|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li biste usvojili dete
15.6.2012 1:07:57   
vukosava
Evo jedan video majke koja je dala svoje dete na usvajanje klikni

Naime, u SAD dosta religioznih ljudi ne veruje da je abortus opcija kad tinejdzeri zatrudne. Neke trudne tinejdzerke kriju da su trudne ili odluce da ce da daju bebu na usvajanje, postoji dosta angencija koje to organizuju, mahom su vezane za razne Crkve. Mnoge se i nadaju da ce roditelji da im se predomisle do porodjaja. Mislim da je ovo jedan od takvih slucajeva. I one se dosta puta odluce da daju bebu na usvajanje i daju joj sansu za zivot, zivot koje one ne mogu da pruze. Mislim da nije uvek slucaj neko daje decu na usvajanje zato sto ih ne voli. Vec mnoge pogotovu mlade mame nemaju pravo glasa ili jednostavno ne mogu da to urade, nemaju sretstava ni podrske. Meni je ovo nesto sto nikad ne bih pomislila, kod nas nisam ovo vidjala a sto sam duze ovde *evo vec 6 godina) sve vise vidim na TVu takvih slucajeva. Imaju nesto sto zovu "open adoption" ili "closed adoption". U prvom slucaju deca znaju ko su im roditelji po rodjenju pa im novi roditelji salju slike i ponesto o detetu. Nekad se cak i vidjaju pa dete ima maltene dve mame i slicno. Imaju i centre gde je sve njima placeno za vreme trudnoce i ceo porodjaj, svi troskovi. Za to se cesto opredeljuju siromasne devojke.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Da li biste usvojili dete
15.6.2012 1:15:52   
vukosava
Obicno roditelji koji ce da usvoje dete prisutstvuju i porodjaju i onda moraju da cekaju 24 h da majka potpise papire o davanju deteta na usvajanje. Mogu misliti kakvih im je tih 24 sati i jednima i drugima....

U SAD se svake godine usvoji oko 130 000 dece.

< Poruku je uredio vukosava -- 15.6.2012 1:18:02 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Da li biste usvojili dete
30.6.2012 16:54:07   
17 joka
ja bi rado usvojila dete,bebu i naravno nikada nebih pravila razliku.
znam toliko priča od kojih jednostavno nemozes biti ravnodušan!

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Da li biste usvojili dete
1.7.2012 10:13:32   
lanajelena
Kako potresna i divna prica...zasto je nisu na kraju zadrzali kad je toliko vole user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Da li biste usvojili dete
20.3.2013 16:45:49   
kvazar
Baš potresna pričauser posted image Dok sam bio u prvom braku, posle dve neuspele vantelesna oplodnje mnogi su mi savetovali da usvojim neko dete...ja sam dosta razmišljao o tome i odlučio sam da ipak ne usvojim dete jer to ipak neće biti moja krv i plašio sam se da takvom detetu pružim svu svoju ljubav,a ono sutra kad poraste reši da traži svoje prave roditeljeuser posted image baš bih se jadno osećaouser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Da li biste usvojili dete
20.3.2013 16:52:23   
Verolina
Da, usvojila bih dete i usvojicu dete!

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu kvazar)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Da li biste usvojili dete
11.6.2013 11:00:49   
jovana j
Cao drage moje,

Nije me dugo bilo na ovom sajtu... htela sam samo da pitam da li postoji neki forum o onima koji su bili USVOJENI kao bebe?
Bilo bi mi izuzetno interesantno kad bih uspela da pronadjem nekog ili vise njih da podelim svoje iskustvo i da cujem druga iskustva, jer sam i sama bila usvojena kao dete od 20 meseci, a data sam na usvajanje sa 3 nedelje. Nedavno sam i pronasla svoju biolosku majku i stupila u kontakt sa njom... no to bi bila druga prica... Jako bi mi znacilo kad bi imala nekog ovde da mogu da podelim svoje iskustvo i da cujem kako je to proslo za vas i da li ste uopste trazili svoje bioloske roditelje.
Javite mi ako se pojavi slicna tema na forumu...

Ljubac od Jovane!

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Da li biste usvojili dete
11.6.2013 11:05:24   
tijatija
Da, usvojila bi... Da sam u mogucnosti ( finansiski) i pored moje cetvoro usvojila bi. Mada je to vrlo komplikovana procedura i za roditelje bez dece i sa vecim finansijama.

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Da li biste usvojili dete
12.6.2013 16:44:08   
meyo
ja sam u zadnje vrijeme bas o ovom razmisljala.. i da usvojila bih al nemam materijalnih mogucnosti dovoljno .. tako da za sad ostaje na tome
a inace ne znam Vuko sta moze natjerat ih da daju bebu ne znam kopaju ljudi i rukama i nogama da ih zadrze..al vjerovatno to mi nikad necemo razumjeti

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Da li biste usvojili dete
12.6.2013 16:49:52   
hocukusurnecuzvaku
Sve češće o tome razmišljam u poslednje vreme...

_____________________________

Mozda nam je potrebno da idemo pogresnim putem zivota,da bi pravi put upoznali...
Mozda treba prvo ici ulicom suza,da bi smo pronasli nas osmeh..
Mozda moramo tugu i bol podneti,da bi smo na kraju upoznali sta je SRECA!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Da li biste usvojili dete
12.6.2013 16:57:52   
17 joka
Rado, ali nemamo uslove koji oni traze a bih dvoje mi smo se bas o svemu tome raspitali i nemam komentar

a sto kaze Meyo nikada mi necemo shvatiti te koji ostavljaju bebe

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu hocukusurnecuzvaku)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Da li biste usvojili dete
12.6.2013 17:09:26   
Figaro88
Da,ja i mm smo vec pricali o tome.Ako meni kazu da je trudnoca isuvise rizicna,ili ako ne budemo mogli da dobijemo drugu bebu,usvojili bi sigurno.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Da li biste usvojili dete
12.6.2013 18:16:37   
Modessty
Nije u pitanju finansijski momenat već to što u našooj zemlji sve teško ide, pa i ta procedura usvajanja. Ja sam se raspitivala pre Danila. Bili smo rešeni da usvojimo dete ako ne budemo imali svoje. Tada nam je rečeno da bi prošli ali malo teže jer živimo kao podstanari, tj nemamo svoj stan. Nije mi jasno kakoli ovo naše dete živi ako za usvojeno nije dovoljno ono što imamo?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Da li biste usvojili dete
12.6.2013 18:19:08   
igorino
BI USVOJILA KAD BI MI DALI ...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Da li biste usvojili dete
12.6.2013 18:34:08   
17 joka
Mod, da i to sto smo postanarri,a o ostalim stvarima, pa godine roditelja ,pa razni uslovi koliko prostorija

kao da ce to biti problem nasoj bebi ako dragi Bog bude dao da je imamo

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu igorino)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Da li biste usvojili dete
12.6.2013 18:36:31   
Modessty
joko godine su još i najmanji problem. Jasno mi je da proveravaju sve, ali finansije su relativna stvar

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Da li biste usvojili dete
24.3.2014 13:47:22   
mojper
Vidim da je tema nešto ostarijela na ovom forumu, no kod mene je prilično svježa i naveliko o tome razmišljam. Zbog ovoga sam se i registrirao na forum... Naime, žena i ja imamo problema i nismo u mogućnosti napravit svoje vlastito, pa sam razmišljao predložit usvajanje. Brine me kako će reagirat, ona se još nada da mi možemo uz neke terapije napravit svoje, ali činjenica je da doktor nije dao baš velike šanse za to. Kako bi vi reagirali da vam partner predloži usvajanje u ovom slučaju?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Da li biste usvojili dete
24.3.2014 13:54:18   
lelaigor
Meni ne bi bio problem da usvojim dete. Volela bih da imam veeeliku kuću i mnogo novca pa da mogu više njih da usvojim... Hvala Bogu, imam jedno svoje i zasad mogu da ih imam još, ali ako u nekom momentu shvatim da ne mogu više svoje dece da imam, ne bi mi bio problem da pokušam sa usvajanjem. Toliko sirote dečice ima koja žive bez roditelja, volela bih da mogu makar jedno (ako ne i više) takve dece da usrećim. Tako da kogod se razmišja o tome, ima moju punu podršku!

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu mojper)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Da li biste usvojili dete
24.3.2014 13:59:23   
nata11
Ja bih prihvatila ali ja sumnjam da bi mm pristao na to. Ionako sam zelela oduvek da pored svoje dece budem i hranitelj ili kako se vec to ispravno kaze.
Kako je to proces koji dugo traje mozete krenuti samo ukoliko ste sigurno da oboje to zelite i da cete biti istrajni do kraja.

< Poruku je uredio nata11 -- 24.3.2014 14:00:21 >


_____________________________





(odgovor članu mojper)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Da li biste usvojili dete
24.3.2014 14:08:48   
wivern
Mm i ja vec neko vreme pokusavamo dobiti svoju decicu, i uporedo sa lecenjem i pokussjima vto postupka zapoceli smo i pricu o usvajanju. Mislim da je jako bitno da se u tu pricu udje iskreno i da se razgovor pocne sto pre, zbog daljeg odnosa. Mi smo se slozili da nam je usvajanje jedna od opcija i naprvili plan akcije za dalje.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Da li biste usvojili dete
25.3.2014 2:07:32   
mojper
Za sada o ovoj temi neću, dat ću nam još vremena, nije da nam se žuri. Iako bi rado jednog user posted image , čim prije user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Da li biste usvojili dete
7.3.2015 14:50:39   
Plavusa34
Ja bih usvojili,mislim da je to humano i dobar osecaj da se brinem o nekome da ta osoba ima bolji zivot

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Da li biste usvojili dete
7.3.2015 14:52:56   
Bibilib
Ozbiljna tema za razmisljanje...Pa kad bi se ja pitala a pritom da nemam decu ili ih ne mogu imati DA....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Da li biste usvojili dete
7.3.2015 14:53:45   
Sosa Mena
Ukoliko ne budemo mogli da imamo jos dece ova opcija postoji.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Da li biste usvojili dete
7.3.2015 14:59:12   
MakiJ
Mislim da ne user posted image

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here