|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 16:40:48   
Malaraja
Mislim da ti to nije neko odstupanje, mn je ta kilaza bila u 24+4, sad sam bas gledala al uzmi u obzir da je kod mene djecak, i da mi stalno govore da je napredniji. Nmj da se sekiras(glupo) al i sama znas da tako mozes samo sebi gore napravit. Ako treba da cesce ides na kontrole nema veze. Bitno da ona napreduje, to sto je manja veca znaci samo da je sitnija....a ona do kraja moze nadoknadit i vise nego sto treba. A i nisu ni te mjere kasnije koliko toliko tacne. Ja sam ponovo isla na 26+5 reko mi da ima preko 1100 i da je krupan. Znaci ispade za 2 sedmice dobio preko 500 grama. Sad sam na dijeti bez hljeba, i slatkisa iako mi je secer dobar kao necu moci kao prvorotka rodit toliko dijete. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 16:54:49   
Milena18
Moj bebac je na ekspertskom na 23+4 bio težak 650 grama, isto dečak. Ni meni to odstupanje kod tebe ne deluje nešto značajno, Leptirice. Sad baš gledam po nekim tabelama na netu, 750 grama je neki prosek za 25. nedelju, odnosno 24+.


Probaj da ne brineš, koliko je to moguće.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 17:08:08   
Leptirica92
Trudim se da se ne sikiram jer mogu samo gore, ali kad sam vidjela sta sve pisu za tu dijagnozu. Mada internet je dobar, ali ako trazis lose, naces lose i obratno. U principu ona samo misli da je beba sitnija, ali da zeli jos jedno misljenje specijaliste. Meni od pocetka je baba 3 dana manja od termina po menstruaciji, ali ja znam da je meni ovulacija bila 18 ili cak 19 dan ciklusa i to je ok. Ali je na prosloj kontroli dodala jos 3 dana kasnjenja. Dakle 6, mada gdje god da sam citala ugl. To nije nista strasno, ali eto sto kaze Milena lakse ce mi biti kad idem cesce i kad znam da napreduje. Meni je koliko znam sve ok. Protoci i ostalo. Pritisak mi je super, nalazi svi ok. Test za gestacijski je takodje uredan. Nisam ni kila nabila nista specijalno. Tek sad imam kilazu koju sam imala kad sam ostala trudna,jer sam izgubila zbog mucnina.

Ovdje tacno naletilo nekakvo kukanje, ali lakse je kad imas skim podjeliti ko u potpunosti razumije. Sve imamo vise manje iste strahove i nade da ce biti sve kako treba ☺☺

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 17:10:21   
Malaraja
Upravo, mislim da su djecaci opcenito krupniji od djevojcica barem vecina kada se gledaju te uzv mjere. Nismo ni mi svi isti, ja sam se ko curica rodila 3,600 nisam bila buca al imam jake kosti, gradju ko da me crnac pravio 😂 i tako od malena a moja mama uvijek bila mrsavica, zatrudnila sa mn sa 45 kila, porodila se sa 75. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 17:24:38   
Malaraja
Leptirice vjeruj mi nije to nikakvo odstupanje, samo je ona mala njezna mrvica. I ne citaj po netu, samo ces izludit. Zamisli mene od pocetka 1,2,3,4,5 ultrazvuk sve ok dan gore, dole i sa 26+6 odlazim na 4D ono za sedmicu vece, glava za 2. Kad me srcani nije opalio, jos na sve to dosla kuci i citaj iskustva(bolje da nisam) :* 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 19:49:27   
Leptirica92
Od citanja po netu infarkt mogu dobiti. U principu mislim da je sve ok, jer ni doktorica nije zabrinuta, ne govori da je lose, samo hoce misljenje specijaliste i cesce kontrole. U sustini je sve to ok. Ali opet ne mogu se ne brinuti. U cetvrtak imam termin kod specijaliste, pa onda 6 avgusta opet kod nje. Samo se nadam da je to ipak mrvica, pa neka se rodi mala, narasce 😊


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 20:10:18   
Maslacak15
leptirice svakako je.dobro da.odes.u ordinaciju prenatalne dijagnostike, pretpostavljam da te tamo salje da te pogleda ko ima.degum II ili.degum III sertifikat. to je specijalizacija bas za prenatalnu ultrazvucnu dijagnostiku. oni ce.najbolje proceniti stanje. IUGR je nesto sto po meni prevazilazi kompetence obicnog ginekologa. neznam u kom si.gradu ali Uni klinike su po pravilu uvek adresa gde se treba obratiti za savet. i dalje vazi ima malih i velikih beba ali po kalkulatoru to je na 14 percentila za tu gestacijsku starost  tako da doktorka mora da proveri da bi bila sigurna da je sve ok. bolje tako. probaj da se ne nerviras...puno puno te pozdravljam i verujem da ce biti u redu.

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 22:12:35   
Malaraja
Ja stvarno ne znam kakav ne to specijalista, ni gdje se nalazi pa nmg komentarisat nesto scim se nisam susretala ali kao sto Maslacak kaze od viska glava ne boli. Ali vjerujem da je stvarno sve uredu, ja koliko sam vidjela ima puno zena sa puno vecim odstupanjima. Tvoja doktorica je oprezna, samim time i dobra tako da ne zeli da rizikuje. Abd kad se sve porodimo a tu smo negdje nekom ce znacit nasa kuckanja, a sve te brige ce biti iza naw 🥰


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 22:18:33   
Leptirica92
Maslacak, upravu si, specijalista ima Degum ll. Ona i nije postavila dijagnozu za IUGR, niti mi spomenula ikakav zastoj. To sam kasnije vidjela na uputnici da samo pise sumnja na IUGR, ali vjerovatno jer mora nesto napisati. Kada sam pitala na kraju jel sve uredu ili nije, kaze da je beba dobro, da je fino napredovala, samo upravo mi je spomenula te pericentile zbog kojih ona zeli drugo misljenje specijaliste. Ona misli da je jednostavno beba mala i da nemam razloga za stres i brigu jer to samo zeli da bude sigurna u to sto misli. Maslacak hvala ti puno i ja tebe pozdravljam ❤❤ Trudim se ne misliti crno, ali nekad se jednostavno ne mogu puno oduprijet. 

Malaraja upravu si, ako nista drugo neko ce za mjesec, dva pa i koju godinu naletiti i procitati sto ga zanima, kao i ja sada po starim forumima sto preturam😊

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 11:16:12   
Malaraja
Da al na starim forumima vecina od 2012... prestala sam da preturam to uvijek kazem al kad dodje kontrola opet dodjem kuci i preturam. Nego kako ste mi danas, ja evo isla D-Dimer vadila, sutra antitijela i dosta bockanja za ovaj mjesec 🤣 iduci ce me poslat opet na neeto sigurno. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 13:56:43   
Leptirica92
Malaraja, nema veze sto je iz 2012, iskustva su iskustva hahah Nadjem ja i iz 2007 pa kad procitam na kraju da je ipak sve bilo ok bude mi lakse ☺☺

Inace cure, kako ste danas? Milena jesi li se bacila u organizovanje rockasa? Bubo kako tvoje opekotine? Je li ista bolje?Maslacak, znas li sta uopste mogu ocekivati na tom pregledu kod specijaliste? Da li samo ultrazvuk ili ipak ima jos nekih nacina?Mahanje cure 🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 15:03:39   
Maslacak15
a nisi nikad bila ?

vidis ja sam sve moje scanove za svo troje dece radila u 13 i 22 nedelji u jednoj ordinaciji tog tipa jel je moja doktorka koja me inace vodila rekla da ona ne meri vratni nabor sama. I isla sam na to da nadjem bas najboljeg i najiskusnijeg sonografa tada u Berlinu. zato sto nisam radila nikad ni nifty ni amniocentezu i oslonila sam se u potpunosti na ultrazvuk i zato mi je bilo bitno ko gleda. I mislim da je bitno. Inace to je samo ultrazvuk, ali su masine bitno drugacije, ekran je obicno 42 incha ko bioskop i mislim da mogu vise parametara da ispitaju nego sto je standardno u privatnim gin praksama.

Ja obozavam taj ultrazcuk, uvek mi je bio dozivljaj. Ok ti si sad sigurno razumljivo napeta ali se nadam i da ce tebe da rastereti zato mislim da je dobro da ides. Kad si zakkazana?


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 15:29:42   
Leptirica92
Nisam, a i prva mi je trudnoca tako da se nisam susretala do sad ni sa cim. Sve sto znam ljude oko sebe sa djecom takodje nisu. Jetrva mi je 2 trudnoce vodila kod iste doktorice, ali sve je bilo uredno pa su samo bile redovne kontrole. Tako da uopste nemam pojma sta da ocekujem. Znaci tu nema nikakvih specijalnih pretraga, osim boljeg UZ na kojem se sve fino vidi. Sreca narucena sam vrlo brzo, odma u cetvrtak, tako da necu barem dugo napeto cekati. Mada me doktorica dosta utjesila sa rjecima da je samo malo dijete i da se ne sikiram, ali i crv sumnje je nekad dovoljan.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 16:40:34   
Malaraja
Leptirice samo se ne brini, dok ne budes sve znala :* znas i sama da stres samo pogorsava. Maslacak ima dosta iskustva koliko vidim pa nam barem moze pored utjehe reci i nesto pametno. Ja evo odo u ambulantu, borim se vec 5 dana sa bolovima, ali sinoc sam ih opet imala, jutros opet dosla kuci legla da odspavam probudila se ponovno isto. Bol je nisko u ledjima, u stomaku kao da trebam dobiti, i idara mi u lijevu nogu. Mislim da mi je 5 dana predugo cekat jer me strah otvaranja, a ovo mi lici na kontrakcije. Mislim da mi je presudila bol u krstima koja ne prolazi i ne prolazi, nadam se da ce me primit. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 17:27:31   
Leptirica92
Malaraja, nadam se da nije nista ozbiljno i da su najobicnije trudnicke tegobe. Javi nam se da znamo je li sve ok :)


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 17:57:41   
Milena18
Malaraja, javljaj šta se dešava. Nadam se i ja da nije ništa ozbiljno. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 18:00:00   
Maslacak15
Leptirica veruj mi da je vrlo uobicajeno i mnoge zene idu ( inace nebi ordinacije postojale) ali eto nisu svi ginekolozi revnosni. Ja nisam imala bas nikakve komplikacije u trudnoci, izuzev mucnina i povracanja koje su meni standard do 12 nedelje bila sam fit i rodila sma tri zdrave lepe bebe u 40. oj nedelji. Radila sam svaki put do 35 nedelje puno radno vreme, pa sam ipak isla svaki put na prenatalnu dijagnostiku.
Ne rade svi, a i mnogi ginekolozi ofrlje gledaju i to je razlog zasto se uvek desavaju "izneadjenja " kojekakva na porodjajima. Ne zato sto ultrazvuk nije precizan nego gledaju ofrlje. Ne mislim da je to u tvom slucaju slucaj, tvoja doktora deluje relativno revnosna i zeli zena da bude sigurna da nema elemenata IUGR. Gledaj to ovako, pregled kao pregled ne menja bas nista, stanje je takvo kakvo jeste. Ili ces se dodatno umiriti sto ja verujem da ce biti slucaj i to je prilika za jedan super lep ultrazvuk ili ako nedaj boze nije sve kako treba bolje je da znas. JEr samo tako moze da se pomogne i tebi i detetu. Ali bice sve ok nemoj da se sto bi rekli nemci nerviras oko " ne izlezenih jaja". Brzo ce cetvrtak!

Javi se :)

p.s. mogu da mere dopler i pojedinacne protoke, zatim oksigenaciju krvi fetusa kao i detaljnu ehokardiografiju ali sve je to "ultrazvuk" nema nikakvih specijalnih dodataka.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 27.7.2021 18:14:21 >

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
27.7.2021 23:10:54   
Leptirica92
Maslacak, puno puno hvala sto si uvijek tu sa svojim dobrodusnim savjetima, ali i znanjem i iskustvom ❤ 

Iskreno se nadam da ce sve biti kako treba i da cemo imati spektakl sa bebicom i dozivljaj. Ovog puta vodim i muza. Relativno skoro sam dosla ovamo, pa mi onda i jezik zakoci, narocito u ovakvim stresnim i bitnim situacijama.Sad barem znam i sta da ocekujem i da nista strasno nije, jer se prvi puta susrecem sa tim. A svakako se javim odma, nadam se sa lijepim vijestima 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
28.7.2021 0:07:33   
Malaraja
Bice to sve abd ok, mene su poslali do bolnice jer je on imao ubrzane otkucaje, na kraju se ispostavilo da ja imam neku upalu bubrega najvjerovatnije i da je on zbog mojih bolova nervozan. Gore su ga mjerili, al mn te mjere nemaju vise veze za vezom. Ispala je glava u skladu sa tijednima, a sve ostalo vece za 2 sedmice. Po tome ispade glava se smanjima ili ti stala sa rastom a sve ostalo naraslo duplo al eto nmg vise da se zamaram. Jesil ti prekosutra na pregledu? Ja jedva cekam kod svoje doktorice da vidim sta je sa ovim mjerama. 

Maslacak sta znaci posteljica zrelosti jedan stupanj, jel to puno za 29 tjedan? 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
28.7.2021 8:46:24   
Maslacak15

Malaraja vreme je da prestanes da se nerviras na temu veelicine bebe:) To samo znaci beba nema posebno veliku glavu a verovatno je krupnija za gestacijsku starost i ako doguras do termina beba ce iamti oko 4 kilograma i to je sve user posted image . Nista drugo ne znaci. Ali svakako je dobro da si ostilsa sto su otkrili upalu bubrega takve stvari su jako vazne da se saniraju. Bice sve u najboljem redu. Pozdrav trudnice!!!


p.s. meni je zbog te glave ultrazvuk poceo da llaze od 30 nedelje nadaljee. Moja deca su imali onako prosecne glave ali ne preterano velike 36 cm svo troje. A formula kojom uz procenjuje tezinu je Precnik glave puta duzina butne kosti i obim struka. To su mere koje ulaze u kalkulator. I onda su mi znaci od 13- 30 nedelje govorili krupna beba krupna uvek na 95 % i onda odjednom e pa nije strasno nece biti veca od 4. Nece vraga, P je imao na 39+1 4345g.... tako da i ultrazvuk ima svoje granice narocito pred kraj ali tako kad vise mera prednjaci, ,samo znaci- najverovatnije krupna beba !

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 28.7.2021 8:51:14 >

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
28.7.2021 10:57:32   
Milena18
Dobro jutro!


Malaraja, dobro da si otišla ranije ipak. Biće ti bolje uskoro sigurno. 
Leptirice, da, počela sam sa organizovanjem. Ipak ćemo u našem dvorištu slaviti, nećemo imati mnogo gostiju. Kako si ti danas? 
Bubice, jesi li ti dobro? 
Maslačak, baš to o čemu pričaš je bio slučaj kod mene na uz prošle nedelje. Neke mere odgovaraju gestacijskoj nedelji, a neke nedelji-dve više.  

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
28.7.2021 12:24:36   
BubaBubica
Malaraja dobro je da si otišla, upala bubrega može da napravi komplikacija sa trudnoćom, sad samo puno čaja i terapiju i biće sve ok. 

Milena i mene čeka organizacija rođendana 😄 razmišljam da ovaj put naručim tortu a ne da pravim i ja, biće vremena još da pravim torte, ne bih da se više forsiram toliko. 

Leptirice devojke su već sve rekle, meni je vrlo drago što imamo Maslačak da sve razumno i stručno objasni, obožavam da je čitam 🥰 


Meni su površinske opekotine prošle, još malo se ljušti na par mesta ali to je ok, jedino mi nije jasno, na nogama i stopalima gde mi izgorelo kad dugo stojim poplavi, bukvalno mi bude ljubičasta koža i svrbi dubinski. Šta mi se napravilo nemam pojma, niti da li treba da idem kod dr zbog toga. Na stopalima je bukvalno ko modrica. Noge tu gde su butine poplave samo kad stojim, ovako dok ležim su normalne boje. Ne boli me više samo svrbi i ovo plavenilo, šta da radim nemam pojma. I šta ka sad treba da radim? 🤔 Inače nemam nikakvih drugih tegoba, hvala Bogu. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
28.7.2021 14:11:22   
Malaraja
Malena: Nadam se da ce sve proci u savrsenom redu, i da ce malena biti zadovoljna 😀 

Bubice ja sam neko ko ima vrlo cistu kozu, al u zadnje vrijeme uvijek mi nesto iskoci, mozda ti je alergija na sunce se pojavila zbog hormonski promjena. I meni ce sad 1 Augusta rodzendan, al mislim da cu samo familijarno otic na pizzu 🤣 Maslacak: Hvala ti, al postoji nesto dublje iza te moje brige, i straha da nisam imala laznu mengu, da su pogrijesili starost trudnoce zato se toliko sekiram ne sto mislim da nesto nije ok sa njim, znam da jeste. Doktori kazu za njega da je on jednostavno takav da ja kad nebi jela on bi nasao nesto da uzme sebi. Maksimalno me iscrpio, mn je zeljezo bilo 28-29 iznad gornje granice, nikad doktoru nisam otisla a eto saf je isod doljnje, jednostavno takva beba. Al hvala sto su tu sa nama 😄

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
28.7.2021 16:07:57   
Maslacak15
Malaraja,

Ako sam dobro razumela beba je merila prilicno tacno prvih par pregleda?? To onda i teoretski iskljucuje bilo kakvu gresku u starosti trudnoce lazne mesntruaccije i nekakve scenarije..... Ultrazvuk sa 6-9 nedelja je jedini merodavan da se kaze koliko je stara trudnoca, zato sto su sve trudnoce iste u tom periodu. Od drugog tromesecja krecu oscilacije pa se razvijaju male i velike bebe- to je individualno. Ali ako je beba lupam u aprilu maju 10 mm ne moze da bude trudnoca iz februara. Tako da ja i dalje ne razumem sta tebe sekira? Nosis krupno dete.....

Puno pozdrava za sve user posted image

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
28.7.2021 17:05:15   
Malaraja
Da, bila dan, dva naprednija al posto sam ja imala odnos sa 12 na 13 ciklusa imalo mi je logike. Ovako nekako je islo: 9 Decembar menzes, odnos 15 Decembra(dan poslije menge) opet dobijem 8 januara odnos 21 januara. Trebala dobit 5 Februara izostane, 8 uradim test, 12 odem na pregled vidljiva vrecica bez ploda i otkucaja, 26 opet odem na pregled plod 9mm, zm( 7 tjedana) uzv(7,1) vidljivi otkucaji. I tako je otprilike pratio do 16 nedelje. Valjda sam se ja istripovala jer mi je u 8 tjednu receno da su bili blizanci pa da se jedan nije razvio, pretvorio se u hematon a ostala nepravilna vrecica. Ma valjda je sve to ok 🥰 Hvala Maslacak na savjetima. Trebamo te postavit ovdje za psihijatra 😄🥰


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here