|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Med
27.5.2016 12:07:50   
mila83

IZVORNA PORUKA: branki RR

Med od bora ima i kod nas da se kupi ,jela sam,mnoogo je ukusan,bas ima posebnu aromu.ove druge nisam probala.

Skroz sam zaboravila na med od bora....nisam nikad probala,cula sam da je jako dobar za decu koja imaju problema tipa bronhitisa i uopste disajnih organa..Kad bih nasla negde proveren,dobro bi dosao mojoj M.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Med
27.5.2016 14:41:54   
choopa choops
Med od borovih iglica se lako pravi, moja sestra ga pravi zbog sina i njegovog bronhitisa. Sad već prolazi polako vrijeme za branje ja mislim...jer se beru izdanci u proljeće. Vjerujem da na planinama imate prodavce toga meda da je jeftiniji i prirodniji, pošto kod nas ima da se kupi, vjerujem da ni gore nije drugačije user posted image Zapravo svi ti biljni medovi se lako prave ko ima volje (može sa šećerom, i naravno sa pčelinjim medom što je zdravije).

< Poruku je uredio choopa choops -- 27.5.2016 14:42:55 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Med
28.5.2016 13:24:29   
branki*
Jeste,jeste,taj med od borovih iglica je dobar za disajne puteve,moj komsija asmaticar ga bas zato i koristi,iskljucivo taj.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Med
28.5.2016 14:07:21   
mila83
Jel jos kasno za njega da se pravi?Vidim kod mojih ima jos tih mladih izdanaka na boru.I kako se to pravi?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Med
29.5.2016 0:48:25   
choopa choops
Evo ovdje piše da može do juna KLIK
Tu je recept sa šećerom, ali ima na netu i sa medom, izbaci Google odmah ;-)

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Med
29.5.2016 10:23:40   
isidora88
Moje dete ne voli med, nekad uspem da ga nateram sa pojede jednu kasicicu ali jako retko. Ja sam obozavala hleb sa margarinom i medom

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Med
29.5.2016 13:03:20   
mila83

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Evo ovdje piše da može do juna KLIK
Tu je recept sa šećerom, ali ima na netu i sa medom, izbaci Google odmah ;-)


Hvala Chupo! Jel to nije bitna vrsta bora,odmah da pitam?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Med
29.5.2016 13:06:46   
mila83
Procitala sam recept,nije tesko.Samo da vidim koja je ovo vrsta kod mojih..Ovo je ispred kuce,prodju tu kola povremeno,ne znam da li da koristim uopste te izdanke onda...to je bolje iz sume negde,gde je cistije.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Med
30.5.2016 0:42:11   
choopa choops
Pa sigurno da bi najbolje bilo iz šume, ali mislim da ni ovo nije loše možda da se operu prvo. Ne može bit loše, pa ljudi imaju i bašte po gradovim i jedu iz njih sve, zašto i ovo ne bi moglo. Napravi taj med/sirup sa šećerom, pa kako bude.Staviš red šećera, pa 2 reda bora (ne znam koji imaš, ali mogu valjda sve vrste jela, smreke...), malo pritisneš, pa red šećera(da prekrije bor), pa bor i sve tako do vrha. Završiš sa šećerom. Staviš na sunce oko 40 ak dana i kasnije procijediš u flaše ili tegle.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Med
30.5.2016 8:58:37   
mila83
Sad si me ubedila Chupo. Probacu,pa javljam utiske. I mislila sam prvo da operem te izdanke.Valjda ce biti dobro. user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Med
6.7.2016 18:31:33   
Mariya

IZVORNA PORUKA: branki RR

Jeste,jeste,taj med od borovih iglica je dobar za disajne puteve,moj komsija asmaticar ga bas zato i koristi,iskljucivo taj.


Mi smo na Tari kupili borov med,crvenkast je i miriše na smolu,reče žena od koje smo ga kupili da se pije ujutro na prazan stomak kašika, za bronhitis i plućne bolesti.L se veoma dopada i traži da ga jede a H ni da ga lizne!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Med
6.7.2016 18:42:55   
mila83
E mi smo Mariya isto dobili teglu tog meda od kumine mame sa Tare,tako da ga nisam jos sama pravila.Svima se svidja,pa cu ga sigurno praviti kada bude sezona za to.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Med
6.7.2016 23:44:00   
Mariya
Mila javi se tamo u temi mama da nam pišeš kako nam je mala drugaricauser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Med
7.7.2016 13:03:12   
mila83

IZVORNA PORUKA: Mariya

Mila javi se tamo u temi mama da nam pišeš kako nam je mala drugaricauser posted image


user posted image Evo sad cu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Med
20.12.2016 16:48:46   
Anck Su Nmaun
Moje devojke vole med. Gledam da im cesto , pogotovo ujutru dam po kasikicu.
Mada sad je tesko i naci pravi med.
Prosle godine i ja i mm uzeli po teglu od razlicitih ljudi i ni jedan se nije usecerio ( sto valjda znaci da niej pravi)
Onda mi je mama nabavila pravi pravcati user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Med
20.12.2016 16:50:08   
emicaa
I Dora voli med,ona svaki dan po kasicicu a ja imam svoju teglicu med i djumbir.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Med
20.12.2016 17:03:04   
Sanjica26 RR
Mi imamo nas domaci tako da obavezno uzimaju pre vrtica.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Med
20.12.2016 17:32:12   
Mala Elena
Sanjice, super. Mi uzeli domaci livadski .

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Med
20.12.2016 17:38:33   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moje devojke vole med. Gledam da im cesto , pogotovo ujutru dam po kasikicu.
Mada sad je tesko i naci pravi med.
Prosle godine i ja i mm uzeli po teglu od razlicitih ljudi i ni jedan se nije usecerio ( sto valjda znaci da niej pravi)
Onda mi je mama nabavila pravi pravcati user posted image


Tako kažu,da je između ostalog, pokazatelj da li je med pravi ili "lažni" i to da li se kristališe ili ne. Mi uzimamo/dobijamo pravi pravcati domaći, i svaki se kristališe na hladnom nakon nekog vremena. A onaj tzv borov med koji sam pisala gore da smo uzeli na Tari ništa. Grumenčić nema u njemu. Sad sve mislim da je lažan,neki šećerni bućkuriš. Baš sam ljuta zbog toga.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Med
20.12.2016 17:40:24   
Sanjica26 RR
Maryia muckaju sve i svasta. Moras stvarno nekog pouzdanog. Nama se ove godine bas brzo kristalizovao. Sigurno od vrcanja mesec dana.
Dunja, jel bilo kristalizovanja meda ili ste vec pokrkali?user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Med
21.12.2016 8:17:34   
Mala Elena
Sanjice, sad znam kome da se javim kad nam zatreba med user posted image
(Jel si ti u Bg?) Ovaj nas je kazu provereno domaci, svekijevci nam nabavili ali nije se kristalizovao, mozda zato sto je toplo u stanu .

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Med
22.12.2016 0:58:05   
Sanjica26 RR
Mala Elena nisam u Bg-u. Uvek se poklopi kad dolazim da Dunja trazi, pa je tako snabdem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Med
22.12.2016 1:18:20   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Dunja, jel bilo kristalizovanja meda ili ste vec pokrkali?user posted image


Sanjice jeste se kristalizovao, ali malo zagrejem u mlakoj vodi teglu i bude ok. Ma fantastičan je.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Med
26.4.2017 15:08:30   
Anck Su Nmaun
I V je probao Med, prvo smo ruckali Medolino a posle i u vodi rastopljen...svidja mu se 😄

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Med
26.4.2017 15:17:32   
eca89
Ja sam napravila med sa borovim iglicama, red meda, red iglica, nisam htijela sa šećerom, sad treba stajati 6 sedmica na suncu, pa ćemo vidjeti, šta će se dogoditi. Navodno je odličan za kašalj i respiratorne organe!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here