|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
25.10.2011 18:25:10   
liliana
Dunja, imaš  one Votke u lepim , neobičnim flašama (meni je to super), pa onda , recimo, "Skenderbeg", "Jagger" i tome sl. Ja isto ne volim poklanjati Viski-to mi je , več, nekak, otrcano...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
25.10.2011 18:30:46   
dunja RR
Ja mog lepog doktora stvarno od srca želim da častim (u frontu pare ne dolaze u obzir, bar ono što znam, tako da to neću ni da pokušavam). Znam da to njemu nije ništa, ali prosto me oduševio. Kao prvo spontan, fin, dobar, ma ne dobar, odličan hirurg, zatim uradio mi je najlepši rez (u odnosu na moje cimerke koje su operisali drugi doktori) i na kraju jedino je on obilazio svoje pacijente u Frontu. NIJEDAN drugi doktor nije se popeo da vidi žene koje je operisao, nijedan. Samo lepi doca. I znam da je to njegov posao, ali meni je to MNOGO značilo i pomoglo da se tako brzo oporavim i dođem kući par dana ranije.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.10.2011 18:32:14 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
25.10.2011 18:34:56   
limunada
U mom slucaju smo trebali platiti lekara da me porodi normalno,nazalost nismo i ja se pocepala i dupe mi rascepali,poradjali me ko zivotinju sreca pa dete izaslo zivo,ogorcena sam na njihuser posted image Posle su me svi maltene napadali sto nismo dali pare onda bi dobro prosla tek posle su se svi moji nadavali,Da nismo nasli dr.EREMICA oni bi me opet operisali,stoka!!!Zato cu drugi put naplacati se da me dobro porode!!Moja draga sveki je celu trudnocu pricala kako ima vezu i imala je al nije nista sredila a obecala i ja ko za inat tako prodjem,ko zivotinja!!!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.10.2011 16:10:06   
Azra_
Sto se cascavanja tice, ja radim to samo kada osetim potrebu i kada nekome zelim da se zahvalim. Pice nikad ne kupujem jer jadni lekari mogu diskont da otvore. Uvek izaberem neki prigodan pokloncic.. Recimo, Samsonite ima lepe torbice za muskarce, Mona lepe novcanike i torbe za zene i mislim da nema greske.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.11.2011 18:23:54   
ivicad
Ne verujem da ima takvih koji će da se naljute... user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.11.2011 19:14:51   
zoća
a posle krivi zaposleni u zdravstvu.Najveća korupcija i ostalo.Zašto morate nekoga da častite pod obavezno.Ako osetite potrebu ok ali ovako.Znači mislim da je tema neumesna i glupa

(odgovor članu ivicad)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.11.2011 19:20:08   
boba 11
Nemoj se ljutiti zoco ali kod nas ako ne castis takav tretman dobijes .
Niko nece traziti osim nekih starih smelih dr ali njih uopste ne tangiram .Ja sam recimo mojoj drr pred kraj trudnoce odnela esarpu ,nije htela ni da cuje ali posto je to moj m pravio pristala je da uzme.Inace izbegavam a ranije sam svakoj sestri nosila kafu i cokoladu,al kad skontas da te posle zaborave cemu trud.
user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.11.2011 19:27:27   
zoća
nMa Bobo svako radi svoj posao koji je u okviru opisa tog radnog mesta bez obzira na čast ili ne.Plaćeni smo za to.NE RAZUMEM STAV AKO ČASTIM PAZIĆE ME BOLJE.a šta je sa ostalima koji ne mogu da časte.Iz tog razloga sam besna .I naravno što ljudi koji te časte misle da su te kupili e to je problem i zbog toga mislim da je tema user posted image

< Poruku je uredio zoća -- 29.11.2011 19:30:09 >

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.11.2011 19:30:14   
Olga75
IZVORNA PORUKA: zoća

Ma Bobo svako radi svoj posao koji je u okviru opisa tog radnog mesta bez obzira na čast ili ne.Plaćeni smo za to.nE RAZUMEM STAV AKO ČASTIM PAZIĆE ME BOLJE.a šta je sa ostalima koji ne mogu da časte.Iz tog razloga sam besna i što ljidi koji te časte misle da su te kupili e to je problem i zbog toga mislim da je tema user posted image

i to je to user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
30.11.2011 1:10:46   
dacica
ja za sve svoje godine,a ima ih...i iz svih iskustva mojih prijatelja i rodbine u zivotu nisam cula da se neko od dr.i osoblja naljutio sto ga caste,ali znam milion njih,iz svog iskustva koji su se naljutili,i nisu ni hteli da me pogledaju,dok nisu dobili kovertu....na zalost....
mislim da je promasena tema...
bolje,koliko para dati dr.a,da ga ne uvredite.....mislim,da mu ne bude malo...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.12.2011 18:14:13   
SRELE
Da nije Dr Dimitrijevic?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
21.12.2011 23:25:00   
Sanchy
Zbog tog cascavanja smo i dosli do tolike korupcije u zdravstvu da nista ne mozes da odradis a da ne potegnes neku vezu..uzasavam se doktora koji otvoreno traze pare za pojedine intervencije a narod jos glup pa im samo puni dzepove..kada bi mi neko trazio pare mozda bih mu u tom momentu i dala ali bih ga svakako naknadno prijavila i kada bi svi to cinili da vidis kako bi se smanjila korupcija...ogorcena sam ponasanjem celokupnog medicinskog osoblja...

(odgovor članu SRELE)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 8:58:17   
ivas
Sanchy slazem se, grozno je sto postoji uopste tema sa ovakim nazivom. Zahvalnost je jedna stvar i o tome nema sta da se pise na forumu jer je licna i privatna stvar onoga koji zeli nesto da pokloni. A kad se govori o tome da li ce neko da se uvredi ili ne onda ne pricamo o zahvalnosti ili darivanju vec o cistoj korupciji. Ovde ljudi moraju da prestanu to da rade kako bi se korupcija iskorenila jer to je dvosmeran proces.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 9:34:39   
Shishica
IZVORNA PORUKA: zoća

nMa Bobo svako radi svoj posao koji je u okviru opisa tog radnog mesta bez obzira na čast ili ne.Plaćeni smo za to.NE RAZUMEM STAV AKO ČASTIM PAZIĆE ME BOLJE.a šta je sa ostalima koji ne mogu da časte.Iz tog razloga sam besna .I naravno što ljudi koji te časte misle da su te kupili e to je problem i zbog toga mislim da je tema user posted image


E moja Zoco... ti razmisljas ispravno, ali nije svako takav. Ja sam dobila NE tretman u porodilistu jer nisam cas_tila, a cimerka iz sobe je poslednjeg dana imala skinute konce i zalepljene flastere na rani od carskog, a za mene "nije bilo flastera pa da dodjem da mi skidaju konce za 10-tak dana" - a pri tom sam videla da flastera jos ima... bas sam se osecala kao g****

Isto vazi i za sestre.. nisu me konstatovale, bile su ok, ali extra ljubaznost su imale samo sa onima koji su cas_tili..

Inace nismo dali nista jer MM misli kao i ti user posted image

Samo je babica koja mi je obukla dete na izlasku dobila nesto malo (i po faci se videlo da nije zadovoljna).. a sestrica koja me digla na noge nije bila tu pa sam ja pojela SERI BOMBONE user posted image

< Poruku je uredio Shishica -- 22.12.2011 9:35:08 >

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 10:37:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Zbog tog cascavanja smo i dosli do tolike korupcije u zdravstvu da nista ne mozes da odradis a da ne potegnes neku vezu..uzasavam se doktora koji otvoreno traze pare za pojedine intervencije a narod jos glup pa im samo puni dzepove..kada bi mi neko trazio pare mozda bih mu u tom momentu i dala ali bih ga svakako naknadno prijavila i kada bi svi to cinili da vidis kako bi se smanjila korupcija...ogorcena sam ponasanjem celokupnog medicinskog osoblja...


Potpuno se slažem. I što više dajemo (tj dajete) više će da traže.


IZVORNA PORUKA: Shishica



E moja Zoco... ti razmisljas ispravno, ali nije svako takav. Ja sam dobila NE tretman u porodilistu jer nisam cas_tila, a cimerka iz sobe je poslednjeg dana imala skinute konce i zalepljene flastere na rani od carskog, a za mene "nije bilo flastera pa da dodjem da mi skidaju konce za 10-tak dana" - a pri tom sam videla da flastera jos ima... bas sam se osecala kao g****

Isto vazi i za sestre.. nisu me konstatovale, bile su ok, ali extra ljubaznost su imale samo sa onima koji su cas_tili..

Inace nismo dali nista jer MM misli kao i ti user posted image

Samo je babica koja mi je obukla dete na izlasku dobila nesto malo (i po faci se videlo da nije zadovoljna).. a sestrica koja me digla na noge nije bila tu pa sam ja pojela SERI BOMBONE user posted image


i preživela si, i otišla kući, i sad si zdrava i prava. I ja sam grozno prošla jer nikome nisam dala ništa, pa evo me žive i zdrave. U slučaju porođaja ne plaćaš da te porode nego plaćaš i najmanji komfor, koji bi trebao da se podrazumeva. nikad lekarima ne dajem pare, ALI da je u pitanju moje dete, i da mi eksplicitno traže, dala bih sve što imam i posle ih tužilauser posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 10:40:05   
Olga75
e pa , kad trazi , lepo kazes ok sutra , onda u policiju , daju obelezene novcanice , kad predas oni u dju i gospon doktor na sud
ako mu nije ispod casti da trazi nesto sto niko ne moze da plati neka ide na robiju
zna se sta je poklon i paznja i zahvalnost a zna se sta je mito


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 10:43:53   
Anoniman
Nikad nista nismo davali, jer mislim da mi se dovoljna novca odbija za svakojake doprinose svakog meseca, da li treba da ih platim i dodatno sto rade svoj posao? Uostalom zna se sta je mito, a sta je cas_t .. red je red, a jed je jed user posted image  

Hm jedna anegdota iz porodilista: kad sam se smestila u salu, dodje neka babica i pita da li sam pacijentkinja te i te dr (kako bi mi pruzile valjda jos bolji tretman) ova druga kaze, "Ma ne, ovo je zena sa ulice" user posted image user posted image   Kad je shvatila sta je rekla , izvinjavala se do neba, a ja na to "Pa sta cu kad sam ulicarka" user posted image user posted image (mislim skontala sam sta je htela da kaze, ali tretman je svakako bio stvarno dobar i krajnje ljudski, osim te zgode, ali mi nije ic dotaklo)


< Poruku je uredio Zenetina -- 22.12.2011 10:49:43 >

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 10:48:33   
Olga75
iskreno , ja kad dobijem bombonjeru ili milku totalno sam zadovoljna
ali ja nisam neki uvazeni dr mr da mi se donosi viski star 10 godina ili dobra koverta
radim to sto radim jer sam blesava ali to je moj izbor
i kad mi dodje baba i kaze : niste mi dali uput jr vas nisam podmitila dodje mi da je katapultiram , evo ti baba uput pa umri od zadovoljstva
ali davati neke besne pare u visini moje plate zato sto je uvazeni dr mr odlucio da ce te operisati a operacije je indikovana je bljak
a zna se koliki poklon smes da primis
i dokle god ljudi daju koverte a ministarstvo i policija nisu obavesteni , jer svi se zale a niko ne prijavljuje , tako ce da bude


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 10:48:58   
peca
I ja posteno radim svoj posao, rmbacim, i niko me ne pita nista, posao je posao, taj su posao birali, ako su to radili zbog nemoralnih stvari omasili su profesiju koja bi trebalo da bude humana, i bez razlika, polagali su i razne zakletve na tim fakultetima... Ne castim doktore.

Tema nije ni malo smesna, ali sam imala jedno da kazes smesno iskustvo kad sam isla kod mog dr.na ultrazvuk user posted image

Ja se oblacim, i on onako pomalo nervozan, poceo da mi se zali kako mu stalno uvaljuju pice, cokolade i sl.. i hoce da mi uvali kesu, kaze nosi ti ovo kuci, jedva ga ubedih da me ostavi na miru, da meni to ne treba, i pocela da ga zezam, trudnici uvaljujes alkohol, sram te bilo, kaze on, zao mi je bacice se.... tuzno....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 10:51:26   
Anoniman
Hm...da napomenem samo da ja jako poštujem lekare, i ne odbijam da im dam novac zato što mislim da su ovakvi ili onakvi, nego jednostavno još uvek živim u ubeđenju da me neće pustiti da umrem, e sad, što mi neće pevati uspavanku i dobrojutranku svaki dan, zabole me. Olga, da je dete u pitanju, ne znam da li bih se setila policije, iskreno. Sad volim da verujem da bih tako postupila, ali ne daj bože te situacije, ne znam kako bi moj paničarski mozak postupio, zaista, i da li bih se usudila da nešto učinim pre nego što mi je dete zbrinuto.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 10:54:10   
Olga75
u celoj prici je to strasno sto kad krene panika ( uvek je ima i kod pacijenta i kod rodbine ) vecina misli da je jedino resenje koverta
ima smradova koji bez toga nece nista
ali ima i LJUDI koji rade svoj posao i kad ga zavrse a pacijent , stablan i skoro zdrav ode kuci zadovoljni su i sa 10 dkg kafe koje ce podeliti sa sestrama


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 11:06:38   
isidora88
ja sam bila zagovornik da necu dinara dati za porodjaj i da cu ih sve prijaviti tra la la ali kad su mi trazili pare nisam se setila o tome da mozgam kako da suzbijam koruopciju nego mi je bilo bitno samo da se porodim i da moja beba bude dobro.
ono sto me plasi su posledice prijavljivanja,svako od dr ima nekog svog,i da ja prijavim jednog (on nece otici u zatvor da se razumemo,nastavice da radi gde radi) ko mi garantuje da mi neko nece neko sr..e napraviti kada sledeci put odem (da me puste da se mucim iako treba na carski ili tako neka varijanta,nazalost to sve rade,ne pricam nista napamet)
e to je ono sto mene koci u celoj prici,da ja znam da ce taj kome bih dala obelezen novac otici na robiju na duze,da ce izgubiti licencu za rad onda bih se mozda i odvazila na prijavljivanje ali dok je ovakva situacija da dr koji svojom bahatoscu izazove smrt pacijenta,bude samo suspendovan na 6 meseci ( i sud donese odluku da se ostecenima isplati odsteta koju drzava placa) i posle nastavi sa radom kao da se nista nije desilo,ja ipak biram da ne rizikujem.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
22.12.2011 11:08:16   
Olga75
i eto dokazala sam sta je problem user posted image
a riba smrdi od glave a cisti se od repa


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
23.12.2011 17:09:57   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: isidora88

ja sam bila zagovornik da necu dinara dati za porodjaj i da cu ih sve prijaviti tra la la ali kad su mi trazili pare nisam se setila o tome da mozgam kako da suzbijam koruopciju nego mi je bilo bitno samo da se porodim i da moja beba bude dobro.
ono sto me plasi su posledice prijavljivanja,svako od dr ima nekog svog,i da ja prijavim jednog (on nece otici u zatvor da se razumemo,nastavice da radi gde radi) ko mi garantuje da mi neko nece neko sr..e napraviti kada sledeci put odem (da me puste da se mucim iako treba na carski ili tako neka varijanta,nazalost to sve rade,ne pricam nista napamet)
e to je ono sto mene koci u celoj prici,da ja znam da ce taj kome bih dala obelezen novac otici na robiju na duze,da ce izgubiti licencu za rad onda bih se mozda i odvazila na prijavljivanje ali dok je ovakva situacija da dr koji svojom bahatoscu izazove smrt pacijenta,bude samo suspendovan na 6 meseci ( i sud donese odluku da se ostecenima isplati odsteta koju drzava placa) i posle nastavi sa radom kao da se nista nije desilo,ja ipak biram da ne rizikujem.
Pa ti sledeci put idi u drugu bolnicu ako ti je frka ...nikad tako nisam razmisljala ,par puta sam sa lica mesta zvala i zdravstvenu inspekciju a jednom kad su mi izgubili knjizicu cak i policiju hi hiuser posted image ...i da vidis kako su je nasli i dosetili se gde je i istina,zapamtili su me ali svaki sledeci put imala sam bolji tretman nego dok sam bila lice iz mase...tako da nemoj tako da razmisljas,i doktori i sestre i babice su ljudi i kada im pokazes zube uglavnom nece vise sa tobom da se kace pa i pre zavrsis nesto nego sto si mislila da ces...provereno...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
26.12.2011 18:50:18   
JAmy
Jedan moj prijatelj kada mu se supruga poradjala nasao je 'vezu' i bez novca i bez prijateljauser posted image ...Do te trudnoce su dosli nakon mnogo godina truda uz to je bila rizicna do samog termina porodjaja,a trudnocu je vodio ljekar koji nije htio da dodje kada je porodjaj poceouser posted image .Ljekar koji je bio dezurni te noci nije se mnogo trudio oko nje vjerovatno cekajuci novac,a pod izgovorom,treba njen ljekar da dodje ona nije moj pacijennt...Tako su jadnu zenu ostavili u najstrasnijim mukama u porodjajnoj sali gdje je tek ponekad obilazila samo jedna babica.Ljekar je za to vrijeme odmarao u svojoj sobi,dok muz od ove zene nije maltene dobio ''slom zivaca'' i uletio kod njega u sobu,pri cemu je umalo napravio zlocinuser posted image .......Za 15min je okupljena ekipa za CR,beba je uz mnogo srece prezivjela,jer je zbog abrupcije placente dosta patila bez kiseonika...Dalje nemam sta da dodam,sta da vam kazem,zdravstvo je jedna opsta karastrofa na cijeloj teritoriji bivse YU.user posted image Mi u Evropu........NIKAD!!!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here