|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubica
4.4.2013 13:58:31   
Zemunka85
Mi sa sedam meseci imamo puna usta zubi. Cak osam, neki izbili, neki izbijaju. Neki su bili problem, neki ne. Gelovi nisu pomogli. I meni su rano svi zubi izasli i hvala Bogu svi su tu i lepi, beli, zdravi.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Bolan rast zubica
8.4.2013 13:55:01   
Moiraina
Noćas smo imali show. Plače, plače, umori se, zaspi, onda se probudi uz vrisak, pa sve u krug. Neće da sisa, neće dudu, rukice u ustima non stop. Nosić mu je pun slina. Nosala sam ga do besvesti, onda je nekako zaspao na rukama, pa sam ga ostavila da spava pored mene. Onda jutros još jedna tura plakanja i kad je konačno zaspao, spavao je do 11. Vidim da su mu krenule obe donje jedinice, samo da izbiju više user posted image Stavljam mu Dentinox i nosi ćilibarsku ogrlicu, ne vidim da mu išta pomaže. Sa starijim sinom je bilo ovako samo kad su mu nicale trojke, ostale zubiće nismo ni osetili.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Bolan rast zubica
8.4.2013 14:09:54   
Zemunka85
Mi smo toootalno poremetili san, totalno. Vrti se, budi, puzi, ne budi se, zaplace, sisa je smiri, duda isto, ali sam noci nemirnije nego ikada. Nadam se da zu zubi, bas DR kaze da ih ima puno tj osam za sedam meseci. Dvojke su probile,a da li mogu i posle toga da prave probleme tj dok skroz ne izbiju, ne znam..Tu ogrlicu nemamo, a gel nije ni jedan pomogao ni calgel, kamistat, chicov, gengigel ...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Bolan rast zubica
8.4.2013 14:12:31   
Modessty
ti gelovi ne pomažu uopšte. Samo nam je Dentinox pomagao

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Bolan rast zubica
9.4.2013 7:04:06   
Misha i Ljisha
moja beba sa nepuna tri meseca pocela da balavi, tj stalno ima pljuvacke u ustima. Da li je moguce da su vec zubi???

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Bolan rast zubica
9.4.2013 8:00:00   
vikiii
Mi smo nocas imali veselu noc! Do ponoci je bio dobar,a onda krece ludilo. Zaspi i onda budjenje uz vrisak,tako do jutra. Dusa mi spava!Sa donjim jedinicama nismo imali ovakvih problema,malo je bio nervozniji,ali nista strasno. Ali zato ove gornje nas ubise!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Bolan rast zubica
9.4.2013 9:43:27   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

moja beba sa nepuna tri meseca pocela da balavi, tj stalno ima pljuvacke u ustima. Da li je moguce da su vec zubi???


Može, a i ne mora da znači. Moji su obojica počeli sa oko 2-2,5 meseca da balave, bude im bodić nabred mokar u roku od 10 min od presvlačenja. Stariji je prvi zubić dobio sa 10 meseci, a bebcu kreću evo sad.

Inače, noćas je bilo bolje, zaspao je uz malo muke, par puta se na kratko zaplakao ali bez razbuđivanja. Natečeno mu je i dalje, čini mi se da skoro mogu da vidim jedinice, samo što još nisu probile.

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Bolan rast zubica
9.4.2013 11:22:58   
Anoniman
evo, bili smo na kraju kod dr. izasao joj je sigurno jedan zubic (mozda i drugi, ali nam ne da da pogledamo) ali je i zakacila neki virus i ima(la) upalu grla.

(odgovor članu Moiraina)
  Direktna veza do poruke: 458
   RE: Bolan rast zubica
9.4.2013 11:33:57   
bea83
nama ništa ne pomaže, odustala sam odavno od gelova, pa i od Dentinoxa, jedino povremeno upali Dentokid homeopatske tabletice, mada one dosta kratko deluju, možda sat vremena, malo ga umire i to je sve

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Bolan rast zubica
9.4.2013 11:59:16   
Anck Su Nmaun
Hanici su cetvorke napravile harakiri po desnima, kako to grozno izgleda, razbucane desni, krvave, meso se odvaljuje user posted image
Napokon je i zadnja cetvorka skroz izbila, a trojke vire... muko moja!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Bolan rast zubica
9.4.2013 12:14:09   
bea83
U istom smo sosu Anck, nama treća četvorka izbija a dve trojke napravile rupa a nikako da izadju user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Bolan rast zubica
16.4.2013 10:49:35   
Moiraina
Mi se poslednjih dana baš mučimo sa zubićima. Starijem je izgleda počela da izbija jedna petica, mislim da sam uspela da joj, napipam vrh, a on se stalno žali da ga boli. Najgore je što je zakačio i neki virus, pa još i kašlje, boli ga grlo, sinoć je imao t 39,1 (ne verujem da je to od zuba).
A bebac i dalje sve isto, donji kečevi još nisu probili, sada mu desni izgledaju još gore, skrooooz natečeno, poplavelo user posted image Bude mu bolje od Dentinox-a, ali to kratko traje.
Valjda uskoro izbiju i jednom i drugom, baš se muče...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Bolan rast zubica
10.6.2013 15:40:51   
Anoniman
mame, da li vam se deci poremeti spavanje kad izlaze zubi? mi vec mesec dana nikako da se ustalimo, ranije je lepo spavala, samo 5-6 dana pre nego sto izbije zub se uznemiri, ali ovo sad...naravno, desni su joj nateceni, ne znam ni sta bi moglo da izadje, izlaze glupim redosledom i obicno po dva zajedno.

(odgovor članu Moiraina)
  Direktna veza do poruke: 463
   RE: Bolan rast zubica
26.6.2013 10:54:17   
srnad
Mi smo od juce ludi zbog zuba. Imamo sve propratne pojave nicanja istih-od vodice koja curi iz usta, slinavog nosa, nervoze, nespavanja i onog najgoreg temperature. Juce ujutru je pocelo.Gornje jedinice samo sto nisu izasle. Donje nismo ni osetili. Posto je nocas imao t 38.7 jutros odemo kod dr. i definitivno zubi.
Visi na meni od juce,ciim ga spustim place... treba ovo preziveti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Bolan rast zubica
26.6.2013 11:30:46   
Zemunka85
Jaooj i nama zbi pamet pomeraju. Jeste da su poranili, ali sa svim zubicima je bilo tako, mada ne i temperature. Prekjuce je bila 37,5 od tad ne merim, ali vidim da je malo malo topla, ali blago. Jedna cetvorka izbila, cekam preostale tri. Toooliko su sve naduvene, toliko nemirno spava...uh...

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Bolan rast zubica
29.6.2013 21:30:24   
srnad
Mi i dalje cekamo gornje jedinice. Temperature smo se resili ali su svi ostali simptomi prisutni. Pojavio se i jedan novi-poceo nos da mu curi a on poceo da se budi non-stop! E ne znam jel mi vise zao njega ili mene!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Bolan rast zubica
1.7.2013 17:30:35   
Zemunka85
Mi kao sto rekoh ludimo od cetvorki. Tek sada vidim koliko su kecevi i dvojke lagano prosli.
Nocas zapusen nos, ne moze da dise, temperatura 38,3, danas ne mogu da je skinem nikako - kod DR, kad ono - zubi. Kaze ne vidi nista, tako da su zubi.
Da joj pred spavanje dajem 3ml sirupa i to je to.
Bas nas zezaju cetvorke. Jedna je izasla, ali haos pravi. Cekamo ostale. Mala je za cetvorke, mozda zato tako tesko podnosi.

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Bolan rast zubica
1.7.2013 18:06:00   
srnad
Nama se sinoc vratila temperatura ali ne prelazi 38,5. Evo nas celi dan se nosamo,nocas nismo spavali,izmuceni oboje. Nista ne jede, valjda ga vredja kasika.Mislim da nas i nocas isto ceka!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Bolan rast zubica
1.7.2013 19:53:05   
Moiraina
Ja sam u tim situacijama davala pola doze paracetamola pola sata pre obroka, obično bi posle toga lepo jeo. Nego, posle donje dve jedinice koje su izbile pre više od mesec i po dana, ne vidim nove zubiće na pomolu. Ali baš baš dosta balavi i sve grize, 10 minuta nakon presvlačenja mu bodić bude mokar napred. Čini mi se da su mu na mestu gornjih kečeva desni malko natečene, ali on je raspoložen, lepo spava... user posted image

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Bolan rast zubica
1.7.2013 22:32:41   
srnad
Moiraina koliko ja mogu paracetamola da mu dan dnevno? Ja pokusavam da ga postedim pa ne dajem dok ne predje 38,5.Samo uvece pred spavanje dam da se smiri. I bas se bojim ove temperature.Odoh sutra da odnesem urin na analizu da eliminisem i to pa cu valjda biti mirnija. Bas mi cudno da ima t od utorka zbog zubica...ali kad mu pogledam desni uzas. Bele se dve jedinice, samo sto nisu izasle

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Bolan rast zubica
1.7.2013 23:04:59   
Moiraina
Paracetamol je i za bolove. Doziranje je prema uzrastu deteta, maksimalno 4 doze za 24 sata (tako piše u uputstvu za Efferalgan koji ja imam). E sad, napisala sam da sam davala pola doze pre obroka, da ga ne bi bolelo i da bi mogao lepo da jede, ali on nije tada imao temperaturu. Za temperaturu sam davala celu dozu. U svakom slučaju, imaš u uputstvu leka koji ti imaš kako ide doziranje i koliko dnevno doza sme da se da. Ja bih temperaturu preko 38,1-38,2 obarala, pogotovo ako dete izgleda iscrpljeno i onako "izmučeno" (ne mogu da nađem lepši izraz), ali ti radi kako ti je dr koji je pregledao dete rekao, nisam medicinske struke i ne bih da ti govorim šta i kako da radiš, ipak je u pitanju zdravlje deteta.

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Bolan rast zubica
2.7.2013 22:50:11   
srnad
Moirainauser posted image
Dala mu pola doze oko 8h,posle toga zaspao i jos se nije ni jednom budio!
Hvala na savetu

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Bolan rast zubica
2.7.2013 22:51:17   
srnad
I ne napisah najvaznije jeo,jeo,jeo!!!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Bolan rast zubica
2.7.2013 23:19:54   
Moiraina
Super user posted image Jesi li nosila urin na analizu?

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Bolan rast zubica
6.7.2013 10:28:29   
srnad
Evo nas! Izasla nam gornja leva jedinica! Odahnuli smo svi. Temperature nema, nalaz urina nam je sterilan (radjen u labaratoriji), a u ponedeljak treba da odnesemo uzorak i na mikrobiologiju.
On se mukica preporodio! Jos da izadje druga jedinica pa da odahnemo svi

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here