|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o hrani...
2.1.2020 12:52:33   
Mirko Svirko
Da li neko sprema pihtije kao predjelo?Nasla sam neki recept. Kao pihtije sa mesavinom za rusku salatu i dodaje se sunka. A da bi se steglo ide i zelatin. Probala bi za slavu, zanima me vase misljenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Pričajmo o hrani...
2.1.2020 12:58:37   
Ana RR
Mirko, to su one bele pihtije? Viđala sam na slavama ali nisam nikad probala. Reč pihtija mi je dovoljna da ne probam user posted image ali lepo izgleda, mislim da ide jogurt i majonez u njih.

< Poruku je uredio Ana RR -- 2.1.2020 12:59:56 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Pričajmo o hrani...
2.1.2020 13:52:40   
Olga75
Mirko, ako misliš na povrće u aspiku evo recept KLIK
moj ujka ( kuvar) tako nekako to sprema ali nr stavlja kisele krastavce
meni je to fino, kao slani puding
ima i onaj starinski recept kad se "kuva" u modli za kuglof u rerni ali to traje i traje- za taj recept bih morala da ga pitam, ovako želatin uradi to čas posla

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Pričajmo o hrani...
2.1.2020 13:52:46   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Reč pihtija mi je dovoljna da ne probam user posted image


A ,,puding od svinjetine" user posted image
Cula sam da sad tako zovu pihtije user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Pričajmo o hrani...
2.1.2020 14:38:08   
Mirko Svirko
Ha ha puding od svinjetine ha ha 😂😂😂
Da da,to sam mislila taj rolat. Bas mi lepo izgleda. Ide jogurt i majonez. To je to. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Pričajmo o hrani...
2.1.2020 16:08:23   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Reč pihtija mi je dovoljna da ne probam user posted image


A ,,puding od svinjetine" user posted image
Cula sam da sad tako zovu pihtije user posted image


Jok to još gore zvuči user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Pričajmo o hrani...
2.1.2020 16:33:00   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Reč pihtija mi je dovoljna da ne probam user posted image


A ,,puding od svinjetine" user posted image
Cula sam da sad tako zovu pihtije user posted image


Jok to još gore zvuči user posted image


Hahaha, jos sam ga ja ublazila, obicno kazu puding od svinje
Znam, isto i ja user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Pričajmo o hrani...
2.1.2020 16:49:45   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 11:15:49   
branki*
zene,kako pravite sarmu?to jest fil.ja sam do sad uvek prvo proprzila luk,pa dodam mleveno,proprzim i dodam pirinac,zacine i tek onda skinem sa ringle.
citam sad neki recept,kao najbolje sarme,tu samo kaze da se blago proprzi luk i taj luk se doda u mleveno meso zivo i pirinac i ne dinsta se.kako vi?
i sta stavljate odozdo?kaze kozuru od slanine,pa onda listove kupusa i onda redjas sarmu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 11:32:47   
Ana RR
Branki, tako spremaju u hrvatskoj, bosni. Meni se ne dopada jer dobiješ jednu bzvz grudvu mesa. Moja baka je rođena slavonka pa nikad nije tako spremala.

Ja dobro izdinstam luk, obavezno beli luk jer on daje ukus sarmi, zatim dobro upržim meso, dodam začine kada je uprženo, pirinač.

Na dno poređam listove kupusa i onda ređam sarmu pa odozgo stavim slaninu, meso.. pa opet sarma itd. Na kraju je prekrijem listovima kupusa.

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.1.2020 11:33:29 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 11:34:28   
Ana RR
Videla sam da negde u bosni i musaku tako spremaju, sa živim mesom, što je meni grozno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 12:59:39   
Sanjalicaaa
Nikada nisam spremala sarmu sa zivim mesom, ali sam jela i musaku i sarmu. I skroz mi je bezveze. Bas kao sto Ana kaze to bude grudva mesa. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 14:11:19   
branki*
hvala,drugarice..i ja cu onda isto kao sto sam navikla..a,koliko belog luka ide npr na pola kila mesa?ja nisam do sada ubacivala beli luk,ali sad za slavu hocu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 14:55:35   
Ana RR
Branki, dva tri češnja barem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 15:10:59   
Olga75
Prezirem luk u sarmi a pravim je samo za živim mesom i kuvam je par sati i ne zapecam po lernama.
Samo pomešam mleveno ( dva puta nateam mesara da ga premelje) sa natopljenim pirinčom, dodam biber i so ismotam ih u poveće sarmuljine. Dole stavim isečene listove prokole, poređam, zalijem vodom, gore isečene listove prokole i suvo- da li rebra, da li meso sušeno i pušeno ( o, vidi me - sarma me u pesnika načinila) i poklopim i na pola par sati, onda zaprška- tri kašike ulja, kašičica brašna i crvena paprika da provri pa buć u lonac i još sat vremena na pola. Kuvam u cepteru ( ovo se sad hvalim)

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 15:14:05   
Olga75
Čitam sad postove o sarmi i samo da primetim da nam se kuhinje razlikuju neverovatno.
Isto jelo a nije isto user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 15:30:11   
mama Jo
Aj'sad ja sa novim pitanjem - kako se cisti nar?
Dajte da vec jednim naucim, svaki put posle ciscenja nara kuhinja mi izgleda kao da sam nesto klala user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 15:33:48   
Ana RR
Olga, meni se ne sviđa takva sarma, izvinjavam se user posted image a luk se u sarmi ne vidi i ne oseti, ali bude puna ukusa.

Moja mama pravi nestvarnu sarmu. Ja ne znam šta joj radi iako me ona učila da je kuvam. Za slavu mi je ona spremila, kuma koja je iz Vojvodine je samo uzdisala i govorila Bože kakva sarma! Meso se na kraju nije pojelo jer su se ljudi najeli sarme.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 15:35:36   
Ana RR
Mama jo, iskreno ja se ne petljam sa narom, to mm čisti. Preseče na pola pa u dublju posudu trese tako što kašikom udara u nar. Ako si me razumela user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 15:37:53   
Ana RR
Kad smo kod luka, moja svekrva za 15 minuta izdinsta i luk i meso i složi musaku user posted image eto zašto ne volim njenu hranu. Njen moto je - samo da se napravi, nije bitno kako izgleda (a ni da li je ukusno). Bitno da je napravljeno. Kad vidim skoro sirov luk u hrani smuči mi se.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 15:57:09   
milicicak
Moze i ta sarma sa sirovim mesom da bude ukusna ako se dobro napravi. Ja pravim onu klasicnu, sa dinstanim. I nikad ne stavim manje od 1,5kg mesa i 1kg crnog luka. Beli dodajem odokativnom metodom. I sto Ana kaze, luk dinstam bar 30min pa posle dodam meso i dinstam bar jos 30-45 min. Redjam red kupusa, red sarme, red suvog mesa, pa opet kupus, sarma, meso i ususkam liskama. Sarmu kuvam minimum 4h na tiho, ne dodajem zapsrsku.


Mama jo, nar preseces na pola, uzmes jednu duboku ciniji i lupas po naru, tako dosta ispadne, posle mozes i rukom da docistis.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 16:09:54   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Branki, tako spremaju u hrvatskoj, bosni. Meni se ne dopada jer dobiješ jednu bzvz grudvu mesa. Moja baka je rođena slavonka pa nikad nije tako spremala.

Ja dobro izdinstam luk, obavezno beli luk jer on daje ukus sarmi, zatim dobro upržim meso, dodam začine kada je uprženo, pirinač.

Na dno poređam listove kupusa i onda ređam sarmu pa odozgo stavim slaninu, meso.. pa opet sarma itd. Na kraju je prekrijem listovima kupusa.



Tako i ja spremam. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 17:38:14   
Ana RR
Ni ja ne stavljam zapršku. I spremam je u rerni, u pekaču. Ubacim uveče i do ujutru se krčka, posle samo malo zapečem bez poklopca. Bude skroz mekan kupus. Moja mama je prvo kuva na ringli (uveče je pripremi i stavi na skroz lagano da se krčka celu noć pa ujutru malo pojača vatru i kuva je još par sati) zatim je zapeče u rerni. Ali njoj kupus bude onako lepljiv, topi se kao da nije kupus. Nigde nisam jela takvu sarmu a jela sam je kod mnogih.

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.1.2020 17:42:06 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 18:50:35   
branki*
kako,bre,olga,prezires luk u sarmiuser posted image ja mislila da ne moze bez crnog luka uopsste da se pravi.sad planirala i beli da dodam..ja sam je na rigli uvek kuvala,ne zapecem u rerni i ne stavljam zaprsku..videcu kako ce ispasti za slavu,kupus mi se nesto ne svidja bas.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Pričajmo o hrani...
4.1.2020 21:06:57   
mama Jo
Joj ni ja ne podnosim kad vidim delove luka u jelu, zato me kuvanje i smara najvise zbog rog besumucnog dinstanja.

Citala sam negde da se nar prepolovi, pa se onda drzi malo u vodi i onda skidas koru a ono belo okolo samo ispada kao i zrnca. Tako sam danas i probala, ali i dalje prska. Mozda sam samo zurila.
Probacu sutra tako da ga ,,tucem" user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here