|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 13:54:40   
marince1
Napomenucu i da ih je castila na kraju,kad su posao vec zavrsili!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 14:10:24   
mamanp
Marince, 50 dr, 50 sestrici...50 babici...oduzi se spisak user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 14:34:49   
marince1
Ispravka dr 100  user posted image user posted image user posted image ,jes spisak poduzi,al nekorece 200-300 samo za dr!!!
U svakom slucaju to je mnogo para.U mojojoklini 60 % ljudi radi za minimalac od 15.000-20-000 mesecno!
A to ''cascavanje'' nije jedina stvar koja ti treba u tom periodu!Odakle?!?
A znam i neke koji rade kod Kineza za 6000 iili 8000 mesecno!Zamisli to!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.5.2009 9:14:49   
tomic
Pa super ako je tako... meni rekose drugacije. Da ako im das 1000, kazu kako ih ponizavas i nasta to lici... itd

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.5.2009 10:01:44   
marince1
Malo im hiljadu evra?!?
Ma odakle ljudima tolike pare?

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.5.2009 10:52:59   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sestra koja je došla po mene (na otpustu posle 5 dana u porodilištu) me je pitala: "Jel vama Dr XY u rodu?", rekla sam: "Jeste, to mi je tata.", ona me je pitala "Bože, pa što nam niste rekli?", a ja jednostavno nisam želela da im kažem. Dr koji je radio CR je znao, ali ni jedna sestra nije znala, pošto sam imala dva prezimena (devojačko i udato), pa se nisu udubljivale.

Ma Tasho,ti ćeš meni morati "pozajmiti"svoje devojačko prezime kada se budem jednog lepog dana porađala,pa kad budem ulazila u Betaniju ima iz svog glasa da se derem:meni je Dr XY u rodu!user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.5.2009 10:57:15   
tomic
Ne 1000, 100. zeznuh seuser posted image

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.5.2009 15:22:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sneža

Ma Tasho,ti ćeš meni morati "pozajmiti"svoje devojačko prezime kada se budem jednog lepog dana porađala,pa kad budem ulazila u Betaniju ima iz svog glasa da se derem:meni je Dr XY u rodu!user posted image


To ti je draga mač sa dve oštrice: šta ako neka sestra ne voli Dr XY? user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.5.2009 15:48:17   
Sneža
Tasho,ako je tata kao ćerka nema šanse da ga ne voleuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.5.2009 15:52:26   
Anoniman
user posted image hmmmmm neću uopše da komentarišm... ipak vi znate moju dobru stranu. user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.5.2009 15:55:32   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image hmmmmm neću uopše da komentarišm... ipak vi znate moju dobru stranu. user posted image

user posted image na tu dobru stranu sam i mislila,o onoj drugoj nećemo...user posted image


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
27.5.2009 14:16:53   
jupi

Ja sam se porodila 12.5 u betaniji,naravno da nisam nikog castila cak nisam znala ko i radi u smeni i sta da vam kazem uzasuser posted image
Ali jako lose sam prosla jedva ostala ziva, i sta reci nemas nikog ne poradjaj se dok ne nadjes vezu ili nekog ne castis,da ti bar malo paznje ne pokloni.
naravno cast izuzecima,Moja prica nije bila lepa.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
27.5.2009 14:20:13   
Anoniman
Napiši nam svoje iskustvo u temi o Betaniji, ako želiš.

(odgovor članu jupi)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
27.5.2009 14:41:01   
marince1
Jakomi je zao sto ovo cujem a posebno sto se to tebi dogodilo.
Tuzno je sta se sve sme u zemlji Srbiji!!!

(odgovor članu jupi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 11:18:47   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

Dve drugarice koje su se skoro porodile su castile lekara koji im je vodio trudnocu 300 evra nakon porodjaja...
HM!

Ja sam nesto razmisljala...
Taj DR je OK covek i vodi i moju trudnocu ali nije porodio nijednu od njih...Jednostavno, isle su kao i ja kod njega privatno a u porodilistu ako se potrefis u njegovoj smeni OK ako ne...drugi lekar...

Ja ne znam da li je to praksa da se radi ili sam ja luda pa ne kapiram ali...
meni je to suludo!
Jednostavno, razmisljam...ostavljam 4000din svakog meseca kad odem kod nega na pregled (privatna klinika)...
DAj boze da sve bude OK na porodjaju i slicno ali...
ZASTO BIH CASTILA LEKARA???
I TO TOLIKOM SUMOM???

OK mi je doneti coveku Viski i slicno ali...

Sta vi mislite o tome?

ako ima tema..unistite ovu...



IZVORNA PORUKA: JULIE

Ja sam doktorici nosila pokloncice u vidu pica,bombonjere ali novac nikada.Moje rodjake iz Leskovca posle SVAKOG pregleda tutnu lekaru po 50e,doduse,tami su i mnooogo nemarni.Mene je u gradskoj porodila neka dr koja mi nije vodila trudnocu,ali zena je zasluzila ne 300,nego hiljadu eura,divno stvorenje,nemam reci.Dok sam se ja poradjala moja dr je radila u smeni i nije ni dosla da me vidi,tako da...Meni je malo suludo davati toliki novac,ne znam..


IZVORNA PORUKA: OTI

pa i meni Julie...razmisljala sam: "ako ne daj boze nesto krene tesko da ne kazem po zlu i on, taj moj DR mi se nadje..pa i da ne zalim da ga castim"
ali ovako...pro forme i po difoltu dati pare...tek tako...
Ako me porodi neki drugi DR zasto bih ja mom dala 300 evra pride samo zato sto mi je uradio deset puta ultrazvuk a i za to sam posteno platila...

Ne znam...

Ova moja drugarica je isla logikom:
"ko zna za sta ce mi jos trebati"




IZVORNA PORUKA: cipiripi

to ti je ulaznica za stvari ubuduce.. tako ljudi razmisljaju..
moja svekrva je castila doktoru posle operacije stitne zlezde a ona je sad tu za mene 24 h dnevno..
bem li ga da li ispravno ili ne...



IZVORNA PORUKA: cipiripi

a u porodilistu su ti babice i glavne sestre vaznije od dr user posted image pricale smo o tome.. user posted image


IZVORNA PORUKA: JULIE

Moja sestra je vodila trudnocu kod lekara koji ima privatnu ordinaciju,ali radi i u bolnici.Ona je njemu dala pare i pare,i dogovorili su se da je on porodi.Naravno,da bi to uradio ona je morala da tempira po njegovom slobodnom vremenu.Ona nije bila ni otvorena,ni bolovi i dogovorili su se da je porodi na dan termina.Dao joj je vaginalete neke,injekcije indukciju,namucila se uzasno jer se silom poradjala,i to samo zato sto je htela bas tog lekarauser posted image A,evo ja hvala Bogu savrsen porodjaj pod vodjstvom dr koju nisam poznavala.Sta sam ovde sve iscitala,jeza me hvata za drugi porodjaj ali kako sam sebe hrabrila za prvi,tako i sad NISAM JEDINA KOJA SE PORADJA


IZVORNA PORUKA: Nedja

Iako sam imala tezak porodjaj, nikada, ali apsolutno NIKADA ne bih dala lekaru pare za ono sto je njegov posao i za sta je vec placen, tako samo podsticem truljenje ionako natrule drzave, i podsticem korupciju. Meni je to suludo i odvratno, pogotovo sto ja ne znam ni kako izgleda dr koja je mene porodila, pojavila se na dva minuta pred kraj i to je bilo to.


IZVORNA PORUKA: LillyT

Upravo tako. Svi oni dobijaju platu da rade svoj posao, zasto bih ja bilo koga placala dodatno. Ok je ako vec zelis da pocastis sestre i osoblje jer su eto ucestvovali u necemu lepom kao sto je dovodjenje bebe na ovaj svet, ali davanje para za tako nesto je odvratno. Mislim da sam vec pisala kako smo se momak i ja dogovorili da u slucaju da nam bilo ko trazi dodatne pare (ne racunam apartman i epidural i tako to) da lepo prijavimo. Mozda je greska sto se stalno cuti o tome, pa je to postalo normalno. Ja sam postavila clanak o tome kako je u Subotici dr trazio (cini mi se) 200 evra za skidanje konaca posle porodjaja?!? Sramota, takvi su degradirali lekarsku profesiju.

Malo off, jedva cekam da ovde (jednog dana) zazivi i privatno osiguranje, pa da lepo placamo dodatno, ali da imamo normalnu uslugu, jer verujem da ce to da umanji korupciju.


IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: OTI

pa i meni Julie...razmisljala sam: "ako ne daj boze nesto krene tesko da ne kazem po zlu i on, taj moj DR mi se nadje..pa i da ne zalim da ga castim"
ali ovako...pro forme i po difoltu dati pare...tek tako...
Ako me porodi neki drugi DR zasto bih ja mom dala 300 evra pride samo zato sto mi je uradio deset puta ultrazvuk a i za to sam posteno platila...

Ne znam...

Ova moja drugarica je isla logikom:
"ko zna za sta ce mi jos trebati"





Ovom logikom se vode mnoge zene. Ne znam za druge, ali ovdasnji lekari smatraju za normalno da im se cusne koja para posle porodjaja, ili bilo kakve intervencije, sestre u porodilistu se otimaju koja ce da iznese bebu pri izlasku iz bolnice jer znaju da ih cekaju pokloni i pare.
Meni se sa drugim detetom desilo da je dr koji me je porodio, posle podne (sto je sve nas iznenadilo) dosao u sobu samo da bi mi rekao da mi je losa krvna slika i da bi mi trebala koja boca krvi. Uspanicena sam pozvala muza, on jadnicak dosao i pita me da li treba da mu se da jos para, sto ja naravno nisam dozvolila (dovoljno je cascen posle porodjaja). Otisao mm u lekarsku sobu, razgovarao sa dr i ujutru u vizitu meni on kaze da je razgovarao sa mm i da ne treba da mi se daje krv. Samo je cekao da mu se tutne jos para.
Vrlo sam razocarana sa lekarima i sestrama...pa oni su polozili tu zakletvu i njihov je posao da lece ljude i zbog toga i primaju platu, a oni ocekuju od pacijenta da im jos trpa u dzep. Zna se tacan iznos koji se daje lekaru posle porodjaja; kad babica prenese bebu kroz hodnik da je otac vidi i pri izlasku iz bolnice. Ne znam samo kad ce lekari poceti da rade posao za koji su placeni a da ne ocekuju "cascavanje". Pitam se samo sta je sa ljudima koji nemaju da "cascavaju", hoce li se oni zajmiti da bi odveli zenu da se porodi?



IZVORNA PORUKA: minavb

Poludim svaki put kad se pomene cascavanje doktora. Nikada im ne bih platila za ono sto im drzava vec placa i tu diskusije nema. Ipak, sada sam u malo drugacijij situaciji i mojoj doktorici planiram da kupim poklon kad me porodi. Zena me vodi privatno i ni jedan pregled mi ne napalcuje a i drugarica nam je. Da nije takva situacia, da me neko drugi poradja, nikad ne bi davali novac ili poklon skuplji od flase pica.


IZVORNA PORUKA: anci 81

Meni je ovo prva trudnoca,pa bas i nemam nekog iskustva,ali sam cula razne price o tom cascavanju i bas smo mm i ja pre neki dan diskutovali o tome.Dati 300e za mene je mnogo,a ne znam ni zasto bih dala? Pa to im je posao! Sto kaze Oti,zar je malo sto svakog meseca ostavljam minimum 4000 din. i jos da im dam pare za nesto sto se skroz podrazumeva da im je "duznost" da urade?! Ajde dati neki viski ili tako nesto...To mi je ok....Nemam pojma...MM kaze ma koga da castim,zasto? A opet znam da svi oni to cekaju...nemam pojma...


IZVORNA PORUKA: Nedja

Naravno da ce zene koje caste dr imati daleko bolji tretman. Ali ja sam se i bez toga porodila, i prezivela, i tako ce biti sa svima, i ne samo kod porodjaja, nego bilo kakve intervencije ili operacije. Iskreno, bole me bas ona stvar da le ce me obilaziti i pitati kako sam. Verujem da ce svoj posao obaviti i ako im ne platim, a to dal ce mi se sestre smeskati i maziti me...imam za to muza i dete.
Mina, to sto ces ti kupiti nesto tvojoj drugarici-doktorici je druga prica, pa sve i da ti naplacuje preglede-drukcije je, mnogo intimnije.



IZVORNA PORUKA: anci 81

To i ja mislim.Porodicu se i sa i bez cascavanja.Da meni zavisi kakav ce mi biti porodjaj od toga koliko cu im dati,ne bih pitala sta kosta,a ovako oni samo rade SVOJ posao! Znaci,svejedno cu se proditi! Neka je meni Bog u pomoci,od ljudi je slaba vajda. Sto kazes, sta ja imam od njihovog smeskanja?


IZVORNA PORUKA: mamanp

Da je meni kod prvog porodjaja bila pamet (da sam na vreme "castila") kao kod drugog, ne bi mene usivali posle cetiri sata nego bi me gledali ko princezu.


IZVORNA PORUKA: anci 81

Znaci,ako castis-castis pre porodjaja? Ne kad sve prodje?


IZVORNA PORUKA: mamanp

Draga moja, mm je dao dr pre porodjaja, babici kad su preneli bebu kroz hodnik i kad sam krenula kuci sa bebom (zaboga, da se ne obrukamo). Nije mi zao sto je dao dr, zao mi je sto je dao babici i sestri, ali to smo mi krivi sto smo ih naucili tako.


IZVORNA PORUKA: ljubavce

moj doktor ne uzima ponudjeni novac sto se i dokazalo kada je porodio moju jetrvu u junu prosle godine. Tako da smo mm i ja odlucili da mu kupimo neki pokloncic.


IZVORNA PORUKA: anci 81

IZVORNA PORUKA: mamanp

Draga moja, mm je dao dr pre porodjaja, babici kad su preneli bebu kroz hodnik i kad sam krenula kuci sa bebom (zaboga, da se ne obrukamo). Nije mi zao sto je dao dr, zao mi je sto je dao babici i sestri, ali to smo mi krivi sto smo ih naucili tako.

E pa to "da se ne obrukamo" mene izludjuje! A sto je to bruka? Kao kad bih svaki put castila lekara opste prakse kad se prehladim i odem kod njega. Glupost! Imam ja jos do toga,i ako treba koliko god da treba pare ce se naci,ali sto mene bre boli ta nepravda,ta korumpiranost... Mozda ja i nemam i jos trebam da se zajmim da bih castila nekoga sto je radio svoj posao...Ma... Bezobrazluk!


IZVORNA PORUKA: ana77

Ja mislim da doktore treba castiti cokoladom i kafom u smislu neke paznje i osnovne zahvalnosti jer ipak nije mala stvar u pitanju. Ali nista vise od toga jer oni pobogu primaju platu za to sto rade.
Ja radim kao profesor u skoli i zamisljam situaciju da meni djaci dodatno placaju casove i da ja tek onda upotrebim sve svoje znanje i umece da bih im prenela znanje. Pa morala bih da budem bas jako los covek da bi to bilo tako.
Svi mi volimo znake paznje i necu da kazem da ne volim kad mi neko kupi cvet ili neku sitnicu kad je 8. mart ali niti to ocekujem niti to utice na moj odnos prema djacima :D!
Tako zamisljam i doktore. Ako ce da me ostave tamo da mi umre dete zbog njihovog nemara jer nisu dobili pare onda ce da zavrse u zatvoru i za to cu se licno pobrinuti :D!



IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: anci 81

E pa to "da se ne obrukamo" mene izludjuje! A sto je to bruka? Kao kad bih svaki put castila lekara opste prakse kad se prehladim i odem kod njega. Glupost! Imam ja jos do toga,i ako treba koliko god da treba pare ce se naci,ali sto mene bre boli ta nepravda,ta korumpiranost... Mozda ja i nemam i jos trebam da se zajmim da bih castila nekoga sto je radio svoj posao...Ma... Bezobrazluk!


Izludjuje i mene, ali mi smo ti koji su ih navikli na "cascavanje". Mojeg dobrog prijatelja dete je operisano u BG od srca, dr-u su nudjene pare posle operacije, ali on covek nije hteo dinara da uzme, rekavsi da je za njega najvaznije da je dete dobro podnelo operaciju i da se sve dobro zavrsilo. E, to je za mene dobar lekar i pre svega dobar covek, ali takvih je (bar ja mislim) malo.


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Da i ja prozborim na ovu temu. Ja sam privatno vodila trudnoću, kod dr koji radi u Frontu. Svaki pregled je bio min 50evra, a nekad i više. Taj dr me primio u porodilište, pošto sam morala na indukciju, i toliko - posle porođaja me nije ni obišao. Čak i da jeste, ja mu ne bih platila, jer sam mu se nadavala para i para u toku trudnoće. Porodio me odličan dr koji je bio u smeni, i mm mu je odneo piće, njemu i anesteziologu.
Moja prijateljica je vodila trudnoću isto kod dr koja je u Višegradskoj, i ta dr je uradila gomilu pregleda u Višegradskoj (a ne privatno, a mogla je) i moja prijateljica nije platila te preglede, niti pribavljala upute, baš se ta dr pokazala super. Nju su posle porođaja častili 300 evra, čini mi se, ali kažu da je zaslužila svaku paru, jer bi te pare ionako dali da su svaki pregled išli privatno kod nje.


IZVORNA PORUKA: gagins

Ja se zgrozim kad cujem takve price,moja dr koja mi vodi trudnocu radi samo u DZ pa sam na porodjaj isla sa znanjem da nemam pojma kome cu zapasti,mislim da je tako mnogo bolje.Posto sam porodjena hitnim carskim rezom,lekara koji je uradio operaciju sam videla dva puta,prvi put kad je dosao da mi kaze da ce me poroditi carskim i kad se predstavio,a drugi put me je obisao u sobi nekoliko sati posle porodjaja da proveri kako sam i da mi kaze da je sa bebom sve ok!Znaci nikakve pare nije dobio od nas.Mada sam se u bolnici druzila sa zenama koje su isle samnom u skolicu(sve smo se nekako porodile u par dana razlike) koje su govorile da treba lekarima da daju oko 300eura za carski.Bila sam veoma iznenadjena,nista bolji tretman nisu imale od mene,a ja sam izasla da nikome nisam nista dala i niko nista nije trazio od mene!



IZVORNA PORUKA: anci 81

I meni moja dr. radi samo u domu zdravlja,ne u bolnici i isto tako ko zna kome cu zapasti...


IZVORNA PORUKA: buhla

Meni je žao što je nama nametnutno da većina tako razmišlja da treba dati lekarima i sestrama pare... za to su se školovali, pa oni rade svoj posao i za to su plaćeni!

Zakleli su se da leče, spašavaju živote, porađaju... Trebalo bi ih češće podsećati na nju!

HIPOKRATOVA ZAKLETVA


U času kada stupam među članove lekarske profesije svečano obećavam da ću svoj život staviti u službu humanosti.
Prema svojim učiteljima sačuvaću dužnu zahvalnost i poštovanje.
Svoj poziv ću obavljati savesno i dostojanstveno.
Najveća briga će mi biti zdravlje mog bolesnika.
Poštovaću tajne onoga ko mi se poveri.
Održavaću svim svojim silama čast i plemenite tradicije lekarskog zvanja.
Moje kolege će biti braća.
U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene uticati nikakvi obziri, vera, nacionalnost, rasa, politička ili klasna pripadnost.
Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog početka.
I pod pretnjom neću popustiti da se iskoriste moja medicinska znanja, suprotna zakonima humanosti.
Ovo obećavam svečano, slobodno pozivajući se na svoju čast.




IZVORNA PORUKA: mamanp

Ja sam mnogo razocarana u lekare, zaista jesam. CAST IZUZECIMA, ali znam toliko primera gde se lekar nije ponasao u skladu sa zakletvom kojom se zakleo.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 16.1.2010 11:19:18 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 11:20:09   
mamanp
Alex, posteno si se naradilauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 11:20:17   
buhla
Alexx user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 11:21:57   
gina
Nikoga nisam častila! To je van pameti i suludo! Što bih nekog častila zato što radi svoj posao? Da li i nama treba tako neko s vremena na vreme da "tutne" koje pare da nas časti zato što radimo svoj posao?
Ako je to normalno, onda može, ali koliko njima toliko i drugima.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 11:33:35   
*Alexx*
Napisala sam i u prošloj temi, htela sam da kažem "Forumašice, seliMO se tamo", onako je ispalo kao da ja vas nešto teram, daleko bilo user posted image

Ma, samo da mi lepo razmenjujemo iskustva user posted image

< Poruku je uredio Alexx RR -- 16.1.2010 11:34:15 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 11:35:39   
usamljena
IZVORNA PORUKA: marince

Jakomi je zao sto ovo cujem a posebno sto se to tebi dogodilo.
Tuzno je sta se sve sme u zemlji Srbiji!!!


user posted image Nije samo u Srbiji, tako je svagdje. Samo daj, daj, daj ...


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 11:42:48   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Napisala sam i u prošloj temi, htela sam da kažem "Forumašice, seliMO se tamo", onako je ispalo kao da ja vas nešto teram, daleko bilo user posted image

Ma, samo da mi lepo razmenjujemo iskustva user posted image



Niko to nije ni pomislio... (iskreno, ja to nisam ni videla, dok se nisi sama ispravila)user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 11:45:24   
Dora
IZVORNA PORUKA: gina

Nikoga nisam častila! To je van pameti i suludo! Što bih nekog častila zato što radi svoj posao? Da li i nama treba tako neko s vremena na vreme da "tutne" koje pare da nas časti zato što radimo svoj posao?
Ako je to normalno, onda može, ali koliko njima toliko i drugima.


user posted image
Mislim da se doktori i sestre tako i ponašaju jer su naviknuti na te malograđanštine. Ko je od tog običaja stvorio obavezu- mi. Ja naravno nisam nikog častila. U Betaniji sam loše prošla pa nisam ni mislila o tome, na izlazu je bilo: kafa, čokolada od 300gr. i flaša pića ( ne skupog) čisto da se sestrice iz smene počaste. To je druga stvar. O onom tutkanju para i ne mislim niti mi pada na pamet. Kad bi mi neko tražio, sigurno bih dala ali " u saradnji sa MUP-om" pa hoćemo da živimo u Evropi, onda moramo tako i da se ponašamo!

< Poruku je uredio Dora -- 16.1.2010 11:46:31 >

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 17:22:30   
Anoniman
Procitala sam sve sto ste napisale...I jos sam cvrsca u svom uverenju da je to suludo...
Katastrofa!

Ja definitivno necu da mu dam ni dinara!
Neka se nosi ako mu je to potrebno da porodjaj uradi kako najbolje zna...

Neka je svima njima njihov obraz i savest ..pa neka se sa tim nose...
Ako otaljavaju trudnice koje ne plate unapred...Sramota!

U pravu ste za to da se kod nas to podrazumeva i da oni ocekuju...
Od mog muza ce maksimalno da dobiju bombonjeru ili kafu i to je to...
Neka pevaju od srece i za to.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 17:29:00   
SUPER MAMA
Ja nisam castila ni sestre niti doktora a i nije mi palo na pameti.
A inace cimerke u sobi  vec su to isplanirali i to najmanje kao za babicu cvece ili bombonjera, a za doktor od 50 evra pa nagore.
Onda doktori ne treba da rade za platu zivece samo od baksiza.
Mozda izgleda glupo od moje strane, ali to je moj stav nemora da znaci da sam u pravo.
Ali posle nemojte da tuzite doktore da su korumpirani jer takvi su zbog ljude koi ih caste.Retke su doktori koji ce reci Ne na poklonu jer kao neprijatno im je da odbiju pogotovo kada narod navaljuje da uzmu pare.I to sam videla nazalost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
16.1.2010 17:34:02   
gagana83
 Znas kako,ja sam imala dogovor sa jednom doktorkom da me ona porodi,medjutim posto se sve odvilo vrlo brzo,ona nije stigla da dodjeuser posted image .Da me je ona porodila,sigurno bih je castila jer bi to podrazumevalo da samo zbog mene dolazi.Posto se to nije desilo nikome nismo davali novac,samo cvece i bombonjere.
Mom doktoru koji mi je privatno vodio trudnocu mm je kupio rucni sat.On je vise zasluzio da ga castim nego svi oni u porodiliste zajedno,da njega nije bilo pitanje je da l bih uopste ostala trudna!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here