|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 42 [43]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.3.2016 19:00:36   
IvanaSK RR
Meni stigli rezultati. Sve u redu, ne moram da mucim muku sa vaginaletama :)

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.3.2016 20:44:52   
nikiteki
Super ivana

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.5.2016 9:58:20   
Mikica89
Cao svima,

Vec nekoliko meseci mi se desava da 7-8 dana pred menstruaciju krene da mi curi neka tecnost cija je boja nekad svetlo roze(kao sukrvica), nekad braon, a nekad i nesto kao sivo i bukvalno nekad sve boje promeni u jednom danu. Bila sam kod ginekologa, prvo mi je bio nadjem enterokokus u cervikalnom brisu pa sam koristila Macmiror, otisla na kontrolu i nalaz mi je bio uredan. Medjutim, simptomi nisu nestali, onda mi je nadjena kandiida u malom broju (ne znam koliko tacno posto je nalaz bio kod doktorke) i koristila sam Ginodaktanol i opet sve isto. A doktorka je rekla da ne treba da dolazim na kontrolu zbog kandide jer nije nista strasno. Ne osecam nikakav svrab ni peckanje. U martu sam radila progesteron 19og dana ciklusa i bio je 32, doktorka kaze da je to odlicno. Radila sam mikoplazmu i ureaplazmu i to mi je ok. Planiram trudnocu, ali nikako da se sredi ovo pa se bas nerviram. user posted image
Da li se nekom desavalo nesto slicno? Vise ne znam sta da radim, razmisljam i da promenim lekara, mozda treba da uradim neke druge nalaze.
Izvinjavam se sto sam se ovoliko raspisala, ali bas se brinem. Ako neko ima neku ideju kako da resim ovo mnogo bi mi znacilo.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
4.6.2016 1:39:23   
gaga592
Devojke da li moze neka da mi kaze koje se sve bakterije vide preko cervikalnog brisa?

(odgovor članu Mikica89)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
4.6.2016 7:07:54   
vocicana
Sve uzeto se vidi, mada se ne zasejavaju podloge na sve mguce bakterije, rade se samo specificni sojevi, jer bi onda u suprotnom slucaju cekala briseve godinu dana. Enterococcus, stafilococcus, escherihia cilii, klebsiella, urea plasmae, micplasmae, chlamidia, svasta se moze nacui, candida...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
4.6.2016 8:40:23   
gaga592
Znaci mogu da se vide miko, urea i hlamidija? I kada mi je radjen bris, na njemu je bilo malo sukrvice, isprepana sam vise svime sto mi se desilo, i sad se samo bojim da nesto nije ok :(

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
5.6.2016 15:29:33   
17 joka
mozes posebno odraditi briseve na ureaplazmu, micoplazmu, hlamidiju

sto kaze Voci moze se svasta naci

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.10.2016 0:06:06   
Jadrankaa
Ćao svima,htela sam da pitam za savet?U julu sam išla na more trebala sam imati ciklus,međutim ja sam kupila u apoteci primalutnor da odložim,odložila sam 3 dana i dobila na moru,imala sam normalno ciklus...Vratila sam se kući i od avgusta meseca u vreme kada su mi plodni dani,obično imam jak sekret koji je sluzav i roze boje,kao krvuckanje neko...Otišla sam kod ginekologa i zakazala papa test,gde mi je doktorka uzela bris za papa test gde sam videla da je bris bio krvav,uradila koposkopski nalaz i rekla da imam ranicu na grliću materice,koja nije nista strasno,ali mi je rekla da iz cervikalnog kanala opet curi neka sluz,dala mi je da izvadim briseve,da nije neka bakterija u cervikalnom kanalu,dok cekamo papa test...Jel'imao ko ovakav problem i savet?Hvala puno!user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.10.2016 0:16:51   
choopa choops
Taj sekret nema nikakve veze sa tabletama koliko ja znam. A moguce da si zakacila neku bakteriju. Vidjeces kad dodju rezultati. Krvarenje je najvjerovatnije od ranice, a ako nije pokazace PAPA test. Takodje, ranica cesto zna da izaziva i taj sekret pojacan. Tesko je ovako napamet bilo sta reci, ali nadam se da je sve OK. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Jadrankaa)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
2.2.2017 12:13:41   
Orchid
Zdravo svima,

možete li mi preporučiti gde da radim vaginalni i cervikalni bris i nekog ginekologa koji je pažljiv prilikom pregleda. Moze i privatno i drzavno. Cula sam pozitivna misljenja o Batutu, a opet kod koga tamo.
Naime u prvoj trudnoći imala sam jako negativna iskustva sa grubim pregledima pa sad uopste izbegavam vaginalne preglede, ali ovo je ipak neophodno.

Hvala unapred

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.6.2017 8:58:12   
Dora89
Posle spontanog pobacaja se rade brisevi na Hlamidiju, Mikoplazmu, Ureaplazmu. To se radi iskljucivo privatno, i placa se. Znaci, ako ste imali te bakterije, i one su izazvale pobacaj, vi to ne biste znali, jer ste briseve radili u drzavnoj ustanovi. Sad, ko je u mogucnosti, bilo bi dobro da i u toku trudnoce uradi te briseve.

(odgovor članu Orchid)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.7.2019 15:50:56   
dunja RR
U petak treba da radim briseve, papa i kolposkopiju, prvi put posle porođaja, jedva sam zakazala u bolnici, a pre 3 dana sam dobila ciklus (prvi nakon porođaja, mada je bilo nekih maih krvarenja u poslenjih mesec dana). Još vrlo malo krvarim, ali ne znam da li će stati skroz do petka. Da li će brisevi biti merodavni u tom slučaju, isto pitanje i za kolposkopiju?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.7.2019 15:58:26   
Maslacak15
dunja bakterioloski brisevi da ali ja nebih radila papa i kolposkopiju dok ima krvarenja. Tad se sve ljusti i ima kojecega. Pomeri nedelju dana ako mozes. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.7.2019 16:08:07   
dunja RR
Važi Maslačkonjo, hvala ti, probaću sutra, danas se nisu javljali.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.4.2021 14:27:34   
Nora332
Da li bi neko mogao da mi protumaci rezultate cv brisa? 

Patogene bakterije i gljive nisu izolovane (sto je super) ali ispod pise epitelne celije i gram pozitivne diplokoke. Epitelne celije bi trebalo da su sastavni deo organizma i ok je imati ih (ispravite me ako gresim)  ali ovo drugo? Ove gram koke? Ne secam se po ranijim brisevima da mi je ovo pisalo, uvek mi je sve maksimalno uredno bilo. Malo me zabrinulo ovo pa ako bi mi neko pomogao bila bih vam zahvalna. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1065
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 41 42 [43]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 42 [43]
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here