|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 13:09:38   
Maraj
Suzi i M imala T 39!
Mom L ide do 38.8
Al ne silazi mu ispod 37.6

< Poruku je uredio Maraj -- 17.11.2020 13:10:06 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 13:10:44   
Maraj

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Suzi,drugaricin sin pozitivan,temperatura 39.

Sta on ima od simptoma, koliko je dete?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 13:13:57   
dunja RR
P jeste, pisala sam, M mi je imala T na početku tako oko 38,5 možda ima 38,7, i 2,5 dana trajalo, ali joj je spadala od paracetamola, vrlo brzo, na 36.4. Ja sam odmah zvala bolnicu u Foči tada, pričala sam pedijatrom 10 minuta, rekao mi je da ne brinem, da će najverovatnije trajati 2,5 dana ta blaga T (povremena9, samo T, i da će to biti to. I tako je i bilo, nikakav drugi simptom nije imala. Od mojih kumova deca nisu čak ni T imali (ni moj S isto nije imao nikakav simptom) a svi bili zaraženi, kuma je kao i ja izgubila čulo mirisa, kum kao i mm imao 2 dana T, ali nije imao upalu pluća (mm imao početak upale).

Rekao mi je tada dr. da kod dece korona ne ide na disajne organe, nema kašlja, ne ide na pluća, ne boli grlo, pa i kod odraslih ona ne daje kašalj odmah kao recimo grip, već se kašalj ako do njega i dođe (kod srednje teških i teških slučajeva), dosta kasnije pojavi kod korone, to je već onaj drugi stadijum, kada nstaju problemi sa saturacijom, i ljudi teže dišu.

Mene je grlo malo grebuckalo na početku, ali ne kao kod prehlade, već čudno, kao da mi neka buba rovari u njemu, i posle par dana sam izgubila čulo mirisa, ali nisam kašljala, nisam imala T (jednom na početku izmerila sebi 37,2, posle mi se nije vraćala, da nisam merila tada svima po kući ne bih ni znala da sam imala i ja tu blagu T, nisam je oset_ila).

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.11.2020 13:32:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 13:29:02   
dunja RR
Ja sam čulo mirisa izgubila kada sam uveliko bila pozitivna (i zarazna), znači nekoliko dana nakon testiranja, Što znači, da sam bila u kontaktu (a nisam) sa ljudima, ko zna koliko bi njih zarazila pre gubitka čula mirisa, jer do gubitka čula mirisa smo zaraženi (i zarazni za druge) bar 5 pa i više dana.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.11.2020 13:30:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 15:46:21   
vonavoj
5000 zarazenih!?! 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 15:48:08   
Ivanka 75
Uoravo gledam... Strasno... 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 16:01:58   
Andjelcicc
Ovo je haos, sa svih strana 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 18:03:31   
IvanaSK RR
Prvo je drugaricina mama, malaksalost,bolovi u misicima.. Pozitivna. Pre tri dana stariji sin (13 godina) temperatura,bol u mišićima,kasalj,glavobolja. Pozitivan. Juce otprilike isto ali bez temperature,mladji sin. Njoj od danas isto,ali i ona bez temperature. Ona i mladji sin se nisu testirali.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Andjelcicc)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Korona virus - 2. deo
17.11.2020 20:45:44   
Ivanka 75
Sve vise osoba koje poznajem su covid+. Slave ljudi svasta... 


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 9:07:17   
Dragica Draga
Tako je i kod nas sve vise...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 11:45:52   
dunja RR
Našu celu grupu su stavili u samoizolaciju, ne idemo 2 nedelje, jer je jednom detetu potvrđen kovid, mada vidim u grupi da se javlajju dodatno mame koje su pozitivne.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 13:12:45   
Ana RR
Užas Suzi, uskoro će ceo Bg biti pozitivan.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 13:15:23   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Našu celu grupu su stavili u samoizolaciju, ne idemo 2 nedelje, jer je jednom detetu potvrđen kovid, mada vidim u grupi da se javlajju dodatno mame koje su pozitivne.



Kako se deca osecaju? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 13:56:53   
Dragica Draga
O joj... Kakve aimptome deca imaju?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 14:07:29   
dunja RR
Ja koliko znam niko od dece nema simptome, a ne znam koje je to zaraženo dete i da li ima simtome, ili je samo testirano zato što su roditelji pozitivni.
Nama su samo javili od strane vrtića da je jedno dete iz naše grupe pozitivno, ali nije navedeno ime deteta.
I oni roditelji koji su pozitivni, iz naše grupe, nemaju simptome, javljaju u viber grupi.

Ali moramo da odradimo te 2 nedelje, iako niko dece nema niko simptome, verovatno nećemo ni znati da li je iko od dece zaražen, jer ne verujem da će neko testirati dete bez simptoma.

Nakon 2 nedelje idemo samo u DZ po potvrdu i to je to, vraćamo se u vrtić. Osim ako ne uvedu zvanično ono da u vrtić smeju samo deca roditelja koji rade van kuće, nešto spominju da to stupa na snagu do kraja decembra, ali ne znam da li je tačno, moram proveriti.Mada kažu da ovo neće važiti za predškolce., tako da nas možda i ne kači.

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Našu celu grupu su stavili u samoizolaciju, ne idemo 2 nedelje, jer je jednom detetu potvrđen kovid, mada vidim u grupi da se javlajju dodatno mame koje su pozitivne.



Kako se deca osecaju? 



< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2020 14:20:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 14:12:32   
dunja RR
A braća i sestre recimo, od naše dece iz grupe, nisu dobila obaveznu izolaciju, samo preporuku da se povuku iz vrtića, ali nije obavezno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 14:14:38   
dunja RR
I još, vrtić šalje dokumentaciju, a mame dobiju bolovanje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 14:21:49   
Maraj
Dunja, bar je zbog bolovanja ok. Ja evi ne idem na posao, danas 3.dan anemam nikakav papir da sam u izolaciji

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 14:28:50   
dunja RR
Mi smo u Bosni svi dobili rešenje odmah, poštom, čim je prva osoba u kući potvrđena pozitivna (svekar), i mi ostali smo dobili rešenje o izolaciji, a čak deca i ja nismo njihovi državljani, niti smo kod njih u sistemu zdravstva.

Svako je dbio posebnu plavu kovertu, čak i deca su tada dobila svako svoje rešenje, na 10 strana sve otkucano), i posle smo ponovo dobili novo kada je prošla izolacija.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2020 14:29:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 14:32:27   
Maraj
Suprug ss testirao 10. ovog meseca. 11.je dobio papir da je pozitivan. Nista nam.od tad nije stiglo na adresu niti nas je ko zvao. Cula sam da zovu dal iz Batuta...
Verujem da ne mogu da postignu da sve pozovu i posalju ta pisma, s obzirom koliko je pozitivnih na dnevnom nivou

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 14:32:39   
dunja RR
Ali to zato što smo bili savesni i odmah prijavili kontakte kada je svekar dobio simptome, a kada je zaova saznala da je pozitivna (par dana pre našeg dolaska) ona nije prijavila kontakte, i svekar i svekrva kao kontakti, uopšte nisu bili u izolaciji, išli na pijacu (imaju tezgu). Džaba smo mi pričali, zaova je njima isprala mozak. Tek su izolovani kada je svekar posle zaove dobio simptome i testitan pozitivan (mm ga vodio na testiranje, posle i on dobio upalu pluća).

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2020 14:35:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 14:48:30   
milicicak


IZVORNA PORUKA: dunja RR

I još, vrtić šalje dokumentaciju, a mame dobiju bolovanje.



Zašto mame? To je diskriminacija. To na stranu, svaka čast za organizovanost uprave vrtića!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 15:03:37   
dunja RR
Mogu i tate verovatno, kod nas su samo neke mame tražile, ne sve, već uglavnom one koje idu u firmu, ja nisam, ne znači mi ništa.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2020 15:04:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 15:11:50   
milicicak
Znači, jedan roditelj dobija potvrdu ali mora da traži? Još jednom svaka čast za upravu vrtića za organizovanost, to se ne viđa često


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Korona virus - 2. deo
18.11.2020 15:20:57   
dunja RR
Da da mora da se pošalje zahtev našoj med.sestri vrtića, imamo njen kontakt, ali nismo sve tražile bolovanje, jesu neke mame, vidim u viber grupi, možda su i tate, nisu svi pisali. Kome je bilo neophodno, poslao je zahtev.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here