|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus
1.3.2020 21:28:17   
Misha i Ljisha
Kaze mm sutra idemo u nabavku a hrana ce se svejedno pojesti. Reko ok. Salu na stranu mm i ja se za ozbiljno brinemo. Eto kazem nije nam svejedno bilo ni da D ide sad na ovo mwdjunarodno takmicenje. Kod nas se izgleda samo skola otkazuje a leba i igara za naroda ce biti (citak sendvica). Katastrofa smo koliko neozbiljno shvatamo celu situaciju. Sto kaze mm ne dao Bog da nas stvarno strefi zbog naseg nacionalnog opste narodnog karaktera ce nas tako nesto pokositi. Srbi vecito misle "nas nece" i kad se seksaju i kad ratuju


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Korona virus
1.3.2020 21:43:20   
Maslacak15
evo ko zeli da prati a da nisu poluinformacije i rekla kazala. Fenomenalno uradjen sajt johns hopkinsa:

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

pregled koliko slucajeva gde ima. Kliknete na mapu pise koliko inficiranih koliko preminulih koliko se oporavilo....... Da da neozbiljnost je kobna. Neko iz WHO je rekao da se nada da ostatak planete nece podceniti situaciju zbog cinjenice da su kinezi zapravo bili vrlo uspesni. Drakonskim merama ipak su ogranicili epidemiju kod sebe. U Iranu je izgleda bas haos. Tu je verovatno prava cifra ko zna kakva. Posto imaju preko 50 mrtvih, skoro je nemoguce da imaju samo 1000 zarazenih ( ili je smrtnost kod njih mnogo visa nego kod drugih sto isto ne verujem). Svugde ima oko srbije po neki slucaj samo u Srbiji nemauser posted image . Nego majstori nikako d akazu koliko su testova uopste uradili.... No dobro. Vreme ce pokzati. Cuvajte se i zadrzite hladnu glavu.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Korona virus
1.3.2020 21:43:45   
Filadendronka
Mi smo vec kupili karte i trebalo bi za tri nedelje da budemo u par gradova u NRW. Pratim po stampi da je tamo najkriticnije. Toliko mi se groznih stvari desilo u poslednje vreme i jedva sam cekala taj odmor da obidjemo drustvo i rodbinu. Da smo samo nas dvoje u pitanju ne bih se dvoumila oko odlaska, ali sa dvoje male dece mislim da smo ludi. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Korona virus
1.3.2020 21:54:13   
Maslacak15
meni su svekijevci u NRW, za sada nisu pogodjeni karantinima. Ne znam sta bih savetovala osim da ce se situacija verovatno razjasniti u naredne dve tri nedelje. Barem pravac desavanja ce biti jasan.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Korona virus
1.3.2020 21:56:49   
Misha i Ljisha
Jedna koleginica iz Indjije je u karantinu. Bila je u Italiji. Kolege su isle na sajam turizma. Dvoje se razbolelo. Ko garantuje da nije korona kad nisu ni testirani. Ej sajam turizma.  Ma mi smo lud narod majke mi. Otkazace se olimpijske igre al sajam turizma se ne otkazuje. No koment. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Korona virus
1.3.2020 22:09:25   
nata11
Ma da kod nas ga kao nema. Nista ne verujem. Poznavajuci retoriku nasih vodja odavno ga ima. 

Kada je nasa bolnica (jug Srbije) objavila da su spremni karantini ja se smejala 2 sata. 😀 Pa oni jadni nemaju para za jednu onu postelju sa zastitom kamo li za vise. 

Mi ne planiramo zalihe. Normalno set_amo za sada, radimo. Prekosutra mi dolaze Britanci 🤔🤔 (ako se zakasljaju letece napolje odmah 😀😀) 

_____________________________





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Korona virus
1.3.2020 22:17:28   
vonavoj
Ahhah,nato,letece napolje!Ljisho,a gde je y karantinu? I sto nisu testirani? Ja sam htela kod sestre y Hr za Uskrs,ali videcemo sad..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Korona virus
1.3.2020 22:46:15   
Misha i Ljisha
Pa  valjda u Bg otkud ja znam 😂 ni ne znam zenu. Cuh to samo od drugih kolega iz skole. Ja sam tamo samo 2 puta nedeljno. Ali stvarno nema sanse da kod nas nije bio nijedan slucaj


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Korona virus
1.3.2020 22:49:07   
Misha i Ljisha
https://www.zdravlje.gov.rs/vest/345952/informacije-o-novom-korona-virusu-za-01032020-godine-do-18-casova-.php



36 osoba testirano

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Korona virus
1.3.2020 22:58:13   
bubulence
Fil, doobro razmisli pre puta. Posebno sto je (ako sam dobro ispratila) Jaksa bio dosta bolestan i sigurno mu je imunitet oslabljen. Ne mislim da mu moze biti nesto ozbiljno, ali sada ti ne treba bas nista osim zdravlja.

Mene i dalje daaaleeeeeko vise brinu i plase migranti i bolesti koje nam oni mogu doneti. Ne mislim da je korona bezopasna ali koliko sam citala o toj bolesti shvatam da smo imali i gore viruse (svinjski, pticiji grip itd), gde je smrtnost bila daleko veca. Naravno, ne bih isla na sajmove, trzne centre takodje izbegavam zimi, bilo koje putovanje u zemlju gde ima zarazenih bih otkazala. Zato smo danas def odlučili i da sacekamo sa rezervacijom za more... 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Korona virus
1.3.2020 23:22:18   
Maslacak15
moraju se razlikovati zaraznost/ kako se prenosi od smrtnosti. pticiji grip je jako opasan (i smrtonosan) ali se prakticno ne prenosi sa coveka na coveka. nego direktno sa zarazenih ptica. zato i nije bilo velikih epidemija. MErs se isto prenosi sa kamila...ali covek na coveka nikako. SARs 2003 je za osam meseci imao samo oko 3 hilajde zarazenih u celom svetu.

     covid-19 (nova korona) je prilicno infektivan i to objasnjava 100 000 registrovanih slucajeva za sada. sto se migranata tice ja ne mislim da su bolesniji od bilo koje druge populacije. sto bi bili? ljudi ko i svaki drugi. inace najinfektivniji virus za koji se zna su morbile. uzasno je zarazan...mislite o tome kad pomerate vakcine.
to je inace bio ovde savet senata. za koronu nema vakcine ali se preporucuje inace zastita od gripa pneumokoka..i to ima smisla. da bi se sprecile suoerinfekcije koje tek mogu biti opasne.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Korona virus
1.3.2020 23:24:32   
Ivanka 75
Hvala Maslacak, tvoja objasnjenja su lako razumljiva i logicna👍

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Korona virus
1.3.2020 23:52:44   
mati

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha
. Srbi vecito misle "nas nece" i kad se seksaju i kad ratuju



Ljiso ti si hit!!! user posted image
Maslacak, lepo si sve objasnila...
Moj Mita je jedini sagovornik vaspitacici o Koroni. Ova jedna se tako bas plasi virusa, svih. A Mita stalno naculji usi kada pocnu neke vesti, tako da bas imaju temu za caskanje.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Korona virus
2.3.2020 7:46:35   
nata11
Maslacak a jel tacna informacija da za tretiranje Korona virusa koriste Betaferon? 



_____________________________





(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Korona virus
2.3.2020 8:58:17   
Maslacak15
verovatno svasta probaju na svoju ruku lekari ali zvacino nista nije odobreno za terapiju. Neka dva tri leka ( betaferon nije medju njima) koja se smatraju dobrim kandidatima su odobrena za ubrzane klinicke studije koje su u toku.... za nekih tri nedelje bi trebalo da bude rezultata.

Evo jutros je izasla velika studija iz Kine u najuglednijem svettskom medicinskom casopisju NEJM. 1099 slucajeva sirom kine detaljno klinicki analiziranih. Prosecna starost pacijenata 47 godine. Ali samo 0,9 % mladjih od 15 godina !!! Znaci za decu definitivno nije mnogo opasan. Odnos zene muskarci 40 / 60 (nekad je dobro biti zena). Od toga na intenzivnoj 6 posto na vestackoj veentilaciji 3%. Ako zavrse na ventilaciji rizik je 50/50. Ukupna smrtnost u ovom analiziramnom kohortu 1,4%......

Kod nas su poslali jutros nove guidelines interno u firmi. Testiraju se svi koji su bili ( kini , italiji iranu itd) ili imaju dokazan kontakt sa nekim ko je pozitivan. Znaci i dalje u principu ne testiraju siroku populaciju cak i ako imaju simptome.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Korona virus
2.3.2020 9:29:04   
bebilule
Ja jutros čitam (ograđujem se, jer ne znam da li je info tačna) da je u SAD-u bilo 14000 smrtnih slučajeva od gripa... Pretpostavljam svinjskog ili sta vec i da se pidatak odnosi na ovu sezonu. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Korona virus
2.3.2020 9:46:15   
Ana RR
Ja ne znam šta da kažem, nije mi svejedno. Mislim da se takve stvari ne smeju uzimati zdravo za gotovo i zgrožena sam kako se u našim medijima predstavlja ovaj virus. Ljudi se ismevaju, oni kvazi lekari preporučuju šoping u Italiji... Ne znam, mislim da je pitanje trenutka kada će se pojaviti i kod nas (ako već i nije).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Korona virus
2.3.2020 11:05:47   
gagana83
Mislim da nema potrebe za panikom, ali da se stvar mora ozbiljno shvatiti. A ne, kao što Ana kaže, preporučivati šoping u Milanu. Aman!  



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Korona virus
2.3.2020 12:05:17   
Maslacak15
obicnog gripa-radi se o najobicnijoj influenzi koja je vrlo ozbiljan virus ali je bilo i 32 miliona zarazenih ove godine ( Podaci za USA)..... Upravo o tome se i radi. Ako se dozvoli da se korona prosuíri u opstoj populaciji kao obican grip na 32 miliona zarazenih bilo bi oko 300 000 preminulih na osnovu aktuelnih podataka ( na osnovu 1% smrtnosti). 300 000 je i dalje neuporedivo vise od 18 000 ako ja znam matematiku. Ne smeju da dozvole da bude 32 miliona zarzenih od korona virusa. Sad sam pogledala precizne nove podatke da ne lupamuser posted image
Tako da te price o tome kako influenza ubija vise ljudi nisu svrsishodne. Misleading su. Cilj celog zdravstvenog sistema jeste da korona ne postane jos jedna nova influenza. Influenza je u kontinuitetu prisutna, uvek ima negde na planeti gde je ima i sezonski eskalira. I mutira. Ovo je novi virus koji je preskocio sa zivotinje na coveka i problem je sto je ocigledno prilicno zarazan. Ideja je da se ogranici i da se potpuno eliminise. Nazalost ako ovako nastavi onda "nova influenca " scenario postaje sve realniji. Nije to smak sveta, kao sto i sami isticete nije apokalipsa ali je ozbiljan izazov za zdravstvene sisteme.

Iskreno nisam bas ubedjena i u sposobnost evropljana. Tj oni ipak imaju znacajno vise senzibiliteta da ne ometaju svakodnevnicu stanovnistva od kineza koji su prosto rekli u gradu od 12 miliona stanovnika, sad svi sedite u kuciama-tacka. Oni su time uspeli da u Kini iskontrolisu stanje. Videcemo kako ce ovde da se razvija narrednih 2-3 nedelje.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 2.3.2020 12:09:38 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Korona virus
2.3.2020 12:46:13   
bebilule


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

obicnog gripa-radi se o najobicnijoj influenzi koja je vrlo ozbiljan virus ali je bilo i 32 miliona zarazenih ove godine ( Podaci za USA)..... Upravo o tome se i radi. Ako se dozvoli da se korona prosuíri u opstoj populaciji kao obican grip na 32 miliona zarazenih bilo bi oko 300 000 preminulih na osnovu aktuelnih podataka ( na osnovu 1% smrtnosti). 300 000 je i dalje neuporedivo vise od 18 000 ako ja znam matematiku. Ne smeju da dozvole da bude 32 miliona zarzenih od korona virusa. Sad sam pogledala precizne nove podatke da ne lupamuser posted image
Tako da te price o tome kako influenza ubija vise ljudi nisu svrsishodne. Misleading su. Cilj celog zdravstvenog sistema jeste da korona ne postane jos jedna nova influenza. Influenza je u kontinuitetu prisutna, uvek ima negde na planeti gde je ima i sezonski eskalira. I mutira. Ovo je novi virus koji je preskocio sa zivotinje na coveka i problem je sto je ocigledno prilicno zarazan. Ideja je da se ogranici i da se potpuno eliminise. Nazalost ako ovako nastavi onda "nova influenca " scenario postaje sve realniji. Nije to smak sveta, kao sto i sami isticete nije apokalipsa ali je ozbiljan izazov za zdravstvene sisteme.

Iskreno nisam bas ubedjena i u sposobnost evropljana. Tj oni ipak imaju znacajno vise senzibiliteta da ne ometaju svakodnevnicu stanovnistva od kineza koji su prosto rekli u gradu od 12 miliona stanovnika, sad svi sedite u kuciama-tacka. Oni su time uspeli da u Kini iskontrolisu stanje. Videcemo kako ce ovde da se razvija narrednih 2-3 nedelje.



Ali mi je ovo bilo nevjerovatno - nigdje riječi o broju oboljelih u USA, a ovamo se o Kini ne prestaje pričati. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Korona virus
2.3.2020 14:07:46   
pari
U Americi se priča o virusu ali nije panika. Mom mužu su otkazali put u Evropu sad za mart jer su svima otkazali putovanja u Aziju i Evropu radi predostrožnosti.


Mi svakako nećemo još mesec i po dana nigde odavde pa se nadam da će se do tad znati malo više...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Korona virus
2.3.2020 15:02:08   
Maslacak15
obican grip nije nikakva vest. Ima i kod nas gomila obolelil i umrlih kao posledica komplikacija od gripa. Zato se apeluje na ljude da se vakcinisu a mnogi se na ovom forumu snebivaju na samu pomen vakcine od gripa. Nemojte da poredite babe i zabe. I u kini se umire od obicnog gripa kao u americi. Poenta je da se pojavio novi virus koji je u nekim elementima opasniji od gripa pa bi bilo dobro izbeci da od naredne sezone imamo i grip i koronu u redovnom programu.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Korona virus
2.3.2020 15:08:39   
Ana RR
Evo šta kaže naš ministar 😒



user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Korona virus
2.3.2020 16:35:08   
nata11
Pa ako je to rekao u emisiji Hit tvit onda mu moramo verovati. 😀😀. 



_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Korona virus
2.3.2020 16:43:25   
Ana RR
Apsolutno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here