|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.7.2015 19:52:07   
lesica
QueenJ draga, hvala na prepisci i tekstu, nadam se da ćeš ga istresti iz gaća!

Evo teksta naše Queen kod nas Borba za isplatu zaostalog porodiljskog bolovanja

Šerujte devojke, i pišite nam vaša iskustva. Očigledno moramo da se mođusobno podržavamo ne bi li zakon počeo da se primenjuje!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.7.2015 23:13:39   
QueenJ
Nema na čemu. Hvala tebi, Lesice i našoj RR što brine o nama! Nadam se da ćemo zajedničkim snagama uspeti nešto da promenimo i pokrenemo.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.7.2015 23:23:50   
vikiveki
user posted image Queen ja već šerovala

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 11:19:42   
degu
Queen podelila sam, srećno draga!!! Čitala sam ovu proču ne znajući da si ti i baš sam se nervirala. Odjeknula je tvoja priča, pričaju ljudi o njoj, a daće Bog da se zajedničkim snagama izborimo da ti ovaj kreten da ono što je tvoje, hohštapler jedan, uh ...

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 11:30:44   
QueenJ
Hvala, drage moje... user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 11:35:10   
vikiveki
Queen,ima li šta novo,da li se bar javio taj kreten koji treba da te isplati...jako sam se iznervirala kada sam pročitala onaj njegov komentar kao anoniman ispod tvog teksta na netu.Koji je to debil? kao niko neće znati da to on komentarišeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 12:19:45   
QueenJ
Haha, naravno da nema od njega nikakve povratne info. Nikad nema... Pokušali iz Blica ponovo da ga kontaktiraju, pretio da će ih tužiti. user posted image A ja sam iskopala članak da je već hapšen i ležao u zatvoru dok je držao "Pompea"-in ogranak za Srbiju, mutio je nešto oko carine, 2008. god. čini mi se.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 12:25:03   
World
Idioti su to, hoce na trudnicama da nesto zarade, sram ih bilo! Neka si ga tuzila, pa makar, samo izguraj to do kraja! Ja se uzasno jezim na te takve, stoka jedna bezobrazna! user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 12:37:14   
jess021
Queen, blago nama sa takvim poslodavcima. Moj je tuzen za dva najveca procesa u drzavi, Galeniku i RBV.
Ja i dalje mislim da je problem tvoj advokat, ja cu, ako ne bude nista u julu ici u inspekciju da ih oni traze moje obracunske liste, to nosim advokatu i u roku 3 nedelje mu blokiram racun. On posle neka se naplacuje od drzave. Tako sam vec uradila i za plate.
Obracunske liste su izvrsni dokument i to ne ide u parnicni postupak vec odmah na izvrsenje.
Molim te konsultuj se sa jos nekim advokatom.
Srecno!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 12:45:03   
QueenJ
Jess, hvala na savetu. Hoću.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 12:53:21   
jess021
Oueen, ma nema na cemu, u istom smo problemu.
Kad dodjem veceras slikacu ti neku moju obracunsku listu, pa cu postaviti.
Kad sam napisala da je problem tvoj advokt nisam se dobro izrazila, pocetak i kraj naseg problema su poslodavci, ali htela sam reci da postoji i drugi nacin, a da ti ga on mozda nije ponudio.

< Poruku je uredio jess021 -- 12.7.2015 12:55:26 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 13:16:27   
QueenJ
Molim te, pošalji mi...
I nije mi to spomenuo... user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 13:46:14   
Maraj
Strahota sta se radi. .

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2015 14:02:32   
vikiveki
Samo napred devojke,ne odustajteuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2015 10:21:49   
jess021
Queen, ovo je moja obracunaks alista do 15.02. jer mi je to prvi mesec bolovanja koje je otvoreno od 15.01.
user posted image
Pozovi knjigovodstvo i trazi ih, uradili su ih sigurno jer su morali da urade prijavu npr. za februar do 31.03. , a ako ne budu hteli idi u inspekciju rada, pa da ih oni traze da ti dostave i sa tim kod advokata tog tvog ili nekog drugog. Ako sam ja uspela da napaltim redovne plate samo preko tih obracunskih lista za 3 nedelje, a rekla mi je da mogu i sve ostalo za sta imam obracunske liste, onda moras i ti. U istoj smo drzavi.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2015 14:54:50   
QueenJ
Jess, ne prikazuje mi se slika koju si mi postavila, ali, nema veze, jutros mi je poslodavac poslao liste da potpišem i vratim, ali ja nisam sisala vesla, jer piše datum isplate 30.04. Idem sutra do advokata, nosim i njih, pa ćemo videti šta i kako dalje.
A ovo je nastavak moje borbe:
KLIK

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2015 15:27:30   
jess021
Kako bre, ja bas dobro vidim.
NI SLUCAJNO NE POTPISUJ!!
Ajd slikaj svoje liste da vidim kako izgledaju, jel ima pecat i potpis?
Citala sam nastavak, to je ono sto sam ti rekla, sad moraju preko inspekcije rada da dostave obracun naknade sve sa pecatom i potpisom odgovornog lica, budi u kontaktu a inspektorom koji radi na njihovom slucaju jer ti mora proslediti obracune, za sud ti trebaju originali.
Jesi ti bila pre svega ovoga u inspekciji rada?

< Poruku je uredio jess021 -- 13.7.2015 15:28:57 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.7.2015 10:52:42   
QueenJ
A ne vredi, ne vidim, žalila sam se već u probbemi na rr da par dana ne vidim slikovne objave po temama. Pokušaj u pp, molim te.
Pečat i potpis nemam, pa nije ni on blesav da mi pošalje pravno važeći dokument. On bi to uradio tek kada ja potpišem i vratim.
A advokat mi je rekao da mu pošaljem dopis da sam spremna da pristanem na sporazum o vansudskom poravnanju, pod uslovom da mi isplati SVE zaostale zarade i dosadašnje troškove advokata.
Tvoje mišljenje, Jess? Ostale?

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.7.2015 11:02:06   
jess021
Queen, ne znam sta da ti kazem za to poravnanje, ne razumem se.
Da li si kontaktirala inspektora? Jesi pitala advokata za izvrsenje putem obracunskih lista?
Koliki su ti troskovi advokata do sad?
Imas pp.

< Poruku je uredio jess021 -- 14.7.2015 11:04:05 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.7.2015 11:30:10   
QueenJ
Ne mogu ništa sa listama, jer nemam potpis i pečat. Običan papir sa sumama.
A kako mi je malo pre od sekretarice stigao mail:
Postovana,
Obavestavamo Vas da ce Vase zarade kasniti sa isplatom za decembar, januar, februar, mart,april, maj zbog lose ekonomske situacije I slabe prodaje u maloprodaji.
Molimo Vas da nam vratite po jedan potpisan obracunski listic koji smo Vam vec dostavili.
Pozdrav

Neću dopis ni da šaljem.
A troškovi: opomena pred tužbu 3000 (nije hteo da mi naplati, jer nije bilo reakcije), tužba 7500 (to sam platila) i taksa na tužbu 11000 (plaća onaj ko pokriva i ostale troškove suda). Mislim da bi mu se ovo mnogo više isplatilo, jer na sudu ide i kama i ostali troškovi advokata (pošto mora u Bg, odlazak jedan je 12000).

< Poruku je uredio QueenJ -- 14.7.2015 11:32:24 >


_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.7.2015 16:07:36   
jess021
Znam da ne mozes nista bez pecata i potpisa, ali u inspekciju moraju, uslovno receno, doneti overene obracunske liste.
Kad sam ja tuzila za plate, platio je i taksu na tuzbu i troskove advokata.
Ja sutra opet krecem u akciju poreska, socijalno, advokat...


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.7.2015 22:05:11   
QueenJ
Sve bih ja mnogo lakše da mogu lično. Ovako, sve preko telefona, maila, online... Ja ovde, a sve ostalo u Bg-u.
Otkrila sam zanimljiv sajt KLIK (valjda sam otkrila, za mene je, svakako, novost) user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2015 9:49:48   
Maraj
A jao sto je ovo zamršeno.... ja se u ovome ne snalazim. Citam gueen i jess sts pisete svska vam čast. Ko pravo da ste zavrsile ja nisam u toj materiji i nista ne kapiram. Svs sreca pa nemsm tih problema. Ajd pa da resite sve u svoju korist....

ja juce bila na komisiji. Produzili mi trudnicko do 13.9. jer mi je termin porođaja 8.10. rekose mi da posle 13.9.otvaram porodiljsko. E sad jutros pricam sa mamom i komsinicom. Komsinica nije mesec dana pred porođaj otvorila porodiljsko vec uzela godisni odmor
Jer neka od vas to radila? Ja nisam koristila ovogodišnji odmor i mogla bi da uzmem. Sto da mi propada mesec dana od porodiljskog.. nisam ni znala da to moze.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2015 10:13:00   
jess021
Queen, super stranica, ali meni pise da nemam pravo pristupauser posted image
Maraj, super za komisiju, kod nas uvek daju na mesec dana. Ja koliko znam porodiljsko moze da se otvori najranije 45, a najkasnije 28 dana pre termina, tako da ne znam kad i kako je tvoja komisinica otvorila porodiljsko.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2015 10:17:11   
Maraj
Pa ne znam jess nisam pametna.... ona radi u zdravstvu i kaze tako je uradila. Ja u prosveti..... valjda cu moci u svakom slucaju pitacu je ponovo da mi detaljno sve objasni

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here