|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
26.10.2021 13:24:01   
vonavoj
Da se razumemo da smo mi specifican narod..sa ili bez vakcine,mi smo mudriji od svih..kod nas su proslave normalne, klubovi,sve radi normalno..radilo je...

Evo i sad je muzika od 18 do 22..koja je razlika...Dzabe nam vakcine...kad smo ludi. I opet ce se isti vakcinisati treci put,a oni koji nece nece ni prvi put..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Korona virus 3.deo
26.10.2021 13:30:47   
milicicak
Danska, Švedska i Norveška imaju oko 70% vakcinisanih u UKUPNOJ populaciji i vratili su se u normalu. Oni su vakcinisali sve starije od 12 godina a procenat vakcinisanih starijih od 20 je i veći od tih 70%. Tako da ne bih baš rekla da vakcina nije sredila stanje.

Vakcinisani mnogo lakše podnose i jako mali procenat završava u bolnici i samim tim zdravstveni sistem je mnogo manje opterećen.
Virus mutira samo onda kad se replikuje, odnosno kada nađe nosioca u kome može da se nesmetano razmnožava. Vakcina u velikoj meri sprečava brzo i nekontrolisano razmnožavanje virusa pa je samim tim i broj mutiranih čestica virusa koji mogu da se prenose dalje značajno manji. Vakcinacija i smanjenje transmisije značajno smanjuje verovatnoću pojave novih opasnijih sojeva virusa. I ako razmislite, sve ove nove opasnije varijante potiču iz zemalja gde je transmisija virusa bila nenormalno velika
Anči, Ivana, brz oporavak želim

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Korona virus 3.deo
26.10.2021 14:45:15   
Maslacak15
nijedna zemlja nije u potpunosti resila problem ali je stanje neuporedivo bolje nego pre godinu dana u svim zemljlama sa visokom stopom vakcinacije.I po broju umrlih i po broju hospitalizovanih. i po ogranicenju svakodnenvog zivota jel ima mnogo manje zarazenih. U nemackoj situacija uopste ne moze da se poredi. Deca idu najnormalnije u skolu, sve je otvoreno. Postoje odredjene mere ali se dosta toga vratilo u normalu.
Ono sto je najbitnije nemacka uopste nema uvecanu smrtnost od prosecne godine proteklih godinu dana za razliku od Srbije koja jee izgubila 20 hiljada ljudi vise od proseka... i to mi je prosto zao. Lako je biti cinik i reci sami su izabrali sto se nisu vakcinisali"" meni je to strasno :(. Slozila bih se sa profesorom Delicom sa infektivne koji je rekao mi kao da smo navikli na patnje i prihvatamo to kao normalu. Kazete umro neko od 70 godina od korone to je nama ko dobar dan i "naziveo se". Jaj ne mogu da prihvatim da je to u redu i da nema veze.....

Svima zelim brzo ozdravljenjeuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Korona virus 3.deo
26.10.2021 15:49:29   
ivaMark
Dodala bih na spisak i Madjarsku, oni su bez ikakvih mera od kraja Maja....znaci, nemaju maske ni u zatvorenom. 
Kod nas je stanje isto, jedva 53% vakcinisanih...sto je premalo. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Korona virus 3.deo
26.10.2021 18:47:19   
flamingos
Kako ste?Želim vam brzo ozdravljenje.Mislim na sve vas.❤


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Korona virus 3.deo
26.10.2021 20:20:59   
Tiziana

Meni se isto u digitalnom sertifikatu ne pojavljuje antigenski test jer sam ga radila u privatnoj laboratoriji, iako mi na izvestaju stoji maticni broj. Dakle nisam usla ni u zvanicnu statistiku. I koliko je takvih kao ja. 
Sto se tice vakcinacije, da i ja znam puno vakcinisanih koji su se zarazili i ja sam jedna od njih, ali svi smo manje vise imali slicne simptome, nekog virusa, dakle ni blizu gripu, a kamoli neceg tezeg. 
Kazem nazalost u meni bliskom okruzenju imam primere onih koji nisu primili i nazalost borba dugo traje, oporavak ce ocigledno jos duze trajati. 

IZVORNA PORUKA: nata11

Dva pitanja:
1. Da li se desilo nekome da u ciklusu nakon Kovida ima odlive?

2. Zasto se u elektronskom zelenom pasosu ne pojavljuju podaci o prelezanom kovidu? Da se tu prikazuje samo PCR?



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Korona virus 3.deo
26.10.2021 21:38:10   
Ivanka 75
Rrajke, brzo da nam ozdravite! ❤️🥰

Sto voolim kad Mioi i Maslacak sve 1epo objasne, logicno i jasno! Dokle god ima vakcinisanih da budu bedem virusu bice koliko toliko ok. Sad je vreeme trece doze pa i dolazi do breakouts, a tek ce biti sporadicnih velikih izbijanja epidemije medju nevakcinisanima. Tako je oduvek. Dok ne bude ogroman broj vakcinisanih + prebolelih. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Korona virus 3.deo
26.10.2021 23:07:26   
smeško
Anci, Ico, brz, brz oporavak vam zelim! Mere od 22h i ostalo su mi jos uvek nejasne, ali dobro. Zasto bi bilo ko imao dozvolu da se ugura u guzvu, ako i vakcinisani i nevakcinisani mogu biti prenosioci? A vreme mi je tek strasno. Do 22h se virus ne prenosi, radi samo trecu smenu?😐

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 6:58:56   
Ivanka 75
Miislim da im je ovo bio nacin da zatvore kafice  irestorane. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 8:02:55   
Milena18
Ana, Ivana, kako ste? 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 8:09:09   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Anci, Ico, brz, brz oporavak vam zelim! Mere od 22h i ostalo su mi jos uvek nejasne, ali dobro. Zasto bi bilo ko imao dozvolu da se ugura u guzvu, ako i vakcinisani i nevakcinisani mogu biti prenosioci? A vreme mi je tek strasno. Do 22h se virus ne prenosi, radi samo trecu smenu?😐


Ни мени није јасно, али ајде можда је то само почетак мера.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 8:59:26   
Tiziana
Ja iskreno mislim da smo pusteni niz vodu pa sta bude, bude.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 9:04:52   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja iskreno mislim da smo pusteni niz vodu pa sta bude, bude.




Potpuno se slažem.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 10:05:30   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Milena18

Ana, Ivana, kako ste? 


Ja sam ok, samo sam malaksala i bole me noge. Mm je bolje. Moram večeras Marka da odvedem kod dr da ga poslušaju opet zbog kašlja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 12:37:25   
Ivanka 75
Ana, bicete dobro 🥰


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 14:52:37   
Maslacak15
ma to sa 22 h je jedna velika budalastina i besmislilca, zato nisam ni diskutovala na tu temu.

i ja se u potpunosti slazem sa "pusteni niz vodu" zakljuckom.....


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 19:00:03   
BubaBubica
Kod nas u vrtiću naša učiteljica je pozitivna, javila da obratimo pažnju na simptome kod dece i da se vidimo za dve nedelje. 

Mm se danas revakcinisao, Sinofarm je primio, jer je samo ta vakcina bila dostupna u našoj ambulanti kad je bio prvi put. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Korona virus 3.deo
27.10.2021 20:12:46   
Milena18
Naša vaspitačica je bila pozitivna, a nije nam javila, tek smo naknadno saznali.
Ana, mene su jako bolela kolena, mada samo prvog dana. A mm-a su dugo boleli kukovi. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 11:30:32   
Ana RR
Milena, mene bole mišići na na nogama kao da sam prepešačila 50 km. Ali ne bole me dok mirujem, samo kada hodam, kada se penjem uz stepenice. A od svega mi je najgori gubitak čula mirisa, fali mi kafa da mi zamiriše user posted image

Jedno pitanje, da li se izolacija računa od pojave simptoma ili od pozitivnog testa? Meni su prvi simptomi počeli 19.oktobra ali sam se testirala tek nedelju dana kasnije. Da li sledeće nedelje smem da izađem ili sam još uvek zarazna?


< Poruku je uredio Ana RR -- 28.10.2021 11:39:05 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 11:57:41   
Tiziana
Pa testiraj se. Desi se da nekad budes pozitivna duze vreme.
Ja racunam od orvog dana kad sam dobila temp. Testirala sam se u ponedeljak kad je cerka dobila temp. Bila negativna. U cetvrtak sam dobila temp, u petak se testirala i bila pozitivna. Tad sam itgubila miris i ukus. Odvratan odvratan osecaj. 
Danas zvanicno zavrsavam izolaciju nakon ravno mesec dana. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 12:23:55   
Ivanka 75
Ja mislim od pozitivnog testa da se racuna.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 12:34:16   
dddaca
I ja mislim da se racuna od testa, ne od prvih simptoma.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 13:28:40   
vonavoj
Od testiranja se vodis u izolaciji 14 dana..ali realno ne bi trebalo da si zarazna ako si simptome jmala 7 dana pre toga..sad se na posao vracas bez testiranja,samo da prodje 14 dana. Zato sam ja i prosle godine odmah isla na testiranje.


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 13:35:53   
Ana RR
Von, to me zanima... ne idem ja na posao, ja radim od kuće, prosto me zanima da li smem sledeće nedelje, kada prođe 14 dana od pojave temperature, da izađem do pijace npr. Čisto da ne maltretiram nikoga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Korona virus 3.deo
28.10.2021 14:30:53   
nata11
Ana od pozitivnog testa 14 dana.

Zovu iz policijske stanice bar su mene svaki dan- svaki drugi i dva dana pre isteka kada pozovu kazu slobodni ste, prestaje izolacija od tog i tog dana.



_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here