|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 9:50:07   
kovo
Pozdravljam sve mame i buduce mame takodje!
Ulazim polako u 9 mesec,pa iako mi je druga trudnoca imam puno pitanja i nedoumica sta da radim,dali da idem na carski ili epidrual.Htela sam da odem kod Vejnovica i da vidim kako to izgleda carski u prici kod njega,koliko kosta,kada se radi,dali on ima prava da dodje u Betaniju iako ima i privatnu praksu...

Ako neka zna nesto o ovim temama,javite mi se.

Inace imam jedno dete koje sam rodila u Nemackoj,tako da sam tamo super prosla,sa malo boli,epidural kada sam rekla da ga hocu,sa dva sava....Zbog toga me je jos vise strah posto sam cula svakakve price o betaniji i osoblju ovde i znam da ne mogu da uporedjujem sve to sa Nemackom.
E da,beba mi se jos nije okrenula i za sada je polozaj karlicni,a u 34 sam nedelji.Doktorka Mirovic koja mi vodi trudnocu misli da se nece ni okrenuti posto vise nema mesta.Dali neko zna koja je procedura ako ides na komisiju za carski?

Unapred zahvalna




(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 9:56:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kovo

Pozdravljam sve mame i buduce mame takodje!
Ulazim polako u 9 mesec,pa iako mi je druga trudnoca imam puno pitanja i nedoumica sta da radim,dali da idem na carski ili epidrual.Htela sam da odem kod Vejnovica i da vidim kako to izgleda carski u prici kod njega,koliko kosta,kada se radi,dali on ima prava da dodje u Betaniju iako ima i privatnu praksu...





Kada sam je porađala pre 3 god, Vejnović je sem svoje privatne praxe bio načelnik Betanije. I dalje radi u Betaniji. Mislim da CR (nezvanično) košta oko 500eur. A proceduru za komisiju ne znam, ali nije sihurno da će te zbog karlične postavke slati na CR. pročitaj na prethodnoj stranici, moja drugarica je bila u čudu kada su joj 6 dana pred termin rekli da karlična postavka nije idikacija za CR, već će pokušati prirodno da je porode, a možda se i beba okrene. Porođena je na kraju hitnim CR.

(odgovor članu kovo)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 12:02:30   
kovo
Hvala Tasha!

Mislis da je dovoljno da zakazem kod Vejnovica pregled i da popricam sa njim o tome da hocu carski rez?

(odgovor članu kovo)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 12:04:21   
Anoniman
Onomad je to tako moglo. Sada nešto žene pišu da svi moraju na komisiju... Meni to baš ne pije vodu, no, ne mogu ništa da tvrdim, jer ne znam šta se promenilo za 3 god.

(odgovor članu kovo)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 12:17:07   
simke
Prosle godine je Vejnovic bio nacelnik,a da li je jos uvek ne znam.Ali znam da karlicna prezentacija vise nije indikacija za CR.Prvo pokusaju prirodan porodjaj,pa ako ima komplikacija onda rade CR.A za komisiju stvarno ne znamuser posted image

(odgovor članu kovo)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 14:28:12   
cicko
Odes kod njega privatno i sve se izdogovaras! Sto se tice komisije on ce vec pronaci indikaciju za CR ako ga zelis, a ako ne prodjes komisiju nece te raditi u vreme op. programa nego ce te uraditi popodne ili uvece tog dana kad je dezuran. Do pre mesec dana je tako bilo. Jos uvek je nacelnik odelenja.

IZVORNA PORUKA: kovo

Hvala Tasha!

Mislis da je dovoljno da zakazem kod Vejnovica pregled i da popricam sa njim o tome da hocu carski rez?


(odgovor članu kovo)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 16:30:38   
kovo
Ako je tako bilo pre mesec dana,mogu da se nadam da je jos uvek tako! Pokusacu da zakazem kod njega pregled,pa cu videti sta ce mi reci.Cula sam i ja da je cena 500 eura,tj.da je bila.Ne znam koliko bi sada mogao da trazi za CR....

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 16:48:28   
cicko
Pa znas kako, cula sam da vecina dr naplacuje 500 evra, ali to se nikad ne zna. Znam samo da svojim pacijentkinjama kojima je vodio trudnocu ne nalacuje CR, mada znam da su ga mnoge castile.

(odgovor članu kovo)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 16:50:09   
Anoniman
Ja znam provereno da je pre 1,5 god naplatio CR 800 evra. Ne znam da li toliko naplacuje svima, ali mojoj snaji jeste.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 16:52:23   
cicko
user posted image  user posted image  user posted image


IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja znam provereno da je pre 1,5 god naplatio CR 800 evra. Ne znam da li toliko naplacuje svima, ali mojoj snaji jeste.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 16:53:48   
cicko
Nedjice, jel vodila user posted image  kod njega?

IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja znam provereno da je pre 1,5 god naplatio CR 800 evra. Ne znam da li toliko naplacuje svima, ali mojoj snaji jeste.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 16:55:39   
Anoniman
Nije, vodila je kod Tabsa, kao i ja, ali je ona sama htela na CR, a sve je bilo ok, i nije morala, pa je mozda zato? Mozda je morao nesto i komisiji da tutne u dzep, nemam pojma...

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 16:57:49   
cicko
Sto bi rekli "para valja gde burgija nece"!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 17:00:35   
Anoniman
On je valjda sa 500dm prešao na 500eur. user posted image Tako kažu oni što su plaćali u dm. user posted image Baš je dobro preračunao, ha? 

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 214
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 17:05:25   
Anoniman
Realno,  to ustvari niko ne mora da plati. Ako treba da ides na CR, to ce utvrditi komisija i ne moras da platis nista...e...ako hoces na svoju ruku...ne mislim da je ok uzimati pare na bilo kakav nacin, ali niko njemu ne MORA da plati.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 21:21:09   
sonja999s
auuu-800eur??!!!

ja isto tako provereno znam da kod njega carski rez ne kosta nista. znaci, casti ko koliko moze i ako hoce.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 21:22:51   
Anoniman
E sonja, drugo je kad ti komisija kaze da ides na carski, pa ti on zapadne u smeni, to sam pisala da je to njegova tarifa da te ubaci na carski kad nemas indikacije, i ako hoces bas on da ti radi, i da dodje kad ti treba da se porodis.

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 21:25:01   
sonja999s
pa zakazes kod njega ujutru lupam u 8.9 ne znam kad se rade carski rezovi i to je to
dogovoris se predhodno to sa njim, naravno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Betanija Novi SAd
2.10.2009 21:28:59   
Anoniman
ne razumemo se draga, ja pricam kad hoces na svoju ruku CR, a za to ne postoji nikakvo medicinsko opravdanje. A u svim ostalim slucajevima ga samo castis ako hoces.

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Betanija Novi SAd
5.10.2009 9:43:25   
kovo
Pozdrav svima!

Ponovo na temu zakazanog carskog reza kada se mora,ali i nema mora raditi.user posted image Drugarica mi je rekla da je Stajic dobar i da ne kosta puno.Dali neko ima neka iskustva u vezi njega?

Hvala!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Betanija Novi SAd
5.10.2009 12:59:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sanja79 mi je poslala mail. Naime, pitala sam jel istina da se sada rana od sekcije tretira kao dubinska posekotina, Dora je nešto pisala o tome. Sanja kaže:

Ranu previlaju Octaniseptom i stavljaju gazu od gore, nego uvode Baby friendly program na sekcijama, što je po meni normalno tek 3. postoperativni dan (riskantno je da operisana žena barata sa  detetom), ne znam malo mi bilo bezveze, mada sam ja dobila Mariju 3. dan pored mene.Sve u svemu na klinici se oseća napetost i opsadno stanje, kao da su poludeli, a od sestara koje se uvlače u guzu doktorima mi se diže kosa na glavi! Ima ih raznih, od humanih i ljubaznih do krajnje bezobraznih koje bih sada vrlo rado išamarala, znači sramota!



Evo ti Dora! Žena se porodila pre nepunih mesec dana...

A ranu su i meni ovako previjali. Ne znam dal su stavljali Octanisept, mislim da nisu ništa, a stavljali su samo gazu od gore, i mislim da je nisu ni menjali do dana otpusta.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Betanija Novi SAd
5.10.2009 13:09:13   
Dora
Ma ne znam. Ovako kad čitam, prosto mislim da se od 2004. ništa u Betaniji nije promenilo. U Zrenjaninu sam bar imala neku sigurnost, nisam bila napeta i tačno sam znala šta i kako će da bude. Mislim da b.frendli nije baš praktičan posle CR ali mi se sviđa ako žena može odmah da doji...A šta ako me budu terali da se porodim prirodno? Neću da im dajem pare za CR, naravno, uvek sam za varijantu da častim doktore kad sve prođe dobro, ali to je mnogo manja cifra od onih 500 E + privatna praksa 9 meseci. Sramota! Neću da doprinosim mitu i korupciji! (osim u krajnjoj nuždi)...
Za par dana idem kod moje dok. pa ću videti s njom šta ćemo... UH!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Betanija Novi SAd
5.10.2009 13:12:13   
Anoniman
Za početak, posle 2 CR nema teorije da te teraju da se porađaš prirodno. A jesi se ti prethodna dva puta porodila u betaniji... sada nisam razumela. Iskreno, kada sam se ja porodila, pre 3 godine, uopšte nije bilo loše. Jbg, ima i dobrih i loših sestara, ali, više je dobrih nego loših.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Betanija Novi SAd
5.10.2009 13:19:47   
Biberon
Ja vodim trudnocu kod Vejnovića, a i moju kumu i sestru je već dva puta porađao. Za carski rez je ubedljivo najbolji u celoj betaniji, to mi je lično rekla i doktorka Novakov, upravnica cele Betanije, rakla je bukvlno da kada mu asistira na CR nesme da trpne jer će on već završiti. Kod njega je praksa da trudnicama koje vode trudnoću kod njega, naravno privatn, zakazuje porođaj kako god. Išao on prirodno sa ili bez epiduralne, carskim rezom, on se sa tobom dogovori kako je najbolje i šta on preporučuje. Što se cene tiče i ja znam da je bilo oko 500 eura, naravno nezvanično i to samo ako ti baš hoćeš da ti on radi i to ako nemoraš. Ako je CR najbolja opcija i medicinski opravdana ne traži ništa, nego kolko ti hoćeš, možeš daš. Ti naravno nisi obavezna da platiš ništa. I da koliko znam svojim trudnicama ne naplaćuje.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Betanija Novi SAd
5.10.2009 13:22:13   
Dora

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Za početak, posle 2 CR nema teorije da te teraju da se porađaš prirodno. A jesi se ti prethodna dva puta porodila u betaniji... sada nisam razumela. Iskreno, kada sam se ja porodila, pre 3 godine, uopšte nije bilo loše. Jbg, ima i dobrih i loših sestara, ali, više je dobrih nego loših.


Prvi put u betaniji drugi put u Zrenjaninu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Pelene


Koje pelene koristite za vaše dete?

Pampers (90%)

Huggies (3%)

Boni (3%)

drugo (navesti u komentaru koje) (5%)


Ukupan broj glasova: 143

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here