|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stomačni virus
4.12.2018 14:51:17   
pari
Maraj,ne brini se što ne jede,to je normalno...malo supicr ako bude hteo ili pirinča ili krompira i šargarepe. Počeće da jede kad mu bude bolje

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Stomačni virus
4.12.2018 14:59:55   
bebilule
Maraj, ne paniči. Vidim da si se opteretila tim što je "stalno bolestan" kako je krenuo u vrtić. Oni su mali, mora tako. Pa kako drukčije da se izgradi imuni sistem. Ne opterećuj se. Sreća pa si sad na početku kući, ne moraš da uzimaš bolovanja i sl. Jedino što imaš Sofi. Ali i ona će uz njega da ojača prije vrtića. user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Stomačni virus
4.12.2018 15:06:36   
IvanaSK RR
Ja sam pisala da je maca prvih sest meseci bila vise kuci nego u vrticu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 7:41:52   
Maraj
L je sinoc povracao. Prvi put u zivotu....
Zalio se da ga boli kod grudi. Valjda nije znao da kaze da mu je muka. Zaspao oko pola 8. Ja mu dala brufen u pola 11. Kako je popio brufen, tako se ispovracao.
Od jutros je ok. Samo je to jednom povracao. Videcu kako ce biti danas sa temperaturom i dijarejom.
Ne znam, da l treba da ga vodim kod dr? Sta mislite? Ivana jesi ti vodila macu sada kad je imala stomacni?
Inace danas nam je 4.dan...

< Poruku je uredio Maraj -- 5.12.2018 7:42:45 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 8:02:04   
vonavoj
Nemoj ga voditi,ako mu dajes da ne dehidrira. Povratio je od brufens,njega povracaju i kad nemaju stomacni 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 8:36:01   
Sanjica26 RR
Od brufena je meni Sofi povracala. Sad mu je lose u stomaku i ne cudi me sto je povraca. Ja ga ne bih vodila. Ako imas nurofen njega deca bolje podnose, jer je sa prijatnim ukusom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 8:59:05   
Maraj
Dajem mu rehidrant. Nagovorim ga nekako da popije....inace caj trazi...
Od jutros je 2 put imao proliv. Place , jauce dok se ne iskaki. Valjda ga stomak boli. I bas kaki vodu.... sad je bolje cim je kakio. Pojeo je i jednu kiflicu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 9:07:36   
IvanaSK RR
Maraj, i maca je kakila vodu, bukvalno. Nismo isli kod lekara. Bitno je da pije taj rehidran ili orosal da nrbi dehidrirao. Kod dr sumnjam da ce ista novo reci, osim ako je dehidrirao tad ostajete na infuziji. Mislim da napisah, maloj komsinici je virus trajao od cetvrtka do srede. Njena mama isto vise nije znala sta da radi, al dete u četvrtak ujutru kao novo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 9:49:13   
jess021
Maraj, ako nije visoka temp, predji malo na Paracetamol, Brufen je bas jak za zeludac. 
Ako je raspolozen i zivahan nema potrebe da ga vodis, nemoj ga terati da jede samo neka pije, ako mu cajevi prijaju super. Stavi malo soli i malo secera.
Dete koje dehidrira je malaksalo, pospano. ...ako primetis tako nesto odmah kod lekara ili ako krene mnogo da povraca. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 9:54:42   
pari
Ni ja mu ne BiH davala da jede pogotovo neku težu hranu...njemu treba tečnosti i to je to...nadoknade sa hranom kad bude bolje

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 10:01:39   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: pari

Ni ja mu ne BiH davala da jede pogotovo neku težu hranu...njemu treba tečnosti i to je to...nadoknade sa hranom kad bude bolje

To je tačno. Maca je jela kao nenormalna kad joj je proslouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 10:37:47   
Maraj
Hvala drage...dok ja udjem u stos...
Da... L voli cajeve. I sad ih trazi. Ja mu standardno stavljam med u caj, pa i sada...stavim mu i malo rehidrana u caj. Al hoce nekad i ovako da ga gucne.
Sada je ok raspolozen.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Stomačni virus
5.12.2018 10:39:35   
IvanaSK RR
Mozes i supu iz kesice da mu dajes. Maca je zivela na toj supici tri, četiri dana user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Stomačni virus
6.12.2018 10:16:33   
Maraj
Sinoc je L opet bilo lose. Tražio da spava. Legao oko 20h. Posle nekog vremena opet jauce, place. Malo je povratio. Valjda se i uplasio tog povracanja... nikako da izbaci iz zeludca sadrzaj. Sa lavorom sam ga jurila...ma haos. Tako...malo je spavao, malo jaukao.
Jutros smo ga odveli kod dr. U dz ludnica. U 7h jutros je bilo preko 10 dece u cekaonici.
Dr nam promenila probiotik . Rekla je prolofe ampule 5 dana i gastrokind. Danas na 2 sata po 1 tableticu. A od sutra 3 dnevno.
Pipala mu stomak. Kaze da su mubcreva ksetljiva i puna gasova.
Dosli kuci. On odmah, opet proliv tako da smo odneli i stolicu na analizu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Stomačni virus
6.12.2018 10:19:30   
jess021
Uf Maraj bas mi je zao. Kako je sad?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Stomačni virus
6.12.2018 10:20:37   
Maraj
A te ampule prolife...poludela sam. Mm kupio 5 kom kako je dr rekla. U apoteci nam dali bez uputstva. Ja dosla kuci sa L. On vristi, stomak ga boli. Stavim ga na nosu da moguvda pokupim uzorak...
Otvaram ampulu....onaj prasak stoji u poklopcu, ne znam da ga otvorim....
Guglam na internetu kako se otvara kapsula. Ma uzas. Ratno stanje u kuci. On place, S place ja pizdim....i tako... sad smo okuser posted image
Al dal je moguce da ne daju uputstvo kad prodaju te ampule na komad
Na kraju otvorih ja nju, al da nije bilo gugla djavola bi je otvorila...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Stomačni virus
6.12.2018 10:26:36   
Maraj
Jess pa sad je bolje. Ispraznio je creva pa mu je valjda lakse. Igra se u sobi. Ja mu skuvala caj. Trazi caj da pije. A stolica....ma stipa za oci koliko kisi...
Rece dr samo bareno da jede. Nista tesko da ne opterecuje creva. Ma kad bi ja njega mogla da nagovorim to da jede. Grucnuo je malo kiflice od jutros. Nek jede plazme danas , ako bude hteo da jede... imam i supice domace sa knedlama. Nju juce nije hteo.
T nije ima ni juce ni danas. Al eto proliv nikao da ga prodje ...jos i to povracanje juce i prekjuce...
Ma on je sav isprepadan. Valjda se deca i uplase kad povracaju. Nikom nije lako...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Stomačni virus
6.12.2018 10:29:09   
vonavoj
Sve sto sam rekla,rekla i dr,hehe😁

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Stomačni virus
6.12.2018 10:37:31   
Maraj
Jeste von. Setila sam se tebe user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Stomačni virus
6.12.2018 10:40:25   
vonavoj
Cudi me da u apoteci ne pokazu kako se koristi..jeste malo zez..ali prvi put se zeznes,u buduce ces znati (ala sam te utesila)😁

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Stomačni virus
6.12.2018 10:48:07   
jess021
Maraj, verovatno si skontala, ali fora je sa cepom. Sto me nisi pitala? 
Nemoj da jede plazmu, secer jos vise povlaci vodu a ionako je vec previse vode izbacio. Samo neka pije cajeve, supu, barenu sargarepu, bananu. ...

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: stomačni virus, jesen 2008.
8.11.2019 14:22:42   
Rosita
N je imao stomačni virus pre 2-3 n. Imali smo svi u kući. Onda, posle nedelju dana, ponovo, u vidu proliva. Stane to, pošaljem ga u vrtić, bude 2 dana i opet proliv, nesvareno, smrdljivo i to i noću, 2 puta. Šta da radim? Pije probiotik sve vreme.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: stomačni virus
8.11.2019 14:33:38   
vonavoj
Jedino da uradis stolicu..Jesi probala prolife ampule?

< Poruku je uredio Ana RR -- 8.11.2019 14:36:36 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: stomačni virus
8.11.2019 14:46:35   
mama Jo
Joj Rosi 😣
I mi smo za mesec dana dva stomacna imali. Nama je dr rekla dva stomacna, i dva respiratorna - vladaju i vecina deci sva 4 prodje u kratkom periodu.

No, mozda da uradis stolicu. Jede li nesto drugacije u vrticu nego kod kuce?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: stomačni virus
8.11.2019 15:01:18   
Rosita
Ništa, mamajo, s tim da on na žalost trenutno hoće uglavnom ugljeni hidrati. Uvalim mu krem čorbe. Noćas od 3 do 5 je 2* kakio, kenjkao... Posle sam otišla na posao, mm reče još 2* je tako kakio jutros.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here