|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 6:40:58   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Ana RR
Virus će tek da mutira i vakcina neće imati nikakvu svrhu.
Itekako bi imala svrhu da su se svi vakcinisali na vreme. Ovako su virusu vrata sirom otvorena i ma gomilu domaćina koji nemaju nikakva antitela pa virus moze da lravi zurku. 
Drago mi je da ste ok😊 To vam je sad kao da ste vakcinisani, i tako svake sezone dok se ne naviknete na virus i ne steknete imunitet, sano je bitno da niste imali velike tegobe. ❤️

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 2.11.2021 6:50:13 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 8:11:58   
Tiziana
Dok god ima nevakcinisanih virus ce da mutira pa sve u krug.
Super Ana da ste dobro prosli, bas ste imali srece.Sad ste mirni. Ja nazalost i dallje cujem strasne price i to su sve ljudi koje znam. Znam i puno vakcinisanih koji su pozitivni, ali uglavnom svi prodju sa istim simptomima. Dan, dva temp ili samo malakaaloat i to je to. Mm se npr nije zarazio, a nas troje jesmo. A virus je cirkulisao dobre 3 nedelje i svi smo bili non stop zajedno u kuci. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 9:48:13   
Ana RR
Ivanka, pomisliću da te plaćaju za propagiranje vakcinacije.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 10:33:08   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ivanka, pomisliću da te plaćaju za propagiranje vakcinacije.





Bouže Ana, samo sam logična i racionalna.Onda plaćaju i Maslacak i Mili jer se ja uvek slažem s njima 😂Obogatismo se 😂

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 11:33:31   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ivanka, pomisliću da te plaćaju za propagiranje vakcinacije.





🤣

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 12:45:07   
dunja RR
Razmišljala sam da li da napišem nešto, pa odustala, i sada rekoh sebi ipak ću napisati. Kada je moja mama bila u Batajnici (nije vakcinisana), inače je težak bolesnik i nepokretna, otišla je u bolnicu u najtežem stanju jer niko od nas nije posumnjao da ima koronu, prvi nepokretna je i ne izlazi nigde, a tata i brat nisu imali simptome, niti su imali rizične kontakte. Mama nije imala klasične simptome za koronu, svi smo sumnjali, pa i njena doktorka da je žučna kesa pred pucanjem.

Elem, ipak je bila korona, pluća su joj bila u haosu, bukvalno je ostala bez vazduha i na kiseoniku i odvežena u Batajnicu. Nekim čudom oporavila se za par dana, i preživela. I dan danas ne znam kako, ali Bogu hvala, dobro je.

Tih dana, kada je moja mama bila u bolnici, mm je odveo decu u park, i sreli su drugara čija mama je doktorka. Kada joj je mm rekao da mi je mama u bolnci, pitala ga da li je moja mama vakcinisana, on joj je rekao da nije, da je težak bolesnik, nepokretna. Ta mama je tada prokomentarisala - znate šta, nije mi žao nikoga ko nije vakcinisan. Moji (njeni) roditelji su vaknisani sa 2 doze, i ja sam mirna (roditelji vitalni, mlađi od moje mame).

Nakon nekog vremena, sretnemo društvo u parku, i kažu nam da su se oboje roditelja od te mame zarazili, i da su na respiratoru. Posle smo saznali da su preminuli vrlo brzo nakon toga, oboje.



< Poruku je uredio dunja RR -- 2.11.2021 13:00:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 13:07:04   
Ivanka 75
Ja sam veoma svesna svega, ali...

Moj otac je primio kubansku vakcinu prituv raka pluca i umro posle 3 meseca. Znaci nikom nista. Pre njega je njegov brat  primio istu vakcinu, i on je ubrzo umro. Moj otac se nije kolebao da li da je primi ili ne, verovao je da ce mu produziti zivot. Stvar je u tome sto novi, mutirani soj virusa kosi sve redom. Vakcina koja je napravljena za prvobitni soj jos uvek nije prilagodjena novom soju. Pretpostavljam da rade na tome. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 13:08:16   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Razmišljala sam da li da napišem nešto, pa odustala, i sada rekoh sebi ipak ću napisati. Kada je moja mama bila u Batajnici (nije vakcinisana), inače je težak bolesnik i nepokretna, otišla je u bolnicu u najtežem stanju jer niko od nas nije posumnjao da ima koronu, prvi nepokretna je i ne izlazi nigde, a tata i brat nisu imali simptome, niti su imali rizične kontakte. Mama nije imala klasične simptome za koronu, svi smo sumnjali, pa i njena doktorka da je žučna kesa pred pucanjem.

Elem, ipak je bila korona, pluća su joj bila u haosu, bukvalno je ostala bez vazduha i na kiseoniku i odvežena u Batajnicu. Nekim čudom oporavila se za par dana, i preživela. I dan danas ne znam kako, ali Bogu hvala, dobro je.

Tih dana, kada je moja mama bila u bolnici, mm je odveo decu u park, i sreli su drugara čija mama je doktorka. Kada joj je mm rekao da mi je mama u bolnci, pitala ga da li je moja mama vakcinisana, on joj je rekao da nije, da je težak bolesnik, nepokretna. Ta mama je tada prokomentarisala - znate šta, nije mi žao nikoga ko nije vakcinisan. Moji (njeni) roditelji su vaknisani sa 2 doze, i ja sam mirna (roditelji vitalni, mlađi od moje mame).

Nakon nekog vremena, sretnemo društvo u parku, i kažu nam da su se oboje roditelja od te mame zarazili, i da su na respiratoru. Posle smo saznali da su preminuli vrlo brzo nakon toga, oboje.






Kakva zena 😳
Ja jesam za vakcinaciju i podrzavam politiku mts-a da daje 80% plate zarazenima koji nisu vakcinisani i ne smatram to prinudom. Imas izbor. Da se vakcinises ili ne. Ako se i ne vakcinises i zarazis znas da ides na bolovanje i dobijas 80%. To je uzrok-posledica i to je sasvim ok. Nije prinuda. Kraj price. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 13:13:47   
dunja RR
Da dodam još..

U tom trenutku kada se mami to dešavalo, mene je bilo strah zato što nije vakcinisana, ali znala sam da je ne mogu nagovoriti na vakcinu, tako da to nije do mene.
Ali jesam razmišljala zaista, da je bar vaknisana, imala bi možda šanse ...

Kada sam je ispratila u onom stanju, posle i čula jednom na kratko dok je hitna vozila u bolnicu, kratko je nešto uspela da mi kaže, već nije mogla da priča jer je gubila vazduh. Veza se prekinula, i mislila sam to je to, neću je više nikada čuti ni videti ...

Ja ne mogu da vam opišem u kom je stanju ona otišla, ja sam mislila da ni dan neće preživeti, i oprostila sam se od nje u srcu, plakala sam noć i dan.
Zvala bolnicu u vreme kada je smelo (svaki blok ima tačno određeno vreme kada se zove), i svaki put sam iščekivala da mi kažu najgore.

I dalje ne znam kako je njen organizam uspeo da se izbori, ali Bogu hvala dobro je, čak je sada i nekako bolje nego pre, možda jer je i sama svesna da je bila na samoj liniji života ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.11.2021 13:15:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 16:53:07   
Ivanka 75
Evo ja sad da napisem, juce smo Ivu testirali jer je za vikend imala temperaturu, negativna je.


Meni, kao majci, osecaj je uzasan. A nju, koja godinu i po slusa o koroni, da i ne opisujem. Plakanje i tuga. Iako sam ja bila ubedjena da nema koronu, zadnja 3x su bile ovako temperature od 2 dana. A sada pride bez bola u grlu i curenja nosa. Eto... 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 17:03:23   
IvanaSK RR
I ja sam decu testirala prošle nedelje. Ne shvatam to tako tragicno. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 17:30:21   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR
I ja sam decu testirala prošle nedelje. Ne shvatam to tako tragicno. 



Nisam napisala detaljno, sam trenutak kad je stigla poruka, da je nalaz gotov, i logovanje na sajt, u meni je svorio osecanje straha. Valjda su ovih 18 meseci doprineli tome.
Njeno plakanje jer je uskoro opstinsko takmicenje u krosu koje ne zeli da propusti (kao mlada nada svoje skole 😊) i jos neka takmicenja na koje ide a koje bi propustila, treninzi za novi pojas. Tako da ja nju razumem u potpunosti. 
A da je olaksanje, jeste. Baba i deda mogu da, se vrate iz sela 😂

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 18:42:06   
Tiziana
Kao i po pitanju drugih stvari u ovoj drzavi tako je narod duboko podeljen po pitanju vakcina i evo i ovde u ovoj maloj grupi konstantno je neko tiho prepucavanje.Svi smo mi odrasli ljudi i donosimo odluke za sebe sa idejom da time cinimo dobro sebi, svojoj porodici, prijateljima itd..
Nema potrebe da bilo ko bilo koga ubedjuje u suprotno. Svako od nas snosice posledice svojih odluka.Ja se ponekad zapitam sta mi to znamo sto npr ne znaju ljudi u Spaniji koji su se masovno vakcinisali. Kada se za vakcinaciju prijavljivala grupa od 20-30 godina pao je sistem koliko se ljudi prijavljivalo. Dok je kod nas bilo skroz suprotno.Preveliki je sum oko svega toga. Ali eto, ja bih opet isto ucinila jer  kazem oko mene je puno ljudi, mladih, propatilo i jos uvek bori bitku. Ja devojcici od 9 godina, drugarici moje cerke, ciji je tata umro iz punog zdravlja od korone za 10 dana, ne bih mogla da kazem da virus ne postoji i da je to samo obicna prehlada. Covek ni jedan ne zna kako ce njegov organizam da reaguje kad dodje u kontakt sa virusom i u kom pravcu ce bolest da krene. Ne zelim da budem statistika. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Korona virus 3.deo
2.11.2021 20:00:00   
lesli
Bas tako Tizi.Ja mislim da je deo problema sa vakcinama i generalno sa koronom napravila drzava i KŠ.Setimo se samo one famozne konferencije za stampu, kada su se neki smejali, virus nazivali smesnim, izmisljenim na fb, obicnom prehladom (a u Kini, Spaniji, Italiji.. ovi u skafanderima neguju obolele 🙄), bi nas 3 nedelje kasnije zatvorili da ne vidimo bela dana i onda 2 meseca kasnije pustuli sve najnormalnije, jer smo pobedili koronu itd.Kako verovati takvoj drzavi kad je bilo sta u pitanju?!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 18:46:16   
smeško
Naravno da ima prepucavanja kada se stalno raspravlja o tome. To je normalno. Sta mi znamo, sto Spanci ne znaju? Znamo da smo bica nize vrednosti i da ce nas zrtvovati sa vakcinama i bez njih. Imam rodjake u Italiji i u najgoroj kampanji sam se cula sa njima, uopste nije bilo kako se pisalo. Niko nije ni pomislio da virusa nema, ali uslovljavati ljude na ovakav nacin je suprotno od propagiranja slobodnog izbora. Svaki put razmislim i ne napisem komentar. Ali stavljati teret na nevakcinisane ljude je smesno kada ja oko sebe imam bar 20-ak primera ljudi koji su umrli posle vakcine. Nuspojave se ne znaju. Cemu, onda, smisao? Lutrija, kako god okrenes. I nisu sve propratne pojave vidljive odmah, zdravlje se cuva na duge staze. Savetuje se trudnicama da ih primaju. Nonsens...Nemam nista protiv onih koji rese da ih prime, svako ima pravo na svoj izbor. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 19:24:33   
Maslacak15
nema dugorocnih stetnih efekata od vakcina. ja sam protiv prisile ali to su neosnovane price. nisu ni za ocekivati ni za jednu vakcinu. ali postoji long covid.mozete da je ne primite i da snosite rizik ali da kazete da je sve jedno jednostavno nije istina.
ja ne mislim da sam pokusni kunic, nego verujem u nauku i posebno mi je drago sto su se RNK vakcine pokazale i dokazale kao najefektivnije i najbezbednije resenje. i ubedjena sam da je u njima buducnost i da ce za 10 ak godina bite dominanta tehnologija za pravljenje vakcina ali i u lecenju drugih bolesti modulacijom imunog sistema.to se zove progres nauke, a strah od nepoznatog je uvek bio u ljudskoj psihologiji.ovde sigurno igraju faktor i nepoverenje u drzavu sistem itd jer nije slucajno da najveci problem imaju zemlje jugoistocnog bloka u evropi.ne veruje se fajzeru be veruje se FDA i EMA, ne veruje se nikome ali kad dodje komsinica zivana i preporuci stocni lek Ivermektin preko fejsa e to je onda proverena informacija.
da ponovim jos jednom ja sam protiv bilo kakve prisile ali logiku jednostavno ne razumem i mislim da je i posledica i neznanja.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 19:31:15   
smeško
Sa kojom dozom odgovornosti mozes da tvrdis da nemaju nezeljena dejstva? Ne zelim da se raspravljam, ali nema ni dokaza da nemaju. Svaki nedostatak informacija ne moze biti samo nase neznanje. Nisu ni naucnici upoznati sa svim aspektima bas svakog leka. A znamo i kako je farmaceutska industrija nastala i gde su joj koreni, za one koji malo vise citaju. Svako misljenje protiv je uvek neznanje. Vazi. A ima i toga da ne verujemo ni drzavi. Pa, Rio tinto nam reklamiraju kao opstu blagodet.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 20:15:29   
Maslacak15
sa velikom. Mnogo vecom nego sto mogu da garantujem trudnici koja je uzela paracetamol ili bensedin da njenom detetu nece biti nista. U ovim drugim slucajevima smatram mnogo rizicnijim ( postoje i studije koje to pokazuju vrlo konkretno).

U slucaju vakcina postoje samo neosnovano teroretisanje jel je negaciju nemoguce 100 % dokazati. RNK je najprirodniji moguci molekul koji nije toksican na bilo koji nacin. Sta vise vrlo je nestabilan. Kad se zarazide koronom imate gomilu celija u telu natovarenih RNK molekulima virusa ali se plasite sintetisanih preciscenih 100 µg jedne sekvence koju je neko upakovao u lopticu masti da se ne bi raspala na putu do celija. Vakcina nestane iz tela sati su u pitanju...Imuna reakcija koju trigeruje je ono sto osetimo ili sto moze da proizvede nuss pojave. Kao svaka reakcija imunog sistema.

Mozemo da razglabamo u sitna creva ali mislim da nema smisla, a verovatno nebi imalo ni efekta. Ljudi su nepoverljivi ocigledno. I to je njihovo pravo Samo neznam zasto veruju komsinici sa fejsa user posted image

Ja kao biolog verujem u mRNK vakcine, verujem od dana jedan, i mislim da je u njima buducnnost. Sacuvajte poruku pa da pricamo za 10- ak 15 godina i da vidimo ko je bio u pravuuser posted image . To je nova era medicine koja mozda pomogne i da se napravi pomak u lecenju raka.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 20:25:39   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Samo neznam zasto veruju komsinici sa fejsa user posted image  


Jako ruzno izrugivanje ljudima. 
Za petnaest godina ce i biti mnoge stvari koje, nažalost, necemo moci spreciti. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 20:33:09   
Maslacak15
nije izrugivanje- ja to ne razumem.

Ne ide mi u glavu. Ok ovo sto smesko prica jos i da kupim ( ne slazem se sa tim kao sto sam obrazlozila ali je legitimna logika) : ne verujem drzavi ne verujem farmi ne verujem medijima....

Ali onda ljudi idu i nabavljaju Ivermektin, pre toga je bio hidroksihlorokin iz vrlo problmaticnih izvora koji zapravo i nisu izvori i onda su spremni da rizikuju svoje zdravlje ?!?!? Ne kazem da ovde ima takvih ali definitivno ih ima.

Evo kolegu je pitala juce sestra od tetke preko Whatsuppa iz Beograda, sta on misli o ivermektinu ona je nabavila?!?!

Meni je to iracionalno da nema kud gore. Smejem se da nebih plakala.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 20:48:36   
Ivanka 75
Ziva nam bila Maslacak 😊


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 21:56:40   
smeško
To je smesno kada nisi deo negativne statistike. Ja sam jetru lecila godinama posle prve trudnoce zbog utrogestana koji sam oralno unosila. I deo sam studije, da ne verujes. I sada ces retko sresti trudnicu koja kod nas pije utrogestan, umesto da ga vaginalno aplicira. Taj toliko siroko koriscen lek, koji je spasio tolike trudnoce. I ja sam molila doktore da potpisem da spasavaju bebu ako mi otkaze jetra pre porodjaja. Spasili su me cajevi Instituta dr Josif Pancic i zena koja nije doktor, ali je dr fizickih nauka univerziteta Lomonosov. Moje dete nije deo studije, jer imunolog i ostali specijalisti nisu hteli da izgube posao i napisu da je dobio epilepticne napade zbog vakcine. I to, samim tim, nije uslo u statistiku ni bilo kakvu studiju. Ali, cak i da jeste, taj procenat, koliki god bio, mene ne zanima, za mene je to 100%. I zato mi se ne svidja ta suptilna sugestija da sam glupa, ogranicena ili ne verujem u drzavu, da drugog nema. Za mene su vakcine vrlo ozbiljna tema i pratila sam mnoge studije kada je mom detetu bilo potrebno. Razgovarala sa deset_inama doktora. Studije o trenutnoj vakcini nisu ni zavrsene i naravno da smo, iz tog ugla, svi laboratorijski misevi. Tvrditi da su apsolutno bezbedne u najmanju ruku su neozbiljne. Nauka nije problem, problem je njena primena i njena kolateralna steta. I bas ako sam se raspisala, nauka i priroda su neodvojive. Najbolji doktori to znaju. Deda mm je bio kovac i sakupljao biljke citav zivot. Imao je obimnu knjigu Vase Pelagica o narodnim lekovima. Toliko korisnih saveta u zivotu 90% ljudi nije culo. Tako da...Nismo svi ograniceni i glupi, mozda smo cak i otvoreniji od mnogih koji se drze samo jedne stvari.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 21:57:05   
pari
Sta mislite o trecoj dozi za nas mladje? Ako spadamo u mladje 😄

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 22:16:07   
smeško
Smatram da niste trebali da primite ni prve dve. Da prozivamo malo i vas vakcinisane. 🤣

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Korona virus 3.deo
3.11.2021 22:21:23   
Maslacak15
ja sam primila pre tri nedelje. neznam da li je neophodna ali mislim da ne moze da skodi. to je bio moj rezon...vakcinisacu i decu cim bude moglo.
sto se utrogestana tice nikad ga nisam koristia niti mi ga je ko prepisivao. vaginalno ili oralno. a rodila sam troje dece u 34 35 i 40 oj godini. niti znam zene u nemackoj koje ga uzimaju. ali to je neka druga tema....

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here