|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubica
6.7.2013 12:01:05   
Janncica
S je ovih dana jaaaako nervozan i naporan,sve grize,onda place jer ga verovatno boli,ne spava lepo,budi se celu noc i jutros u 6 resio da moramo da ustanemo. Od tad urla kao magare. Ne vidim da su mu natecene desni,a nije ni vruc,niti mu curi nos ili slicno.... Samo nervoza... user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Bolan rast zubica
6.7.2013 12:04:06   
Olga75
Janncice a one hladne glodalice ne pomazu ?
meni je jednom pedijatrica rekla da njima ti svi gelovi ne pomazu , ono kao neka mazem ako ce meni biti lakse ali to je tako user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Bolan rast zubica
6.7.2013 12:18:34   
Janncica
omiljena glodalica je moja brada ili prst.... user posted image Jos nam tata u sred sezone,pa dodje da prespava samo kuci...A danas me i sveki ostavila na milost i nemilost,ne mogu u wc bez njega da odem... user posted image
I ta ogrlica mi se cini da je cista glupost... user posted image J mi je pred svaki zub imala temperaturu,ali nije bila nervozna...ne znam sta je gore...

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Bolan rast zubica
7.7.2013 11:59:38   
srnad
Izasla nam i desna gornja jedinica!!! user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Bolan rast zubica
19.7.2013 9:06:13   
Zemunka85
Pre desetak dana cera dobije prvu temperaturu. Kada se probudila za nocno sisanje, vidim vruca. Isla je do 38,6, nos je bio skroz zapusen i curila je vodica. Sve je proslo za dan, isli smo kod DR ispostavilo se da su zubi. Izbila je ta jedna cetvorka, koja je mucila. Koooooliki zuuub, za tako malo dete auuuu.
Prekjuce, opet isto. U sred noci - 38,5, taj dan je imala jos neku sitnu i proslo je samo od sebe. Ovaj put nos ne curi i nije zapusen, ali ima proliv. Stolica je tecnija do decna i prekjuce ih je bilo 5, juce samo jedna. Juce ceo dan bez temperature, sve ok. Ja reko proslo, kad nocas opet 38,1. Sad je evo ok.
Pitanje, da li vam ovo lici na zube? Ne znam kakva je stolica, jer nije kakila od juce ujutru. Ona je super raspolozena. Treba li je voditi kod DR?
Svaki put se uplasim eserihije, mada bi tu temperatura bila visa, koliko ja znam i ne bi spala sama bez antibijotika na ceo jedan dan. Toliko sam iscrpljena bila da sam prespavala jutrasnji alarm za uzimanje urina. Sutra cu..do tada mi preostaje da se nadam da su zubi. Mesto za drugu cetvorku je skroz formirano. Bukvalno je napravljena kockica. Sada jos cekamo prvi vrhic,,,I onda se nadam da ce nas ti zubi malo ostaviti na mitu. Od devet i po meseci imamo devet komada.

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Bolan rast zubica
19.7.2013 10:21:25   
bea83
Nama je rečeno u DZ da sve preko 37.5 eventualno 38 (ali da traje samo jedan dan) ne mogu biti zubi već neki virus/bakterija koji se javljaju zbog oslabljenog imuniteta usled izbijanja zubića, i zaista su uvek bili u pravu jer često vadimo krv i ispostavi se da je baš tako. Znači zubi jesu uzrok ali posledica bude virus ili bakterija
Proliv je definitivno od zuba, svaki zub smo obležili prolivom ili bar retkom stolicom koja nam je kod trojki trajala čak 10tak dana jer su sve četiri izašle u isto vreme

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Bolan rast zubica
21.7.2013 10:37:22   
hanic
eh evo i mene user posted image jesu li ovo zubi? vristi bez prestanka, nece da sisa, sad je zaspao meni na rukama i cim ga spustim haos. to su simptomi od jutros. a odavno vec gura ruke i sve ostalo u usta i baliiiii

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Bolan rast zubica
27.7.2013 13:51:26   
2002m
prva dva zubbica nismo osetili,bila sam ubedjena da ce tako biti i sa svakim sledecim ali nazalost nije tako.
Desna jedinica se providi a leva natecenaaaa,ona nervozna,placljiva,ceo dan je nosam...uzas,nikad nije bila ovako lomna:( a meni se dusa kida.
Mislim da smo pored bolnih zubica zakacili i stomacni virus posto je par dana imala redje stolice i dva jutra mi povraca oko 6h i posle toga sledi nervoza.

(odgovor članu hanic)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Bolan rast zubica
2.11.2013 22:55:24   
milicicak
Mini bubi raste cetvrta cetvorka a i trojke se nesto bele, nije nista specijalno nervozna, stalno trpa ruke uusta i bali. Ono sto me brine je ojed na guzi (to nikad nije imala osim kad joj je rastao prvi zub ali u mnogo blazem obliku nego sad) i grozne sitne upaljene bubuljice oko usta, po usima (stalno ih trlja) i licu. Te bubuljice su toliko upaljene da ponekad izgledaju kao koprivnjaca. Da li neko ima slicno iskustvo ili da dezinfikujem stan?
Hvala user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Bolan rast zubica
20.11.2013 20:15:36   
jole82
IZVORNA PORUKA: ponosnitata


IZVORNA PORUKA: lanina mama

Moje starije dete je prvi zub dobilo sa 7 meseci, pre toga je mnogo balavila i često se dešavalo da zaplače bez razloga tokom obroka. Nakon tog prvog zuba sam od prijateljice slučajno čula za Gengigel, gel za bebe, koji ublažava bol pri nicanju zuba i kupila da ga isprobam. Moja Milja nije više plakala, mada je i dalje dosta balavila. Mislim da joj je i ukus bio jako prijatan, jer je stalno mljackala kad joj to utrljam. user posted image


Ima li još neko iskustva sa neki gelom za ublažavanje tegoba kod nicanja zubića? user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: World

Mi smo koristili OVO
narucili iz Njemacke, ali posto ima uputstvo na srpskom, pretpostavljam da se moze naci negdje i u Srbiji...



_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Bolan rast zubica
3.12.2013 11:34:41   
nonni
Ah ovde bih mogla jedan roman da ispisem, svim klincima tesko rastu zubi, nateceno i po dva meseca pre nego sto izbije, nervoza, naravno tad uvek zakace neku infekciju grla jer stalno sve i svasta guraju u usta, uglavnom dok njima izbiju svi zubici i meni ce da izbiju novi user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Bolan rast zubica
3.12.2013 12:08:39   
Snelle
Mi imamo ovaj problem. Sa ćerkom nisam jedinice i dvojke osetila, a sa sinom.....uh! Nervozan je sačuvaj Bože, a kako ne bi i bio kad mu je za nedelju dana izašlo 3 zubića, četvrti je na pomolu. I ne može niakako da se naspava, stalno je dremljiv, ne znam ima li to ikakve veze, ali kako su počeli da ga muče situacija je ovakva.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu nonni)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Bolan rast zubica
31.1.2014 10:21:32   
pocahontas
zene imam pitanjce pa ako neko moze da mi odgovori.
klinac moje drugarice se strasno muci sa zubicima (tj.ona misli da su zubi uzrok), nocas je imao i temperaturu 37.5, budi se non stop nocu i place, preko dana je super, ona bi da mu da paracetamol uvece pa me zanima ako je neko od vas to radio, kada detetu date paracetamol, pre nego sto legne ili kad se probudi u toku noci?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Bolan rast zubica
6.2.2014 22:59:14   
Наташица
ух, тек сад угледах ову тему....не да су болни него је сатраше!
буђење, дерање по цијелу ноћ...заспи 15 мин. па сата времена вришти...па све тако. једва чекам да јој избију и да се ријеши. мажемо јој неким кал гелом, чини ми се то помало помаже, али кад буде близу да избије...обично избије преко ноћи тад ништа да помаже. трице и четворке су најгоре биле. сад је остала само још једна трица и петице. ја се надам да ће до 2 године све избити и да се коначно може наспавати, а и ми с њом.

ја сам дала парацетамола (фабрицет-сируп) пред спавање, можда 15 мин. прије, јер мислим да треба мало времена да почне дјеловати. није нама било од неке помоћи. будила се свакако, али је лакше заспала и лакше смирила па смо је могли спустити у креветац у који иначе неће кад јој зуб расте, тад спава с нама.

ја лично не волим да дајем лијекове дјетету, ни сирпе. ма ништа, ако баш баш морам онда су то скорз мале количине од оних препоручених за узраст дјетета. фабрицет смо јој дали само једном кад више нисмо стварно могли да јој помогнемо другачије.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Bolan rast zubica
7.2.2014 16:55:17   
viktori
Otkucah kilometarski post i nekako se izlogovah hmmmuser posted image
Uglavnom, moje dete se bas napati sa tim zubicima. Prvih osam izaslo odjednom. Sad izasle 3 cetvorke i cetvrta samo sto nije, izasla mu trojka, ostale tri se bele...sve u svemu 8 zuba opet odjednom. Nije jeo, nocu vrisne budi se x puta...Juce nam je prohodao, pa verujem da mu je lakse mnogo jer se pustio nije u nekom grcu vise a i lepse jede. E sad ceka nas jos cetiri da izadju pa me zanima sta mogu jos sem calgela i sirupa da mu dajem? Prolsi put nisma davala sirup pa je t isla i do 39,5 a sad cim se pojavi davala sma mu odmah sirup...
Nadam se da nisma ovo nejasno napisala i da se dam razumeti user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Bolan rast zubica
27.3.2014 22:01:53   
mali_mis
Prvi zubici su mu izbili bez problema, osim manje nervoze, nista strasno. Sada ga gnjeave gornje jedinice. Vec 2 dan ima temperaturu, najvise 37,9, jede normalno, kaki normalno kao i uvek, nervozan, kenjkav, trpa u usta sve sto dohvati, od svojih prstica, igracaka, do mog ramena koje mu je omiljeno, cutim i trpim, ako je njemu dobro, ja cu stisnuti zube. Gel jedva uspem da mu namazem, jer mi okrece glavu, pa sta ulovim ulovim. Danas smo bili kod lekara, za svaki slucaj, cim mu je onu "kasiku" stavila u usta, odma je rekla da su mu desni otecene, prepisala neki sirup.
Primetila sam da se sa donjim zubima "ceska" po gornjim desnima, i danas je vec malo bolje raspolozen, smeje se.
Koristimo i onu silikonsku cetkicu, i ona mu bas prija.
Koliko temperatura moze da traje u danima? Dok ne izbiju zubi, ili?

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Bolan rast zubica
23.8.2014 10:57:24   
Diabla
Ja sam prvim sinom nisam osjetila zube, bez prve jedinice kada je imao 40 temp i 15 stolica. Tada su prepisali virozi, a njemu nakon dva dana izbili zubi. Nikada nije bio nervozan pred nicanje.

E sada, ne znam dali su zubi. Ali ima dva mjeseca da trpa ruku i da balavi, a zadnjih 7 dana je bas nervozan, poremetio je san, dok pije mlijeko, vristi, pa uzme dva gutljaja, pa opet place. Juce smo ga vodili kod dr jer se inace inhalira, puna su mu pluca slajma, pa nam je dr rekla da su mu otecene desni. otecene jesu, ali crvene nisu. Moje je pitanje, koliko treba zubima da izbiju nakon svih ovih simptoma? (nemojte mi reci da mogu i mjeseci proci, jer cu da se vešamuser posted image )

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Bolan rast zubica
23.8.2014 11:15:29   
Diabla
Da se odmah ispravim, stariji se isto napatio! Da ne bi foruma, ne bih ni znala, sad citam temu iz pocetka. Izgleda da se ruzne stvari brzo zaborave. Ispade da mladji stojicki ponosi u odnosu na starijeg user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Bolan rast zubica
23.8.2014 11:34:05   
Trcosava
Diabla draga, ako je po tikeru pa njemu je jako rano za zubiće. Ne znam kad su prvom izbili. Jbg mojoj Ani su oko 9 meseca... Ne bi da te plašim user posted image

Ana je znala samo noću češće da se budi ili zaspi regularno uveče i posle dva sata plače. Problem nam je odlično rešavao calgel. Osim toga ja ti ne mogu puno pomoći :(

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Bolan rast zubica
23.8.2014 15:21:14   
Diabla
Trco, sve znam... Sve znam, a ne zelim da povjerujem, da ovo moze mjesecima potrajati. user posted image Znam samo da cu cvrcnuti, jer sam pola mjeseca sama sa njih dvoje.

A Davidu su sa 6 mj izbila prva jedinica, tacno na dan 6. mjeseca. Preguracu, nisam ni prva ni zadnja. user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Bolan rast zubica
30.8.2014 20:36:32   
mirkam
Mame koliko temperatura moze da bude visoka i koliko dana da traje od zubica?
M mi od sinos ima stalno 37 -37.5 temp, budi se poslednje dvije noci na svakih pola sata-sat (a od kad sr rodio spava citavu noc), i curi mu nos, nije zapusen ali kao neka voda, ni to nam se ranije nije desavalo user posted image Prije podne kenjka, place , vristi, svasta, a popodne je mirniji, pred kupanje extra veseo. I slabo jede vec desetak dana. Nista mi nije jasno...al valjda su zubici.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Bolan rast zubica
30.8.2014 21:49:02   
Dani.kv
Mirkam sigurno su zubi. I moji su u toj fazi. Maksimu su izbila dva zuba u danu. A sad mi je Jokce pati. Veruj mi cvili koliko joj je tesko

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Bolan rast zubica
30.8.2014 21:56:12   
dijana1*
user posted image Kosta ceo dan kenkavi ima temp 39. Stavila sam mu cepic, mislim da su zubi u pitanju

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Bolan rast zubica
30.8.2014 22:25:29   
World
mislim da t od zubica ne prelazi 38 c

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Bolan rast zubica
30.8.2014 22:28:54   
dijana1*
Pa ne znam , jedino da nije vizroza. Videcu sutra kakv ce biti ako bude imao visoki temp vodim ga kod dr. jutros je imao 38, pa u toku dana oko 37.5 i veceras 38.5 a rektalno 39.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa


marinapetkovic

Sta je bolje tj zdravije za bebu?

pampers (64%)

pelena (36%)


Ukupan broj glasova: 151

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here