|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 18:06:27   
Tiziana
Mozda i nece stavljati.  Mom sinu nisu. Pisala sam vise puta, nas dete nije culo kad ga zovemo, ni sa ledja, ni sa strane, vec samo kad nas gleda i vidi nam usta. Tako smo i provalili da ne cuje. Onda smo sve povezali i to sto spava sa otvorenim ustima i da prica kroz nos, itd.. Kad smo otisli kod Zutica docekala nas je raaaavna crta na timpanometriji plus oteceno zdrelo od alergije. Kako smo izvadili treci krajnik, dete odjednom cuje i kad mu pricas iz druge sobe. 
Ali on je i pored svega toga rano progovorio.Sa 2 god je pricao svasta i prilucno cisto. A ni sad ne zaklapa! 🤣


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 18:12:20   
smeško
Ma, znam. Ali sekret koji se ne povlaci se cevcicama resava. Tome one i sluze. Kad nema sekreta one primenu i nemaju. Ja sam malo ostrascena ovom koronom, nista osim toga im vise nije hitno i bitno.


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:03:55   
Misha i Ljisha
Kaze dr nema strano telo u usima nije nista maligno on nije hitan 🤬 danas zvala privatne ordinacije ma sta god mi na guglu izaslo kao ORL. Niko ne radi. Sad zvala preko veze da nesto zakazem. 


Tiziana i sad mi je dr rekla da nas cuje ali kao da mu je glava uronjena u vodu. Tako. Ja vam se kunem on mene iz druge sobe cuje. Ali moj prosvetarski glas retko ko moze da nadmasi. 😬  a obaska sto je covek ocito inteligentan. On mene SVE razume. Sve. A danas crta ravna. Nalaz jos gori nego prosli put. A stabljam mu neke Rudiceve kapi i izvlacim slince usisivacem. A nije bas da ima puno slina. Pri tom kaze ova dr kod nnega je moguce i alergijski da je sve to. A vrlo je moguce. No to sad ...kad dodjwmo do toga...ne znam sta bih rekla rastuzila sam se i razbesnela iskreno. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:08:01   
Sanjica26 RR
Ljiso, pogledaj neke privatne klinike u Bg.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:16:22   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ljiso, pogledaj neke privatne klinike u Bg.





Za Bg mi poslala vec von. A nasla i ja. To mi je nekako "krajnja opcija" . Pri tom su razlike u Bg neverovatne od 78 000 do 50 000. Je operacija

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:18:24   
Sanjica26 RR
Bas je mnogo. Bas mi je zao sto se kidas. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:20:28   
Misha i Ljisha
Procice Sanjice. Bitno da je resivo. Samo da resimo


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:39:59   
flamingos
Ljisho,pročitah.Biće sve ok.Rešićete taj problem.Muke,samo da brine čovek.Pari,kako ste vi?Ana,Maraj?

Šta radite,mame?Dete se tušira,pa ranije u krevet.Sutra pre podne u školu.❤

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:42:25   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ljiso, a jel se on vama odaziva kad ga pozovetee, jel reaguje?

Kad prica, jel prica kroz nos? 



Tizi on NE prica. Progovaranje prakticno ne postoji jer ne cuje dobro

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:46:03   
Ivanka 75
Hvala dvima! Obavismo u krugu poroduce, i bas mi prijalo.


Ljisho, nadam se da cete uskoro resiti sve, da ne brinete vise. 
Maraj, nadam se da je samo grlo... 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:50:09   
pari
Ljišo,samo da rešite to!

Meni je T dobro, danas je spavala 3h oko podne i sad je skroz ok. Sutra vrtić.A ja sam nešto kilava baš.  Nadut stomak, žiga me skroz dole levo.Ja sam jako loša sa ovim čekanjem, jako me nervira što se nerviram toliko a ne mogu ništa ni da promenim ni da utičem...grrr...Sutra ću kod ginekologa jer sam trebala još pre par meseci pa nisam...imam neki polip koji treba da vidi...Maraj,kako ste? Druge mame?Hvala što pitate za mene!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:50:53   
Sanjica26 RR
Dobro vece zvanicno. Moju T je zvala uciteljica. Ona ide online. Sad je poslala domaci. Mi smo danas jedan drugog pokrivali. Ovo je haos. Sad sam umesila krofne. I vezbam glagole🙄


Inace, opet mi je danas rekla nastavnica violoncela da je odusevljena Teodorom. Kaže tako sa lakocom svira. Ne znam sta joj je ove godine🤣 T u cetvrtak dobija note za danas nam je divan dan. Sofi je rođendan. To ce biti iznenađenje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 19:51:05   
smeško
Stvarno je puno, Ljisho. Razumem koliko brines i zao mi je sto se nerviras. 

Ivanka, tako je i prisnije. Je l'' se mama ispricala? 😂

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 20:30:54   
Ivanka 75
Mama ne zaklapa 😊

I jos se pita sto mi gledamo u trpezariji 😀A ona ima komentar na sve 🤣
Mnogo mi je drago sto je tu, teska su ovo vremena da bi ona bila sama. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 22:09:42   
Tiziana


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha



IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ljiso, a jel se on vama odaziva kad ga pozovetee, jel reaguje?

Kad prica, jel prica kroz nos? 



Tizi on NE prica. Progovaranje prakticno ne postoji jer ne cuje dobro




Jasno, shvatila sam da ne prica. Hocu reci da smo prosli kroz slicno, samo sto nase dete vidljivo nas nije cuo i nemamo ideju kako smo mu zvucali, resili smo vadjenjem krajnika, bez cevcica, ali su pokusavali dobrih 9m da resavaju raznim inhalacijama sa ovim, onim, kapima, lekovima itd, ni makac.. kad su izvadili krajnik samo kao da su sve otcepili! Sluh mu ni malo nije ostecen tako da probaj da se ne sekiras toliko. 
Na kraju krajeva znam decaka, od nasih dobrih prijatelja, koji do 3g NISTA nije pricao i onda je samo odjednom propricao. Sad ima 5 godina i lepo, cisto prica, bolje od vecine vrsnjaka.. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 22:18:17   
smeško
Tizi, sjajno sto ste sve resili. 

Ivanka, naravno. Cuvajte se.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 22:28:16   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mama ne zaklapa 😊

I jos se pita sto mi gledamo u trpezariji 😀A ona ima komentar na sve 🤣
Mnogo mi je drago sto je tu, teska su ovo vremena da bi ona bila sama. 


Све маме имају коментаре на све. user posted image

Све сам спремила за сутра. И деци гардеробу. Иду у исто време у школу. Т иде да ради диктат из енглеског. Само да их покупим и водим их код мм, па их он води у школу. Комбинација нам је user posted image Нема нам друге. Сутра је питање да ли ћу одслушати нешто од предавања.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 22:29:28   
Misha i Ljisha
E to mene nervira. Danas dr kaze mama on ce morati sve. I cevcice i krajnik i da mu uradimo beru kad bude vec uspavan. Znaci morace. A kad???? Ona ni nema nadu da ce te kapi da poprave stvar nego eto nesto da mi dani da ostavim u apoteci vise od 2000 din. Kao bolje cu se osecati. Ma...idem da radim imam 2 nova zadatka na trello tabli. Treba se zaraditi novaca a sutra prepodne imam 3 casa dok je P u vrticu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 23:14:06   
smeško
Znam, Ljisho, zato sam se i iznervirala. Zato sto ovako nema operacije ni u najavi, a detetu je potrebna. Jasno mi je da mu treba vadjenje treceg krajnika. Cak i da je sekret alergijskog porekla, oni nece rizikovati da rade cevcice naknadno, to su dve opste anestezije. Kad ima sekreta, cevcice su kod nas default. Ne znam sta da ti napisem. Razumem te. 


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 23:16:04   
dunja RR
Ljišo, retko ulazim ovde, sada čitam :(

A pisali smo pre mesec valjda, sećaš se da ti tada rekoh da prvo proveriš sluh, jer si rekla da priča kroz nos. Nama su onomad kada je S imao godinu ipo, rekli da je to prvi korak, i da decca zbog krajnika, ili sl, nekada ne čuju dobro sve frekvencije. Mada sam ja 99 % bial sigurna da on čuje, ali smo to prvo uradili. Ali on je imao drugačije simptome, ne znam šta je tada S kočilo sa komunikacijom, bitno da je prevazišao..da se ne vraćam..

Ovo dole si pitala samo u NS, ili i u Bg ne rade?


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Kaze dr nema strano telo u usima nije nista maligno on nije hitan 🤬 danas zvala privatne ordinacije ma sta god mi na guglu izaslo kao ORL. Niko ne radi. Sad zvala preko veze da nesto zakazem. 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 23:23:02   
smeško
Dunja, kako ste? Je l'' tm pala T?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 23:38:36   
Misha i Ljisha
Dunja za NS sam pisala da nema privatno.


Smesko znaci kontrola 25.1. 2021. Covece kontrola. Znaci ako mi TAD ZAKAZU to ce biti maj mesec. A to mi je kasno. Jako kasno

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Razgovori mama 11/20
16.11.2020 23:40:20   
dunja RR
Smeškić, krenuo je sa AB, imamo oboje puno ešerihije, otrovali smo se izgleda sa nekim mesom prošle nedelje, crkao nam frižoider a crkavao postepeno, nismo skontali. Ja sam znala da je nešto gadno, čim se njemu danima vraćala T uveče, a oboje nas dole kidalo. Počeo je on sa AB, i stala mu je krv posle prvog AB, videću da i meni sutra dr da nešto, jer mi treba recept, AB ne daju nigde bez, imam spisak koji dolazi u obzir zbog oset__ljivosti ešerihije. Moja dr sa kojom sarađujem kaže da mora AB obavzno.

A ja sam imala neko krvarenje prošle nedelje usred ciklusa, možda je zbog ešerihije, to joj je simptom, ali mi napamet nije palo, mislia sam da su godine, posledica korone, svašta nešto,,aali sa ešerihijom nisma do sada imala posla. Danas mi dr reče da je njena ćerka svaki put kada ima ešerihiju krvarila usred ciklusa ..

Videću sada 7 dana da je stredim sa AB, pa da odradim urinokulturu ponovo 2 dana posle AB, i onda kod ginekologa na kontrolu, svakako mi sada pada godišnji pregled.


Kako ste mi vi? user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.11.2020 23:44:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Razgovori mama 11/20
17.11.2020 0:03:40   
smeško
Dunja, sjajno je sto ste brzo radili uk. Eserihija je toliko dosadna. I bolna. Smanjite slatko, to znas. Malo vise tecnosti, caja za decu i trudnice, meni su rekli uvin ne dok dojim. I moze troskot. To smeju i bebe, pa mozemo i mi. Malo vam je i korona oslabila imunitet. Brzo se oporavite! Mi isto guramo, dan po dan. Dobro se drzimo! 💖

Ljisho, razumem. Kod treceg krajnika se ne ceka toliko, bar su nama tako pricali sa N. Tim sirupom te samo otkacila, to su retko uspesne metode. Da poludis. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Razgovori mama 11/20
17.11.2020 1:34:39   
Mirko Svirko
Ljisho,do sad sam vracala da citam sve.

Znaci P jos nije krenuo da prica? Vezbe sa logopedom nisu pomogle? Potrebma je operacija treceg krajnika i cevcice ili? Ja se izvinjavam ali ja nemam pojma sta je to sto pises da treba da se odradi Beru?!Mene ovo sve sa koronom toliko iritira da je to strasno. Ne znam za taj sprej. Mi smo koristili fluimucil kad su usi bile pune sekreta.Sutra cu ti slikati nase papire pre operacije krajnika.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here