|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 16:48:13   
Maraj
Dobro je uspeo tako brzo. Mm je otisao jutros oko 9 i jos nije stigao ma red.
Kako je tvoj uspeo tako brzo da dodje na pregled?

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 17:06:14   
Beba987
Njemu je ovo treći put da ide u Covid ambulantu. Prvi put smo čekali recimo 6 sati da stigne na red. Ispostavilo se da radi dr opšte prakse koja inače je naš lekar i rekla mu je da sutra dodje sa krvnom slikom i rezultatom brisa (ako je +) ali da ne čeka, a onda kada je odneo rezultat pošto je sve bilo ok rekla mu je da ide kući i javi joj se opet ako mu bude loše, tako da je opet ušao i javio joj se. E sad da li je to samo njemu tako ili tako funkcionišu ovde na Zvezdari ne znam, ali mislim da tako funkcionišu jer dok sam čekala umesto njega ulazili su ljudi bez čekanja za terapiju, upute, da pokažu rezultat.. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 17:12:58   
Maraj
I mm je danas 3.put da ide u ambulantu. Ali ima 2 reda. Jedan red je za pne koji dolaze prvi put sa simptomima. A drugi red je za one koji dolaze po terapiju. Guzva je u oba reda. Evo sad mi sem javio da su mu izvadili krv i da ceka rezultate.

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 17:30:37   
emicaa
Bebana javljaj kakvo je stanje.

Maraj ti isto

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 17:31:35   
Beba987
Treći put pokušavam da objavim poruku ne znam šta je. Baš sam se začudila kada si rekla da je broj 350 jer žena koja je bila iza mene u redu je izbrojala da je ona 45. a tad su tek počeli da rade možda jednog ili dva pacijenta primili. Pa smo na osnovu toga što su neki čekali ne samo za sebe nego za još nekog, a mi stigle na red tek za drugu smenu, zaključile da je u prvoj smeni pregledano oko 50 ljudi. Što je naspram tog broja 350 smešno. Ali verovatno da ide tako sporo jer "povratnici" ulaze bez čekanja, čak i sestra izlazi često da pita ima li neko za terapiju i slično.. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 17:32:10   
Duškić
Javljajte kakvo je stanje?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 17:47:33   
Maraj
Kazem ti, i mm je "povratnik". Sve te koji cekaju na pregled,posle moraju da dosju ii na kontrolu, tako da je jednaka guzva i za prvi pregled i za kontrolu.
Ambulanta danas radi do 18h tako da ocekujem da ce mm ubrzo zavrsiti

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 17:50:23   
Beba987
Čini mi se da je onda ovde bolja organizacija.. Ajd javljaj kako je. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 17:59:58   
dunja RR
Maraj, Bebo, javljajte šta su mi rekli.


Bebo jel to kovid ambulantana Severnom Bulevaru?
Gde inače radi vaša dr,, u domu zdravlja Zvezdara ili negde drugo? I mi smo na Zvezdari..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 18:15:06   
Beba987
Da ta ambulanta, i naša doktorka radi inače u njoj.

Inače završio je i kod pulmologa, početak upale pluća, promenili su mu terapiju, dobio Levoxa i Pronison.. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 18:26:53   
Maraj
Stigao mm kuci.
Zakljucili mu bolovanje 25. Kaze da do 25.moramo da budemo u izolaciji.
Inace,nas opet kazem,nije zvao ni jedan inspektor da nam nalozi meru samoizolacije. Danas smo zvali institut za javmo zdravlje, oni se cude kako nas nisu zvali. Jer je procedura da zovu mm na mob.tel.pa da nam na kucnu adresu stigne nalog za samoizolaciju. I to za sve ukucane
Sutra cemo zvati institut . Da bar za mene posalju. Jos malo pa nam istice izolacija, a ja nemam nikakav papir za firmu

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 18:36:14   
Beba987
Maraj to i ja moram rešiti jer isto nas niko nije zvao. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 18:42:17   
Mirko Svirko
Sanjice,kako ste,kakp su tvoji? 

Maraj,kakp ste vi?Jer proverava na kraju neko da li ste kod kuce? Bebana, kakp ste vi?Znaci mozes biti + i niko te ne proverava i slobodan si da set_as na nekom rastojanju ili nema mrdanja?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 18:53:53   
Maraj
Mirko zovu iz instituta za javno zdravlje i dolaze na kucnu adresu. Salju na adresu papir na kom se nalaze izolacija za sve ukucane. Tako je mojoj koleginici. Nas nit je ko zvao niti je papir stigao.
Tako da i beba ako joj ne muz pozitivan mora da se samoizoluje, kao i ostali ukucani

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 19:02:48   
Beba987
Mi smo u glavnom samoizolovani jednom sam prošetala decu, i to na dan kada je testiran, niko nas nije zvao niti su ga pitali za kontakte, tako da smo slobodni.. A papir mi treba što pre, jer ako ne smem da izlazim iz kuće moram da ga imam, ja sam preduzetnik, ako 3 puta preskočim banku ode račun u blokadu. Inače danas je 7.dan od njegovih simptoma, i mi svi ostali smo dobro. Imao je kontakt i sa svojim roditeljima koji su stari i bolesni, nadam se da ćemo svi ostati dobro.. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 20:07:32   
dunja RR
Dobro je da je otišao, imala sam osećaj da je to, jer je i mm imao početak upale pluća i sve je ličilo na ovo što pišeš, zato ti rekoh da ode.
Biće ok, dobio je teraiju na vreme.
Mm je išao nakon toga par dana na simanje pluća (mislim da je 3 puta snimao), da li su tm zakazali sledeće snimanje?

IZVORNA PORUKA: Beba987

Da ta ambulanta, i naša doktorka radi inače u njoj.

Inače završio je i kod pulmologa, početak upale pluća, promenili su mu terapiju, dobio Levoxa i Pronison.. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 20:09:40   
dunja RR
Jeste li ispratili ovde na temi, koliko mahom muškarci imaju teže simptome od nas žena?
To su i inače pričali u medijima ali kod nas na forumu je baš evidentno.

Ne znam da li ej do toga što imašu više kontakata ..više su izloženiji ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 20:26:20   
Beba987
Da definitivno muškarci lošije prolaze generalno. Mada je moja drugarica letos imala početak upale, a drugoj drugarici je umrla mama na početku, zdrava žena, oko 55 godina, samo kasno hospitalizovana.. Ali kada uporedim sve, više muškaraca znam da su zaraženi, a i ovde vidim da imaju teže simptome.

Ići će, zakazali su mu u četvrtak kontrolu, a po potrebi da dodje i ranije. Baš sam se iznenadila kako je sve brzo završio, nije ni sat vremena bio tamo. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 21:03:11   
dunja RR
Meni je svekrva umrla, a svekar koji je dosta stariji od nje, ima 81 god, prošao kao lak slučaj, samo sa T jedan dan.
Ali generalno muškarci lošije prolaze.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 21:17:14   
Ana RR
Mojoj drugarici cela porodica bila zaražena (ona, mama, tata, sestra, muž i deca, njeni svekar i svekrva) i svi su imali lake simptome sem sestre koja je imala upalu pluća a generalno je lošeg zdravlja, i oca koji je preminuo na kraju. Od mm drug isto zaraženi otac, majka, sestra, a on ima negativan rezultat. Otac mu ima 82 godine, u bolnici je ali je ok za sada. Drugi drug je imao sve simptome, po ps bukvalno, i negativan mu test.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 21:22:38   
dunja RR
Pričala je jedna dr danas, na RTS da se kod nekih ljudi koji imaju/su imali koronu, antitela na testu uopšte ne detektuju i da toga ima kod svih virusa. Rekal je i kako se zovu takvi pacinejti ali zaboravih.

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.11.2020 21:23:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2446
   RE: Korona virus - 2. deo
22.11.2020 21:34:52   
Beba987
Čitala sam Dunja sve što si pisala i jako mi je žao zbog svega. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2447
   RE: Korona virus - 2. deo
23.11.2020 3:57:37   
Beba987
Moje mlađe dete (22 meseca), upravo 39C.. 😳😪


(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: Korona virus - 2. deo
23.11.2020 8:13:21   
Sanjica26 RR
Beba, kako je dete? 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2449
   RE: Korona virus - 2. deo
23.11.2020 8:29:03   
Milena18
Beba987, kako su tm i dete?
Nama je sinoć stigla poruka od uprave vrtića sa molbom da ako možemo, tj. ako ima ko da ih čuva, ne dovodimo decu. Je l' vama koje imate decu u vrtićima neko spominjao tako nešto?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here