|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 13:17:32   
Mala*plava
Hvala puno,ovo mi je prva trudnoca i mnogo sam se uplasila Sad cekam rezultate krvi da vidim jel beta napreduje ili ne.



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 13:44:02   
JelenaJekac
Jao znam,  videla sam haos jednom kad sam bila po uput. Sta da se radi, moramo :) 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 14:14:09   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Mala*plava

Zdravo,ja sam ovde nova.Treva ni vas savet.Peta nedelja sam trudnoce,radila sam beta hcg bio je 15600 doktorka je rekla da je to ok,plod se tek nazire ali javilo mi se krvarenje braon boje...nemam bolove ni nista.Koristim utrogestan dva puta dnevno i juce sam dobila inekciju progesteron.Danas sam opet isla da vadim krv.Ñe znam sta da mislim jako sam uplasena





Dobro dosla medju trudnice ❤️. Ja sam krvarila, odnosno imala to braon u sve tri trudnoce... Sve tri uredne trudnoce... Ali naravno da treba pripaziti... 

(odgovor članu Mala*plava)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 15:08:06   
Mala*plava
Hvala...sad sam bila po rezultate krvi pa sam se malo zbunila...6-og sam vadila bhcg i imlala sam 7650 pa 8-og 15600 i danas 22200,a doktorka mi je rekla ako je sve u redu da moram da mi se duplira za ta tri dana.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 15:48:07   
bubulence
Ali koliko znam ne moze celu trudnocu da se duplira na 3 dana. Imas na netu tabelu za betu, ja je zaista nikada nisam radila pa se ne razumem mnogo... 


(odgovor članu Mala*plava)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 19:31:20   
Maslacak15
mala plava koliko je stara trudnoca? Kad je prvi put beta bila pozitivna? Tacno da je rast u kasnijim stadijumima nesto sporiji ali isto tako sa betom preko 10 hiljada trebalo bi da se vidi srcana akcija. Ako je u pitanju vitalna trudnoca, otprilike dve nedelje posle prve pozitivne bete treba da se se vidi srcana akcija. Drzim fige da bude sve ok.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 20:34:28   
Maruska15
Zdravo,ja sam takodje nova ovde. Menstruaciju očekujem,to jest ne očekujem 13.6. Još pre 5 dana sam radila test na trudnocu koji je pozitivan,i od tada sam ga ponovila još 3 puta i svi su pozitivni.  Medjutim imam bolove u stomaku kao da cu svakog momenta da dobijem,i mnogo se brinem. A živim u Švedskoj i zakazan mi je pregled tek 8. Jula... Do tada ću izdludeti od brige. Da li su ti bolovi normalni?? Imam ćerku staru 9 meseci i nisam planirala ovu trudnocu,pošto je prva završila carskim rezom. Pa mi to dodatnu paniku stvara. Ako neko ima iskustva,ja se izvinjavam na dugačkom postu.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 20:40:48   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Zdravo,ja sam takodje nova ovde. Menstruaciju očekujem,to jest ne očekujem 13.6. Još pre 5 dana sam radila test na trudnocu koji je pozitivan,i od tada sam ga ponovila još 3 puta i svi su pozitivni.  Medjutim imam bolove u stomaku kao da cu svakog momenta da dobijem,i mnogo se brinem. A živim u Švedskoj i zakazan mi je pregled tek 8. Jula... Do tada ću izdludeti od brige. Da li su ti bolovi normalni?? Imam ćerku staru 9 meseci i nisam planirala ovu trudnocu,pošto je prva završila carskim rezom. Pa mi to dodatnu paniku stvara. Ako neko ima iskustva,ja se izvinjavam na dugačkom postu.





Maruska, dobro dosla! I cestitam!
Ja sam konkretno imala osecaj kao da cu da dobijem cak i izrazenije nego kad zaista dobijem. I danas na primer sam isto imala taj osecaj a sada sam 6ta nedelja. Uz meni u petak. Budi strpljica 💜

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 20:43:10   
Maslacak15
Bolovi Su normalni. Ja Sam rodila prvog Sina U decembru 2011 carskim rezom i zatrudnela U Julu 2012. Sve je proslo bez ikakvih problema i porodih se opet carskim U aprilu 2013.


Sve najbolje ti zelim! 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 20:46:17   
Maruska15
Bolje vas našla,hvala na odgovoru. Koliko se sećam tako mi je bilo u prvoj trudnoci. Ali sada malo paničim  pošto sam se pre 9 meseci porodila carskim rezom. Ovde u Švedskoj su ki rekli da bih trebala da sačekam godinu dana.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 21:04:55   
Maslacak15
i ja sam u Nemackoj. I meni su rekli i duze, da razmak treba da bude bar dve godine izmedju rodjenja deteta ali nije to bog zna kako opasno. Statisticki je veci rizik od rupture oziljka za par procenata nego da si cekala Tipa ako je razmak dve godine ili vise rizik je 1% a ovako je rizik 2,5-3%. Matematicki je to duplo rizicnije ali su to ipak mali brojevi. 97% slucajeva je sve u najboljem redu.. Meni je moja doktorka rekla da ako je sve kako treba oziljak u principu zaraste vec za 6-8 nedelja. I ja sam se u prvi mah uplasila ali ko sto rekoh Dr me je umirila i bas nikakvih problema nisam imala celu trudnocu. Inace sam prosle godine na dvojac dodala i devojcicu, isto carskim rezom i isto je trudnoca protekla bez problema iako mi je bilo punih 40 godina i dva carska reza minulog staza. Naravoucenije- ne brini unapred nego uzivaj utrudnociuser posted image bice sve ok.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 21:18:41   
Maruska15
Ja bih volela da ako  sve bude bilo u redu i ako bude moguće da pokušam da se porodim prirodnim putem.  Najveća želja mi je da doživim to iskustvo,ali s''obzirom će biti 18 meseci izmedju porodjaja ne znam da li će to biti moguće...


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 21:31:01   
Maslacak15
Meni Su nudili da mogu da probam, Ali Sam odbila zu mogucnost. A razmak je Bio 15,5 meseci.....tako da je vrlo moguce da ces imati prilike. Koliko znam svedjani rade ionako Malo planiranih carskih i preferiraju prirodan porodjaj. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
11.6.2019 21:38:04   
Maruska15
Maslačak u pravu si. Rekli su mi da drugi porodjaj apsolutno ne mora da bude carski rez,jedino da se nakon drugog  carskog radi obavezan treći. E sad to mi je rečeno ako sačekam godinu dana. Pošto se desilo pre,ne znam. Ja se nadam da ću barem moći da probam. A inače prvi carski mi je rađen zbog kondiloma koji sam imala na grlicu materice. Porodila sam se u Srbiji,tačnije u mom rodnom Nišu. Pošto za švedjane  ni to nije bila indikacija za carski rez,dok su mi naši doktori preporučili.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 8:55:27   
JelenaJekac
Drage moje,  ja se jutros probudila sa bolovima u ledjima.  Kad odoh na redovan pregled 3-4 cm otvorena. Stavili mi neku vaginaletu da ubrzaju. Drzite palceve, javljamo se kad budemo moglee :-*

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 9:03:51   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: JelenaJekac

Drage moje,  ja se jutros probudila sa bolovima u ledjima.  Kad odoh na redovan pregled 3-4 cm otvorena. Stavili mi neku vaginaletu da ubrzaju. Drzite palceve, javljamo se kad budemo moglee :-*



Da ti prodje lako i brzo!!! Ajmo!!!

(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 9:08:57   
nata11
Jekac navijam 💞

Bas se pitam sto te nema u ambulanti. 
I ja cu brzo. 👶 Zakazali mi da se pojavim u nedelju ujutru na CTG sa stvarima pa ce praviti dr raspored jer renoviraju bolnicu pa je malo haos sa rasporedom. Mozda ne bude nedelja ali bice uskoro. 

_____________________________





(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 9:36:49   
Šmizli
Drage trudnice 36+6,a sinoc me je tako boleo zeludac da nisam znala gde cu,popila sam jedan caj od nane.Od jutros pomalo onako samo kad jako disem,da li je to normalno....?


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 9:48:44   
bubulence


IZVORNA PORUKA: JelenaJekac

Drage moje,  ja se jutros probudila sa bolovima u ledjima.  Kad odoh na redovan pregled 3-4 cm otvorena. Stavili mi neku vaginaletu da ubrzaju. Drzite palceve, javljamo se kad budemo moglee :-*


Hop, hop, drzimo palceve, neka bude sto brze i lakse! Nato, i ti se spremas znaci ❤️. Ja dosla sa pregleda, bebac oko 2050gr, jako nemiran, ali bas se nesto uznemirio kada sam legla da mi rade uz, mozda mu polozaj nije odgovarao... Sutra radim ogtt, posto je moj tata dijabeticar a bebac malo krupniji, dr kaze da odradimo i to pa da smo mirni. 

(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 9:51:15   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Šmizli

Drage trudnice 36+6,a sinoc me je tako boleo zeludac da nisam znala gde cu,popila sam jedan caj od nane.Od jutros pomalo onako samo kad jako disem,da li je to normalno....?





Smizli normalno je, cudno da te nije bolelo i ranije posto je beba sada vec velika i pritiska ti zeludac

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 10:03:12   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Šmizli

Drage trudnice 36+6,a sinoc me je tako boleo zeludac da nisam znala gde cu,popila sam jedan caj od nane.Od jutros pomalo onako samo kad jako disem,da li je to normalno....?





Smizli normalno je, cudno da te nije bolelo i ranije posto je beba sada vec velika i pritiska ti zeludac
E nije stvarno sad prvi put,Boze rekoh da nije krenuo porodjaj al ne moze to tako iz zeludca...😀😀Koliko bih smela caja da  pijem dnevno cula sam da ne valja preterivati sa cajem od nane...?


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 10:06:18   
bubulence
Solju, dve... Nece skoditi bebi nego nana izaziva zatvor pa se zato ne preporucuje mnogo

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 10:08:48   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: bubulence

Solju, dve... Nece skoditi bebi nego nana izaziva zatvor pa se zato ne preporucuje mnogo
Aha znaci zbog toga...E hvala.A koja si nedelja kad ti je beba sa 2050 krupna.Ja kad sam bila 33 nedelja beba bila 2400.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 10:09:14   
nata11
Nama u skoli rekli do 2 solje.
Bubulence vas ce biti krupan momak. Nasa ce izgleda manekenka, mrsavica na mamu. 

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
12.6.2019 10:17:07   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: nata11

Nama u skoli rekli do 2 solje.
Bubulence vas ce biti krupan momak. Nasa ce izgleda manekenka, mrsavica na mamu. 
e hvala,a koliko je tvoja devojcica?



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here