|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 14:31:51   
nata11
Ja skapirala da mi se u covid sertifikatu nece ni pojaviti prelezana bolest jer se vode samo oni koji odu kod dr u drzavne ustanove.

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 14:39:12   
IvanaSK RR
Mene jos niko nije zvao. A tek sada sam se i prijavila na eupravu. Nisam ni znala da treba da se prijavim tamo. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 14:51:32   
nata11


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mene jos niko nije zvao. A tek sada sam se i prijavila na eupravu. Nisam ni znala da treba da se prijavim tamo. 



A zasto treba da se prijavljujes?
Mislis za zeleni sertifikat ili neka druga prijava vezano za kovid?

_____________________________





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 15:24:11   
Ana RR
Ni nas niko nije zvao. Ne znam nikoga da su ih zvali user posted image

Zapravo, jedino što znam je da su mog tatu zvali i kontrolisali kada je prošle godine došao iz Nemačke pa j bio u izolaciji 28 dana. To je bilo maltene na početku epidemije.

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.10.2021 15:25:30 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 16:00:27   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mene jos niko nije zvao. A tek sada sam se i prijavila na eupravu. Nisam ni znala da treba da se prijavim tamo. 



A zasto treba da se prijavljujes?
Mislis za zeleni sertifikat ili neka druga prijava vezano za kovid?


Ma muzu rekli na poslu da to mora tako. I da tamo moram da navedem kontakte. Inace, pise da navedem sa kim sam bila u kontaktu zadnjih 14 dana 🙄 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 17:35:57   
nata11
Kod nas zovu redovno. Verovatno zavisi od grada do grada. 

Nisam znala da imamo i tu opciju na e upravi.

Meni je i dalje najveca muka da dete vodim na pcr da bi islo u vrtić 🤷 Zasto lepo ne uvedu kao u Evropi lizalice testove i slično nego mucim dete.

_____________________________





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 17:44:46   
IvanaSK RR
Macu su danas testirali. Uzeli joj bris iz grla i nosa. Mada je više plakala zbog vadjenja krvi iz prsta 🙄

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 20:01:04   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: nata11

Ana od pozitivnog testa 14 dana.

Zovu iz policijske stanice bar su mene svaki dan- svaki drugi i dva dana pre isteka kada pozovu kazu slobodni ste, prestaje izolacija od tog i tog dana.




Nas nije niko nijednom zvao,niti smo se bilo gde prijavljivali.  A na sertifikatu izadje samo ako si se drzavno testirao..i taj test bude na e zdravlje.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 20:26:40   
Sanjica26 RR
Ni moje niko nije zvao.

A znam da su moji poznanicu non stop proveravali. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Korona virus 3.deo
30.10.2021 18:33:29   
Maraj
Kod L u grupi jos 2 deteta pozitivno, za sad...dakle 3.ih je i vaspitacica. Sad su napisali da sva deca idu u kucnu izolaciju 2 nedelje. Kod S niko od roditelja ne prijavljuje za sad nista, i ako su obe vaspitacice pozitivne.
Ja sam sa decom u kucnoj izolaciji. Ne znam kako to sad ide. Iz gzzjz ce mi poslati nesto , za mene, kao opravdanje sa odsustava sa posla, tako mi je receno . Da li i decu proveravaju? Mada, moji za sad nisu pozitivni, nadam se i da nece biti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Korona virus 3.deo
30.10.2021 20:17:30   
milicicak
Maraj, dobićeš rešenje o izolaciji od gzzjz i sa time ideš kod pedijatra da ti otvori bolovqnje. U rešenju, između ostalog, piše i broj koji obavezno treba da zoveš da kažeš da ste dobili rešenje i da su deca sa tobom kod kuće. Niko ne zove da proverava ali ti imaš obavezu da se javiš

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Korona virus 3.deo
31.10.2021 9:10:47   
Maraj
Hvala mili

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Korona virus 3.deo
31.10.2021 10:42:34   
nata11
U grupi njih 20.
Svako da se zarazi u izolaciju ide 14dana.

I koliko ce dete ici u vrtić??

Mnogo se mi pogubili jadni, ovo nicemu ne vodi.
Da radim u javnom sektoru sigurno bih se radovala ovakvim odlukama, ovako samo muka.

P.S.  da se neko ne oset_i prozvanim pisem nasu situacija posto zvala vrtic u petak i sestra mi prenela da su imali jednu pozitivnu drugaricu iz grupe. Ako odlucim da mucim dete vodim do decijeg, na testiranje, pa opet deciji ... Nece biti sa svojom grupom.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Korona virus 3.deo
31.10.2021 11:27:55   
vonavoj
Nato,kod nas za povratak u vrtic trrba samo potvrda pedijatra..pitaj,pazi,proslo je puno vremena...


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Korona virus 3.deo
31.10.2021 21:45:07   
nata11
Mi se sada testiramo zato sto je mama bila pozitivna. Nece se testirati ali opet

20 deteta x 14 dana = koliko oni nece ici u vrtić i gde ce dete za to vreme

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 17:02:53   
Maraj
Mili kako cu retroaktivno da otvaram bolovanje kod pedijatra?
Rekli su da to resenje stize u roku od 2 nedelje.
Jos nesto... grupa vrticka, cela je u kucnoj izolaciji, kao sto rekoh poslali su gzzjz podatke roditelja,da bi ostali kuci sa decom. Danas zovem firmu, kazu da ne mogu biti u izolaciji jer sam ja vakcijisana. Ja nisam u izolaciji. Dete je. Da otvaram bolovanje za negu deteta, to je 65% plate. Zasto da otvaram kada nismo ostali kuci svojom voljom, vec je gzzjz nalozio da celq grupa ide u kucnu izolaciju. Ne znam...nista mi nije jasno...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 17:04:32   
Sanjica26 RR
Po pravilu posto si vakcinisana moras da ides na posao, posto nisi pozitivna. A kome dete🙄

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 17:09:34   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Maraj

Mili kako cu retroaktivno da otvaram bolovanje kod pedijatra?
Rekli su da to resenje stize u roku od 2 nedelje.
Jos nesto... grupa vrticka, cela je u kucnoj izolaciji, kao sto rekoh poslali su gzzjz podatke roditelja,da bi ostali kuci sa decom. Danas zovem firmu, kazu da ne mogu biti u izolaciji jer sam ja vakcijisana. Ja nisam u izolaciji. Dete je. Da otvaram bolovanje za negu deteta, to je 65% plate. Zasto da otvaram kada nismo ostali kuci svojom voljom, vec je gzzjz nalozio da celq grupa ide u kucnu izolaciju. Ne znam...nista mi nije jasno...



Nije 65% nego cela jer otvaraš bolovanje zbog deteta. Nisi ti u izolaciji nego dete i bolovanje otvaraš kao staratelj deteta do 14 godina koje ne može ostati samo kod kuće. Zato ideš kod pedijatra da pedijatar otvori bolovanje na dete. Jeste malo luda kuća sa tim. I da vakcinisani ne idu u izolaciju ako je neko od ukućana pozitivan. Nama je rešenje stiglo za nedelju dana

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 17:50:41   
Maraj
E pa to mili... i meni je to logicno...al ne znam kako to da dokazem i pedijatru i mojima na poslu.
Znaci mislis da ipak odem da otvaram bolovanje... ne znam kako da pedijatru dokazem da to nema veze sa tim dal sam ja vajcinisana, jer danas kad sam zvala Dom zdravlja, prvo sto su me pitali, je da li sam vakcinisana. Kada sam rekla da jesam. Onda su mi rekli da otvaram bolovanje za negu deteta i da je to 65%plate

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 19:57:19   
Maraj
I jos jedno pitanje...
Jesi cekala resenje pa isla kod pedijatra? Ili da idem pre resenja?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 21:58:34   
vonavoj
65% od plate je..nega deteta je svakako 65%...

O tome sam i pisala vec...ko ce sav teret izdrzati...Vakcinisani ne idu u izolaciju,moja sestra normalno radi,muz pozitivan..sin 10 dana nije isao u skolu..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 22:00:50   
vonavoj
Danas sam citala,imam puni njih pozitivnih..njima obracunavamo 100%,posteno je..A za izolaciju zaista pise 65%...nevezano da li je dete ili ako nisi vakcinisan..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 22:45:18   
Ana RR
Kaže kuma, ona radi u mts-u... kod njih je peripetija ako se zaraziš a nisi vakcinisan, em papirologije gomila em nevakcinisani primaju 80% plate.. strašno. I onda kao vakcinacija je lični izbor. Važi. Nije ni čudno što ljudi idu na posao ako imaju blage simptome.

Mi smo večeras svekrvu vodili na testiranje, pozitivna je. Ulazim sa njom kod dr, pošto ne može sama, jako sporo se kreće, i kaže dr da je u školu koliko starih dolazi poslednjih dana. Svi vakcinisani naravno. Od 70 godina pa na više.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 23:14:49   
Ivanka 75
Virus je mutirao i vakcina nije toliko efikasna. Pravljena je prema prvobitnom soju.

Kako je svekrva? Kako ste vi Ana? 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Korona virus 3.deo
1.11.2021 23:41:29   
Ana RR
Virus će tek da mutira i vakcina neće imati nikakvu svrhu.

Mi smo ok, nismo imali nikakvih tegoba.

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.11.2021 23:43:28 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here