su moje palacinke najlepse user posted image i deca ih jako vole. Ja uzimam tiganj onaj mali bas za palacinke i tamo ti ulje ne treba.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Palacinke
2.5.2018 23:10:38   
MimaKos
Ja imam neki tezak kao tuc, ovi novi fency se odmah izdeformisu i laki ko pero.. i ja premazujem ali.odmah stavim na 5, ko ce da ih ceka.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Palacinke
3.5.2018 7:11:31   
Duškić
Meni je bitno da stavim pola vodu, a pola mleko .
A tiganj imam neki tefal od skoro i fenomenalan je, pakacinke preukusne. A najlepse su mi kad odem kod mame i ona napravi deci pa se i ja uslihtam.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Palacinke
3.5.2018 9:03:45   
gagana83
Ja to od oka pravim, samo gledam da bude pola mleko, pola voda, najbolje kisela. I ostavim testo da odstoji, kad ne zurim. Ono sto sam primetila je da je mnogo bitno koje brasno koristim, ne samo tip brasna vec i proizvodjac. Nekako su mi najlepse sa brasnom Fidelinka.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Palacinke
3.5.2018 9:05:17   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

To sto kazes to je navika. I meni su moje palacinke najlepse user posted image i deca ih jako vole. Ja uzimam tiganj onaj mali bas za palacinke i tamo ti ulje ne treba.


Naravno, ima i toga. Ali recimo, skoro niko ne stavlja vanilin šećer u testo a meni bez toga to nije palačinka. Kad treba da ih pravim prvo gledam imam li vanilin šećer u kući, ako nemam nema šanse da ću ih praviti.
Imam i ja tiganj baš za palačinke ali ne vredi, najlepše su mi u ovom starom, običnom, Tefal. U njemu su mi najlepše. Tako kad jednom godišnje pržim pomfrit (pošto uvek pečem u rerni) isto imam šerpicu samo za to user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Palacinke
3.5.2018 9:06:30   
Ana RR
Jeste, gagana, od brašna baš zavisi. Jako su nam loša brašna, inače.
I ja ostavim testo bar pola sata da odstoji pre pečenja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Palacinke
3.5.2018 9:24:54   
mama Jo
Mrni mama stalno govori da je do brasna 😊
Puno vam svima hvala na savetima, nadam se da cu konacno i ja postati majstor za palacinke 😊
Ana, ja sad od tebe prvi put cujem za vanilin secer ☺

A kazite mi jos, da li je mozda dobar i onaj aparat za pecenje palacinaka? Moji dobili za slavu sad nedavno, i mama me pita da li hocu da mi da...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Palacinke
3.5.2018 9:29:08   
IvanaSK RR
I ja spremam otprilike ovako kao Ana, i isto obavezan vanilin secer.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Palacinke
3.5.2018 9:35:45   
milicicak
Ja ne stavljam mleko u palacinke i obavezno stavim vanilin secer. I ne znam zasto uvek stavim mlaku vodu kad mutim palacinke. Otprilike pravim ovako
3 jaja, 1 soljica mlake vode, 1soljica kisele, 3 soljice brasna umutim mikserom pa dodam jos kisele vode da razredim pa dodam malo soli i vanilin secer. Zagrejem ulje na tiganju pa vrelo sipam u smesu i ne dodajem vise dok pecem

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Palacinke
3.5.2018 9:43:55   
Ana RR
Mama Jo, vanilin im da prelep ukus. Ne bih znala za aparat, nisam koristila. Probaj, možda bude ok.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Palacinke
3.5.2018 9:47:15   
Sanjica26 RR
I ja obavezno stavljam vanilin secer.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka
Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here