|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 0:04:40   
pepino
Macaki ja sam mislila da je isto,ali ocito nije,i moze biti,a i ne mora,to ces morati svoju Dr. da pitas,najbolje ce ti ona objasniti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 0:11:17   
Olga75
placenta previae je kad je posteljica dole na grlicu a na prednjem zidu i na zadnjem zidu je normalno da se nalazi , kad padne dole onda je opasno i indikovan je CR

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 0:12:42   
Anoniman
meni nista posebno moja dr nije naglasila vezano za to, samo mi je napisala da je posteljica na prednjem zidu bez ikavih komentara, pa sam ja kontala da je to ok . .
sad citam ovde sta pisete, pa sam se bacila u neku trilemu . . .

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 0:15:12   
Olga75
nije ti rekla nista zato sto verovatno normalno stoji , nemoj da se sekiras , placenta previae je ozbiljno stanje koje ide sa preporukom . Vazno je sad da je zrelost posteljice zadovoljavajuca a to na kom zidu uterusa je uopste nije vazno dok vrsi svoju funkciju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 0:17:17   
pepino
Cure izvinite ako sam vas zbunila i uplasila,ja sam prvo mislila da je to isto,pa onda da je mala razlika,da kod nekog prekriva potpuno grlic,a kod nekog djelimicno,ali izgleda da to ipak nije isto

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 0:20:19   
Olga75
Pepino , njoj je verovatno placenta bila nisko na prednjem zidu i delinicno prekrila grlic , tako da, verujem, nisi bila u krivu 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 0:20:49   
Snelle
IZVORNA PORUKA: mirjanica

ali da li je nekom bila najpre na zadnjem, a posle na prednjem? Tako je meni, tako si nacrtali na onom nalazu sto dobijem u bolnici? I kakav je to komentar da nije homogena?



Mirjanice, i meni je posteljica bila nehomogena. Veruj mi da ni dan danas nemam pojma šta im je to značilo. U svakom slučaju, to očigledno nije ništa zabrinjavajuće, jer mi ništa nisu rekli vezano za to. U svakom slučaju, nisam imala nikakvih problema pri porodjaju. Štaviše, nakod porodjaja, kad su mi vadili posteljicu babica je rekla: "Jao kako je lepa posteljica" user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 0:23:01   
pepino
IZVORNA PORUKA: olga75

Pepino , njoj je verovatno placenta bila nisko na prednjem zidu i delinicno prekrila grlic , tako da, verujem, nisi bila u krivu 


Nemam pojma,vise nista ne kontamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 8:58:35   
mirjanica
Snelle, hvala ti punouser posted image ! Bas si me utesila posto si prva koja je za tako nesto uopste cula! Nadam se i ja da ce biti ok, al ipak me ova naplasila, narocito sto imam strah od hematoma od pocetka trudnoce! Zvacu danas moju dr ipak, da vidim sta ona kaze!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 9:10:11   
Anoniman
znaci sa mojoj posteljicom je sve u redu. user posted image nemojte molim vas da pisete ovde informacije koje nisu provereme da trudnice ne bi dozivljavale stresove bez potrebe.
ja bih vise volela da je na zadnjem zidu jer sam cula da je tako lakse zbog kicme, a i pokreti se jace osecaju . .ali sta je, tu je.

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 9:13:48   
jabudic
IZVORNA PORUKA: pepino

Jabudicu jako cudan komentar od tvoje Dr. za nesto sto ni malo nije zabavno ni bezazleno,ne zelim da vas plasim,vec sam prije par dana pisala cini mi se u II tromjesecju da ako vam je Placenta previa tj posteljica na prednjem zidu nije bolja naravno opcija od na zadnjem,ako vam do kraja trudnoce ostane na prednjem i potpuno prekrije grlic (cini mi se) nema sanse da se porodite prirodnim putem,samo CR.


Pepino, ja nemam dijagnozu Placenta previa, samo imam posteljicu na prednjem zidu, a komentar moje dr se vjerovatno odnosio na to da je sve ok i da posteljica vrsi svoju funkciju kako treba...
Istraumira me na trenutak, pa kad razmislih, pitam se sta pricas, zeno, kad to nema veze jedno sa drugim?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 10:03:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: pepino

. . . .. ne zelim da vas plasim,vec sam prije par dana pisala cini mi se u II tromjesecju da ako vam je Placenta previa tj posteljica na prednjem zidu nije bolja naravno opcija od na zadnjem

. . . .ako vam do kraja trudnoce ostane na prednjem i potpuno prekrije grlic (cini mi se) nema sanse da se porodite prirodnim putem,samo CR.



akcenat na ovome!
jabudic, moja je ista takva i dr mi nista nije rekla. i ja sam se sinoc ovde isprepadala, rekla bih potpuno bespotrebno!!!!



< Poruku je uredio Macaki -- 23.2.2011 10:04:25 >

(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 10:09:00   
Olga75
Pepino je sigurno htela da kaze da treba biti oprezan i tu je u pravu , meni je beby bila nisko i porodila sam se mesec dana pre termina jer sam bila pametna i nisam mirovala , fala Bogu pa je bilo sve ok inace sebi nikada ne bih oprostila.
Trudnoca je drugo stanje , treba slusati svoje telo , savete dr i uzivati i eto bebeeee user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 10:23:54   
Anoniman
ja ne kazem da je pepino imala losu nameru, samo da je bolje da uvek pise samo ono u sta je sto posto sigurna. stvarno nema potrebe da se stresiramo i kad treba i kad ne treba.

< Poruku je uredio Macaki -- 23.2.2011 10:24:12 >

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 13:25:15   
jabudic
Ma daleko od toga da je imala losu namjeru, ali mi nije bilo svejedno kad procitah kako se cudi komentaru moje dr, i kako je zavrsila njena drugarica, uopste mi nije bilo prijatno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 13:55:01   
Anoniman
ni meni user posted image

ja se izvinjavam pepino ako sam preterano reagovala.

(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 14:42:49   
mjaumjau
U 13. nedelji mi je neka priucena lekarka iz fronta rekla da mi je posteljica spustena i odlubljena,kada sam je pitala sta to znaci nije objasnila,a ja sam se prestravila kad sam procitala da to moze da bude jako opasno ali hvala Bogu moja doktorka me je uverila da nije tako,a posebno je nezahvalno davati bilo kakve prognoze u tako ranoj trudnoci,jer se u vecini slucajeva spustena posteljica sama ''podigne''... Na expertskom uz u 16 nedelji su mi rekli da je posteljica sa strane debela i grudvasta,i ja sam opet pomislila da je to neka komplikacija i doktorka mi je objasnila da je jednostavno takve gradje,da posteljica nije homogene strukture,negde je debela,negde je tanja,grudvasta ili glatka,na prednjem ili zadnjem zidu ali da je sve to prosto normalno tako da nemojte previse da brinete,jer sve trudnice su razlicite,pa tako i posteljice...

< Poruku je uredio Lilly RR -- 23.2.2011 15:50:09 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:11:05   
pepino
Da,previse grubo ste odreagovale,ali nema veze...
Ja sam napisala bas to cini mi se jer nisam bila 100 % sigurna da li je to isto,i ponavljala sam da se ne uplasite previse,izvinila sam vam se i rekla samo da budete oprezne i da pitate svoje Dr. da provjerite,ako ne znaju vase Dr. ja bi potrazila jos 1 misljenje,ta zena koja je bila sa mnom u bolnici je prosla to sto je prosla,ja sam tada prvi put cula za to i objasnjeno nam je da je Placenta previa-posteljica na prednjem zidu,pa posto je vama receno da vam je na prednjem mislila sam da je isto,ni sada mi vjerujte nije potpuno jasno koja je razlika!?user posted image
Da li to sto nekada prekriva potpuno grlic,a nekada djelimicno pa moze doci do prirodnog porodjaja?I kako se onda naziva jedno,a kako drugo?user posted image
Ja jos jednom ponavljam da nisam htjela da vas uplasim iako sam pretpostavila da ce to biti,razumijem vas jer bi se i ja preplasila da sam na vasem mjestu,ali sam htjela da vam skrenema paznju da ako vam je tako budete oprezne,da mirujete i da se pazite jer ima ljekara koji nece reci to zeni,iako moraju obavezno!
Toj mojoj cimerki kao sto sam rekla Dr. koja je vodila privatno nije ni spomenula a zena morala da miruje strogo,a nije...
Nadam se da ste me sada razumjele,ja sam se vec gore izvinula ako sam vas prepala i ako sam pogrijesila,bila sam skoro sigurna da je to potpuno istouser posted image

< Poruku je uredio pepino -- 23.2.2011 18:14:44 >

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:17:07   
jabudic
Pepino, ne brini, znam da nisi mislila nista lose user posted image
Evo ja sam i danas bila na pregledu, rekla mi je opet da je posteljica na prednjem zidu, i da je sve ok...
Sto rece Olga, sve dok vrsi svoju funkciju kako treba manje bitno na kom se zidu nalazi...

Nisam mislila nista lose dok sam pisala, izvini ako je zvucalo grubo kad si citala...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:20:44   
Anoniman
pepino user posted image
nemoj da se ljutis, ali stvarno si nas isprepadala sinoc. ja sam odmah povadila moje papire, da vidim sta pise, pa posle toga navalila da guglam. bas sam se zabrinula da nesto nije ok, ali bitno je da jeste. nemoj da zameris, ovo mi je prva user posted image i sve ovo mi je novo i nepoznato!!

< Poruku je uredio Macaki -- 23.2.2011 18:25:07 >

(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:22:44   
IVA 11
I meni je stalno bila na prednjem zidu, tako da je sve bilo ok. Tada nisam ni znala sto to znaci...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:24:23   
Olga75
Pepino ti si samo dobronamerna user posted image
jedva cekam da ti dajem savete u trudnoci user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:27:18   
pepino
Ma znam da sam vas uplasila,ali ja jednostavno ne razumijem razliku izmedju vas i toga kada je Placenta previa,mislila sam da je isto potpuno,ali sam ocito pogrijesila i drago mi je da jesam,jer to znaci da ste sve vi u boljoj poziciji i puno boljem stanju nego moja cimerka,drago mi je da kod vas nije to, i ja cu gledati da u buduce ne pisem takve informacije,jer ne bi da na dusi nosi koju trudnjacu,eto zao mi je jos jednom,cuvajte se i mazite tibe!user posted image
I ja sam bila trudna 2 puta i znam kako je kada se strijepi i cita svasta,nije mi bio cilj da vam naskodim,mislila sam da cu vam pokusati pomoci,ali eto nisam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:29:28   
pepino
IZVORNA PORUKA: olga75

Pepino ti si samo dobronamerna user posted image
jedva cekam da ti dajem savete u trudnoci user posted image



Hvala draga moja Olga,drago mi je sto si me shvatila,ljubim te i jedva cekam tvoje savjeteuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:29:59   
jabudic
Pepino, ne brini, razumijemo se user posted image
Nadam se da ces nam se uskoro pridruziti i uzivati u user posted image ...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here