|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi SAd
19.9.2009 22:29:29   
cicko
Naki, moguce da je tako prosla tvoja drugarica, ali zaista sam se puno raspitivala i kod mojih prijatelja koji su lekari, drugarica koje su isle kod njega, citala misljenja na drugim portalima, zaista ga hvale. Ne kazem da sam u pravu, mozda gresim, ali stvarno sam duuugo birala.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Betanija Novi SAd
19.9.2009 22:31:08   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sada me je zvala drugarica, inače je i član RR, Sanja79, ali nije aktivna kao mi, svakodnevni. user posted image  Uglavnom, termin joj je za 6 dana, sada je bila na pregledu, beba je karlično, a lekari neće da joj zakažu CR, kažu, možda se beba okrene. Kaže mi ona "Kada će pobogu da se okrene?, ja sam prvo rodila 6 dana pred termin, meni bi mogle krenuti kontrakcije večeras, pa nešto mi se ne porađa prirodno sa bebom koja je karlično!" Kažu lekari, ako se beba ne okrene, konzorcijum (jel se tako kaže?) lekara će da odlučuje da li će ona na CR.

Dakle, novosađanke, koje lekare savetujete za "CR preko veze"?  

Jel znate i cenovnik? Mislim da je kod Vejnovića 500eur.

Tasho,ja sam imala karlicnu prezentaciju i porodili su me prirodnim putem,sto ce reci bez CR i super sam prosla.Poruci Sanji da umesto sto trazi vezu za CR,nadje babicu koja ce se brinuti o njojuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Betanija Novi SAd
19.9.2009 22:35:50   
Nanica1
Ne mogu da se slozim sa Stevajelom jer nezainteresovanost nije pogreska! Ja jednostavno imam osecaj kao da smo mi neko stado a ne njihovi pacijenti! Strasno se bojim doktora iz Betanije tj.da se poradjam tamo jer najvise mrzim kada me neko shvata olako! Iako su imali na hiljade pacijentkinja, oni moraju da shvate da je svaka zena prica za sebe i svakoj je to novo iskustvo... I ovo se ne odnosi samo na Betaniju nego na sve ginekologe, akusere ili sta su vec sto se tice drzavnog sektora! Ja stvarno nemam poverenja ni u koga! Sta mogu ocekivati od dr ako on i ne pogleda sta mi pise na uputu? Sta ce biti na porodjaju? Treba da nadrljam zato sto oni nisu u stanju da pogledaju papire! Zasto onda uopste i rade te svakakve testove kad ih nece ni pogledati? Zar oni nista nisu u stanju da urade ako ima ne mases ispred nosa sa nalazima?

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Betanija Novi SAd
19.9.2009 22:35:51   
nakins
Cicko, nemoj pogresno da me shvatis. To su samo price koje sam ja cula i za koje bih volela da nisu istinite. Tako je prosla ona i jos njih par, ali mozda je to bila samo njegova greska koja se nece ponoviti vise. Najvise bih volela da je on takav kako pricas i da nemas nikakvih problema sa njim. Mi smo ovde kao jedna velika porodica i treba da se podrzavamo medjusobno.
Izvini ako sam te uplasila ili bilo sta drugo.
Stvarno ti zelim sve najbolje u toku trudnoce

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Betanija Novi SAd
19.9.2009 23:22:17   
cicko
IZVORNA PORUKA: nakins

Cicko, nemoj pogresno da me shvatis. To su samo price koje sam ja cula i za koje bih volela da nisu istinite. Tako je prosla ona i jos njih par, ali mozda je to bila samo njegova greska koja se nece ponoviti vise. Najvise bih volela da je on takav kako pricas i da nemas nikakvih problema sa njim. Mi smo ovde kao jedna velika porodica i treba da se podrzavamo medjusobno.
Izvini ako sam te uplasila ili bilo sta drugo.
Stvarno ti zelim sve najbolje u toku trudnoce




Ma naravno, slazem se da treba da pruzamo podrsku jedna drugoj. Doduse, zaista su me zbunila i uplasila tolika oprecna misljenja, ali mislim da je to u redu, jer oprez nije na odmet. Ne brini, sve je u redu, hvala ti!user posted image  

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Betanija Novi SAd
19.9.2009 23:25:52   
nakins
Hvala tebi user posted image
p.s. Poslala sam ti na p.p

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Betanija Novi SAd
24.9.2009 12:20:59   
aliki
Drage mame, evo nesto i iz mog iskustva... Meni je vodio trudnocu dr Vejnovic, njega sam izabrala po preporuci vise ljudi i nisam cula negativna iskustva. Primetila sam da mu se pacijenti vracaju, tj ako vodi prvu trudnocu, onda i drugu.... Svaki put je na UZ sve bilo u najboljem redu, stoga ne mogu da ocenim koliko je strucan kada ima nekih problema, ali sam cula da kod njega obicno idu bas komplikovane trudnoce. Licni utisak je ok, kaze sve sto me zanima, nije neka pricalica, ali se ne ustrucavajte da pitate. Ljubazan je i odgovorice. Slazem se da je UZ kod njega skup, ali ja nisam zelela na tome da stedim, vec da dobijem najbolje sto mogu. E sad, kad je u pitanju porodjaj, bilo je ocigledno da cu se bez problema poroditi prirodno i dogovor je bio da posaljem poruku kad mi pukne vodenjak. ja sam to i ucinila, a njemu poruka nije ni stigla, bilo je negde oko ponoci, a on izgleda iskljuci mob. Bila sam prepustena dezurnim sestrama i doktorima i prosla sam odlicno! Ne znam koja me je dr porodila, videla sam samo da je relativno mlada i da je plavusa. Prezadovoljna sam kako mi je usila ranicu, a i babica mi je napravila minimalan rez i govorila sve vreme sta da radim. Vejnovic se pojavio sutradan, da me pozdravi i pita jel sve u redu- rekoh da jeste i to je to. Srecom, nije mi bio potreban, ali da se nesto iskomplikovalo, sigurno bih bila ogorcena sto nije dosao kad sam ga pozvala. Nismo nikad pricali o ceni porodjaja jer nisam cula da naplacuje. Navodno, zato je UZ skup. Kako god, sto se tice samog porodilista, ja sam zadovoljna i higijenom i odnosom sestara. Neka je vise, neka manje ljubazna, ali sto kazete, i nas ima raznih.    Najvaznije od svega, moj Aleksa je dobro, od prvog UZ do danas. 

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Betanija Novi SAd
24.9.2009 13:08:42   
sonja999s
aliki
drago mi je da je sve dobro i da je porodjaj super prosao.
ja sam takodje vodila trudnocu kod Vejnovica. otisla sam u porodiliste oko ponoci. slabo sam se otvarala pa sam i docekala dr u 07h ujutru.
da je porodjaj ranije krenuo ja bih svakako svima rekla da sam njegov pacijent jer se oni njega, da ne kazem boje, ali ga moraju slusati.
bilo je nekih glupih pitanja od strane sestara kad sam sisla dole: a dr vejnovic nije bio da vas obidje?
bio je, samo ne u vasoj smeniuser posted image


(odgovor članu aliki)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Betanija Novi SAd
24.9.2009 13:10:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sonja999s

a dr vejnovic nije bio da vas obidje?
bio je, samo ne u vasoj smeniuser posted image




user posted image user posted image  Poznato mi je.

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Betanija Novi SAd
25.9.2009 20:46:59   
Anoniman
Sanja79 mi je poslala mail. Naime, pitala sam jel istina da se sada rana od sekcije tretira kao dubinska posekotina, Dora je nešto pisala o tome. Sanja kaže:

Ranu previlaju Octaniseptom i stavljaju gazu od gore, nego uvode Baby friendly program na sekcijama, što je po meni normalno tek 3. postoperativni dan (riskantno je da operisana žena barata sa  detetom), ne znam malo mi bilo bezveze, mada sam ja dobila Mariju 3. dan pored mene.Sve u svemu na klinici se oseća napetost i opsadno stanje, kao da su poludeli, a od sestara koje se uvlače u guzu doktorima mi se diže kosa na glavi! Ima ih raznih, od humanih i ljubaznih do krajnje bezobraznih koje bih sada vrlo rado išamarala, znači sramota!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 10:44:05   
nakins
Simke ja stigoh

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 10:47:57   
simke
Evo meuser posted image Trazila sam moj post...da se ne ponavljamuser posted image
IZVORNA PORUKA: simke

Ja sam se porodila 26.11.2008.u Betaniji.Nasla sam vezu[za svaki slucaj],jer mi je bila karlicna prezentacija.Moja veza je bila babica[iskusna],koja je bila uz mene stalno,bodrila me i porodila sam se prirodnim putem,relativno brzo.S obzirom da nisam isla u skolu za trudnice,pratila sam njene instrukcije i hvala bogu sve se dobro zavrsilo.Lezala sam 5 dana i mogu da prijavim da su sobe odlicne,higijena na nivou[spremacice ciste dva puta dnevno],hrana prava bolnickauser posted image Sestre sa odeljenja su ekstrauser posted image Jedino ove sa laktacije su neuhvatljive[a neke i drske],pa mi je tako jutro posle porodjaja jedna stisnula areolu da sam sve zvezde videla uz komentar odlicno[misleci valjda na mleko],dok je druga komentarisala kako su mi bradavice male i uvucene,pa bi trebala nabaviti silikonskeuser posted image Sve u svemu nije hotel sa 4 *,ali ja sam bila zadovoljnauser posted image



(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 10:54:58   
nakins
Znaci, ne treba previse da se brinem?

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 10:56:25   
simke
Jos da dodam da sam lezala na intenzivnoj u prizemlju,a bebac je bio na poluintenzivnoj,znaci nije bio sa mnom,nego su ga donosili na podoj.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 10:56:29   
Anoniman
naki, simke, nemojte se ljutiti sto se ubacujem - naki jel imas neku vezu u betaniji?

(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 10:58:28   
nakins
Nedjo imam ali kao da nemam. Sestra od tetke mi radi tamo, ali ne prica sa mojom mamom tako da necu da racunam na nju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 11:01:45   
simke

IZVORNA PORUKA: nakins

Znaci, ne treba previse da se brinem?

Nemoj da se brinesuser posted image Moj ti je savet da nadjes vezu(doktora ili babicu)za svaki slucajuser posted image
I moja kuma se porodila prosle godine CR,bila je u baby-frendly programu(beba je od pocetka bila sa njom),takodje je imala vezu(doktora) i nije se zalilauser posted image

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 11:01:56   
Anoniman
moj savet - nadji nekog. Ja sam iz principa odbila da platim bilo kome u betaniji, i moje iskustvo je horor. A zene koje su se smenjivale pored mene, dok sam se ja poradjala citavu vecnost, su imale tretman kao kraljice, svoje babice, sestre...odmone dosle kuci sa svojim bebama. A ja...kao podgrejan les, niko me nije juser posted image ni dva posto. Ja ni sledeci put necu nikom platiti, ali samo zato sto sada znam sta me ceka, i ako sam prezivela prvi put, i drugi cu. Ali svim svojim drugaricama prvorotkama, iako sam zestoki protivnik korupcije, savetujem da podmazu nekoga. 

(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 11:04:49   
nakins
Za doktora bih verovatno mogla da nadjem vezu jer moja rodjena sestra koja je u 26 nedelji radi sa zenom od dr.Ilica pa ce najverovatnije da on bude i njoj veza, a za babicu ne znam. Ma ima vremena, nadam se da cu nekog vec naci. Frka mi je samo zato sto se svi oko mene zale na Betaniju katastrofa 

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 11:08:25   
Anoniman
90 posto zena koje se zale su one koje nisu imale vezu, zato sam ti preporucila da nadjes nekoga. 

(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 11:09:51   
nakins
Ok, hvala unapred user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Betanija Novi SAd
27.9.2009 11:11:52   
Anoniman
Nema na cemu user posted image

(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Betanija Novi SAd
29.9.2009 11:09:16   
gagins
Drage moje,procitala sam sve poruke od prve strane,ima svega.Sada sam trudna sa drugim detetom,treba da se porodim u aprilu tacno na rodjendan svoje cerke.Sta da kazem za prvi porodjaj,nisam imala nikakvu vezu ali sam prosla kao da me je sam Bog cuvao.Malena mi je bila karlicno,sto sam ja znala jer se na poslednjem ultrazvuku utvrdilo,ali na prijemu mi niko nije to potvrdio pored pregleda i gledanja citave dokumentacije iz trudnoce.Sve je teklo sto bi se reklo skolski dok nisam stigla u predporodjajnu salu,gde sam se ja sasvim slucajno setila da kazem doktorici da ne znam da li je beba okrenuta glavicom.Kada je utvrdila da nije bila je jako besna na osoblje koje me je primilo i naredila hitne analize potrebne za carski.Cak su mi dali i injekciju za smirenje,pa sam dobar deo prespava budeci se samo kada dodje kontakcija.Nedugo potom ulazi u salu doktor Dragan Stajic sa ekipom od 6-7 ljudi i u roku od pet minuta sam bila uspavana i odradjen mi je hitan carski rez,jer sam bila otvorena 8 cm.Sve posle toga je manje vise lepo ili ruzno,ali mi je sam porodjaj ostao u vrlo pozitivnom iskustvu.Mislim da prvorotkinje ne muce,sto sam ja iz mog slucaja zakljucila.Nema razloga za strah.pozdarv svima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Betanija Novi SAd
29.9.2009 11:13:20   
Anoniman
Dobrodošla Gagins! user posted image

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Betanija Novi SAd
29.9.2009 11:21:36   
gagins
Hvala,nadam se da cemo se lepo druziti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here