|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Palacinke
3.5.2018 11:19:45   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

I ja obavezno stavljam vanilin secer.

Isto, ne znam da li ste videle, ima da se kupi posebno brasno, bas se zove Brasno za palacinke u Tempu, ne ona govova smesa.. Mnogo njih mi reklo da je super a nije skupo, oko 70 din kg..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Palacinke
3.5.2018 11:44:10   
IvanaSK RR
Ja upravo napravila palacinke, al nemam mleka, pa je islo kao sto Milicicak sprema user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Palacinke
3.5.2018 12:13:35   
Ana RR
Sad se i meni jedu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Palacinke
3.5.2018 13:04:15   
mama ivane
Uh moji ukucani obozavaju palacinke, super recept !

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Palacinke
24.5.2018 20:39:49   
smeško
Evo mojih upravo spremljenih palacinki:
- 2 jaja
- so,
- 10 kasika jecmenog brasna
- 5 kasika kukuruznog brasna
- 1/2 praška za pecivo
- 1/2 case mleka
- 1 casa jogurta
Umutiti jaja, pa dodati mleko i jogurt i na kraju brasno, so i prasak za pecivo.
Peku se u teflonskom tiganju oko minut po strani. Ispadnu malo deblje, poput americkih, debljinu sami odredjujete.
Filujete cime zelite, ja stavljam pavlaku, pa sunku, pa narendam kackackavalj.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Palacinke
24.5.2018 21:26:04   
Maraj
Smesko kad bi stavila psenicno umesto jecmenog jel isti promer?
I jel ih uvijas kao ove "obicne" palacinke ili kako?
A ulje?

< Poruku je uredio Maraj -- 24.5.2018 21:27:01 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Palacinke
25.5.2018 8:32:01   
smeško
Isto je i sa psenicnim. Ne uvijam jer ih pecem deblje, kao americke. Ulje ne stavljam. Tako ne stojim satima uz sporet, a deca jedu zdraviju varijantu i ne umaste prste kao sto umeju, lepo im iseckam i bockaju vijuskom.user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 25.5.2018 8:33:51 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Palacinke
25.5.2018 8:44:37   
Maraj
Smesko jel ni na tiganj kad ih przis ne stavljas ulje? Ne zalepe se?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Palacinke
25.5.2018 11:56:05   
smeško
Samo prvi put podmazem mašću, ne koristim ulje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Palacinke
26.5.2018 15:27:45   
vocicana
Kod mene ce na meniju sutra biti palacinke
Moje su najjednostavnije i uvek tanke i fine. Nisam odavno jela americke palacinke.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Palacinke
4.2.2020 7:02:24   
branki*
Ja pravim ok palacinke.tanke su,ne lepe mi se,ali mi nekako budu suve,ne budu ne znam kako da opišem. .Kao one na ulici što kupimo,ne budu takve.mislim da je do tiganja.ne znam.



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Palacinke
4.2.2020 7:06:11   
bubulence
Branki ja obavezno stavim mast umesto ulja i onda budu predivne. Mekane, tanke, i posle dva dana su lepe i deluju sveze. Nemam recept pravim sve od prilike. Ako stavim ulje budu lepe dok su tople ali cim se ohlade budu nekako suve ivice


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Palacinke
4.2.2020 9:14:39   
Ana RR
Ja stavljam ulje ali nisu suve, a nisu ni masne. Baš budu lepe. Prekjuče sam ih pravila, Marku došao drug pa da se zaslade.

Mislim da je to i do pečenja. Moja drugarica jednu palačinku peče čini mi se 10 minuta. Na slaboj vatri ih davi pa budu jaaaaako žilave, meni je to bzvz.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Palacinke
4.2.2020 12:15:49   
branki*
ja sam uvek do sad stavljala ulje,malo stavim i u testo i svaki put onom cetkicom podmazem malo,vrlo malo tiganj.
i nisu samo krajevi,nekako su mi cele suve,nisu socne,jedre/mozda mi je suvise zitko testo?ili je do tiganja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Palacinke
4.2.2020 12:18:38   
bubulence
Branki ja stavim i u testo dosta, ulja/masti. Ako stavljam mast onda ne premazujem tiganj, ako je ulje onda moram malo. Moguće da je i do tiganja. Kupovala sam 2-3 puta neke kao teflonske za palacinke ali ni jedan mi nije dovoljno dobar. Uvek se vratim na tiganj koji sam nasledila jos od bake 😁❤️


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Palacinke
4.2.2020 12:20:33   
branki*
koiko dosta,bubi?
ja stavim otprilike pola one soljice za kafu,manje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Palacinke
4.2.2020 12:34:26   
bubulence
Ne znam sa koliko brasna pravis. Ali npr na oko 600gr brasna stavim jednu donkafe soljicu ulja. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Palacinke
4.2.2020 12:37:33   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: branki*

ja sam uvek do sad stavljala ulje,malo stavim i u testo i svaki put onom cetkicom podmazem malo,vrlo malo tiganj.
i nisu samo krajevi,nekako su mi cele suve,nisu socne,jedre/mozda mi je suvise zitko testo?ili je do tiganja.


Imam jedan recept po kome pravim (4 jaja, 400 ml mleka, 400ml kisele vode, 400gr brašna, pp, vanilin šećer, so) ali sam ja smanjila količinu jer mi je ovo mnogo pa to bude ovako

2 jaja, 1 kašika šećera, pola kesice praška za pecivo, malo manje od pola kašičice soli, 10 puuunih kašika brašna (moje kašike su velike pa to bude sigurno oko 300gr), 500ml mleka i kisele vode da se dobije dobra gustina. Na kraju sipam oko 50ml ulja. Ostavim testo barem pola sata u frižideru, kada ne žurim sa spremanjem. Testo se stajanjem zgusne pa pre pečenja promešaš i vidiš da li treba još tečnosti i dodaš mleka ako treba. Doooobro zagrejem tiganj pre nego što počnem da pečem, kada je zagrejan, umočim kašičicu u ulje (sipam malo u šoljicu) i samo pokapam po tiganju (to radim posle svake druge, treće ispečene). Pečem na 7mici (od 9 jačina), bitno je da se ne čvare dugo inače će biti žilave. Slažem na veliki tanjir i poklopim velikim poklopcem.

Jooj sad mi se jedu user posted image omiljene sa maple sirupom i krupno mlevenim lešnicima user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Palacinke
4.2.2020 12:43:06   
bubulence
Da, ne smeju dugo da se peku jer se isuše, bar sam ja stekla takav utisak. Ja pecem na struji i to na najjacoj temperaturi, bukvalno po 20 sekundi sa svake strane. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Palacinke
4.2.2020 14:25:03   
Didy
Ja ne stavljam ulje u testo, već pokapam par kapi pre svake na teflon. Stavim dve kesice vanilin šećera, volim kad se oseti vanila, pp ne stavljam jer volim kad su tanke i pravim samo s mlekom, eventualno dodam malo kisele vode, ali vrlo malo. Pečem isključivo na plinu skoro na najjačem. Čim ulijem u tiganj, odmah okrećem jer se odmah stegne. Ne znam da l se s jedne strane peče i 3 sekunde, a onda s druge pustim 10-15 sekundi. Ne budu bele, naprotiv.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Palacinke
4.2.2020 14:53:10   
Ana RR
Didy i ja obožavam kada mirišu na vanilu user posted image nije to to ako palačinka nema taj miris. Imala sam do skoro domaći vanilin šećer (šipka vanile zabodena u sitno mleveni šećer, potrošila sam).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Palacinke
4.2.2020 14:57:52   
mama Jo
Ja ne stavljam pzp u palacinke.... i ulje isto ovako kao Didy, i to sto manje onako bukvalno par kapi.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Palacinke
4.2.2020 15:05:07   
Didy
Ana, ta šipka vanile je odlična. Moraću je opet negde potražiti. U nedostatku se zadovoljim i vanilin-šećerom iz kesice. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Palacinke
4.2.2020 15:26:00   
gagana83
Ja nemam recept za palačinke, sve pravim od oka. Takođe ne stavljam pzp. I uvek ostavim testo da odstoji pre pečenja, osim kad žurim. Nisam nikad probala sa mašću, baš ću probati sledeći put.





_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Palacinke
4.2.2020 15:28:05   
Ana RR
Meni su lepše sa pzp. Ne poraste testo, budu skroz tanke ali su nekako laganije, ne znam kako da objasnim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here